Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,który przewód nie robi buły na basie,ma być szybko z kontrolą i barwnie, konkretnie do transportu,żródła

nie wydaje mi się żebyś tą bułę kablem zniwelował chyba że masz zwykły kabel. Nie wiem jak masz ale u mnie jak miałem z basem problem to walczyłem z kolumnami. a oprócz tego ja na swoje lampy pozakładałem dampery tylko trzeba uważać bo dźwięk można wyszczuplić. lepsza scena ale jakby bez wypełnienia. A z kolumnami na cokoły z granitu/płyty MDF możliwości jest wiele i wiele godzin słuchania. Kabel sieciowy furtecha 314 poprawił jakość basu szybkość i ilość ale u mnie popsuł średnicę. Ja na razie poszukiwania kabla skończyłem na Oyaide TUNAMI GPXe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam - ze stołu kuchennego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-34863-0-85036100-1479728519_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać dlaczego? Taka tragedia dżwiękowa? Który Yarbo jest od nich lepszy, SP-7000PW czy SP-8000PW i z jakimi wtykami?

314Ag wyostrza wysokie tony i w zależności od systemu może doprowadzać do jazgotu a nie muzyki.

Oczywiście zależy od konkretnej konfiguracji wzmak, kolumny, źródło ale generalnie taką ma tendencje ten kabel.

SP-7000PW też ma tendencję do rozjaśniania przekazu. Oba robią to w wyraźny sposób. Yarbo dodaje kopa dynamice basu za to.

 

8000 jest zdecydowanie lepiej zrównoważony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314Ag wyostrza wysokie tony i w zależności od systemu może doprowadzać do jazgotu a nie muzyki.

 

Dziękuję Ci rafa. Potwierdziłeś moje podejrzenia. Ja nazwałem to "granie" krzykliwym. Muszę poszukać zdecydowanie lepszego przewodu no i "dopasowanych" wtyczek, czyli znowu "pod górkę" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiektywne wady Furutecha 314Ag w wielu zamulonych czy lampowych systemach bedą często zaletą.

314 chyba już nie jest produkowany a te nowe Furutechy które powstały Alpha Nano-Ag-Au FP-S20N różnią się diametralnie od starych kabli i nic nie wyostrzaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak nieuprawnione sugerowanie, że kabel sieciowy zmienia coś w brzmieniu.

 

głuchy nie usłyszy to pewne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przegląd swoich kabli sieciowych i niektóre są mocno budzetowe, zastanawiam sie nad wymianą.

W tej chwili mam taki układ:

od gniazdka idzie filtr by yoshi

potem od filtra

- do wzmacniacza klon forumowy naim

- pre na pga2311

- pre gramofonowe

- dac Waldiego

Poradzcie jaką grubosć zył najlepiej zastosowac

pojechać wszystko 2.5mm czy do mniej prądożernych klocków np. 1,5mm?

mam wrażenie że 2.5mm do 15 watowego trafa to trochę jak z armatą na muchy

ale może mam złe wrażenie

marka kabla w tej chwili drugorzędna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krowaklara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie grubość będzie drugorzędna a skupiłbym się tu wyłącznie na aspektach dźwiękowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z takich założeń.

Turmalin (uwaga na podróby pseudojubilerskie) promieniuje w dalekiej podczerwieni energetyzując otoczenie na odległość kilku cm.

Dlatego gruba plecionka miedziana, aby w maksymalnie dużej objętości przesycać medium.

Wiadomo, że przy prędkości elektronów swobodnych ok. centymetra na godzinę i prądzie przemiennym ze znikomą składową stałą elektrony w zasadzie nie opuszczają kabla, jednak uporządkowane, układają laminarny przepływ w dalszych częściach toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki cel przyświecał zastosowaniu akurat turmalinu do kabla sieciowego, co wzbudza ową podczerwień, jaki wpływ ma ona na warunki w pokoju odsłuchowym, co względem podczerwieni daje ekranowanie, i po co tyle zachodu tam, gdzie wystarczy porządny przewód z solidnymi wtykani?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest cel i sens stosowania takich zabiegów i materiałów.

 

A może to zbyt niewygodne pytania???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest cel i sens stosowania takich zabiegów i materiałów.

 

A może to zbyt niewygodne pytania???

Proste, żeby lepiej grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy noszą amulety, żeby im się lepiej żyło- to coś na tej zasadzie?

