Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

toż to HAŃBA!!!!!!!!!!!!!!!

 

jak to można przegrać - tego chyba nigdy nie zrozumią największe głowy :|

 

daliśmy się bandzie francuzów (jakich to pisałem nieco wyżej ;)

 

szkoda :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc obiektywnie wygrali lepsi - biali głównie się bronili , a niebiesko-czarni przynajmniej udawali ,że cisną ;-)

nie mogłem się nadziwć ,że trener niebiesko-czarnych nie wprowadza na boisko Rottena na lewa stronę - czyżby był rasistą ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>troy

Pudło! Trener cierpi na chroniczne odchylenie prawicowe.

 

Obserwując Beckhama rozumiem co mogą z człowiekiem zrobić tzw. szmatławce, wmawiając swojemu bohaterowi to i owo. Jacek Gmoch bardzo zgrabnie spuentował sprawę w ocenie pomeczowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem. Kciuków za kogo trzymać nie mam, do tego piłka nożna to troche smętna gra. Poszedłem za to na koncert na plac Zamkowy. Spodziewałem sie katastrofy związanej z nagłośnieniem placu a tymczasem wypadło to całkiem, całkiem. Nie miałem się do czego przyczepić. Może tylko Beethoven na taki koncert pod gołym niebem i z widownią w większości stojącą to jednak nie najlepszy repertuar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie z tym calkowicie zgodzic. Przed wyjazdem z Polski ogladalem ekipe Lubanskiego, Lato, Tomaszewskiego, ale tylko ze wzgledow patriotycznych w ubogiej komunie. Osobiscie uwazam gre za faktycznie ponura i nudna. 22 niezrecznie kopie pilke bez specjalnych efektow pomimo bramki wielkosci basenu. Rafal, ktos napisal, ze NBA jest na Canal+, szczerze polecam, tutaj sie cos dzieje! Pomimo, ze jestem z LA, wole zawsze lepszego, a teraz Pistons sa wspaniali! Kilka godzin naprawde fascynujacego sportu! Tutaj kibic sie nie znudzi. Jestem ciekawy ilu z was oglada finaly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mecze jeszcze nie są najpiękniejsze i specjalnie efektowne ale na nudę to chyba narzekać nie można. W meczu otwarcia spora niespodzianka (swoją drogą często w podobny sposób zaczynają się MŚ lub ME), a wczoraj kawał dobrej piłki, zwłaszcza w wykonaniu Anglików, chociaż jak widać na niewiele się to zdało. Piłka nożna to jednak piękny sport:). Trochę mnie dziwi, że wszyscy wieszają psy na Beckhamie. Owszem nie strzelił karnego, który zapewne przesądziłby o wyniku spotkania ale bezpośrednią winę za utratę drugiej bramki ponosi obrońca wykładający piłkę Francuzowi. A czego by nie mówić o Zidanie to jedno trzeba przyznać - jeden z największych w historii. Oczywiście nie mówię tego na podstawie wczorajszego meczu. Mimo kilku ciekawych i mądrych podań był jednak dość dobrze wyłączony z gry. Wyłączony z gry ale nie ze stałych fragmentów :). Jednak bez względu na geniusz i umiejętności Zizou jestem zdania, że to raczej Anglicy mecz przegrali niż Francuzi wygrali.

 

"O innym wczorajszym meczu można powiedzieć tylko tyle, że się odbył" - bardzo lubię to "telewizyjne" określenie na dodatek do meczu Chorwacja - Szwajcaria pasuje jak ulał. Jednym z niewielu momentów podnoszących ciśnienie podczas tego spotkania były huligańskie popisy jednego z braci Kovaców. Mam na myśli tego sprytnie operującego łokciem. Moim zdaniem to skandal, żeby mógł kilka razy uderzyć przeciwnika łokciem w twarz i nie wylecieć z hukiem z boiska.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz wyspiarzy z żabojadami był pierwsza klasa. Ciekawe czy Beckham mógł zasnąć dzisiejszej nocy? Znamienne że coraz więcej bramek pada ze stałych fragmentów gry.

