Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, barni napisał:

Dodałbym, ze to są zestawy nie nadające się do rocka i dużych powierzchni, tam trzeba strzelać z wyższych modeli. Bas tych ATC jest krótki, powiedziałbym wręcz oszczędny i bardzo konturowy, wiec na większości kiepskich nagrań po prostu brakuje basu i koncertowego drive’u.

Zawsze myślałem że tak właśnie ma brzmieć prawidłowy bas. Jeżeli tak jest nagrany to tak ma brzmieć. Jeżeli nagranie jest słabej jakości to ma to być słychać. Dodatkowo nas powinien być krótki i oddać to co jest w nagraniu. Wiele zestawów głośnikowych gra efektywnie dołem nie oddając jednocześnie tego co istotnie zostało zarejestrowane. 

23 minuty temu, PanAntoni napisał:

Niby głośniki nieduże co sugerowało by sprzęt towarzyszący średniej klasy ale u mnie dopiero Hegel H300 był w stanie je prawidłowo wysterować, bas może nie był sejsmiczny ale jego wielobarwność i kontrola znakomita.

Ok tylko że SCM11 po prostu przy pewnych poziomach głośności nie dają sobie rady z dostarczeniem niskich rejestrów. Zamknij je w 15m2 to zagrają potężnym dźwiękiem. Wsadź do 20-25m2 i czar pryska. Z monitorami tak już jest. To samo jest z SCM7. Nie miałem nigdy okazji słuchać SCM19 ale tu już chyba byłoby całkiem dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne macie rację, scm 7 są za małe do 22 metrów, oczywiście sprawdzę to i podzielę się wrażeniami. Żal rozstawać się z firmą ATC, ale chyba będę musiał na jakiś czas, na scm 40 mnie na razie nie stać, będę musiał chwilowo zakupić kolumny innej firmy, może jakieś dynaudio, mają dużo basu i są tańsze

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszy nadal miło wspominają SCM40. Przyjmowały każda ilość prądu bez zająknięcia. Podczas ostrego odkręcania potrafiła końcówka Moona 860A się wyłączyć a głośniki nie charczały nic. Im głośniej tym lepiej a najlepiej z Monoblokami od SCM40 w górę. 
Chyba wypożyczę jakieś monitory ATC coby namacalnie sprawdzić jak to z nimi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moje uszy nadal miło wspominają SCM40. Przyjmowały każda ilość prądu bez zająknięcia. Podczas ostrego odkręcania potrafiła końcówka Moona 860A się wyłączyć a głośniki nie charczały nic. Im głośniej tym lepiej a najlepiej z Monoblokami od SCM40 w górę. 
Chyba wypożyczę jakieś monitory ATC coby namacalnie sprawdzić jak to z nimi jest.

To akurat dobrze świadczy o końcówce, która nie pozwala na uszkodzenie głośników przesterowaniem wzmacniacza. Głośniki najczęściej niszczy nie zbyt duża moc sygnału, ale moc harmonicznych, które pojawiają się przy przesterowaniu wzmacniacza, a ktorych moc przekracza jego moc znamionową. Stąd często haczenie szybko przechodzi w złowieszczą ciszę

Pytanie czy ścieżka typu gigantyczny wzmacniacz i zestawy o niewielkiej skuteczności to jest zawsze właściwa droga. Ja po różnych skokach w bok chyba jednak preferuje odwrotność czyli wysoko skuteczne głośniki zasilane w zasadzie czymkolwiek. Dla mnie taka kombinacja daje drive i szybkość dźwięku zbliżoną lub wręcz identyczną do dźwięku koncertu live, bo dla mnie to daje przyjemność ze słuchania muzyki jaka lubię.

PS. Wiem, ze dla MBL-a bede niekonsekwentny, ale po pierwsze tam jest inna konstrukcja głośnika, po drugie ten typ brzmienia ma wartość dodana, która mi akurat pasuje. Wiec to przypadek potwierdzajacy regułę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, barni napisał:

Pytanie czy ścieżka typu gigantyczny wzmacniacz i zestawy o niewielkiej skuteczności to jest zawsze właściwa droga. Ja po różnych skokach w bok chyba jednak preferuje odwrotność czyli wysoko skuteczne głośniki zasilane w zasadzie czymkolwiek.