Mimo najszczerszych chęci, nie widzę żadnej NAUKOWEJ PRZESŁANKI mówiącej coś o zastosowanych w tym przypadku "technologiach".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

Dlaczego? Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest cel i sens stosowania takich zabiegów i materiałów.

 

Promieniowanie podczerwone to promieniowanie cieplne jak dobrze kojarzę, więc po jaką cholerę ekranować je i to miedzią ? Po co w ogóle je ekranować ? Bo się będzie grzało wszystko wokół kabla ? Bo miedź zatrzyma ciepło albo je rozproszy ? A jak się zachowa ten turmalin pomiędzy żyłami, może będzie się przesypywał przy zginaniu kabla ?

 

Teraz już wiesz dlaczego powinieneś odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że straty energii w przewodach zasilających należy minimalizować, a ten ma emitować podczerwień, która dodatkowo ma być ekranowana???

Dziwne. To wyjątkowo nieekologiczne i nieaudiofilskie, bo każda rozproszona energia może negatywnie wpłynąć na odtwarzany sygnał, przenikając do systemu.

 

 

Proste, żeby lepiej grało.

To CEL, a gdzie SENS???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wyjaśnić siłę koncentracji. Gdy rozgrzany, kryształ turmalinu wytwarza przeciwne ładunki elektryczne na przeciwnych końcach kryształu. Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy. Chroni przed negatywną energią i uczy cierpliwości. Chroni przed zazdrością, egoizmem i nieufnością. Turmalin rozprasza lęki i pomaga w zasypianiu. Kiedyś zawieszano go na szyi małym dzieciom uczącym się chodzić.

 

Turmalin zielony, regeneruje zmęczone serce oraz uaktywnia system immunologiczny. Działa także odmładzająco, normalizuje ciśnienie krwi, zapobiega wyczerpaniu fizycznemu i psychicznemu.Turmalin jasnoniebieski przyłożony lub noszony w okolicy gardła wspomaga leczenie chrypki, stanów zapalnych krtani i gardła oraz kłopotów z wysławianiem się. Wzmacnia także płuca i harmonizuje pracę tarczycy. Jego działanie uaktywnia zielony turmalin.Turmalin różowy (miłość, spokój, radość, uleczanie ran emocjonalnych). Kamienie o kolorze różowym wiąże się z miłością i czakrą serca. Różowy turmalin symbolizuje żeńską energię ying, jest wspaniałym kamieniem wspierającym uleczanie ran emocjonalnych, szczególnie z dzieciństwa. Turmalin różowy może być używany do „zalepiania dziur” w aurze powstałych przez negatywne związki lub bycie wykorzystanym przez kogoś. Noszenie różowego turmalinu przy sobie w ciągu dnia pomaga w uwalnianu od stresu, napięcia, depresyjnych myśli i paniki. Osoby które zamknęły się na emocje różowy turmalin wspiera w przywracaniu pasji życia i zapału. Poza tym ten kamień uspokaja, pomaga w odczuwaniu radości, szczęścia i zrelaksowania.Turmalin czerwony, zwany rubelitem, zwiększa płodność, łagodzi objawy chorób wenerycznych oraz wycisza zbyt wybujałe temperamenty. Natomiast te łagodne i pasywne mobilizuje do działania. Eliksir z tego kamienia powoduje szybsze gojenie się obrażeń ciała spowodowanych działaniem wszelkiego rodzaju promieniowania.Turmalin Arbuzowy jest kombinacją zielonego i różowego turmalinu, który będzie pomagał każdemu, kto czuje się przyciągany przez ten kamień. Zielony turmalin rozwiązuje problemy, podczas gdy różowy kolor czyni nas bardziej kochającymi i czułymi. Pomaga zachować nam równowagę i spokój wewnętrzny. Pobudza pracę gruczołów wydzielania zewnętrznego i poprawia przemianę materii. Pomaga pozbyć się lęków, wzmacnia psychikę, oddala natłok carnych myśli. Nastraja do miłości i otwarcia na ludzi. Turmalin arbuzowy, a także odmiana o barwie zielonej, zapobiega powstawaniu nowotworów. A jeśli już ta choroba opanowała kogoś, oczyszcza jego organizm i pobudza drzemiące w nim siły samolecznicze.Czarny turmalin, zwany też szerl, szerszel lub skoryl, aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze- skończę, już się wystarczająco dużo dowiedziałem.

 

Lecę nakopać turmalinu, pomoże mi na wzystko :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.