Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Makgajwer napisał:

Sam musisz do wszystkiego dojść, zdobyć więcej wiedzy. Inaczej całe życie będziesz laikiem w audio.

Ja mam dodatkowo wrażenie, że na rękę niektórym nie jest to, że ktoś może mieć inne odczucia niż oni sami ? Sprawia u nich to ból egzystencjalny. Jezeli sceptyk nie umie policzyć i nie słyszy to jest zdania(a jak słyszy to i tak nie słyszy bo przecież nie umie policzyc), że tak musi być w każdym wypadku. Ale fakt gdzie byliśmy technologicznie 30, 60, 100 lat temu, a gdzie jesteśmy dzisiaj pozwala zakładać, że przez kolejne 30, 60 100 lat dużo się zmieni. Czy w połowie 20 wieku byliśmy w stanie sobie wyobrazić to, co jest dzisiaj? Czy jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, co będzie za xx lat?

Tacy użytkownicy jak malikali tracą swój czas i perspektywy na krucjaty, które i tak nie zmienia odczuć, że Ci którzy słyszą różnice między różnymi kablami w systemie to je po prostu słyszą. Jeżeli ktoś słyszy różnice jak kolega malikali zamierza to wyperswadować? Już sama myśl o wyperswadowaniu czegoś, czego nie umie się sprawdzić bo nie jest się w stanie być druga osoba jest społecznie niepoprawne. Dodatkowo fakt, że nie umie się policzyć, który nie oznacza, że kiedyś się nie da, jest ograniczeniem.. jak ktoś chce to niech ogranicza sam siebie, ale nic mu w tej indywidualnej kwestii do innych. Audio to nie polityka, to nawet nie jest spor, to jest indywidualny odbiór fal akustycznych.. jeżeli chcesz narzucać innym w takiej indywidualnej kwestii, co kto ma myśleć i czuć, to historia pokazuje cierpienia milionów z takiego podejścia... Jest to niezdrowy grunt do rozmowy, bo jeżeli chcesz naukowo podyskutować to najlepszym wyjściem jest udać się na uniwersytet i jeżeli sam posiadasz stosowne wykształcenie oraz wiedzę najlepiej połączone z doswiadczeniem to możesz tam faktycznie podyskutować. A jeżeli udajesz tylko specjalistę to tym gorzej dla Ciebie bo na takim uniwersytecie wyjadacz pokaże Ci gdzie Twoje miejsce niezależnie od spójności poglądów. 

Diyaudio to nie kółko naukowe. Można tu wymienić informacje z różnych perspektyw,nie tylko z perspektywy prawa ohma ? prócz wyliczeń i wykresów z pomiarów sam odbiór dźwięku był jest i będzie subiektywny. Choćby się ktoś gotował do czerwoności z powodu wspomnianego prawa ohma, które rozwala fizykę kwantowa na drobne części ? ktos zapyta co ma do tego fizyka kwantowa? To tylko dodam, że ona nie ma wpływu na kwestie wybiórcze, tylko na wszystko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zrobiłeś literówkę,, spor'' zaraz ci z maturą wyjadą pieniacze .

Szybciej człowiek z wyrwi-kuflem rzeczowo porozmawia niż tutaj ponieważ skutecznie ludzie zostali zniechęceni przez zatrutą swoim jadem szarańcze a im więcej błota tym bardziej ich to rajcuje !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pszczyna napisał:

Tutaj zrobiłeś literówkę,, spor'' zaraz ci z maturą wyjadą pieniacze .

Szybciej człowiek z wyrwi-kuflem rzeczowo porozmawia niż tutaj ponieważ skutecznie ludzie zostali zniechęceni przez zatrutą swoim jadem szarańcze a im więcej błota tym bardziej ich to rajcuje !

Dla niektórych toksyczność to pojęcie niezrozumiałe bądź nieznane. Możemy tylko współczuć i odciąć się od takich dyskusji. Dziwi mnie tylko, że ludziom nie szkoda życia. Można tą energię poświęcić swojemu rozwojowi, rodzinie, przyjaciołom, lepszym perspektywom na przyszłość. Lepiej być wrzodem na czterech literach, a później narzekanie jak to w życiu jest źle i niesprawiedliwie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje grzecznie ignorowac ludzi pokroju malikali, iro itp.

Co jakis czas wrzucmy tekst dla nowych aby sie nie zniechecali i tyle w temacie.

