Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes

Rekomendowane odpowiedzi

Za Nawałki mecze naszych orłów jeszcze jakoś można było obejrzeć. Z mocnym przymrużeniem oka, ale można było.

Teraz to jest koszmar, "dynamika" akcji III ligi (ostatnio zupełnie przypadkowo oglądałem tego poziomu potyczki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O Brzęczku... jakoś tak niespecjalnie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przypadkiem trafiłem na inny felieton Wichniarka i jest tam kilka obserwacji niby podstawowych, ale najwidoczniej nie w polskim futbolu.

Odsyłam do całości,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale pozwolę sobie zacytować większy fragment:

"Gdy trafiłem do Niemiec jako reprezentant kadry Janusza Wójcika, byłem zdumiony treningami w Bielefeld. Intensywnością, ale przede wszystkim tym, że każde zajęcia zaczynały się od 30-, 40-minutowego piłkarskiego abecadła, nieważne czy na początku tygodnia, czy w przeddzień meczu. Przyjęcie, odegranie, przyjęcie, zagranie. „Oni tego nie umieją?” – po cichu się dziwiłem. Szybko dostałem odpowiedź od trenera: „Halo! Co ty robisz? Masz przyjąć lewą nogą i odegrać prawą. Musisz przyjąć kierunkowo, by móc od razu uciec rywalowi i szybko, poprawnie zagrać do partnera”. No i z banalnego ćwiczenia – jak mi się wydawało – robiło się trudne. W moim przypadku, bo koledzy potrafili, a przypomnę, że była to tylko „śmieszna” Arminia, żaden czołowy zespół Bundesligi, i to niemal dwie dekady temu! Piłka krążyła w trójkącie i czworokącie. Proste? Tak, ale trzeba nauczyć się robić to dokładnie i w tempie."

"Przyjąć piłki kierunkowo nie umiemy (zainteresowani niech spojrzą na Luisa Suareza w meczu z Interem), mocno i dokładnie podać do partnera – też niestety nie. Nasz ligowiec ma problemy z takim zagraniem, zna ułomność swoją i partnera z boiska. Nie poda do niego silnej, plasowanej piłki, bo wie, że będzie miał problemy z jej opanowaniem. Co za tym idzie, podanie jest jakby w zwolnionym tempie, co powoduje brak dynamiki rozgrywanych akcji."

Świetnie było to widać podczas meczu ze Słowenią. W innych zresztą też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi kopacze na razie perfekcyjnie opanowali przyjęcia i odegrania przed własnym polem karnym w szerz i do tyłu.
Ale trener Brzęczek z pewnością nauczy ich też przyjęcia kierunkowego, by móc szybko uciec przeciwnikowi do przodu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, soundchaser napisał:

Nasi kopacze na razie perfekcyjnie opanowali przyjęcia i odegrania przed własnym polem karnym w szerz i do tyłu.

A i to tylko wtedy, gdy przeciwnik nie naciska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, iro III napisał:

A i to tylko wtedy, gdy przeciwnik nie naciska.

Jak przeciwnik naciska, to opanowali też skuteczne wybijanie piłki poza boisko. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, soundchaser napisał:

ak przeciwnik naciska, to opanowali też skuteczne wybijanie piłki poza boisko

No nie, bądź sprawiedliwy - wtedy w większości przypadków następuje "ofensywna laga" na radar do Lewandowskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łotwa - Polska 0:3 i hat trick genialnego Lewandowskiego.
Gra nic a nic nie poprawiła się. Dwie szybkie bramki ustawiły mecz.
Powtórzę - tylko geniusz Lewego zapewnił nam tak "błyskotliwe" zwycięstwo,
które pójdzie w świat.
Teraz proszę sobie wyobrazić obraz meczu z tymi słabeuszami bez Roberta...

...na bank remis 0:0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie do oglądania, komentarz nie do słuchania - Zieliński ma subtelne ruchy, ćwiczą podania w trójkącie, słoweński trener w wolnym czasie gra na gitarze. 

