Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2021 o 21:48, jimmi napisał:

A finalnie mam tak:

26db8c47fffab1f9.jpg

scm11

Kiedyś zrobiłem mała fotorelację:

https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2593.0

Dzięki Jimmi tez się pobawię :)))

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Sam w to nie mogę uwierzyć  ale znalazłem paczki w obecnej cenie scm7, które są od nich i całościowo i rozbijając brzmienie na audiofilskie cechy "lepsiejsze" . Małe to a grają te wariaty tak, że ATC 7 opadła kopara i mi też 🙂 Jak się zbiorę to coś skrobnę w klubie Cyrusa, działo się! 

Gdyby ktoś szukał około rocznych scm 7 (czarna satyna, pierwszy właściciel), kupione u krajowego dystrybutura i na gwarancji to zapraszam na priv (cena bardzo fajna). 

Cóż za perełki znalazłeś , że ukochane scm7 wylatują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Menuet, z tego co kojarzę z sąsiedniego forum audio 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Sam w to nie mogę uwierzyć  ale znalazłem paczki w obecnej cenie scm7, które są od nich i całościowo i rozbijając brzmienie na audiofilskie cechy "lepsiejsze" . Małe to a grają te wariaty tak, że ATC 7 opadła kopara i mi też 🙂 Jak się zbiorę to coś skrobnę w klubie Cyrusa, działo się! 

Gdyby ktoś szukał około rocznych scm 7 (czarna satyna, pierwszy właściciel), kupione u krajowego dystrybutura i na gwarancji to zapraszam na priv (cena bardzo fajna). 

Ciekawe co to za monitory : O ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 11:49, jimmi napisał:

Może to Usher s-520, bo innych tak małych i tak dobrych,  to ja nie znam..

Moim zdaniem s520 nawet nie stały obok SCM7. Do ok. 2kPLN to fajne monitory. Do 5 już niekoniecznie. Na pewno bas Usherów jest nieporównywalnie gorszy niż w ATC. Siostra wzięła je kiedyś jak szukała sobie kolumn do komputera. W salonie też słuchałem i no fajne granie za 2k nic więcej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że v3 to jakiś mit.

Generalnie datą produkcji, aby obowiązywał okres gwarancji 6-cio letniej.

 

Specyfikacja obu:

V.2

Przetworniki: Miękka kopułka neodymowa HF ATC 25 mm, Mid/LF ATC 150 mm CLD Pasmo
przenoszenia: ±
0,5 dB Pasmo przenoszenia (-6 dB): 56 Hz-22 kHz
Dyspersja: ±80° koherentna w poziomie, ±10° koherentna w pionie
Czułość: 85 dB przy 1 W @
Maks. 1 m SPL: 108 dB
Zalecany wzmacniacz mocy: 75 do 300 W
Impedancja nominalna: 8 omów
Częstotliwość zwrotnicy: 2,2 kHz
Złącza : słupki zaciskowe / wtyki 4 mm, bi-wire
Wymiary (HWD): 15" x 9,1" x 9,3"
Waga: 24,0 funty każda
Gwarancja: 6 lat, części i robocizna

 

V.3

Typ 2-drożny blisko
Boomer (mm) 150 CLD z 45 cewką
wysokotonową (mm) 25 Neodym 15000 Gauss
Parowanie głośników +/- 0,5 dB
Pasmo przenoszenia (-6 dB) 56 Hz - 22 kHz
Dyspersja: ± 80 ° w poziomie, ± 10 ° Spójna
impedancja pionowa (Ohm) 8
Czułość (2,83v@1m) 85dB
Zalecane wzmocnienie 75 - 300W 
Częstotliwość odcięcia (kHz) 2,2
Wymiary (HxPxLmm) 381 x 232 x 236
Masa urządzenia (kg) 10,9

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44-51_11_2011_06.thumb.jpg.ea7a2f7118fcf1defb6a3fff6ce2fcd5.jpg

 

Atc Scm40 a okablowanie jednak  inne. Może warto podmienić taka mayśl mnie naszła, jak zobaczyłem to tutaj:

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/478-atc-scm-40.html

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ja myślę  srebrze całościowo od Sunus Oliva. Idealnie mi się wpasował jako przewód sygnałowy DYI wewnatrz phono-pre i wzmacniacza. Zacząłbym jednak w pierwszej kolejności od sekcji wysokotonowej i posłuchał.

Na wejście, czyli od  gniazd do pcb zwrotnicy, mógłbym dać Jantzen solid core ofc-mam akurat go na stanie.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezmę ten

https://diraudio.pl/produkt/kabel-typu-hook-up-wire-up-occ-lest-24-2/

Najlepsze srebro, z jakim miałem do czynienia. Jeśli będziesz miał okazję, sprawdź. Warte swej ceny 

Wcześniej wykorzystałem go do zrobienia zworek do SCM19 i to był zdecydowanie dobry kierunek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drogi.

Od Sonus Oliva dostane za dużo mniej i sprawdzone. Na tweeter dałbym drut srebrny   fi   0,57 próba   99,99 (4N)       14,-  pln/mb

Oczywiście w mim przypadku preferuję takie rozwiązanie.

cennik:

Drut srebrny fi 1,2   próba 99,99 (4N)         70,- pln/mb

Polecany do okablowania wewnętrznego kolumn, na żyłę masy lub przewody zasilające w torze sygnału, przewody głośnikowe (teflonowa izolacja w ofercie)   – podawany kierunek transmisji.