Z tymi ATC też już jest trochę lepiej. Klasa D potrafi dać dużo mocy. Są jeszcze wynalazki typu Emotiva XPA-DR2 Gen3 które generują zatrważające 500W na kanał za niezbyt wygórowane pieniądze. Miałem toto kiedyś w domu i... no no całkiem całkiem nieźle. Jakaś egzotyczna klasa H. Ale niczego złego nie słyszałem w brzmieniu. Polecam spróbować każdemu kto nie jest przy kasie a chce coś mocnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, izapat napisał:

Mój Octave v70se robi z scm 11 i scm 20sl co chce. Reszta to już kwestia barwy ,co komu pasuje.

Czasy słabowitych lamp zaczynamy mieć powoli za sobą.. Zwłaszcza seria lamp KT. pod tym względem może stawać w szranki ze wzmacniaczami w technologii tranzystorowej.. KT150 wydają się nie mieć ograniczeń..

Sam się o tym przekonałem, gdy mój poprzedni zestaw dzielony ATCP1 i ATC CA2 przestał mi grać.. To znaczy, grał cały czas tak samo, ale słuchając drogich zestawów u moich znajomych, u mnie grać przestało..

Wtedy to chciałem zainteresować się integrą Pass INT250, ale zanim to nastąpiło, miałem okazje mieć u siebie wzmacniacz lampowy; Audio Research na lampach KT150.. Oczywiście odsłuch miał tylko mnie utwierdzić w przekonaniu, że lampa o ile zagra ładną średnicą, to siądzie dynamika a bas będzie pulchny, mięciutki bez kontroli i po utwierdzeniu się w tym przekonaniu, wrócę do poszukiwania wymarzonego tranzystora..

Podłączyłem lampowca... i uderzyła mnie lawina dzwięku.. Po prostu jebło!! W pierwszej chwili nie wiedziałem co się dzieje.. Fakt, pokój odsłuchowy mam mały, 15mk. więc łatwiej jest go wypełnić dzwiękiem, ale to była lawina dzwięku.. Duże zródła pozorne, instrumenty, dynamika, mocny szybki bas, tego wszystkiego przecież miało nie być. Fakt, Audio Research jest znacznie droższy od dzielonki ATC, ale to przecież lampa, a jednak..

Wróciłem ponownie do tranzystora, bo myślałem, że może ta lampa gra efekciarsko i że teraz, jak wrócę do mojego zestawu, to się okaże, że gra równo i w nie przerysowany sposób.. Jednak tak się nie stało.., dzwięki zrobiły się małe, tak jak by za instrumentami zasiadły takie małe chomiki, i na swych mikro instrumentach, zaczęły się pocić bez efektu.. Dzwięk stracił bas, oraz wypełnienie.. Przełączyłem znowu na lampę i gra u mnie do tej pory..

Piszę to nie po, to aby zjechać dzielonkę ATC, bo ta jest dobra.. Zanim ją kupiłem słuchałem wiele innych wzmacniaczy, Hegel H300 też się przewinął, ale ATC wypadało wtedy najkorzystniej..  Tu chodzi o technologię lampową, która to teraz jest znacznie bardziej uniwersalna i przestała już ustępować technologi tranzystorowej, gdzie chodzi o wydajność prądową..

Oczywiście trzeba swoje wydać, to się dotyczy zarówno lamp, jak i tranzystorów.. Kolumny ATC lubią współpracować z elektroniką znacznie droższą niż one same i dopiero wtedy grają doskonale.. Z tańszą elektroniką, będzie po prostu poprawnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PanAntoni napisał:

nie słyszałem do tej pory żeby ktoś łączył głośniki ATC ze wzmacniaczem lampowym

A jednak. Jest to możliwe i przynosi doskonałe rezultaty

5 godzin temu, PanAntoni napisał:

czy priorytetem są tu lampy KT150 ?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś fajnie gra no to spoko. Jest to nieco zaskakująca decyzja, żeby do ATC podpinać lampy.

