Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.10.2019 o 09:31, rafa napisał:

Coś może ładnie lub źle grać niezależnie od zmierzonego THD czy innych pojedynczych parametrów..

Raczej "Ładnie" lub "Brzydko" i "Dobrze" lub "Źle", i faktycznie mają te przysłówki coś wspólnego z grą bo określają subiektywne odczucia słuchającego ale nie mają nic wspólnego z wynikami pomiarów THD i innych parametrów, które są obiektywną miarą jakości sprzętu audio. Mogą wrażenia i wyniki się pokrywać ale nie jest to regułą. Niemniej jednak warto te sprawy umieć rozróżniać. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, malikali napisał:

Może być dowodem w ślepej próbie, tylko bez patrzenia nie gra nikomu, więc co zrobić ?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość odbudowywania przez mózg utraconej informacji - interpolacji, jest to wystarczający argument na to, że ślepe testy nie są najlepszą formą do rozstrzygania kwestii różnic. Zmysł wzroku i umiejętność szybkiego czytania można uznać za dobry przykład. Więc powtarzanie tych bzdurnie powtarzanych mantr można sobie w końcu odpuścić, a przynajmniej w wątkach, które nie są do rozstrzygania kwestii racji w temacie możliwości słyszenia różnic. Chcesz to oglądaj wykresy, inni w tym czasie posłuchają muzyki. Twoje prawo, Twój wybór, ale nie smieccie wszędzie gdzie się da i skończcie się powtarzać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2019 o 09:23, Adam_85 napisał:

Odsłuch jest niemiarodajny, choć system służy do słuchania muzyki. Już proponowałem - skoro słuchanie muzyki jest bez sensu dla niektórych osób w celu określenia brzmienia to proponuje zacząć ją "oglądać" i skończyć krucjatę.

''Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury.''

Frank Zappa

.... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Adam_85 napisał:

Jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość odbudowywania przez mózg utraconej informacji - interpolacji, jest to wystarczający argument na to, że ślepe testy nie są najlepszą formą do rozstrzygania kwestii różnic.

Jakiej informacji zabraknie podczas takiego odsłuchu i co mózg ma odbudować, kolor kabla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malikali napisał:

Jakiej informacji zabraknie podczas takiego odsłuchu i co mózg ma odbudować, kolor kabla?

Jak nie potrafisz sobie odpowiedzieć na to proste pytanie to Twoje zmartwienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam_85 napisał:
10 godzin temu, malikali napisał:

Jakiej informacji zabraknie podczas takiego odsłuchu i co mózg ma odbudować, kolor kabla?

Jak nie potrafisz sobie odpowiedzieć na to proste pytanie to Twoje zmartwienie.

Tylko Cię sprawdzam czy masz pokrycie w tych bajkach, ale widzę że dużo piszesz, a konkretów jak zwykle nie ma.  Ja też potrafię powiedzieć czego słucham, jak wiem co gra, to żadna sztuka, ale jak chcesz sprawdzić bez uprzedzeń i wpływu innych czynników, to innej metody jak ślepy test nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, malikali napisał:

Tylko Cię sprawdzam czy masz pokrycie w tych bajkach, ale widzę że dużo piszesz, a konkretów jak zwykle nie ma.  Ja też potrafię powiedzieć czego słucham, jak wiem co gra, to żadna sztuka, ale jak chcesz sprawdzić bez uprzedzeń i wpływu innych czynników, to innej metody jak ślepy test nie ma.

Póki co, sam siebie sprawdziłeś, że nie rozumiesz jakimi informacjami może manipulować mózg przy odsłuchu mniejszych różnic niż oczywiste. W związku z tym próba kontynuowanie kwestii odsłuchów bez wpływu "innych czynników" okazuje się nietrafiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adam_85 napisał:

Póki co, sam siebie sprawdziłeś, że nie rozumiesz jakimi informacjami może manipulować mózg przy odsłuchu mniejszych różnic niż oczywiste. W związku z tym próba kontynuowanie kwestii odsłuchów bez wpływu "innych czynników" okazuje się nietrafiona.

Póki co widzę, że opowiadasz bzdury bez pokrycia. Podczas ślepego testu nie ma żadnych manipulacji, jesteś Ty i Twoje uszy, bo chyba tak sprawdzasz czy coś gra, a nie oglądając meteki, czyż nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adam_85 napisał:

inni w tym czasie posłuchają muzyki

Dobre sobie...To Wy słuchacie muzyki, buahaha ???

Poza gadaniem o drutach, srutach nic więcej nie wnosicie do audio ...

Gdzie w tym muzyka...

Pełno tu takich Panów co graty zakupią za ostatnie oszczędności i wstawia je w kąt a twierdzą, że od kabelków, drucików scena 3d, że ho ho...

A jak czytam, że hiendowe monitory u gościa "znikają" tylko na niektórych albumach to mnie brzuch boli ze śmiechu...

Ja bym się wstydził przyznać ???

Scena się zmienia od druta??? Buahaaa???

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam_85 napisał:

Póki co,

Adam_85 odpuść, bo szkoda wątku psuć. Trole przyjdą, nie będzie oklasków ani widowni i pójdą sobie.

Nie przekonasz ich, bo nie da się ze ślepym o kolorach gadać.

Po prostu do pewnego etapu trzeba dojrzeć.

Ignorowanie wpisów teoretyków jest najlepszą metodą.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, malikali napisał:

Póki co widzę, że opowiadasz bzdury bez pokrycia. Podczas ślepego testu nie ma żadnych manipulacji, jesteś Ty i Twoje uszy, bo chyba tak sprawdzasz czy coś gra, a nie oglądając meteki, czyż nie?

