Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz trochę racji, ale trzeba ludowi otwarcie napisać, ze koncept aktywny, to nie dla wszystkich jak leci.

ja to w uproszczeniu widzę tak;

aktywne, aktywnym nie równe, ale nawet jeśli by były, to koncepcja aktywna jest dla tych, którzy doskonale wiedzą czego oczekują od reprodukcji. Innymi słowy;  

ciepłe kluchy, pudrowane noski, muszą szukać gdzie indziej nie tylko z punktu widzenia stylistyki grania, ale też świadomego ograniczenia sobie klocków na placu zabawy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

Wygląda to tak, że kupujesz możliwie najwyższy model ATC w wersji aktywniej za całość kasy, następnie pożyczasz od żony 200zl i kupujesz kable ?

jak dojedziesz do SCM50 lub większych (w zależności od pokoju) to potem się bawisz do woli.

Sprzedajesz kolumny oraz wzmacniacz i kupujesz aktywne ?

I zapewne kiedyś tak to się skończy . Pozytywnych opinii na temat zestawów aktywnych naczytałem się bardzo wiele . Na chwile obecną z metrażem  ,który posiadam wolę pójść w stronę dobrej integry i myśle ze to rozwiązanie będzie optymalne dla moich potrzeb . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje zabawa z pre i źródłem. Chociaż faktem jest, że nie można się bawić w zmianę kolumn czy wzmacniacza. Idealnym rozwiązaniem jest np. rozwiązanie Piotrka który dokłada sobie co jakiś czas elementy systemu i nie musi odsprzedawać. Tu pre lampowe podlapie, tutaj suba dokupi. Tylko co to będzie jak już wszystko będzie miał? ?

4 minuty temu, snail666 napisał:

I zapewne kiedyś tak to się skończy . Pozytywnych opinii na temat zestawów aktywnych naczytałem się bardzo wiele . Na chwile obecną z metrażem  ,który posiadam wolę pójść w stronę dobrej integry i myśle ze to rozwiązanie będzie optymalne dla moich potrzeb . 

E tam, aktywne monitory bliskiego pola idealnie by się wpasowały - po to są.

Oczywiście jak lubisz zmieniać wzmaki to ino Integra ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, S0nic napisał:

Zostaje zabawa z pre i źródłem. Chociaż faktem jest, że nie można się bawić w zmianę kolumn czy wzmacniacza. Idealnym rozwiązaniem jest np. rozwiązanie Piotrka który dokłada sobie co jakiś czas elementy systemu i nie musi odsprzedawać. Tu pre lampowe podlapie, tutaj suba dokupi. Tylko co to będzie jak już wszystko będzie miał? ?

E tam, aktywne monitory bliskiego pola idealnie by się wpasowały - po to są.

Oczywiście jak lubisz zmieniać wzmaki to ino Integra ?

No daj się trochę pobawić i pogonić za króliczkiem ? kupię aktywne i okaże się ze koniec zabawy ? Jeszcze nie teraz ! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, S0nic napisał:

Zostaje zabawa z pre i źródłem. Chociaż faktem jest, że nie można się bawić w zmianę kolumn czy wzmacniacza. Idealnym rozwiązaniem jest np. rozwiązanie Piotrka który dokłada sobie co jakiś czas elementy systemu i nie musi odsprzedawać. Tu pre lampowe podlapie, tutaj suba dokupi. Tylko co to będzie jak już wszystko będzie miał? ?

E tam, aktywne monitory bliskiego pola idealnie by się wpasowały - po to są.

Oczywiście jak lubisz zmieniać wzmaki to ino Integra ?

Taką zabawę w upgrady no to daje mi Naim jak mało która marka . Dlatego mocno rozważam aby tą ścieżką powędrować . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, snail666 napisał:

Taką zabawę w upgrady no to daje mi Naim jak mało która marka . Dlatego mocno rozważam aby tą ścieżką powędrować . 

Nie jestem fanem, tu nie pomogę ?

Posłuchaj sobie z ciekawości aktywnych gdzieś, zobaczysz czy Ci będą pasowały.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, snail666 napisał:

Taką zabawę w upgrady no to daje mi Naim jak mało która marka . Dlatego mocno rozważam aby tą ścieżką powędrować . 