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Mistrzostwa Europy tak samo jak Mistrzostwa Świata.To co Angole zrobili sobie na własne życzenie to tylko ich zasługa :O)Jak mówią dopóki piłka w grze...Jedziemy z tym koksem dalej :O)

Jasie drogi znów żyjesz amerykańskim marzeniem! :O)NBA najlepszą ligą koszykówki?Opiszę Ci jeden fakt,który opowiedziała mi córka będąca kilka lat temu w Kanadzie.Jako zawodniczka czynna zachciało jej się iść na mecz w ramach ligi NBA Toronto Raptors z jakimś innym zespołem(pomnę fakt,że zachciało jej się wykupić jakieś lepsiejsze miejsca-chyba zapłaciła 179 $ kanadyjskich-i była po meczu zdegustowana!Trzy kwarty się obijali i naprawdę grali 1!!!Jeszcze zdanko odemnie:czy slyszałeś o jakiejś kontroli antydopingowej w tak zasłużonej i najlepszej lidze świata?Ja nie!A zobacz jakie byki fruwają pod koszem!;o)Pewnie wykarmione amerykańskimi hamburgerami,hot-dogami i kurczakami!Mam nadzieję,że drogi Jassie,że Ty spożywasz inne pokarmy w pięknej Californi :O)Pozdrawiam amerykańskiego tubylca :o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to reprezentacja USA w koszykówce nie była kontrolowana na żadnej olimpiadzie. Mam na myśli starty Dream Teamów.

Generalnie jedni słuchają klasyki inni rocka, a jeszcze inni wszystkiego po trochu. Nawracania kogoś na inną dyscyplinę sportu mija się chyba z celem tak samo jak próba zmiany czyjegoś gustu.

 

Często dla "jednorazowego" widza mecz, który przykuwa uwagę kibica może wydawać się nudny. Bramki i parady podobają się wszystkim bez wyjątku ale nie wszyscy zwracamy uwagę na ustawienie taktyczne, realizację tej taktyki przez drużynę, grę obronną i wiele innych niuansów piłkarskich.

 

Nie inaczej przecież jest z muzyką :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Anglia przegrała to wina Erikssona. O co chodziło w tej drugiej połowie? Grać na czas też trzeba umieć. Wszystkie dalekie wykopy były bez sensu. Po prostu Rooney i Owen nie należą do wysokich zawodników i co wykop to strata piłki. Jeśli Eriksson chciał pogrywać w stylu Liverpool'u to trzeba było wprowadzić Heskeya - bo to jedyny z napastników który może powalczyć ze środkowymi obrońcami o górną piłkę. Anglia - rozczarowała, Francja - rozaczarowała. Narazie jedyny pozytyw to dobrze ułożona gra Greków. Ich gra był naprawdę dobra. Jeszcze niezbyt dobrze w ofensywie, ale generalnie nie ma się czego czepiać. Mam nadzieję że jeszcze się rozkręcą. Narazie pierwsze koty za płoty.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku,

Nie znam sytuacji NBA w Kanadzie. Bilety sa faktycznie drogie. Gdzies na tylach 20tys widowni w Staples Center mecz w finalach to okolo $800 od osoby. Co do dopingu nie znam sytuacji. Jezeli chodzi o diete, sa rozne, ale w Polsce i globalnie zawsze jest jakby kolejka w niemal kazdym McDonaldzie po hamburgera i frytki. Cos w tym chyba musi byc, jezeli produkt ma az taka swiatowa popularnosc. Typowy Los Angelino ze wzgledu na bardzo specyficzny charakter tego miasta niekoniecznie musi byc tutaj urodzonym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z dpingiem jest mówiąc oględnie "delikatna". Z tego co pamiętam to przy okazji pierwszego olimpijskiego występu Dream Teamu właśnie amerykańscy koszykarze jako bodajże jedynie nie zostali poddani kontroli antydopingowej. Wydaje mi się, że sytuacje powtarza się przy kolejnych występach Dream Temu ale nie mam pewności. Poza tym wytrzymanie takiej ilości spotkań jaką mają do rozegrania w NBA bez wspomagania wydaje mi się niemożliwe. Pomijając fakt, że niektórzy koszykarze to prawdziwi "gladiatorzy".