Drut srebrny   fi   0,57 próba   99,99 (4N)       14,-  pln/mb

Do okablowania sygnałowego, zasilającego małej mocy, na interkonekty, mostki, zwory itp.   – określony kierunek transmisji.

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jimmi napisał:

Bardzo drogi.

Wiem

Ale te głośniki są tego warte.

A poza tym przynajmniej po dokonanej modyfikacji człowiek nie będzie się zastanawiał, czy można jeszcze lepiej. Raz a dobrze bez dalszego kombinowania. Ktoś (nie pamiętam Nicka) na forum pisał mi, że porównywał tego Neotecha z Mundorfem i Audio Note Litz. Neotech okazał się najlepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 11:26, muzofan napisał:

Na szczęście w serii classic są już inne terminale. Blaszki też są lepszej jakości choć u siebie i tak wymieniłem na zworki kabelkowe.

I co, jest lepiej niż na oryginalnych zworkach, czy może tylko inaczej?

W ATC19 miałem wymienione zworki, natomiast w ATC20 słucham jeszcze na firmowych, ale zastanawiam się nad ich wymianą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mariush74 napisał:

I co, jest lepiej niż na oryginalnych zworkach, czy może tylko inaczej?

W ATC19 miałem wymienione zworki, natomiast w ATC20 słucham jeszcze na firmowych, ale zastanawiam się nad ich wymianą..

Jest lepiej i nie jest to jedynie sugestia. Zmiany są kosmetyczne ale na plus. Odrobinę bardziej klarowne wysokie tony i całościowo dźwięk czystszy. Myślę że warto przetestować u siebie w systemie.

Jak nie chcesz iść zbytnio w koszty to można spróbować na zworkach z kabla na metry. Ja u siebie mam zworki Albedo pod set Albedo Flat One i jestem zadowolony. Innych już nie testowałem. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, muzofan napisał:

Jest lepiej i nie jest to jedynie sugestia. Zmiany są kosmetyczne ale na plus. Odrobinę bardziej klarowne wysokie tony i całościowo dźwięk czystszy. Myślę że warto przetestować u siebie w systemie.

Dzięki.. Takie same zmiany wtedy usłyszałem u siebie.. Za zworki robił mi kabel instalacyjny Furutech 2,5mm2 z czystej miedzi.. Polecili mi go w RCM, twierdząc, że też go u siebie używają, wymieniając oryginalne zwory w kolumnach i że zawsze sprawdza się najlepiej.. Kabel jest drogi jako instalacja, bo kosztuje 100zł z metr, ale już jako kabelek na zworki, wychodzi wtedy niewiele.. Ale może teraz, przetestuje u siebie kilka rodzai zworek, tego Albedo też zobaczę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od srebrnego drutu Neotecha. Testowałem. To bardzo dobre rozwiązanie. Sam drut z odizolowanymi końcówkami bez jakichkolwiek wtyków. Najcieńszy 30AWG to 49 zł za metr. Warto zaryzykować taką kwotę, szczególnie gdy w dalszym rozrachunku zaoszczędzisz kilkaset czy kilka tysięcy zł na profesjonalnych zworach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotrek7 napisał:

Zacznij od srebrnego drutu Neotecha. Testowałem. To bardzo dobre rozwiązanie.

jimmi pobawił się w zmianę terminali ale tak się zastanawiam może najpierw właśnie spróbować ze zworkami neotecha , rozwiązanie jest mniej inwazyjne tylko mam łopatki w kablach głośnikowych na końcu, w takiej konfiguracji wpinam kable z odizolowanymi końcówkami tam gdzie wtyki bananowe ? a jeżeli tak to one będą luźne (może podwójnie) ?!

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PanAntoni napisał:

ale tak się zastanawiam może najpierw właśnie spróbować ze zworkami neotecha , rozwiązanie jest mniej inwazyjne

Zworki mają sens jeśli ktoś chce pozostać przy podwójnych terminalach ale i tak punktem wyjścia jest wywalenie firmowych bo one w największym stopniu degradują dźwięk. Jeśli nie chcesz bawić się w metody inwazyjne, można zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Dorobić całą płytkę na wzór oryginalnej (która jest z plastiku). Odrysuj kształt oryginalnej wytłoczki z rozmieszczeniem otworów na śruby i dorób nową. Fajnie może wyglądać taki element z ładnie obrobionego drewna. Stolarz nie powinien skasować zbyt dużo za przycięcie i obrobienie dwóch takich elementów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Odrysuj kształt oryginalnej wytłoczki z rozmieszczeniem otworów na śruby i dorób nową.

Wtedy oryginał idzie do szuflady a w nowych robię tylko 1 parę terminali i lutuję przewody z sekcji nisko i wysoko tonowej do jednego gniazda, dokładnie tak samo dla L i P.

No tak wróciłem z powrotem do tej przeróbki, której chyba nie uniknę 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotrek7 napisał:

Zacznij od srebrnego drutu Neotecha. Testowałem. To bardzo dobre rozwiązanie. Sam drut z odizolowanymi końcówkami bez jakichkolwiek wtyków.

Mogę wypróbować, cena niewielka więc czemu nie.. Z resztą też uważam, że zwykły drut, bez dodatkowych widełek, czy bananków, jest najkorzystniejszy.. Zawsze to mniej elementów oporowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.