Kazdy ma prawo wniesc tu cos do tematu ale tych wichrzycieli grzecznie ignorujmy  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JanF napisał:

Gdzie jest szyna zasilająca we wzmacniaczu?

a coś więcej?

 np ścieżki doprowadzające napięcie

kądy śrubowe połączone grubymi blachami w zasilaczu tworzą szynę zasilającą

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Panowie, dział DIY jest po to chyba by opisywać co zrobiłem, jak zrobiłem i dlaczego uwzględniając aspekty techniczne, sonicznie i inne będące wynikiem praktycznej realizacji lub wiedzy. Dzielenie się doświadczeniem jest podstawą funkcjonowania działu DIY.

Problem jest taki, że jeśli ktoś zdobywa to doświadczenie tylko na takiej zasadzie, że coś tam przykręcę do kabla i się zobaczy, a nie dochodzi dlaczego tak jest w aspekcie technicznym, to tak naprawdę ma niewiele do przekazania, bo całe to jego doświadczenie to tylko subiektywne odczucia bez podstaw w technice i pomiarach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, malikali napisał:

bo całe to jego doświadczenie to tylko subiektywne odczucia

lepsze to , niż teoretyzowanie bez własnych subiektywnych doświadczeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, slawek.xm napisał:

lepsze to , niż teoretyzowanie bez własnych subiektywnych doświadczeń

Bardzo trafna uwaga :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek.xm napisał:
2 godziny temu, malikali napisał:

bo całe to jego doświadczenie to tylko subiektywne odczucia

lepsze to , niż teoretyzowanie bez własnych subiektywnych doświadczeń

Zwłaszcza oparte o omamy słuchowe, na pewno wartościowe są dla innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, malikali napisał:

Zwłaszcza oparte o omamy słuchowe, na pewno wartościowe są dla innych.

Niegrzeczne, obraźliwe i sugerujące problemy z głową. Teraz pytanie o kim tak naprawdę świadczy Twój wpis... Możesz się wykrecac, ale w kontekście subiektywnej oceny, co mają do tego inni? Cały czas stąpasz po grząskim lodzie, logicznie pokazując że grasz w jednej lidze z ludźmi, których próbujesz wytykać palcem. Bo nikt nic Ci nie musi udowadniać bo to wolny kraj jest, a Ty udajesz merytoryczność zarazem żadnej nie stosując. Umiesz zweryfikować temat tylko ze swojej perspektywy oraz z perspektywy wpisów na forum. Powiem Ci po raz kolejny w złym miejscu konfrontujesz swoje przemyślenia stosując autorytatywną postawę. Tak Ci zależy na brnieciu w temat, mierz wyżej, świat stoi otworem, uczelnie stoją otworem, zrób rekonesans, zrób rzetelne badania i podziel się na forum. W udawaniu jesteś świetny, ale zapracuj sobie na pułap z którego wychodzisz. Szukasz przeciwników tak, by po czterech literach nie dostać? Większość ludzi siedzących w temacie, nie ma chęci i czasu na gowniarskie przepychanki które próbujesz tu wzniecać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adam_85 napisał:

Niegrzeczne, obraźliwe i sugerujące problemy z głową. Teraz pytanie o kim tak naprawdę świadczy Twój wpis... Możesz się wykrecac, ale w kontekście subiektywnej oceny, co mają do tego inni?

Subiektywna ocena też może być wartościowa o ile dopełnia wcześniejszą wiedzę, która znajduje potwierdzenie w nauce.

21 minut temu, Adam_85 napisał:

Bo nikt nic Ci nie musi udowadniać bo to wolny kraj jest, a Ty udajesz merytoryczność zarazem żadnej nie stosując. Umiesz zweryfikować temat tylko ze swojej perspektywy oraz z perspektywy wpisów na forum.

Nikt nic nie musi udowadniać, odpowiadać na pytania też widzę nie trzeba... dalsza część Twojego wpisu to Twoja błędna wizja.

30 minut temu, Adam_85 napisał:

Tak Ci zależy na brnieciu w temat, mierz wyżej, świat stoi otworem, uczelnie stoją otworem, zrób rekonesans, zrób rzetelne badania i podziel się na forum.

