Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam różne komentarze pomeczowe i mam pytanie - nie znam żadnego piłkarza, ale czy to rzeczywiście są tacy mądrzy ludzie? Trener mówi, żeby nie faulować, a ten protestuje i że właśnie teraz trzeba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jeden z głupszych sportów.

 dało by sie oglądac gdyby.

2x po pół godziny .Zawodnicy maja biegać -grać - nie spacerować  Po przekroczeniu połowy boiska zakaz cofania piłki .

 Określony czas na rozegrania akcji .

 Liczy sie czas gry - Nie spacerki po boisku..Nie wyrzut z autu 20 sek  itd.

 Pole - chyba bramkowe to się nazywa - tylko dla bramkarza ..

 I mój pomysł.

 wywalic wszystkich aktualnych kadrowiczów.

 Totalny zakaz .

 W zamian ?

 Wystawić całkiem nową - młodą kadrę . tzw - młode wilczki . 2-3 lata na zgranie . Będą trawę gryżć aby się pokazać ..

 Za wygrany mecz - wysoka nagroda .

 Za przegrany - ZERO..

 Zadnych kontraktów .

 Wygrasz - masz . Przegrasz - Nie masz nic .

 Zradykalizować kary za faule i inne przewinienia ..

 Sedziowie mają finansowo odpowiadać za błędne decyzje . Obowiązkowe video podczas meczu - dla sedziów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był bardzo słaby występ Polaków co jest już zresztą tradycją ( świecką ). Mieliśmy furę szczęścia bo Szwedzi byli lepsi pod każdym względem . Dalej te same błędy i braki . Podejrzewam ,że wyczerpali już limit szczęścia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny debiut nowego trenera.

Dwa mecze i 4 punkty!

Mógłby ktoś przypomnieć jaki bilans miał ten paproch Portugalczyk...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, dulon184 said:

dało by sie oglądac gdyby.

2x po pół godziny .Zawodnicy maja biegać -grać - nie spacerować  Po przekroczeniu połowy boiska zakaz cofania piłki .

 Określony czas na rozegrania akcji .

 Liczy sie czas gry - Nie spacerki po boisku..Nie wyrzut z autu 20 sek  itd.

 Pole - chyba bramkowe to się nazywa - tylko dla bramkarza ..

Jak to mówiono kiedyś - wszelkie usprawnienia dwutaktu prowadzą do czterotaktu. Opisane propozycje są pierwszym krokiem na drodze prowadzącej do footballu - tego prawdziwego "gridiron".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dulon proponuje to prosty sposób na zabicie piłki. Nie wie o czym pisze. Obecny futbol jest wystarczająco atrakcyjny ( no chyba ,że graja nasi ) i nie ma co zmieniać . No chyba,że rzut z autu. Skoro to piłka nożna to powinien być wykop z autu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są praktycznie stałe od 100 lat.

Niczego nie trzeba zmieniać. To zabiłoby futbol. Nawet te dyskusje o spalonym są bez sensu... 

A propos autów. Na hali (futsal) wykonuje się nogą a czas wykonania to 4s od ułożenia piłki. 

Na hali jest to dużo trudniejsze niż zrobienie tego rękoma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zdejmowaniem z boiska leserów.

Taki film kiedyś widziałem...

Jakieś zawody, bieganie po lesie z łukami, pałami i zabijanie się... Jak, który poległ to taka łapa z góry zjeżdżała i zabierała ciało.... 

Taki Neymar to już nigdy by nie zagrał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To co dulon proponuje to prosty sposób na zabicie piłki. Nie wie o czym pisze. Obecny futbol jest wystarczająco atrakcyjny ( no chyba ,że graja nasi ) i nie ma co zmieniać . No chyba,że rzut z autu. Skoro to piłka nożna to powinien być wykop z autu.

Zabicie pilki? O co chodzi z tym zabijaniem?

 Chyba raczysz zartowac . To co obecnie sié dzieje to namiastka sportowej walki .

Walki . Nie spacerków -gry na czas i róznych takich .

 Na czym niby polega ta atrakcyjnosc?

 Chyba mam szczéscie bo nie naleze  do tych sportowo nawiedzonych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,ze mało piłki oglądasz i małe masz o niej pojęcie .Obejrzyj sobie mecze czołowych lig europejskich np. angielskiej . Tam nie ma spacerowania , tam jest walka od początku do końca. To nie to co u nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem że nie jestem sportowo nawiedzony .

Zadko bo żadko , niemniej raz na kiedy coś tam obejrzę.