Najgorszym piłkarzem na boisku był Grosicki, Zieliński też niewiele lepszy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nudne to było. Jedyne co cieszy to zmiany wprowadzone przez Brzęczka, tj. Szymański i Reca. Rozczarował mnie Rybus który w końcu dostał szansę, ale grał jakiś dziwnie rozkojarzony. Strach pomyśleć co będzie z Macedonią :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska może awansować do ME już w w niedzielę. Co wcale nie jest takie pewne. Bowiem forma Macedonii Północnej rośnie, a Polski spada. Mecz z drużyną Łotwy, która ma w tej chwili umiejętność chyba poniżej poziomu San Marino, doskonale to uwidocznił.

Dla mnie noty przyznane przez specjalistów z "PS" to nieporozumienie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo skoro bramkarz, który w zasadzie przez cały mecz nie miał nic wielkiego do roboty; lewy obrońca tracący piłki, przegrywający  pojedynki jeden na jeden i posyłający piłki na róg; pomocnik o subtelnych ruchach, któremu od kręcenia bezproduktywnych kółeczek kręci się w głowie i cięgle meczu nie może sobie w nie poukładać albo skrzydłowy niczym jeździec bez głowy, który wypracował zaledwie jedno podanie na bramkę dla Lewandowskiego, a potem psuł niemal wszystko - dostają 6; a Lewandowski, który uratował mecz i szanse awansu, strzelił 3 bramki i wypracował chyba ze 4 bramkowe okazje innym - dostaje 7. To inaczej delikatniej o tym powiedzieć nie można.

Dobrze ocenił mecz Glik. Drużyna istniała przez 20 minut. Potem grało kilkunastu nie najlepszych wyrobników na własną rękę, udając przy tym gwiazdy, zamiast sapier...ać  na Lewandowskiego jak chłop folwarczny na dziedzica. A wówczas byłoby i 8, a nie 3 do 0. 

Jeżeli Brzęczek nie potrafi tego wpoić tego zawodnikom, a następnie wyegzekwować to powinien zrezygnować ze swojej funkcji. Bo lepszej taktyki tu nie wymyśli.

Na niedzielny mecz czekam z dużymi obawami, ale jeszcze większą wiarą w awans. Pewności jednak nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2:0 z Macedonią Północną i jest awans do ME. Lewandowski nie strzelił nic, ale wypracował trzy sytuacje innym. Frankowski i Milik je wykorzystali. Piątek przestrzelił. Dobry i ciężki mecz, lepsza druga połowa - szczególnie po zejściu Grosickiego. Bardzo dobry występ Krychowiaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krychowiak zyskał piłkarskie drugie życie. A nawet pierwsze. Tak jak zawsze doprowadzał mnie do szału to dzisiaj grał na poziomie pomocnika światowej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też to widzę.I jak zwykle słaby występ Zielińskiego.

do Zyzola

2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Krychowiak zyskał piłkarskie drugie życie. A nawet pierwsze. Tak jak zawsze doprowadzał mnie do szału to dzisiaj grał na poziomie pomocnika światowej klasy.

Był najlepszy w naszej drużynie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest trener.
Pojedynczo odszczekiwać psy wieszane na nim. Dokonał cudu.
Boniek miał rację. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, soundchaser napisał:

Najlepszy jest trener.
Pojedynczo odszczekiwać psy wieszane na nim. Dokonał cudu.
Boniek miał rację. ?

Dobre. Jajcarz Ciebie.

 

Wydaje się, że Brzęczek właśnie odpuścił swoje stare pomysły i posłuchał innych. Dzisiaj sporo pokazali zawodnicy których długo ignorował, co powinno mu dać do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrany mecz z Macedonią Północną najbardziej dowartościował trenera Brzęczka i prezesa Bońka. Wprawdzie trener z taktyka i zmianami wstrzelił się w mecz raz pierwszy i oby nie ostatni, ale duma obu ogarnęła od razu wielka. No cóż prawdziwy profesjonalizm.

