Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rasputin napisał:

Panowie, Izrael, 84 miejsce w rankingu fifa....

Ten ranking jest bardzo nieadekwatny. Polska też kiedyś była w tej okolicy, a później nagle wskoczyła do pierwszej dziesiątki, czy nawet szóstki.
Poza tym ten Izrael wygrał 4:2 z Austrią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, soundchaser napisał:

Ten ranking jest bardzo nieadekwatny. Polska też kiedyś była w tej okolicy, a później nagle wskoczyła do pierwszej dziesiątki, czy nawet szóstki.
Poza tym ten Izrael wygrał 4:2 z Austrią.

hmmmmm, może to jeszcze niesmak po meczu z Macedonią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Michel Platini został zatrzymany we wtorek we Francji. Były prezydent UEFA trafił do aresztu w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi przyznania Katarowi organizacji mistrzostw świata w 2022 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czekam na komentarz Bońka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Legia. Najpierw Lewandowski, teraz... Bielik.

"21-letni zawodnik wyrósł na lidera drużyny dowodzonej przez Czesława Michniewicza, choć jeszcze niedawno wydawało się, że koninianin będzie kolejnym zmarnowanym talentem i przepadnie, jak wielu innych zawodników, którym wróżono bogatą w sukcesy karierę.

O Bieliku pierwszy raz głośno zrobiło się po jego sensacyjnym transferze do Arsenalu Londyn. Poważną karierę wychowanek Górnika Konin rozpoczął w Lechu Poznań, z którego trafił do Legii Warszawa, gdzie rozegrał tylko pięć spotkań. Pomimo tego, chęć jego zatrudnienia wyraziła ekipa Kanonierów, a Legia zainkasowała za nieopierzonego obrońcę blisko dwa i pół miliona euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

"Niemcy zapomnieli, niemieccy naziści pamiętali

Trochę inaczej o piłce moznej. A dokładnie o tym, jak Niemcy w czasach III Rzeszy, a potem przez kilkadziesiąt lat w demokratycznej Bundesrepublik Deutschland wymazali z kart historii nienieckiej piłki nożnej swojego najlepszego w dziejach napastnika. Ponieważ był Żydem. I przy okazji - na Bocznicy wielokrotnie chwalono Niemcy Zachodnie za denazyfikację. Ten artykuł temu przeczy.

"W 1955 roku do Godfreya Fochsa przychodzi kartka pocztowa z RFN. To zdjęcie złotej zachodnioniemieckiej drużyny futbolowych mistrzów świata, sportowych bohaterów z meczu obwołanego "cudem w Bernie". Na kartce widnieją podpisy piłkarzy, którzy kilka miesięcy wcześniej pokonali faworyzowanych Węgrów 3:2. Nadawcą jest trener Niemców, Sepp Herberger.

W 1909 roku, w meczu Karlsruher FV - Phoenix Mannheim, dwunastoletni wówczas Herberger ogląda z trybun dwa gole Fuchsa. Przypomina o tym byłemu piłkarzowi w kolejnym liście, który do niego wysyła:

"Byłem małym uczniem w Mannheim, gdy najpierw usłyszałem o twoich umiejętnościach, a potem zobaczyłem, jak grasz. Twój sposób gry wywołał we mnie i moich przyjaciołach podziw".

Przez lata Fuchs i Herberger utrzymują kontakt. W maju 1972 roku zachodnie Niemcy planują otwarcie Stadionu Olimpijskiego w Monachium. 60 lat po pamiętnym rozbiciu Rosjan przez zespół Fuchsa, niemiecka drużyna olimpijska na inaugurację obiektu miała zagrać z zespołem ZSRR.

Herberger stwierdza, że to znakomita okazja, aby na dobre przywrócić rodakom pamięć o wybitnym sportowcu. Wysyła list do niemieckiej federacji piłkarskiej. Pisze w nim, że taki gest byłby dobrze odebrany w społeczeństwie. Że byłby symbolicznym wyrównaniem niesprawiedliwości.

Słynny trener jest tak pewny zgody federacji, że informuje Fuchsa, aby zarezerwował sobie datę 24 maja 1972 roku. Odpowiedzią niemieckiego związku futbolowego jest jednak odmowa. Działacze tłumaczą, że rzekomo federacja jest w ciężkiej sytuacji finansowej i nie stać ich na opłacenie przylotu piłkarskiej legendy z Kanady. Drugi powód jest jeszcze bardziej kuriozalny i trudny do pojęcia. Według federacji bowiem zaproszenie Fuchsa stworzyłoby "niefortunny precedens". O co może chodzić? O zapraszanie do Niemiec byłych żydowskich reprezentantów tego kraju. Fuchs był jednak ostatnim żyjącym Żydem, który zagrał w niemieckiej kadrze. Drugim był jego przyjaciel, nieżyjący od dawna Hirsch.