A to nie ma jeszcze takowych rzetelnych badań, to na czym się opiera produkcja tych kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawek.xm napisał:

lepsze to , niż teoretyzowanie bez własnych subiektywnych doświadczeń

Czy na pewno lepsze? Czy teoretyzowanie zawsze jest złe? Mądry człowiek nie weźmie do ust kupy bo pięciu kolegów z forum pisze, że smakuje jak czekolada. Podobnie jest z forumowiczami mającymi pojęcie o konstrukcji urządzeń audio. Dopóki nie poznają naukowej prawdy o wpływie rodowanych bolców przewodu zasilającego na barwę dźwięku to będą uważali stosowanie ich za bezcelowe i będą sceptycznie nastawieni do ich wpływu na barwę dźwięku  Niektórzy spróbują ale szanse, że usłyszą zmiany będą znikome. Dlaczego? Bo dla tej grupy użytkowników fizycznie niemożliwe zjawisko pozostanie niemożliwym do usłyszenia. Pozostali wierząc tylko, a nie mając wiedzy na temat zjawisk fizycznych zachodzących w zasilaczu, będą przekonani, że to możliwe mając otwarty umysł i "słysząc", tylko tak naprawdę nie wiedząc co słyszą. Zmiany barwy mogą występować po wymianie przewodów ale to odrębny temat o filtrze grzebieniowy pomieszczeń, psychoakustyce i innych zagadnieniach powiązanych ze słuchem. To bezcelowa dyskusja między stronami inaczej postrzegającymi rzeczywistość. Mimo to będę drążył temat grających "kabli" bo jest ciekawy, nie tylko z technicznego punktu widzenia ale i psychologicznego. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, malikali napisał:

Subiektywna ocena też może być wartościowa o ile dopełnia wcześniejszą wiedzę, która znajduje potwierdzenie w nauce.

Subiektywne postrzegania w tym odbiór muzyki ma to do siebie, że nie jest uniwersalny. Jeżeli Tobie smakuje marchewka, a mi nie to przedstawisz nam na to wzór i będziemy robić ślepe testy czy oby Ty czy ja nie mamy omam smakowych :-)?

52 minuty temu, malikali napisał:

Nikt nic nie musi udowadniać, odpowiadać na pytania też widzę nie trzeba... dalsza część Twojego wpisu to Twoja błędna wizja.

Oczywiście tylko Twoje wizje są tymi bezbłędnymi ?

52 minuty temu, malikali napisał:

A to nie ma jeszcze takowych rzetelnych badań, to na czym się opiera produkcja tych kabli?

Ty masz parcie na rzetelne badanie to możesz zgłębić temat, zjeździć świat i sprawdzić, czy czegoś nie pominąłeś i zdać nam raport. Będzie fajna baza do dyskusji, na której tak bardzo Ci zależy. Chcesz gotowca, po najmniejszej linii oporu... Takie czasy ?

46 minut temu, MariuszZ. napisał:

Czy na pewno lepsze? Czy teoretyzowanie zawsze jest złe? Mądry człowiek nie weźmie do ust kupy bo pięciu kolegów z forum pisze, że smakuje jak czekolada. 

Jeżeli ktoś ma takie dylematy dyskutując o subiektywnym odbiorze dzwieku to chyba nie odnajdzie się w temacie audio i będzie mógł tu winić tylko siebie. Chyba nie trzeba dalej komentować. Eksperymenty z dźwiękiem nie narażają naszego zdrowia i wcale nie muszą drążyć portfela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Adam_85 napisał:

Jeżeli ktoś ma takie dylematy dyskutując o subiektywnym odbiorze dzwieku to chyba nie odnajdzie się w temacie audio i będzie mógł tu winić tylko siebie. Chyba nie trzeba dalej komentować. Eksperymenty z dźwiękiem nie narażają naszego zdrowia i wcale nie muszą drążyć portfela.