Jak widać bzdury bez pokrycia to opowiadacie Wy, z jednej strony piszesz, że ślepy test robi się po to by nie było żadnych manipulacji, ale w przypadku "Ty i Twoje uszy", Twój umysł nie może ani manipulować, ani dokonywać interpolacji... Twoje ograniczanie samego siebie by pozostać przy swojej teorii świadczy raczej o Tobie, a nie o mnie. Na tym kończę dyskusję z Tobą i ze wszystkim innymi. Ja mam wszystko DIY - wzmacniacz, kolumny, dac, okablowanie. Znaczki i metki mi nie straszne, że tak to ujmę więc też chybiony argument?  

39 minut temu, ziko369 napisał:

Dobre sobie...To Wy słuchacie muzyki, buahaha ???

 

No tak, Ty wiesz najlepiej ? Nie tylko, co słychać, a co nie, a jeszcze dodatkowo co słyszą inni i mało tego, co nawet robią inni. No poziom techniczny jak się patrzy. Audio voodoo, tyle, że w innej sferze.. taki szczyt hipokryzji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ziko369 napisał:

Poza gadaniem o drutach, srutach nic więcej nie wnosicie do audio ...

 

Nie wnoszę bo jestem zajęty budowaniem nowego wzmacniacza ? Poza tym napiżdżać się o wszystko, co się da jest mi nie po drodze, dlatego dziękuję również Tobie i wszystkim innym za rzeczowe argumenty z puli chciałbym coś powiedzieć to popiszę cokolwiek, nawet jeżeli jest to bez sensu, wedle Twojego postrzegania wątku okablowania. Znak równości jak się patrzy, więc czym się tak naprawdę różnisz? Nie fatyguj się z odpowiedzią bo i tak dalej mnie to nie interesuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Adam_85 napisał:

Jak widać bzdury bez pokrycia to opowiadacie Wy, z jednej strony piszesz, że ślepy test robi się po to by nie było żadnych manipulacji, ale w przypadku "Ty i Twoje uszy", Twój umysł nie może ani manipulować, ani dokonywać interpolacji...

Ślepy test nie wprowadza manipulacji, a Ty podczas odsłuchu nie sugerujesz się niczym innym, jak tylko dźwiękiem wydobywającym się z kolumn i żadne tupanie nóżką tego nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ziko369 napisał:

Wiem, wiem, głuchy jestem

Głuchych to każdy zrozumie, nie mają na to wpływu. Ty jesteś ignorant. To znacznie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, malikali napisał:

To jakie parametry musi mieć ten kabel sieciowy żeby zagrało?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, JanF napisał:

Cucie i wiara, silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko!

Po co w ogóle odpowiadasz? Szkoda śmiecić wątek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafa napisał:

Po co w ogóle odpowiadasz? Szkoda śmiecić wątek. 

poetycka odpowiedź Cię deprymuje?

ładnie wyraził swoją opinię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, ostanie wpisy i próby odpowiedzi na merytoryczne pytanie wołają o pomstę do nieba, ale żeby coś odpowiedzieć trzeba najpierw wiedzieć co, a tutaj technicznych argumentów brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

poetycka odpowiedź Cię deprymuje?

ładnie wyraził swoją opinię

Odpowiedź piękna i nie o nią samą chodzi przecież.

Mnie chodzi o to że nie warto wchodzić w dyskusje z osobami które pojawiają się tylko po to by jątrzyć i wyśmiewać innych. Przez taki ich stosunek bez szacunku mnie się nie chce im odpowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, slawek.xm napisał:

a czy to forum przypomina Ci "elektrodę"? ?

Myślisz że tam uzyskasz odpowiedź? Bo ja słyszałem, że tu są fachowcy od sieciówek, a skoro już ktoś coś robi sam, to chyba wie jak i co, a może działa po omacku? I tutaj nie ma się co zasłaniać "tajemnicą producenta" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minutes ago, malikali said:

Myślisz że tam uzyskasz odpowiedź? ?

Im mniej wiesz tym lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
59 minut temu, Makgajwer napisał:

Sam musisz do wszystkiego dojść, zdobyć więcej wiedzy. Inaczej całe życie będziesz laikiem w audio.

Tylko trzeba chcieć.

A tu większość lajkoników chce, ale już na gotowe, pięknie podane na tacy.

Niestety nie da się na skróty, zwłaszcza patrząc z pozycji "wiem lepiej".

Edytowane przez boomaga
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dział DIY jest po to chyba by opisywać co zrobiłem, jak zrobiłem i dlaczego uwzględniając aspekty techniczne, sonicznie i inne będące wynikiem praktycznej realizacji lub wiedzy. Dzielenie się doświadczeniem jest podstawą funkcjonowania działu DIY. Obserwuję, że niektórym z Kolegów wystarczy info z jakich części poskładałem i jak gra. To połowiczna informacja nic nie dająca tak naprawdę, bo wrażenia sonicznie są bardzo subiektywne i dla kogoś z wykształceniem technicznym w przypadku przewodu zasilającego mniej istotne lub pomijalne. Bynajmniej dla mnie. Chciałbym poszerzyć moją wiedzę i dowiedzieć się jak te przewody mogą poprawiać barwę dźwięków, dlaczego rodowane bolce na wtyczkach zasilających mogą zmieniać i jak zmieniają prąd przemienny na gniazdach głośnikowych wzmacniacza, skoro po drodze jest trafo, prostownik, filtry, stabilizatory, cały tor wejściowy sygnału, przedwzmacniacz, końcówka mocy ....? Ktoś coś wytłumaczy? Poda linka z objaśnieniem? Proszę. Będę wdzięczny. Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.