Herberger, sam w latach 1933-1945 należący do nazistowskiej partii - był zresztą trenerem reprezentacji III Rzeszy w latach 1936-1942 - wysyła do Fuchsa gorzki, pełen żalu list. Nie wie, że jego idol nie żyje od kilku tygodni. Godfrey Fochs nie doczekał chwili, gdy jego dawna ojczyzna odrzuciła go po raz drugi - zmarł 25 lutego 1972 roku w Montrealu na zawał serca. Miał 83 lata.

W latach 70. we władzach niemieckiej piłki wciąż zasiadają byli członkowie NSDAP, m.in. członkowie zarządu Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Hans Deckhart i Degenhard Wolf. A przewodniczący komisji Bundesligi Rudolf Gramlich, też były piłkarz, był członkiem SS, sądzonym za zbrodnie wojenne. Bezpośrednio po wojnie nazwiska Fuchsa i Hirscha wróciły co prawda do oficjalnych statystyk niemieckiej reprezentacji, ale nic więcej za tym nie poszło. Żydowscy sportowi bohaterowie Niemiec nadal byli zapomniani, bo czas na rozliczanie się z brunatną przeszłością niemieckiego sportu przyszedł dopiero 30 lat później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durna przegrana Piasta z Bate. Przez większość meczu prowadzili 1:0 i byli lepsi, nie murowali bramki, jak to jest w zwyczaju polskich drużyn, tylko starali się atakować. Kuriozalny karny (wg. mnie go nie było) i za chwilę druga bramka ze stałego fragmentu gry i...niespodzianki nie było.
Bardzo głupio przegrany wygrany mecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycji stało się zadość.

Teraz Legię czeka niezwykle emocjonujący mecz z Europa FC, mistrzem Gibraltaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie miałem pojęcia, że Łotwa ma takie mocne drużyny ;-). FC Riga wykopała Piasta Gliwice z pucharów. Nawet nie wiem jak to skomentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ciężko będzie znalezć klub europejski z którym będzie w stanie wygrać polski klub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz z netu:

"jedyną naszą nadzieją są tzw. kibice Legii. Oni w trosce o nas wszystkich zrobią w Grecji zadymę, po której UEFA na 5 lat pozbawi uczestnictwa w swoich rozgrywkach wszystkie kluby z Polski. I bedziemy mieć 5 lat bez wstydu. Pewnie federacje Łotewska, Słowacka, Luksemburska i parę innych zaprotestują, że nie będą mieli już z kim wygrać ale mam nadzieję że UEFA się nie ugnie. A swoją drogą to jak patrzę na trenerów naszych drużyn to zastanawiam się jak oni mogą spojrzeć w lustro? Co do tzw piłkarzy to nie mam złudzeń. Oni leją z góry na to co niby mają robić."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2019 o 10:51, Jaro_747 napisał:

A swoją drogą to jak patrzę na trenerów naszych drużyn to zastanawiam się jak oni mogą spojrzeć w lustro?

Oni patrzą najpierw na portfel, a później w lustro z uśmiechem na twarzy. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie ma tu jeszcze kibiców kopaczy???

Mecz ze Słowenią tylko potwierdził, że na naszych wystarczy zastosowanie uporczywego pressingu i umiejętne faulowanie oraz udawanie bycia faulowanym. Do tego wykorzystanie nadarzających się okazji.
W tym meczu Słoweńcy wszystko wykonali wzorowo, a Polacy zagrali jak kopciuszki. Lewandowski nie istniał, bo nie grał w Bayernie, tylko w reprezentacji Polski.
Ciekaw jestem meczu z Austrią, bo jeśli zagramy podobnie, to z hurra optymizmu po pierwszych 4 meczach nagle zrobi się kaplica.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kibice kopaczy, ja chętnie kopnąłbym w dupu kopaczy za dzisiejszy mecz skopany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje szczęście przegapiłem pierwszą połowę.

Druga po prostu żałosna w wykonaniu naszej drużyny. Po czterdziestym niecelnym podaniu górą stwierdziłem, że piłkarze osiągnęli dno, czyli poziom komentujących Żewłakowa i Szpakowskiego i przełączyłem na Polsat. Niestety poziom gry nie uległ zmianie. Emeryt Błaszczykowski niczego nie zmienił, zastanawiam się tylko dlaczego tak długo grał Piątek który kompletnie nie istniał. To samo Zieliński. W ogóle całość wyglądała jak jakiś kiepski żart, nasi sprawiali wrażenie jakby na boisku znaleźli się przez czyjąś pomyłkę i do końca nie potrafili rozgryźć po co tam są i o co tu w ogóle chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni się strasznie męczą ze sobą. Jedni sprawiają wrażenie jakby im nie zależało, a inni nie potrafią grać tak, by było widać, że im zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzeć.