Ja nie mam dylematów bo na chwilę obecną jestem przekonany, że przewody zasilające "nie grają". Interesuje mnie mechanizm jaki decyduje, że niektórzy słyszą to granie, a odniosłem się do wypowiedzi Kolegi Sławka, który uważa że teoretyzowanie jest passe. Oczywiście słuchanie to podstawa i tak robię ale niestety różnic nie wychwytuję. To wystarczający powód wg mnie, żeby przyjrzeć się zagadnieniom teoretycznie, bo mimo, że sceptycznie jestem nastawiony to chciałbym usłyszeć lub chociaż pomierzyć i zobaczyć różnice na wskaźnikach czy oscylogramach. Poza tym w temacie audio odnajduję się całkiem nieźle. Nie jestem zazdrosny i nie przeszkadza mi, że słyszycie więcej tylko jestem ciekawy z czego to wynika, i jak to działa? Stąd wynikają pytania czy komentarze, które czasami mają odcień prowokacji ale w zasadzie cel mają jeden. Poznać uwarunkowania i mechanizmy słyszenia by później coś zrobić by wszyscy mieli szansę usłyszeć. Bez odpowiedniej wiedzy to syzyfowa praca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariuszZ. napisał:

Ja nie mam dylematów bo na chwilę obecną jestem przekonany, że przewody zasilające "nie grają". 

Twoje przekonania są subiektywne, więc jeżeli dla Ciebie nie ma to znaczenia to korzystaj z tego błogosławieństwa.

Generalnie albo masz tak dobry zestaw albo tak zły ? istnieje trzecia opcja która wydaje się mniej prawdopodobna, ale wina może byc w odsluchujacym, że zwyczajnie nie umie wybrać sobie elementów w dźwięku, które będzie porównywał. Ogarniasz dźwięk jako całokształt, którego nie umiesz rozłożyć na czynniki pierwsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam_85 napisał:
Godzinę temu, malikali napisał:

Subiektywna ocena też może być wartościowa o ile dopełnia wcześniejszą wiedzę, która znajduje potwierdzenie w nauce.

Subiektywne postrzegania w tym odbiór muzyki ma to do siebie, że nie jest uniwersalny. Jeżeli Tobie smakuje marchewka, a mi nie to przedstawisz nam na to wzór i będziemy robić ślepe testy czy oby Ty czy ja nie mamy omam smakowych :-)?

Upodobania nie mają tu nic do rzeczy, ale jeśli twierdzisz że na podstawie odbioru muzyki potrafisz wskazać dany kabel to podczas testowania bez patrzenia co się zmieni? Przecież dalej słuchasz tych samych kabli ?

54 minuty temu, Adam_85 napisał:

Ty masz parcie na rzetelne badanie to możesz zgłębić temat, zjeździć świat i sprawdzić, czy czegoś nie pominąłeś i zdać nam raport. Będzie fajna baza do dyskusji, na której tak bardzo Ci zależy. Chcesz gotowca, po najmniejszej linii oporu... Takie czasy ?

Ja mam parcie na rzetelne informacje, a to coś złego? Dziś pełno jest pseudonaukowych teorii takie czasy, ale sądziłem, że jeśli ktoś tak z uparciem maniaka twierdzi, że coś działa to ma jakieś sensowne podstawy żeby tak twierdzić.

19 minut temu, Adam_85 napisał:

Generalnie albo masz tak dobry zestaw albo tak zły ?

Czyli jaki być powinien ten zestaw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, malikali napisał:

Upodobania nie mają tu nic do rzeczy, ale jeśli twierdzisz że na podstawie odbioru muzyki potrafisz wskazać dany kabel to podczas testowania bez patrzenia co się zmieni? Przecież dalej słuchasz tych samych kabli ?

Czyli masz wzór na różnice w smaku i czemu jednemu smakuje drugiemu nie? Rozumiem, że zamykasz oczy przed podaniem posiłku by nie dac się oszukać. Należałoby się zastanowić co jest bardziej chore w tej sytuacji.

17 minut temu, malikali napisał:

Ja mam parcie na rzetelne informacje, a to coś złego? Dziś pełno jest pseudonaukowych teorii takie czasy, ale sądziłem, że jeśli ktoś tak z uparciem maniaka twierdzi, że coś działa to ma jakieś sensowne podstawy żeby tak twierdzić.

Masz parcie na szkło ? wykazac coś nie wiele dając od siebie. Z tymi pseudonaukowymi teoriami faktycznie należy być ostrożnym. Jednak apropo dźwięku wróciłbym tu do przykładu ze smakiem. Nie jest to tak łatwe jakbyś chciał m.in. Ty. 

 

17 minut temu, malikali napisał:

Czyli jaki być powinien ten zestaw?

