Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, MariuszZ. napisał:

bo wrażenia sonicznie są bardzo subiektywne i dla kogoś z wykształceniem technicznym w przypadku przewodu zasilającego mniej istotne lub pomijalne. Bynajmniej dla mnie.

To jest forum audio i dział DIY do niego tak samo należy. Wszystko co powstaje jest budowane w celach audio. Jak nie jesteś zainteresowany aspektami dźwiękowymi to jak znalazłeś się na forum o tej tematyce?

Przecież są fora dla elektryków i tam można się wymieniać informacjami które cię interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie w tym temacie straszny burdel.

Nie dowiedziałem się jaki kabel mam kupić ale za to dowiedziałem się kto napisał szklane domy i że nie wolno wycofywać się z licytacji.

Więc pytam czy ten kabel jest wart kupienia i czy będzie odczuwalna różnica w odsłuchu ( w porównaniu do zwykłego komputerowego) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram od paru dni gram na sieciówkach Yarbo 8000 i wtyczkach Viborg, ktore to zasilają końcówki mocy Icepower asp250 i nie moge pojąć jak to możliwe że to gra dynamiczniej i bardziej gładko niz dwa zwykłe kable komputerowe wczesniej.. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, raveland napisał:

Macie w tym temacie straszny burdel.

Nie dowiedziałem się jaki kabel mam kupić ale za to dowiedziałem się kto napisał szklane domy i że nie wolno wycofywać się z licytacji.

Więc pytam czy ten kabel jest wart kupienia i czy będzie odczuwalna różnica w odsłuchu ( w porównaniu do zwykłego komputerowego) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem jak gra Helukabel ale miej świadomość że te wtyki to nie są Oyaide tylko chińskie podróbki. Oryginalny jeden wtyk kosztuje 2-3 razy więcej niż ten cały kabel. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafa napisał:

Jak nie jesteś zainteresowany aspektami dźwiękowymi to jak znalazłeś się na forum o tej tematyce?

 

Pewnie tak samo jak Ty Kolego ... pasjonuje mnie muzyka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Interesuje mnie mechanizm jaki decyduje, że niektórzy słyszą to granie, a odniosłem się do wypowiedzi Kolegi Sławka, który uważa że teoretyzowanie jest passe.

bez własnych doświadczeń teoria jest wg mnie martwa, tym bardziej jesli dotyczy tak ulotnego i subiektywnego doznania jakim jest muzyka

oczywiście mozna ignorować wrażenia , które nie sa zgodne z własną teoretyczna wiedzą, ale czasami naprawdę sie nie da

wklejałem ten artykuł , ale oczywiście koledzy orzekli ,ze byl pisany na zamówienie bliżej nieokreslonych sił stojacych za teoriami spiskowymi lub producentami kabli

jesli interesuje Cię teoria i wynikająca z niej mozliwość wytłumaczenia wpływu konstrukcji kabla na przebieg napięcia zmiennego polecam poczytac wszystkie 5 stron

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MariuszZ. napisał:

.... Mimo to dyskutujesz i chwała Ci za to bo dyskusja jest porządana w tym temacie. Ja dla przykładu nie uważam się hipokrytą/om ale jak piszesz o smaku to do mnie nie przemawia. To inny zmysł i nie bywam na forach smakowych więc nawet nie wiem o co pytać ? lub co wyjaśniać. Wiem. Przykład że smakiem kupy i czekolady był nietrafiony ale chodziło o praktyczne lub teoretyczne podejście do sprawy tylko, a nie o nasze hobby... Poważnie to szukam kabla zasilającego, który da mi więcej detali w brzmieniu... Jak myślisz do lampowego PP na EL84 (klon ANK L1) i BMN S2II jaki się z dostępnych na rynku nada? Tak się angażujesz w tą dyskusje to może masz jakieś typy z gotowców ??

Nie używam gotowców, tylko DIY.

W kwestii działania zmysłów, nie ma tych prostych, są co najwyżej te prościej tłumaczone. Posłużyłem się analogią apropo jednego zmysłu do drugiego by się nad tym zastanowić chociażby w kontekście ślepych testow. Wszystko jest łatwe, ale wychodzi na to, że to co jemy na codzien w ślepym teście nie będzie już takie oczywiste. To czemu ze sprzętem audio ma być łatwiej? Czy w takim razie jest to najlepsza forma weryfikacji zmysłu smaku czy słuchu w kwestiach różnic? 

7 godzin temu, rafa napisał:

To jest forum audio i dział DIY do niego tak samo należy. Wszystko co powstaje jest budowane w celach audio. Jak nie jesteś zainteresowany aspektami dźwiękowymi to jak znalazłeś się na forum o tej tematyce?

Przecież są fora dla elektryków i tam można się wymieniać informacjami które cię interesują.

