Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

I tu nie macie racji .Myśmy zagrali tak sobie , mieliśmy tylko przebłyski .Natomiast na mnie duże wrażenie zrobili Włosi .To bardzo ciekawa drużyna .To ,że w każdym elemencie sztuki piłkarskiej byli dużo lepsi to żadna nowina .Chodzi o to z jaką łatwością kontrolowali grę ,jak łatwo przechodzili z obrony do ataku , jak panowali nad piłką .Po latach posuchy Włochy nie miały takiej drużyny .Mają ogromny potencjał .To że nie strzelili żadnego gola to tylko fura szczęścia biało czerwonych .

To fakt. Pod bramką się gubili, ale jak dopracują kilka schematów taktycznych i po prostu się zgrają to może być naprawdę fajna drużyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było aż tak źle jak tu piszecie, remis jest dobrym wynikiem.
Ciekawa sytuacja w grupie. Jeśli jutro wygramy z Bośnią, a Włosi zremisują z Holandią, to nawet wyjdziemy na czoło tabeli, a pozostaną tylko 2 mecze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound mógłbyś przypomnieć co polscy kopacze osiągnęli w ostatnich trzech dekadach?

Polska siatkówka coś znaczy na świecie, polska lekkoatletyka coś znaczy na świecie, polski żużel, nawet jakaś panienka w tenisie coś osiągnęła... Wszystkie te dziedziny są niedoinwestowane w stosunku do średniej europejskiej.

Co osiągnęli kopacze, mimo najbogatszej federacji?

Nic. 

Więc nie pier**l andronów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Sound mógłbyś przypomnieć co polscy kopacze osiągnęli w ostatnich trzech dekadach?

Awansowali na Euro 2020, pomijam styl, ale jednak to coś

Zawodnicy nie są zli, trudny do zrozumienia jest dobór selekcjonerów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selekcjonerzy wybierają tych zawodników ,których mają pod ręką .Takich mamy piłkarzy jakich wypuszczają nasze kluby .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

co polscy kopacze osiągnęli w ostatnich trzech dekadach

Jako drużyna narodowa są średniakiem europejskim ale już indywidualnie sporo zawodników gra w czołowych klubach europejskich,  a Lewandowski właśnie zdobył tytuł najlepszego piłkarza Europy. Nawet jeśli ktoś nie jest jego fanem to nie może mu tego odebrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2020 o 19:30, Grzegorz7 napisał:

Sound mógłbyś przypomnieć co polscy kopacze osiągnęli w ostatnich trzech dekadach?

Ja się odniosłem tylko i wyłącznie do meczu z Włochami  w Lidze Narodów.

BTW - ale Lewy setkę zmarnował przed chwilą z Bośnią. ?

Na szczęście już się zrehabilitował i strzelił bramę. 1:0. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz właśnie Lewy strzelił ale w zasadzie wypracował pozycję Jóźwiak. Mógł również strzelić Linetty. 

Lewy strzela z nie swoich piłek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

Teraz właśnie Lewy strzelił ale w zasadzie wypracował pozycję Jóźwiak. Mógł również strzelić Linetty. 

Lewy strzela z nie swoich piłek.

W zasadzie to prawie zawsze ktoś wypracowuje pozycję napastnikowi. W tej sytuacji to Lewandowski miał lepszą pozycję więc nie można mieć pretensji że to on strzelał. Zresztą Jóźwiak zostawił mu piłkę.

Ale faktem jest, że mimo strzelonych bramek Lewandowski grał dziś słabo a Jóźwiak bardzo mi się podobał. Okazuje się, że bez Krychowiaka i Zielińskiego reprezentacja gra lepiej jak z nimi. Może już czas odstawić ich na dłużej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Ale faktem jest, że mimo strzelonych bramek Lewandowski grał dziś słabo a Jóźwiak bardzo mi się podobał.

Dwie bramki i asysta to nie jest słabo

Zresztą, jak zszedł z boiska od razu było widać różnicę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Teraz właśnie Lewy strzelił ale w zasadzie wypracował pozycję Jóźwiak. Mógł również strzelić Linetty. 

Lewy strzela z nie swoich piłek.

Ile goli ze swoich piłek strzelili polscy piłkarze po 60 minucie meczu. Zero, ale trzeba przyznać, że raz nawet dwóch kopnęło w tę samą piłkę.

10 godzin temu, Less napisał:

Fuksiarz

Naprawdę? Wyraźnie podpuszczasz w swoim stylu.

Lewandowski, gdyby był wczoraj w optymalnej formie, strzeliłby nie dwie, a pięć bramek w tym meczu.  Jego asysta  na 2:0 kapitalna.

9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Druga była OK i jego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pierwsza też była jego. Gdyby piłka nie odbiła się od obrońcy BiH, a z podania trafiła bezpośrednio do Jóźwiaka, to mógł być spalony. Jóźwiak zachował się bardzo dobrze. Lewandowski miał lepszą pozycję do oddania strzału od niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Drugi gol pokazuje doskonale, czego brakuje pozostałym atakującym w polskiej drużynie, czyli umiejętności wyjścia na czystą pozycję strzelecką. Było to widoczne od 60 minuty meczu, kiedy nawet dobre akcje kończone były podaniem w ciemno z nadzieją, że ktoś się tam znajdzie.