 Ciebie zapewne nie wkurza podawanie piłki do tyłu .

 Dla mnie jest to parodia sportu.. Ileś tam razy podaja sobie piłke bez widocznego postępu na bramkę . A czas leci.

 Ciebie to nie rusza . Dla mnie to nie jest walka  .

 I tylko nie pisz mi o taktyce - strategi itd .

 Na szczęście jestem mocno nie piłkarski.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie wkurza mnie podawanie piłki do tyłu .Dlaczego ? Bo ja w przeciwieństwie do ciebie rozumiem futbol .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, dulon184 napisał:

2x po pół godziny .Zawodnicy maja biegać -grać - nie spacerować  Po przekroczeniu połowy boiska zakaz cofania piłki .

 Określony czas na rozegrania akcji .

 Liczy sie czas gry - Nie spacerki po boisku..Nie wyrzut z autu 20 sek  itd.

 Pole - chyba bramkowe to się nazywa - tylko dla bramkarza ..

Przede wszystkim zlikwidować głupi przepis o spalonym.

15 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Rewelacyjny debiut nowego trenera.

Dwa mecze i 4 punkty!

Ze Szkocją remis psim swędem. Karny na kilka sekund przed końcem doliczonego czasu gry i jeszcze szczęśliwy strzał Piątka w środek bramki tuż obok nogi bramkarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dulon184 napisał:

Ciebie zapewne nie wkurza podawanie piłki do tyłu .

 Dla mnie jest to parodia sportu..

 

10 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Nie , nie wkurza mnie podawanie piłki do tyłu .Dlaczego ? Bo ja w przeciwieństwie do ciebie rozumiem futbol .

Co tu rozumieć? To rzeczywiście parodia jeśli podczas rozgrywania piłki taka gra powtarza się za często.
Z czego to wynika? Z bojaźliwości, z braku pewności siebie, ze słabych umiejętności, braku konstruktywnych pomysłów na inne rozegranie piłki do przodu, z zachowawczości, niechęci do podjęcia ryzyka, strachu przed popełnieniem błędu.
To wszystko wypacza widowisko i stoi w sprzeczności z celem gry, dla którego ta dyscyplina została stworzona - do atakowania bramki przeciwnika i strzelania bramek, a nie do częstego podawania do własnego bramkarza przy naciskaniu zawodników drużyny przeciwnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już granie na czas kiedy jedna z drużyn prowadzi to totalne zaprzeczenie sportowej walki ..

 Dobrze żem prosty chłop . Nijak nie rozumiem jak to może się podobac .. Sedzia z męty powinien drużyne tak grającą wypi-rzyc z boiska ..

Sport to walka - nie udawanie ..

 Ale cóż.

 Niektorzy tak się na piłce znają że aż im to- i inne wady - sie podoba .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka opowieść o "gonieniu gówna", czyli kto nie z Czesiem, tego zniesiem

Pół dobrego meczu wystarczyło, by zdobyć bilet na mundial, ale to wciąż trochę za mało, by uzyskać przepustkę do bezkarnego obrażania ludzi. Mówią - pycha kroczy przed upadkiem. Życzenie z głębi serca: oby nie tym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dulon184 napisał:

A już granie na czas kiedy jedna z drużyn prowadzi to totalne zaprzeczenie sportowej walki ..

W piłce ręcznej jest sygnalizacja gry pasywnej. W niektórych sportach walki wręcz - również.
Czemu nie w piłce nożnej? Za grę na czas powinien być odgwizdany rzut wolny dla drużyny przeciwnej z jakiegoś określonego miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te nie kończące się dyskusje czy sędzia słusznie podjął decyzję o grze pasywnej czy nie . To może mieć sens w zapasach a nie w grze zespołowej. Poza tym w nożnej gra się na całym boisku a np. w ręcznej czy koszykówce nie. Spalony już był przetestowany i wiadomo ,że bez niego robi się tak jak w ręcznej . Ja uważam ,że jest dobrze jak jest tylko z autem trzeba zmienić .Gdyby to był wykop to byłby to taki mały rożny czyli większe zagrożenie dla bramki niż wyrzut. Czyli może nie kalkulowało się by się wybijać na aut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę na czas też można wyeliminować. Zegar niech chodzi jak w hokeju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

tylko z autem trzeba zmienić .Gdyby to był wykop to byłby to taki mały rożny czyli większe zagrożenie dla bramki niż wyrzut.

Przy rzucie z autu nie ma spalonego, jak to rozwiązać przy wykopie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Che molto guadagna chi putana perde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby bez sensu.