Niestety nie słuchałem moich scm7 z żadnym wydajnym piecykiem więc zastanawiam się o co "walczymy" dając tym monitorkom te uczciwe 100W, które akurat supernait 2 posiada. Czy tu "walka" toczy się już tylko o jak najlepszą "odpowiedź impulsową niskich tonów" (tak mi wynika z pomiarów, chociażby w naszym rodzimym audio) ? Jeżeli tak, to czy taniej nie wyjdzie kupić takiego svs sb2000 pro i otrzymamy to samo w niskich rejestrach tylko z lepszym zejściem jak przy zakupie mojego wymarzonego Bladeliusa TYR mk3 czy Supernaita 2?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Adam 38 napisał:

Niestety nie słuchałem moich scm7 z żadnym wydajnym piecykiem więc zastanawiam się o co "walczymy" dając tym monitorkom te uczciwe 100W, które akurat supernait 2 posiada. Czy tu "walka" toczy się już tylko o jak najlepszą "odpowiedź impulsową niskich tonów" (tak mi wynika z pomiarów, chociażby w naszym rodzimym audio) ? Jeżeli tak, to czy taniej nie wyjdzie kupić takiego svs sb2000 pro i otrzymamy to samo w niskich rejestrach tylko z lepszym zejściem jak przy zakupie mojego wymarzonego Bladeliusa TYR mk3 czy Supernaita 2?

Biorąc pod uwagę politykę cenową Naima to nie trudno będzie znaleźć tańsze rozwiązania hahah . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, snail666 napisał:

Biorąc pod uwagę politykę cenową Naima to nie trudno będzie znaleźć tańsze rozwiązania hahah . 

Niestety mój Cyrus przebił nawet Naima (cenami), mam nadzieję, że rynek właściwe zareaguje na takie zdzierstwo, to tak na marginesie, że może być jeszcze gorzej....

Słuchałeś naszych monitorków z jakimś wydajnym, zalecanym dla nich wzmacniaczem? Jakie różnice w odniesieniu do Twojego obecnego Naima? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Adam 38 napisał:

Niestety nie słuchałem moich scm7 z żadnym wydajnym piecykiem więc zastanawiam się o co "walczymy" dając tym monitorkom te uczciwe 100W, które akurat supernait 2 posiada. Czy tu "walka" toczy się już tylko o jak najlepszą "odpowiedź impulsową niskich tonów" (tak mi wynika z pomiarów, chociażby w naszym rodzimym audio) ? Jeżeli tak, to czy taniej nie wyjdzie kupić takiego svs sb2000 pro i otrzymamy to samo w niskich rejestrach tylko z lepszym zejściem jak przy zakupie mojego wymarzonego Bladeliusa TYR mk3 czy Supernaita 2?

A swoją drogą jak ten Bladelius z Atc współpracuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adam 38 napisał:

Niestety mój Cyrus przebił nawet Naima (cenami), mam nadzieję, że rynek właściwe zareaguje na takie zdzierstwo, to tak na marginesie, że może być jeszcze gorzej....

Słuchałeś naszych monitorków z jakimś wydajnym, zalecanym dla nich wzmacniaczem? Jakie różnice w odniesieniu do Twojego obecnego Naima? 

Miałem jedynie okazje posłuchać ich z którymś lampowym Line Magnetic za około 20k ( modelu nie pamietam ) . W każdym razie na pewno dźwięk był pełniejszy , lepsza przestrzeń oblepiając osadzone w niej instrumenty . To tyle co pamietam z dnia w którym kupiłem atc w salonie . 

26 minut temu, Adam 38 napisał:

Niestety mój Cyrus przebił nawet Naima (cenami), mam nadzieję, że rynek właściwe zareaguje na takie zdzierstwo, to tak na marginesie, że może być jeszcze gorzej....

Słuchałeś naszych monitorków z jakimś wydajnym, zalecanym dla nich wzmacniaczem? Jakie różnice w odniesieniu do Twojego obecnego Naima? 

Ale wiadomo , ze przy zakupie nowej integry najpierw będą odsłuchy . Nie mam zamiaru kupować niczego w ciemno . Zawłaszcza , ze to są już jak dla mnie dość duże  pieniądze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, snail666 napisał:

A swoją drogą jak ten Bladelius z Atc współpracuje ? 

Nie mam pojęcia ale dobry monitor i dobry wzmacniacz i nawet solidne 100W jest więc ? No ale to tylko marzenia, i kto wie czy takie firmy jak Bladelius widząc jak Naim czy Cyrus dyma cenowo klientów zaraz nie podniesie ceny swojej maszynki na 25kzl i wtedy to już nawet o marzeniach będę mógł zapomnieć. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Nie mam pojęcia ale dobry monitor i dobry wzmacniacz i nawet solidne 100W jest więc ? No ale to tylko marzenia, i kto wie czy takie firmy jak Bladelius widząc jak Naim czy Cyrus dyma cenowo klientów zaraz nie podniesie ceny swojej maszynki na 25kzl i wtedy to już nawet o marzeniach będę mógł zapomnieć. 