Zaopatrzyć się i mieć z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wpadka. Przede wszystkim trenera klubowego Brzęczka, który przejściowo prowadzi kadrę narodową. Zawodnicy dopiero wchodzący w sezon byli ociężali i bez woli walki. Do tego błędy w wyborze i ustawieniu zawodników.

Fabiański nie był w najwyższej formie, a co najmniej jedną bramkę może zapisać na swoje konto. Szczęsny do tej pory nie puścił żadnego gola w eliminacjach i to on wczoraj powinien grać na tej pozycji. Obrona grała wczoraj bez dyrygenta i biegała bezradnie po polu karnym i okolicy. Pomoc kiepska w defensywie i ofensywie. Gwiazdor Zieliński zakręcony w nieefektywne kółeczka. Atak też nie istniał. Tu trener dał Piątka, który jest bez formy i gola od dłuższego czasu. Zaś Lewandowskiego, widząc słabość środka oddelegował do tworzenia akcji. Ten i w tej roli potrafi coś wygenerować, ale albo sędzia nie uzna braki po jego podaniu albo Piątek czy Zieliński nie rozumie, że na prostopadłą piłkę się nie czeka.

Warto też odnotować, że na boisku pojawił się siostrzeniec i zaliczył kolejny występ nabijający mu licznik w panteonie gwiazd reprezentacji.

Sędziowie... całkiem nieźle drukowali. No i brak VAR w meczu eliminacji ME.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zyzol napisał:

Sędziowie... całkiem nieźle drukowali. No i brak VAR w meczu eliminacji ME.

... kilka godzin wcześniej, koszykarze zrobili bolesne kuku Rosjanom... sędzia Rosjanin, wziął więc "rewanż", nie uznając bramki po "koszykarskiej" (w koszykówce byłby to faul ale nie w piłce kopanej) zasłonie Lewego, przed asystą.

Być może tak szybka odpowiedź na drugą bramkę Słoweńców, coś by zmieniła w grze naszych (pseudo trenera) "wybrańców"?

Tymczasem kolejny balonik pękł i flaczek z niego pozostały wygląda dziś żałośnie.

11 godzin temu, Jaro_747 napisał:

czyli poziom komentujących Żewłakowa i Szpakowskiego i przełączyłem na Polsat.

Nabiłeś wiec QurWizji "oglądalność" - nie rób tego więcej, szczególnie w sytuacji gdy jest alternatywny kanał TV z transmisją.

...i Szpakowskiego unikniesz przy okazji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam skrzyneczki od Nielsena więc nikt się nie zorientował :-).

Szpakowskiego to bym jeszcze wytrzymał, ale pseudopoetyckie dukanie Żewłakowa jest naprawdę nieznośne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast oglądałem mecz z wyłączonym dźwiękiem...prawie zawsze tak oglądam wszystkie sportowe wydarzenia, bo w tym czasie słucham swojej muzyki. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Ja natomiast oglądałem mecz z wyłączonym dźwiękiem

Można i tak ale traci się przy tym atmosferę stadionu/hali, reakcje kibiców.

Fajnie by było gdyby te ćwoki komentatorskie można było u siebie na smart sprzęcie wyłączyć jako oddzielny kanał audio.

Jedyni komentatorzy, których zawsze lubiłem to w siatkówce M - Sędrowski + Drzyzga.

 

P.S. Turczynki leeeejom nasze dziewczyny! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, soundchaser napisał:

Ja natomiast oglądałem mecz z wyłączonym dźwiękiem...prawie zawsze tak oglądam wszystkie sportowe wydarzenia, bo w tym czasie słucham swojej muzyki. ?

Też kiedyś to robiłem, ale podkładałem komentarz radiowy. I to działało z dobrym skutkiem. Ale teraz radio (chyba) nie transmituje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w telewizji mówią, że Pan Bóg jest Polakiem ale nie wiem, czy im wierzyć.

Tak na logikę to Austriacy powinni wyciągnąć wnioski z poprzedniej konfrontacji i zagrać lepiej, co wróży masakrę. Z drugiej strony na Narodowym może w naszych kopaczy wstąpi Duch Święty i ich natchnie. Jedno jest pewne - Austriacy zagrają od początku do końca ambitnie a to może być ponad siły naszych gwiazdorów.

Obstawiam 3:1 dla Austrii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.