 

 

Ciekaw jestem jak podobały się Panom i Paniom wczorajsze spotkania?

 

Osobiście byłem bardzo zadowolony z poziomu, a do pełni szczęścia brakowało mi jedynie wygranej Duńczyków i czerwonej kartki dla Tottiego. Włosi nie po raz pierwszy zaprezentowali antyfutbol (mimo kilku "setek", które stworzyli), a ich gra momentami niewiele miała wspólnego z fair play. Niestety właśnie dzięki takim meczom jak ten wczorajszy nie uda mi się chyba za życia kibicować tej drużynie.

Za to Duńczycy sprawiali wrażenie jakby znów szykowali Europie niespodziankę. Mam nadzieję, że to właśnie Dania i Szwecja wyjdą z tej grupy.

 

Szwedzi zagrali bardzo dobrze i bardzo skutecznie. Trzeba też przyznać, że Bułgarzy do momentu utraty drugiej i szybkiej trzeciej bramki prezentowali się całkiem przyzwoicie. A bramka "szczupakiem" Larssona po prostu piękna. Można oglądać do znudzenia, złożył się do tego strzału perfekcyjnie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mecz Angoli z Zabojadami przypomnial mi final Ligi Mistrzow miedzy Bayernem a Manchesterem ... tylko sytuacja sie odwrocila :)) Az zaluje, ze ze stadem Zabojadow spedzilem sobotni a nie niedzielny wieczor - wyobrazam sobie ich reakcje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wczorajszych spotkań - nie cierpię włoskiej piłki i tych laluń które w nią grają - te fryzury, błyszczące napisy na koszulkach, rany!!!!!! Poza tym styl, czyli najlepszy pod słońcem wynik to zwycięstwo 1:0 i murowanie bramki. Tym razem się nie udało i super. Szkoda tylko że Duńczykom również a parę razy było blisko.

 

A Bułgarów było mi już żal......... Zwłaszcza że w pierwszej połowie nawet nieźle pogrywali!

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NBA branie koksu to ryzyko wkalkulowane w sukces. Dlaczego większość młodych zawodników to łysi, a skóra w pryszczach - choć okres pokwitania mają za sobą. Słyszałem, że testosteron w koksie wypala włosy. ;-)

Słyszałem też o innych, rzeczach ale są dość nieprawdopodobne, więc ich nie podam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy macie pojęcie o czym mówicie - po pierwsze koksują się sportowcy którzy uprawiają sporty wyczynowe-wytrzymałościowe a gra w kosza do końca taka nie jest , po drugie żaden koks nie zastępi w nba talentu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter....i nie odnosi sie jedynie do tego watku, ale jakims pocieszeniem jest fakt, ze jezyk polski nie jest jezykiem popularnym, jest generalnie jezykiem nieznanym obcokrajowcom - poniewaz tutaj faktycznie mozna sie otrzec o kompromitujace brednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

>Nowy2

Nie wiem jakie nieprawdopodobne rzeczy masz na myśli ale pewne jest, że "pomysłowość" ludzka nie zna granic. Dawno temu oglądałem film o dopingu w byłym ZSRR i NRD. Niektóre metody były bardzo nieprawdopodobne. Dwa przykłady: biegaczki - zachodziły w ciążę ponieważ w tym stanie kobiety dużo lepiej przyswajały pewne "substancje", nie pamiętam dokładnie o co chodziło (później ciąża była oczywiście usuwana), gimnastyka - stosowano substancje opóźniające rozwój, młode ciało jest zdecydowanie bardziej elastyczne i podatne na trening. Efektem takiego "treningu" były 30-letnie "dzieci".