No jakby nie patrzeć, Twój wpis mówi wiele. Na forum audio celem jest dźwięk. Bardzo trafne, jak wspomniałem w kwestiach interesujących kolegę malikali można udać się również na uczelnię itd. przypuszczam, że dużo więcej miałby szansę się dowiedzieć niz na forach w internetach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, rafa napisał:

miej świadomość że te wtyki to nie są Oyaide tylko chińskie podróbki. Oryginalny jeden wtyk kosztuje 2-3 razy więcej niż ten cały kabel. 

No właśnie w tym temacie. Otóż tak się zdarzyło, że miałem oryginalne wtyki Oyade i mogłem je porównać "łeb w łeb" to tych podróbek z alli. Porównywałem na tym samym kablu, to był jeden z harmonixów. Ku memu zaskoczeniu różnica była marginalna, z małym wskazaniem na oryginały. Większa różnica była między rodowanymi a złoconymi "Oyaide", choć też ciągle bardzo mała.

Dodam też, że porównywałem te słynne i zachwalane Viborgi (rodowane) z podróbkami rodowanymi Oyaide i przykro mi tu mówić, jeśli ktoś chce przepłacać za Viborgi jego sprawa. ? 

Po tych kilkunastu  testach, mój wniosek to wtyków jest jeden, wpływ mają marginalny w stosunku do samego kabla. Można powiedzieć, że wtyki to taka mała kropeczka nad i. Niektórym na pewno może jej brakować, ale czy warte są takich nakładów? To już zależy od osobistych preferencji i zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam_85 napisał:

Uważam, że zmysł smaku nie jest bardziej złożony od zmysłu słuchu, ale pozostawie to już każdemu indywidualnie pod rozwagę.

To źle uważasz wzrok i słuch u człowieka to zmysły przez które dociera najwięcej informacji tylko 1,5% w hierarchii funkcjonalności to smak.

10 godzin temu, Adam_85 napisał:

Nie zamierzam dyskutować, a tym bardziej z ludźmi, którzy uważają, że ślepe testy warto stosować w kwestii jednego zmysłu, a w drugim nie chcą się zmierzyć w kontekście tego co można było zobaczyć chociażby w telewizji.

Zamiast oglądać ogłupiające programy w TV poczytaj trochę ? Co do ślepej próby można stosować, ale ja nie dam się drugi raz wkręcić, bo to niczego nie wniesie tamtemu nie pomogło dalej w zaparte szedł, Ty sam sobie zrób taki test będziesz miał odpowiedzi na tacy.

11 godzin temu, Adam_85 napisał:

Więc ta naukowa metoda nie jest najlepsza w danym kontekście, czy może ludzie nie są doskonali :-)? Czy niedoskonałość ludzi świadczy o braku różnic w smaku? Czy różnice smaku są zbyt małe? Czy jednak czegoś się jeszcze dowiemy w tym aspekcie? Itd.. ?

A przeprowadzałeś go kiedykolwiek czy jak zwykle jesteś kolejnym, który uwierzył w mantry słyszących kable? Odp na Twoje pytanie już padła wcześniej.

"Jeśli podczas testu nie będziesz w stanie porównać czegoś to znaczy, że jest to poza Twoją percepcją lub brak takich zmian w ogóle."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable sieciowe ostatnio robią się coraz grubsze - niech to będzie jakaś wskazówka do konstruowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym miejscu w torze wystarczy porównać grube kable vs cienkie, solidcore vs linka. To nie wiele kosztuje, a wiele mówi. 

 

 

19 minut temu, malikali napisał:

To źle uważasz wzrok i słuch u człowieka to zmysły przez które dociera najwięcej informacji tylko 1,5% w hierarchii funkcjonalności to smak.

To, że mniej wykorzystujemy dany zmysł nie świadczy o tym, że jest on mniej złożony ? nie wiem w ogóle skąd taki wniosek, podeprzesz to czymś?

20 minut temu, malikali napisał:

Zamiast oglądać ogłupiające programy w TV poczytaj trochę ? Co do ślepej próby można stosować, ale ja nie dam się drugi raz wkręcić, bo to niczego nie wniesie tamtemu nie pomogło dalej w zaparte szedł, Ty sam sobie zrób taki test będziesz miał odpowiedzi na tacy.

Oglądanie może ogłupiać, natomiast czytanie już nie... Coraz lepiej ?

20 minut temu, malikali napisał:

A przeprowadzałeś go kiedykolwiek czy jak zwykle jesteś kolejnym, który uwierzył w mantry słyszących kable? Odp na Twoje pytanie już padła wcześniej.

"Jeśli podczas testu nie będziesz w stanie porównać czegoś to znaczy, że jest to poza Twoją percepcją lub brak takich zmian w ogóle."