Najprościej ujmujac powinien być poprawnie wykonany. Ceny nie mają tu nic do rzeczy. Poprawność można sobie weryfikować pomiarami, dźwięk natomiast już nie bardzo, chyba że ogólnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adam_85 napisał:

Czyli masz wzór na różnice w smaku i czemu jednemu smakuje drugiemu nie? Rozumiem, że zamykasz oczy przed podaniem posiłku by nie dac się oszukać. Należałoby się zastanowić co jest bardziej chore w tej sytuacji.

36 minut temu, Adam_85 napisał:

Jednak apropo dźwięku wróciłbym tu do przykładu ze smakiem. Nie jest to tak łatwe jakbyś chciał m.in. Ty. 

Jak tak lubisz smakować rozumiem, że w ślepym teście nie odróżnisz buraka od ziemniaka, bo mózg i tu Cię zacytuję "zmanipuluje" czy tak?

36 minut temu, Adam_85 napisał:
45 minut temu, malikali napisał:

Czyli jaki być powinien ten zestaw?

Najprościej ujmujac powinien być poprawnie wykonany. Ceny nie mają tu nic do rzeczy. Poprawność można sobie weryfikować pomiarami, dźwięk natomiast już nie bardzo, chyba że ogólnikami.

Czyli ten dobry zestaw nie będzie poprawnie wykonany z tego wychodzi ?

36 minut temu, Adam_85 napisał:

Poprawność można sobie weryfikować pomiarami

A poprawność wykonania kabla sieciowego można?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, malikali napisał:

Jak tak lubisz smakować rozumiem, że w ślepym teście nie odróżnisz buraka od ziemniaka, bo mózg i tu Cię zacytuję "zmanipuluje" czy tak?

Oglądałeś może masterchefa jak ludzie mający całkiem niezłe pojęcie o gotowaniu w ślepym teście nie ogarniali, co im podawali do zjedzenia :-)? Masz chęć poddać się takiemu testowi, gdzie dobiorę warzywa, owoce, przyprawy i w ślepym teście powiesz nam, co próbowałeś ? Jesz te rzeczy na codzien ogarniesz na pewno 100/100 ?

18 minut temu, malikali napisał:

Czyli ten dobry zestaw nie będzie poprawnie wykonany z tego wychodzi 

?

Albo jest tak dobry, albo jest 3cia opcja.. manipulujesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dobra to podsumowując dywagacje na temat teorii działania kabli sieciowych:

Czy trzeba kupować cały browar żeby napić się piwa?

Sprawdzam dwie sieciówki, jedna gra lepiej, druga gra gorzej. Muszę studiować fizykę kwantową, żeby sobie wytłumaczyć dlaczego tak jest?

Po prostu wybieram lepsza sieciówkę. (kropka)

Chcę posłuchać muzyki jak najwierniej oddanej na swoim sprzęcie.

Tyle i aż tyle.

Oczywiście nie zabraniam nikomu, dywagować, szukać teorii fizycznych i mechanicznych, dlaczego tak jest, ale ja w tym czasie słucham muzyki. Muzyka ma mnie cieszyć i sprawiać przyjemność. Czym wierniejsza ideałowi tym bardziej sprawia mi przyjemność.

Niestety do tego potrzeba dobrego sprzętu, w tym "kabelków", (gra cały system) i to ja je wybieram, bo to ma być dla mnie. Mój gust, moje potrzeby, mój wybór.

Nie rozumiem chęci nawracania przez osoby "słyszące inaczej". To tak jakby chęć negowania własnej ułomności przez zarzucanie innym kłamstwa. Można, ale co to daje? Lepsze samopoczucie? Satysfakcję? A może tylko połechtanie własnego ego, "zobaczcie oni się nie znajom, ale ja to wiem wszystko.

Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, boomaga napisał:

Nie rozumiem chęci nawracania przez osoby "słyszące inaczej"

Tu chyba nikt nie próbuje nikogo nawracać. Uwierz, że sceptycznie nastawieni do grających kabli zasilających też potrafią się cieszyć tym wspaniałym hobby słuchając muzyki, bez analizowania charakterystyk i oscylogramów. Chodzi raczej o chęć wyjaśnienia kwestii skąd te różnice brzmienia mogą wynikać. 

Fizyka, niekoniecznie kwantowa, pomaga zrozumieć co i dlaczego słyszę, a czasami to co słychać niekoniecznie jest zasługą gloryfikowanych gadżetów, w tym przewodów zasilających.