 

>piter z

Nie wydaje mi się aby koksowali tylko "wytrzymałościowcy". Sprinterzy, ciężarowcy - to dyscypliny siłowe. Podejrzewam, że odmian dopingu jest tyle ile dyscyplin sportu. Był chyba nawet przypadek w łyżwiarstwie figurowym :). Koszykarze potrzebują zarówno siły (przyspieszenie, szybkość, walka o pozycję, skoczność) jak i wytrzymałości, a także szybkiej regeneracji (średnio w NBA są chyba 3 mecze w tygodniu, jeśli się mylę proszę o poprawkę). Oczywiście nic nie zastąpi talentu i ciężkiej pracy. Nie ma chyba jeszcze implantów wspomagających celność rzutu i trafność decyzji? Mam nadzieję, że nie ma.

 

Piłka nożna jest lepsza od koszykówki - dla... kibica piłki nożnej i tak samo w drugą stronę. W obu dyscyplinach możemy doświadczyć widowisk wspaniałych jak i mizernych. Choć rezultat 0:0 w koszykówce należy raczej to rzadkości :). Z drugiej strony mecz piłkarski zakończony takim wynikiem może być o wiele ciekawszy niż np. jednostronne widowisko z "gradem" bramek.

 

Wracając do tematu wątku...

 

Po tej całej krytyce Niemców, przed mistrzostwami, wczoraj zaskoczyli mnie pozytywnie. Chociaż ich fanem nigdy nie byłem i nie będę :). Jeśli niemiecka "młodzież" będzie się prawidłowo rozwijać to gospodadrze przyszłych mistrzostw mogą mieć bardzo silną drużynę. Z resztą znając Niemców napewno będą taką mieli. Holendrzy przez większość meczu byli raczej nieporadni w swych atakach. Ale atakowali i w końcu się udało. Trzeba przyznać, że Ruud nie miał łatwej pozycji do strzelenia bramki. Na dodatek Niemiec dość silnie go obściskiwał :).

 

Pozdrawiam kibiców wszystkich dyscyplin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruuuuuuuuuuuuuuuuuuud.... :))) nie, nie jestem chory - to tylko okrzyk którym na Old Trafford kwituje się kolejny gol Nistelroya. Gol fenomenalny. Tak z niczego i z niesłychanie trudnej pozycji. Niemiecka młodzież faktycznie jest bardzo obiecująca np. Schweinsteiger (chociaż to nazwisko... hmmm... i ten aryjski wygląd...). Dobrze poukładana gra i gdyby mieli trenera który tchnąłby w nich trochę więcej zaufania we własne umiejętności (czyt: lepszego trenera) + wprowadzili czynnik nieobliczalny w postaci młodego Schweinsteigera (od 1 min.) mieliby spore szanse na finałową czwórkę.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lolo

 

Schweinsteiger przypomina mi trochę z wyglądu Effenberga:). Jeśli nie futbol to napewno zrobiłby karierę w filmie, pod warunkiem, że do łask wróciłyby filmy wojenne :). Ale przyznać trzeba, że w piłkę grać potrafi. Bardzo podobał mi się również występ Lahm'a (chyba tak się to pisze). Oj Niemcy będą groźni. Voller to chyba faktycznie nie najlepszy Niemiecki trener ale z oceną wstrzymam się do końca turnieju. Wydaje mi się, że młodzież raczej wie na co ją stać i dlatego grała bardzo pewnie. Inna sprawa to taktyka Niemców. Owszem nie ograniczali się tylko do obrony i głównie to oni prowadzili grę ale byli chyba zbyt ostrożni. Gdyby bardziej przycisnęli mogli coś Holendrom dołożyć. Mogli i powinni, a tak stracili bramkę (jak napisałeś) z "niczego" i pozostał im niedosyt. Bramka niespotykana i faktycznie piękna. Chyba podobnie jak kibice spodziewali się czegoś więcej po Holendrach, jednak to marka i personalnie zawsze bardzo silny zespół.