Przepraszam nie doczytałem ze to ” wymarzony ” wzmacniacz I myślałem ze aktualnie go używasz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, S0nic napisał:

Jak można sprzedać takie kolumny jak SCM150 ?

Też jestem mega ciekawy skąd taka decyzja ?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem sprzedać pokój, ale nie było chętnych, wiec sprzedałem kolumny ;-)))

a bardziej na serio;

problemem nie są kolumny, a pokój, ale o tym już pisał nie raz.

inwestycje skłoniły mnie, aby odzyskać część mamony

a poza całą teorią spiskową, ja się tym audio bawię moi Panowie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piano napisał:

chciałem sprzedać pokój, ale nie było chętnych, wiec sprzedałem kolumny ;-)))

a bardziej na serio;

problemem nie są kolumny, a pokój, ale o tym już pisał nie raz.

inwestycje skłoniły mnie, aby odzyskać część mamony

a poza całą teorią spiskową, ja się tym audio bawię moi Panowie,

Ja byłem ciekawy czy to co teraz gra jest lepsze od ATC czy jedynie inne ?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, muzofan napisał:

Ja byłem ciekawy czy to co teraz gra jest lepsze od ATC czy jedynie inne ?

ja się dystansuje od tego co lepsze/ najlepsze na korzyść tego co mi się podoba. 

Ps. czym innym jest to co mam od tego co bym chciał mieć na linii pokój - zespoły głośnikowe - amp

i tak, przede wszystkim, chciałbym mieć bardziej symetryczny pokój o lepszych właściwościach. Z całą resztą sobie poradzę. To w kwestii chciejstwa ?

z jeszcze innej strony, mnie to się czasem wydaje, że Altec/ GPA, to ludziom kojarzą się ze starym radiem z kornikowym szrotem, że strach podkręcić gałą, bo się rozsypie, a tymczasem głośniki są z bieżącej produkcji i przy sporych poziomach nic się nie sypie i.., warto mieć na uwadze, że to nie byle papierzak, a uznany przez wielu '15 calowe monstrum. I wcale nie są wolne, ospałe jak to wielu się wydaje. 

ATC zawsze mile wspominam i łezka w oku, ale najwyraźniej los chciał inaczej.

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piano napisał:

ja się dystansuje od tego co lepsze/ najlepsze na korzyść tego co mi się podoba. 

Ps. czym innym jest to co mam od tego co bym chciał mieć na linii pokój - zespoły głośnikowe - amp

i tak, przede wszystkim, chciałbym mieć bardziej symetryczny pokój o lepszych właściwościach. Z całą resztą sobie poradzę. To w kwestii chciejstwa ?

z jeszcze innej strony, mnie to się czasem wydaje, że Altec/ GPA, to ludziom kojarzą się ze starym radiem z kornikowym szrotem, że strach podkręcić gałą, bo się rozsypie, a tymczasem głośniki są z bieżącej produkcji i przy sporych poziomach nic się nie sypie i.., warto mieć na uwadze, że to nie byle papierzak, a uznany przez wielu '15 calowe monstrum. I wcale nie są wolne, ospałe jak to wielu się wydaje. 

ATC zawsze mile wspominam i łezka w oku, ale najwyraźniej los chciał inaczej.

Jeszcze Ty miałeś je w takim fajnym czarnym malowaniu, mi też się łezka w oku kręci jak sobie wspominam ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.f59841b80df3e9a7a63f213d593a5fdd.png

W tym kolorku wyglądają kapitalnie. Całe czarne to tylko scm7 ;), a jeszcze w najlepszej wersji tylko dla Chińczyka - black piano - przepiękne. 

A moje ATC jeszcze w kartonach. Wczoraj wieczorem - na pierwszy ogień - po 4 miesiącach leżakowania zabawek w kartonach poszły Dynie Excite i... jak mi się to granie w innym niż wcześniej  pokoiku podoba. Jestem pewien, że z ATC też będzie piękniej grało niż w poprzednim pokoju i już nie mogę się tego doczekać. Akustyka...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piano napisał:

SOnic, ale to jest Tenor Audio;-)

Adam 38, kibicuje ?

Mówię o tym:

http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/electronics/amplifiers/active-amplifier-modules/p6/

jest na 1 zdjęciu

 

E: teraz widzę różnicę, te 2 końcówki są potrzebne, tutaj jest większa moc

http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/electronics/amplifiers/active-amplifier-modules/p4/

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.