6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Okazuje się, że bez Krychowiaka i Zielińskiego reprezentacja gra lepiej jak z nimi. Może już czas odstawić ich na dłużej?

Nie tylko ich, jeśli patrzy się na grę Milika i Piątka.

Prawdziwą wartość tej drużyny pokażą dwa ostatnie mecze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Może już czas odstawić ich na dłużej?

Po przerwie podobał mi się również Linetty.

Gdzie ten facet był tyle czasu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zyzol napisał:

Drugi gol pokazuje doskonale, czego brakuje pozostałym atakującym w polskiej drużynie, czyli umiejętności wyjścia na czystą pozycję strzelecką. Było to widoczne od 60 minuty meczu, kiedy nawet dobre akcje kończone były podaniem w ciemno z nadzieją, że ktoś się tam znajdzie.

Napastnikom brakuje szybkości bo na umiejętność minięcia zwodem obrońcy, będąc przy piłce, nie ma co tu liczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Po przerwie podobał mi się również Linetty.

Gdzie ten facet był tyle czasu?

Rzeczywiście przerwa dobrze mu zrobiła. Teraz trzeba to przetestować na Krychowiaku i Zielińskim.

Milik i Piątek. Taaa...

Da się o nich powiedzieć coś sensownego w kontekście reprezentacji? Ja to bym już od dawna jakichś młodych szukał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Lewandowski nadal strzela w tej "słabej" Bundeslidze. ?
W 5 meczach nowego sezonu - 10 goli. Średnia 2 bramki na mecz.
Jak dalej będzie tak skuteczny to rekord Gerda Muellera zostanie pobity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Płacheta naprawdę niezły. Jak dla mnie wykorzystał szanse i pokazał się na tyle, żeby zapracować na dalsze występy. On, Moder i Skorupski. Rozczarował Klich, Linetty zniknięty, podobnie Milik.

Ale tak ogólnie, z lotu ptaka i wchodzenia w szczegóły to dało się oglądać. Oczywiście poprawka na przeciwnika, ale ileż to razy męczyliśmy się ze słabszymi przeciwnikami.

Jak dla mnie ten mecz był niczym napis na murze - czas na zmiany, czas na młodszych zawodników. Nie zagrał Krychowiak, nie zagrał Grosicki, nie zagrał Glik i co, stało się coś?

Jak dla mnie Puchacz, Moder i Płacheta + reszta młodzieży powinni zagrać w następnym meczu, bo jeżeli nie teraz to kiedy?

Krycha, Grosik, Zielu. Glik niech sobie posiedzą na ławce albo na bocznym boisku w dziada z Milikiem pograją. Jak się rozkręcą to wtedy Wuja może dać im szansę, ale nie wcześniej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja widziałem inny mecz .Graliśmy słabo , nie graliśmy piłką , nie radziliśmy sobie z agresywnym pressingiem Ukraińców ,byliśmy gorsi w pojedynkach sam na sam .Po prostu byliśmy gorsi w każdym elemencie .To czemu było 2: 0 ? Bo mieliśmy kupę szczęścia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To ja widziałem inny mecz .Graliśmy słabo , nie graliśmy piłką , nie radziliśmy sobie z agresywnym pressingiem Ukraińców ,byliśmy gorsi w pojedynkach sam na sam .Po prostu byliśmy gorsi w każdym elemencie .To czemu było 2: 0 ? Bo mieliśmy kupę szczęścia .

Aż tak źle nie było.

Coś tam jednak sobie podawali, dla mnie postęp w porównaniu z tym co się dzieje gdy gra Krychowiak. Z pressingiem długimi okresami dawali sobie radę całkiem przyzwoicie, a pojedynki nigdy nie były mocną stroną polskich piłkarzy. Ja się wręcz rozczuliłem gdy jakiś nasz zawodnik usiłował minąć Ukraińca biegnąc z piłką po prostej obok niego. Pewnie myślał, że ten tak się zdziwi że go puści :-))). Jeszcze piłkę sobie wypuścił tak, że wystarczyło nogę wyciągnąć i po akcji. Majstersztyk!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z Ukrainą był słaby (oglądałem tylko skrót) to co powiedzieć o meczu z Włochami?
Pierwsza połowa to jakaś masakra. Zero strzałów na bramkę, rozpaczliwa obrona, niecelne podania, szybkie straty piłki, brak jakiegokolwiek pomysłu na wyprowadzenie piłki z własnej połowy.
Efekt - 90% gry toczy się na połowie Polaków, a Lewandowski praktycznie nie miał kontaktu z piłką.
Po co ten Krychowiak? Nic nie wnosi do gry, a tylko szkodzi. Bramka z karnego dla Włochów, to jego ewidentny faul.
W drugiej połowie zmiany i jest tylko odrobina lepiej. Nic z tego nie będzie.
Porażka pewnie minimalna, jak z Holandią, ale po żenująco słabym meczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny występ Polaków .Właściwie mógłbym przepisać swoją opinię z meczu poprzedniego z Włochami i z Ukrainą .Minimalny wymiar kary .Włosi powinni mieć jeszcze jednego karnego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby postawić dwa TV obok siebie i na jednym dzisiejszy mecz a na drugim jakikolwiek z mistrzostw świata to przepaść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.