 

W sumie to chyba mimo wszystko Niemcy, Anglia (mimo porażki) i Szwecja (Bułgarów żal, wynik raczej powinien być 2, najwyżej 3: 1) zagrały najbardziej drużynowo i z pomysłem na rywala. Francuzi mimo wielkiego potencjału nie prezentują się jako świetna drużyna, raczej świetni poszczególni piłkarze no ale cieżko coś wywnioskować po jednym meczu.

 

Bardzo mnie ciekawią dzisiejsze spotkania. Zwłaszcza Portugalia - Rosja. Z Hiszpanią Rosjanie pokazali, że nie są chłopcami do bicia, a Hiszpanię cenię wyżej niż Portugalię.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z dzisiejszych meczy czekam na Grecja - Hiszpania. Chciałbym zobaczyć czy wygrana z Portugalią to przypadek czy też udało się grekom zbudować zespół. Ciekaw też jestem jak zagra Hiszpania - narazie rozczarowanie, ale to przecież turniej. Niektórzy zaczynają grać lepiej ze spotkania na spotkanie.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mecz oczywiście również mnie bardzo ciekawi, tym bardziej, że kibicuję Hiszpanii już od lat. Wolę żeby rozczarowywali na początku niż w decydujących meczach :). Jak to miało miejsce do tej pory. Wydaje mi się, że Grecy drużynę już mają. Tylko czy potrafią w każdym meczu utrzymać taką dyscyplinę i koncentrację jak w pierwszym meczu. Ich gra to przede wszystkim obrona, jeśli uda im się pierwszym strzelić bramkę to Hiszpanii będzie bardzo ciężko.

Trzymam kciuki za Hiszpanów, mogliby w końcu coś osiągnąć jako drużyna narodowa. Nie wiem czy nie lepiej dla nich byłoby wystawić od pierwszej minuty Torresa zamiast Morientesa. Morientes jest jednak zawodnikiem dużo bardziej statycznym i czujny obrońca może go całkowicie wyłączyć z gry. Posiada jednak poważny atut w bardzo dobrej grze głową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo mamy ciekawą sytuację w pierwszej grupie. Należy się spodziewać niezłego meczu Hiszpania - Portugalia zwłaszcza że ta ostatnia musi wygrać - chociaż nie wiem zupełnie na jakiej podstawie, mecz z Rosjanami pokazał że mimo wszystko Portugalczycy grają słabo.

 

A jakie są Wasze typy na finałową dwójkę? Ja stawiam Hiszpania - Francja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam w finale Grecję, Francję lub Niemcy. Grecję dlatego że Turcji tak ładnie poszło w MŚ :)

Mecz Hiszpania - Portugalia będzie dosyć ciekawy :) Dwaj słabeusze z pretensjami do mistrzostwa - obstawiam 1:1.

Tradycyjnie mam nadzieję że Włochy i Holandia odpadną - oni wygrywają/remisują tylko dzięki niesamowitym fartom.

 

Chciałem też powiedzieć że najbardziej ze wszystkich, poza Zidanem, podoba mi się Cristiano Ronaldo - ten chłopak naprawdę umie i chce grać. Jeśli Figo ma choć trochę oleju w głowie to powinien ustąpić mu miejsca. Jest jeszcze para tureckich braci, zdaje się że w szwajcarskiej drużynie - też ładnie grają. Z komentażami na temat Morientesa się nie zgadzam - fajnie gra. Powinien wziąć Raula na długi spacer i go zmotywować - chłopak wygląda na zupełnie zniechęconego do gry.

 

Tradycyjnie już gwiazdy zawodzą. Tylko Król Zidane wciąż chce i umie grać... No i już widzę te sumy transferów za greckich zawodników - hit eksportowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.