Czy trzeba cały browar kupić? To jest właśnie kość niezgody chyba. Nieuzasadnione zakupy. Przed tym próbują sceptycznie nastawieni altruiści uchronić tych co nie mają pojęcia, a czytają tych co poematy wypisują na temat grających kabli. Taki świerzak nie odróżnia grania kolumny z maskownicą i bez niej, a można tą różnicę wykazać na charakterystykach, a ktoś rzuca temat kabli zasilających, które to tak brzmią czy inaczej, a śladu w charakterystykach brzmienia kolumny nie uświadczysz. Oczywiście widząc, że opisujący swoje wrażenia ma tysiąc lajków wierzy mu i kupuje jedne kable, drugie... Później ciężko z tego się wycofać więc powiela co przeczytał wcześniej nakręcając kolejnych Kolegów zasilających szeregi tych o "lepszej" wrażliwości słuchowej. Sam dałem się wkręcić opisom przy zakupach, jednak żaden odsłuch nie potwierdził wcześniej pisanych poematów. Nie ma co się obrażać na sceptyków bo to głos rozsądku przemawia. Walczcie z nim jak chcecie ale bez personalnych wycieczek. Po co te innych Kolegow epitety o szarańczy jadem przesiąkniętej i inne jeszcze gorsze. Wystarczą merytoryczne argumenty. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MariuszZ. napisał:

Fizyka, niekoniecznie kwantowa, pomaga zrozumieć co i dlaczego słyszę, a czasami to co słychać niekoniecznie jest zasługą gloryfikowanych gadżetów, w tym przewodów zasilających.

Ludzie nie rozumieją, że tak naprawdę fizyka kwantowa tyczy się wszystkiego i jeszcze pewnie sporo przed nami w tym aspekcie. W kwestii drugiej części wypowiedzi pieniądze nie grają, ale to jest problem ludzi którzy tego nie rozumieją ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Oglądałeś może masterchefa jak ludzie mający całkiem niezłe pojęcie o gotowaniu w ślepym teście nie ogarniali, co im podawali do zjedzenia :-)? Masz chęć poddać się takiemu testowi, gdzie dobiorę warzywa, owoce, przyprawy i w ślepym teście powiesz nam, co próbowałeś ? Jesz te rzeczy na codzien ogarniesz na pewno 100/100 ?

I co pomyliłbyś kabel sieciowy audio od takiego kabla od PC? Ten drugi nie gra podobno w ogóle. Jak poszukasz znajdziesz tu na forum mój ślepy test 2 plików z muzyką różniących się niuansem, który zrobiłem udowadniając, że jeśli są różnice to taki test nie jest przeszkodą, a powtarzam, że nikt nie każe w takim teście mówić czym się co różni, tylko stwierdzić czy zmiana była, czy nie to przecież proste. Odbywa się to na zasadzie porównania, dostajesz próbkę A potem B, a na końcu coś z tych dwóch Twoje zadanie to tylko porównanie, a nie doszukiwanie się czego próbowałeś / słuchałeś - jak wolisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, malikali napisał:

I co pomyliłbyś kabel sieciowy audio od takiego kabla od PC? Ten drugi nie gra podobno w ogóle. Jak poszukasz znajdziesz tu na forum mój ślepy test 2 plików z muzyką różniących się niuansem, który zrobiłem udowadniając, że jeśli są różnice to taki test nie jest przeszkodą, a powtarzam, że nikt nie każe w takim teście mówić czym się co różni, tylko stwierdzić czy zmiana była, czy nie to przecież proste. Odbywa się to na zasadzie porównania, dostajesz próbkę A potem B, a na końcu coś z tych dwóch Twoje zadanie to tylko porównanie, a nie doszukiwanie się czego próbowałeś / słuchałeś - jak wolisz ?

Jeżeli piszesz podobno to już slabo bo czy znajdziesz takie słowa napisane przez moją osobę? Ogólniki to śliski grunt. Co do ślepego testu, jasne że są rzeczy łatwiejsze i trudniejsze. Więc pytanie czy podejmiesz wyzwanie ślepych testow apropo codziennych produktów spożywczych, wynikami się później pochwalimy na forum? Przecież to łatwe i omamy Ci nie grożą ? malo tego wyprowadzisz nam na to wzory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adam_85 napisał:

Jeżeli piszesz podobno to już slabo bo czy znajdziesz takie słowa napisane przez moją osobę?

Przecież to tylko słowo pisane było dlatego podobno.