8 godzin temu, soundchaser napisał:

Ze Szkocją remis psim swędem. Karny na kilka sekund przed końcem doliczonego czasu gry i jeszcze szczęśliwy strzał Piątka w środek bramki tuż obok nogi bramkarza.

Za Portugalczyka nawet tego nie było...

A ileż to razy utyskiwano, ze Polska traci bramki w ostatnich minutach. Pamiętasz?

Teraz my zaczynamy grać do końca... 

 

 

PS: Przeprasza za nieco nad wyraz wyrażenie "grać"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Już widzę te nie kończące się dyskusje czy sędzia słusznie podjął decyzję o grze pasywnej czy nie . To może mieć sens w zapasach a nie w grze zespołowej. Poza tym w nożnej gra się na całym boisku a np. w ręcznej czy koszykówce nie. Spalony już był przetestowany i wiadomo ,że bez niego robi się tak jak w ręcznej . Ja uważam ,że jest dobrze jak jest tylko z autem trzeba zmienić .Gdyby to był wykop to byłby to taki mały rożny czyli większe zagrożenie dla bramki niż wyrzut. Czyli może nie kalkulowało się by się wybijać na aut.

jaja sobie robisz? Tutaj nie ma potrzeby na czymś sie znac . Wystarczy wymagać sportowej walki.

 Wykop z autu  to zwiększenie zagrożenia bramki?. Przecież z ręki też pod bramkę miotają .

 Moim zdaniem liczyć tylko czas gry i czas na rozegranie akcji.Po przekroczeniu połowy boiska .

 Skończyła by sie gra na czas i Musieli by sie sprężac .

 Same zalety..

 W ktoryms tam poscie napisałeś że rozumiesz piłkę .

 Mnie sie wydaje że właśnie NIE rozumiesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Już widzę te nie kończące się dyskusje czy sędzia słusznie podjął decyzję o grze pasywnej czy nie

A w piłce ręcznej też są dyskusje? Nie ma postępu w konstruowaniu akcji ofensywnej i ciągle atak jest przerywany przed linią pola karnego faulem, to już sygnalizacja gry pasywnej i trzeba natychmiast oddać strzał, inaczej strata piłki.
W nożnej - 3- 4 podania do tyłu i gra pasywna, czyli strata piłki. Od razu zyska na tym widowisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie dyscypliny są różne motorycznie. 

Nie mogą w nich obowiązywać te same zasady.

Poza tym co to jest piłka ręczna? 

Piłka nożna to kilkaset razy większa publika. W ręczną nie widziałem grających dzieciaków na podwórku. W nożną grają nawet małe dzieci w Afryce.

Wpływ na to ma również większa jasność przepisów w nożnej. 

I dla jasności grałem w obie dyscypliny. Ręczną na poziomie reprezentacji szkoły średniej. W nożną w Arkoni Szczecin na poziomie juniora... Nieco wcześniej Arkonia była mistrzem Polski juniorów.

Podejmowanych decyzji w szczypiorniaku sam czasami nie rozumiem. W nożnej decyzje sędziowskie są w porównaniu z ręczną nadzwyczaj przejrzyste. Ale zgadzam się z tym leserstwem w nożnej. To jest już patologia. Piłkarze ręczni to gladiatorzy w porównaniu z ciotami piłki nożnej. I to jest prawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarze nożni grają  na dużo większym bosku co wymusza zupełną inną taktykę . Czasami zagrywa się do tyłu aby np. przerzucić ją na drugie skrzydło . Czyli jeśli atak na lewym skrzydle nie powiódł się to wycofuje się ją aby przez linię środkową czy obronę zaatakować na prawej stronie. Zasady taktyki są takie same jak na wojnie . Przerzuca się siły na skrzydła , przegrupowuje się. W porównaniu z kopaną ręczna czy koszykówka nie zna w ogóle gry w środku pola. Wszystko dzieje się pod koszami lub bramkami. Dlatego wolę kopaną . Próby gry bez spalonego powodowały ,że kopana upodobniała się do ręcznej . Tak szczypiorniści to gladiatorzy , wielkoludy i siłacze . I co z tego? Gdzie tu miejsce dla subtelnych techników , dryblerów , drobnej postury ? Za dużo oglądacie polskiej ligi a za mało angielskiej czy hiszpańskiej.

W ogóle nożna oglądana na stadionie i w TV to dwie różne dyscypliny. Na ekranie TV oglądamy wycinek boiska i tylko fragment gry a na stadionie widać całość gry i taktykę . To inna optyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.