Słuchałem SCM50 z KT88 50W na kanał i bas był wolny i bułowaty. Oczywiście reszta wyśmienita, średnica świetna, no ale w tak drogim zestawie dla mnie to dyskwalifikacja.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Lampa KT150 bardzo dobrze daje sobie radę z niskimi tonami. Będą one inne niż z mocnego tranzystora. Niemniej w tym przypadku inne nie oznacza gorsze. To tak jak wybierać co lepsze, płyta CD czy winyl 

no ciekawe jak to gra, na prawdę zestawienie interesujące ATC + KT150

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj. Ciekawe czy przyznasz mi rację, że to połączenie ma sens. Jestem gotów założyć się, że tak. Tym bardziej, że dźwięk nie musi być "referencyjny" w każdym zakresie. Wystarczy, że będzie cholernie zajebisty jako całość.  W każdym razie jeśli finanse mi na to pozwolą, kiedyś sam przesiądę się na taki zestaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piotrek7 napisał:

Posłuchaj. Ciekawe czy przyznasz mi rację, że to połączenie ma sens. Jestem gotów założyć się, że tak. Tym bardziej, że dźwięk nie musi być "referencyjny" w każdym zakresie. Wystarczy, że będzie cholernie zajebisty jako całość.  W każdym razie jeśli finanse mi na to pozwolą, kiedyś sam przesiądę się na taki zestaw 

To jaka np lampa byłaby odpowiednia Twoim zdaniem? Mówimy o monitorach, tak? SCM 11/19/20

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Pierwszy raz piszę na forum, a to dlatego, że mam realny problem: chcę kupić scm40, ale nie wiem, czy nie będą za słabe w mojej przestrzeni. To jakieś 55m2 plus poddasze... bez podłogi. Nie chodzi mi o głośność live - chcę, żeby zagrało głośniej niż obecne kolumny VA Beethoven Baby (mają po dwa woofery 15cm). Ma ktoś z Was pogląd w tej sprawie? W jakich największych pomieszczeniach je słyszeliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

To jaka np lampa byłaby odpowiednia Twoim zdaniem? Mówimy o monitorach, tak? SCM 11/19/20

Chciałbym posłuchać Coplanda CTA 408 i Octave V80 S. Dla mnie bardziej realne (cenowo) Ayon Spirit V i Line Magnetic LM-150IA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aku_mi_styka napisał:

Czołem!

Pierwszy raz piszę na forum, a to dlatego, że mam realny problem: chcę kupić scm40, ale nie wiem, czy nie będą za słabe w mojej przestrzeni. To jakieś 55m2 plus poddasze... bez podłogi. Nie chodzi mi o głośność live - chcę, żeby zagrało głośniej niż obecne kolumny VA Beethoven Baby (mają po dwa woofery 15cm). Ma ktoś z Was pogląd w tej sprawie? W jakich największych pomieszczeniach je słyszeliście?

To nie są głośniki do nagłaśniania dużych powierzchni.. Nie będzie ani "live" ani głośniej niż z VA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, izapat napisał:

U mnie grają scm11 i scm 20sl z Octave v70se i jest bardzo dobrze ,nawet lepiej niż z Dynaudio C20i

to, że jest lepiej niż z dynaudio to inna kwestia, pytanie jak się zachowuje woofer w SCM20 napędzany lampą

52 minuty temu, piotrek7 napisał:

Chciałbym posłuchać Coplanda CTA 408 i Octave V80 S. Dla mnie bardziej realne (cenowo) Ayon Spirit V i Line Magnetic LM-150IA. 

No ciekawe jak zagra to w porównaniu do tranzystorów w tej kasie. za 30 koła to już wybór spory 🙂

2 godziny temu, aku_mi_styka napisał:

Czołem!

Pierwszy raz piszę na forum, a to dlatego, że mam realny problem: chcę kupić scm40, ale nie wiem, czy nie będą za słabe w mojej przestrzeni. To jakieś 55m2 plus poddasze... bez podłogi. Nie chodzi mi o głośność live - chcę, żeby zagrało głośniej niż obecne kolumny VA Beethoven Baby (mają po dwa woofery 15cm). Ma ktoś z Was pogląd w tej sprawie? W jakich największych pomieszczeniach je słyszeliście?

55m2, możesz zaszaleć z dużymi paczkami 🙂

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:

No ciekawe jak zagra to w porównaniu do tranzystorów w tej kasie. za 30 koła to już wybór spory 🙂

Wybór spory. To fakt. Jednak lampa ma w sobie „ to coś” dzięki czemu dźwięk odbierasz inaczej. Jest bardziej namacalny. To tak, jakbyś porównywał technologie ogrzewania domu. Jeden lubi posiedzieć przy kominku opalanym drewnem, drugi przy kaloryferze. W obu przypadkach komfort termiczny jest zachowany. Kominek brudzi, dymi, trzeba dorzucać do niego drewno. Totalny syf. Lampa ma tak samo. Dlatego kocham tą technologię 🤣

A przy tym daje autentyczną przyjemność z kontaktu z nią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.