33 minuty temu, Adam_85 napisał:

Więc pytanie czy podejmiesz wyzwanie ślepych testow apropo codziennych produktów spożywczych, wynikami się później pochwalimy na forum? Przecież to łatwe i omamy Ci nie grożą ? malo tego wyprowadzisz nam na to wzory ?

Nie już się pochwaliłem ślepym testem, rzekomej zmiany kabli dotyczył, a przygotował to kolega, który słyszy kable on też podważał metodę takich porównań, a na potwierdzenie dał próbki audio, które miały symulować takie skrajne kable. Test produktów spożywczych sobie zrób w domu, albo pooglądaj kiperów ja nie szukam potwierdzenia ślepych prób, bo wielokrotnie takowe robiłem, a Ty próbujesz uskuteczniać i podważać metody stosowane w nauce.

Jeśli podczas testu nie będziesz w stanie porównać czegoś to znaczy, że jest to poza Twoją percepcją lub brak takich zmian w ogóle. W przypadku kabli to bułka z masłem przecież to "przepaść, koce z kolumn"  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adam_85 napisał:

Przecież to łatwe i omamy Ci nie grożą ? malo tego wyprowadzisz nam na to wzory ?

Mimo, że nie do mnie to komentuję bo temat ciekawy jest. Wzory na skład chemiczny potraw wyselekcjonowanych trudno byłoby wyprowadzić bo mimo, że wyselekcjonowane to składają się z tysięcy związków chemicznych, poza tym smak jako receptor praktycznie nigdzie nie jest badany i opisany w przeciwieństwie do słuchu. Nawet u lekarza badamy słuch ... Smak? Nie słyszałem żeby ktoś się zajmował, podobnie jak z węchem i czuciem skóry. Zresztą nikt nie tworzy arcydzieł do powąchania czy posmakowania opisując nutami czy innymi technicznymi symbolami prócz zwykłego opisu składu półproduktów. Moim zdaniem to zły tok porównań ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zmysł smaku nie jest bardziej złożony od zmysłu słuchu, ale pozostawie to już każdemu indywidualnie pod rozwagę.

Nie zamierzam dyskutować, a tym bardziej z ludźmi, którzy uważają, że ślepe testy warto stosować w kwestii jednego zmysłu, a w drugim nie chcą się zmierzyć w kontekście tego co można było zobaczyć chociażby w telewizji. Świadczy to o pewnej hipokryzji w temacie, bo jak już wspomniałem różowo nie było. Więc ta naukowa metoda nie jest najlepsza w danym kontekście, czy może ludzie nie są doskonali :-)? Czy niedoskonałość ludzi świadczy o braku różnic w smaku? Czy różnice smaku są zbyt małe? Czy jednak czegoś się jeszcze dowiemy w tym aspekcie? Itd.. ? Czy zmysł smaku jest bardziej złożony od zmysłu słuchu? Czy może upraszczamy pewne rzeczy na tyle na ile zdołaliśmy je poznać? 50 lat temu zapewne gry z grafiką jaka dziś oglądamy można było włożyć pomiędzy filmy SF. Wystarczy trochę uruchomić wyobraźnię i nie ignorować zjawiska, które na wielu forach audio na świecie nie czyni takich krucjat jak u nas. Potrzeba posiadania racji bywa silniejsza od faktów, które przynajmniej powinny skłonić do postawienia znaku zapytania pomimo oklepanych regułek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adam_85 napisał:

Nie zamierzam dyskutować, a tym bardziej z ludźmi,

.... Mimo to dyskutujesz i chwała Ci za to bo dyskusja jest porządana w tym temacie. Ja dla przykładu nie uważam się hipokrytą/om ale jak piszesz o smaku to do mnie nie przemawia. To inny zmysł i nie bywam na forach smakowych więc nawet nie wiem o co pytać ? lub co wyjaśniać. Wiem. Przykład że smakiem kupy i czekolady był nietrafiony ale chodziło o praktyczne lub teoretyczne podejście do sprawy tylko, a nie o nasze hobby... Poważnie to szukam kabla zasilającego, który da mi więcej detali w brzmieniu... Jak myślisz do lampowego PP na EL84 (klon ANK L1) i BMN S2II jaki się z dostępnych na rynku nada? Tak się angażujesz w tą dyskusje to może masz jakieś typy z gotowców ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.