I druga sprawa. Polskie media od razu wykreowały dwóch największych jego bohaterów. Frankowskiego i Milika, Podczas, gdy na to miano bardziej zasłużyli Krychowiak i Lewandowski. Ten pierwszy harował całym boisku, walczył, odbierał, podawał i strzelał - o mało poprzeczki nie złamał. Ten drugi był przez cały mecz niby gladiator nie zważał na to, że chcieli mu nogę złamać, głowę rozbić parę razy, cieli równo z trawą i chwytami obalali na murawę. Mimo, to trzy razy wyłożył innym piłki tak, że tylko Piątek mógł nie trafić do bramki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeczkę to chyba Zieliński miał złamać.

Co do bohaterów, to nie ma sprawiedliwości, w piłce również. Ci, co strzelają gole, mają łatwiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie media Zyzol czyta, chyba jakieś brukowce.

W artykułach i podsumowaniach które ja czytałem chwalono głównie Szymańskiego, Krychowiaka, Góralskiego i Recę.

Mnie podobał się Bereszyński który kompletnie nie przypominał zagubionego Bereszyńskiego wsadzonego na siłę na lewej obronie. Całe szczęście że Brzęczek wreszcie puknął się w łeb i rzucił Beresia na jego naturalną pozycję.

Lewego chwalono z taką uwagą, że to inna liga niż reszta piłkarzy. O Frankowskim czytałem, ze mocno się ostatnio przyłożył do roboty co przełożyło się na gole i asysty w MLS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu odszczekiwać,jak pojadą na dwa , trzy mecze i wrócą....z tarczą.Trudno było tej grupy nie wygrać i Lewus dla Brzęczka to zrobił...wygrał.Cała reszta do ćwiczeń jak pisał Wichniarek,jeszcze raz do ćwiczeń , bo będzie wstyd wracać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po kwalifikacjach zasiądę do obejrzenia meczu bez Lewego?Tak zapowiadają,że Lewy nie zagra i może to być jako usprawiedliwienie porażki,lub wyprzedzenie jej przez Brzęczka...trenera stulecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczu raczej nie obejrzę bo w tym samym czasie jest półfinał turnieju ATP Finals w Londynie. Grają Thiem ze Zvieriewem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam. Szybka bramka Krychowiaka, poza tym nic ciekawago...jak zwykle.
Do przerwy. A w drugiej połowie pewnie Lewy wejdzie, inaczej po co by w ogóle przyjeżdżał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt bardzo ładna bramka Krychowiaka. Szybka gra Polaków z wysokim pressingiem, ale wyjątkowo nieskuteczna. Powinno być z 5:0. Izrael w pierwszej połowie cieniutki. Można wyróżnić jedynie ich bramkarz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska druga połowa od stanu 2:0 dla Polski i stracona bramka po błędzie Szczęsnego. Polakom nie starczyło kondycji czy motywacji? Zmiany też nie najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz jak to mecz,pierwsza połowa była by udana ,gdyby nie brak bramek w drugiej a szczególnie w jej końcówce , mecz w naszym wykonaniu jak to u Brzęczka.Zmiany do bani zamiast ściągnąć grającego najgorzej w swojej karierze Frankowskiego,zdejmuje KRYCHĘ!!!Ten facet nie powinien być trenerem i zdania nie zmienię a dobitnie to pokażą mistrzostwa.Pojadą tam na trzy mecze....ostatni będzie o honor.

 

4 minuty temu, Zyzol napisał:

Kiepska druga połowa od stanu 2:0 dla Polski i stracona bramka po błędzie Szczęsnego.

Po błędzie ale nie Szczęsnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, modrzew47 napisał:

Po błędzie ale nie Szczęsnego.

Uważam, że jednak po jego błędzie. Podjął złą decyzję. Zamiast bronić na linii bramkowej, powinie skrócić kąt zawodnikowi Izraela. Obserwował przed pole i miał czas to zrobić. Wcześniej też popełnił błąd przy piąstkowaniu, źle obliczył lot piłki i w nią nie trafił. Pokazuje to, że nie grał pewnie na przedpolu w tej fazie meczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.