Przeprowadzałem, już kiedyś pisałem, że taki test w aspekcie różnic np. między kablami wymaga przygotowania itd. Nie chce mi się powtarzać w przeciwieństwie chociażby do Cb ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boomaga napisał:

miałem oryginalne wtyki Oyade i mogłem je porównać "łeb w łeb" to tych podróbek z alli. Porównywałem na tym samym kablu, to był jeden z harmonixów. Ku memu zaskoczeniu różnica była marginalna, z małym wskazaniem na oryginały. Większa różnica była między rodowanymi a złoconymi "Oyaide", choć też ciągle bardzo mała.

 

Godzinę temu, boomaga napisał:

Po tych kilkunastu  testach, mój wniosek to wtyków jest jeden, wpływ mają marginalny w stosunku do samego kabla. Można powiedzieć, że wtyki to taka mała kropeczka nad i. Niektórym na pewno może jej brakować, ale czy warte są takich nakładów? To już zależy od osobistych preferencji i zasobności portfela.

Kolego "boomaga". Podpisuję się pod tym co napisałeś. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opinii jest tyle ilu forumowiczów na AS . Nie warto się boksować na słowa. Chcą koledzy kupować droższe , lepsze bo "marketing" tak pisze w internecie to nich kupują. Szanuję każdego z kolegów z forum i nie zamierzam nikogo obrażać.? Ale również podobnie jak Ty twierdzę , że szkoda wydawać kasy na niektóre elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
7 godzin temu, slawek.xm napisał:

jeśli interesuje Cię teoria i wynikająca z niej możliwość wytłumaczenia wpływu konstrukcji kabla na przebieg napięcia zmiennego polecam poczytać wszystkie 5 stron:

https://www.stereophile.com/reference/1095cable

Jak zawsze, Sławku, jesteś krynicą wiedzy audio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_85 napisał:

To, że mniej wykorzystujemy dany zmysł nie świadczy o tym, że jest on mniej złożony ? nie wiem w ogóle skąd taki wniosek, podeprzesz to czymś?

Badania naukowe zostały w tym temacie przeprowadzone, wzrok i słuch to najbardziej złożone i wykorzystywane zmysły, ponadto wzrok dominuje nad innymi zmysłami i może mieć na nie wpływ.

Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Przeprowadzałem, już kiedyś pisałem, że taki test w aspekcie różnic np. między kablami wymaga przygotowania itd. Nie chce mi się powtarzać w przeciwieństwie chociażby do Cb ?

Ciekawe, że w innym aspekcie nie wymaga przygotowania choć podobno to słychać bardzo dobrze, wychodzi na to że jednak nie słychać ?

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

bez własnych doświadczeń teoria jest wg mnie martwa, tym bardziej jesli dotyczy tak ulotnego i subiektywnego doznania jakim jest muzyka

Nieprawda, przykładowo ktoś wcześniej zauważył, że kable nie mogą być kierunkowe i przedstawił na to dowody, więc teoria na tym oparta jest mocna. Uważasz, że jeśli ktoś tego nie sprawdził sam, to ta teoria jest martwa, bo ktoś inny twierdzi, że słyszy tą rzekomą kierunkowość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
42 minuty temu, malikali napisał:

Nieprawda, przykładowo ktoś wcześniej zauważył, że kable nie mogą być kierunkowe i przedstawił na to dowody, więc teoria na tym oparta jest mocna. Uważasz, że jeśli ktoś tego nie sprawdził sam, to ta teoria jest martwa, bo ktoś inny twierdzi, że słyszy tą rzekomą kierunkowość?

Czepiasz się Pan, panie Docencie z mianowania lokalnego oddziału WUML ... 

(WUML - Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu Leninizmu dla pracujących na stanowiskach robotniczych, wymagane minimum 4-ry klasy Sz P. i opanowanie abstrakcji matematycznej na poziomie cztery razy ćwiartka to pół litra na łeb) 

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, malikali napisał:

Badania naukowe zostały w tym temacie przeprowadzone, wzrok i słuch to najbardziej złożone i wykorzystywane zmysły, ponadto wzrok dominuje nad innymi zmysłami i może mieć na nie wpływ.

Ciekawe, że w innym aspekcie nie wymaga przygotowania choć podobno to słychać bardzo dobrze, wychodzi na to że jednak nie słychać ?

Nieprawda, przykładowo ktoś wcześniej zauważył, że kable nie mogą być kierunkowe i przedstawił na to dowody, więc teoria na tym oparta jest mocna. Uważasz, że jeśli ktoś tego nie sprawdził sam, to ta teoria jest martwa, bo ktoś inny twierdzi, że słyszy tą rzekomą kierunkowość?

Nic nie znaczące ogólniki i jak tu rozmawiać, do tego dopowiadasz sobie to co jest Ci na rękę. Oczekujesz konkretów, a sam prowadzisz jałową ogólną wymianę opinii. Nic więcej. Ta techniczność u Ciebie jest nietechniczna ? Poza tym dziw bierze, że życia Ci nie szkoda, można lepiej czas spożytkować ? Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, malikali napisał:

Nieprawda, przykładowo ktoś wcześniej zauważył, że kable nie mogą być kierunkowe i przedstawił na to dowody, więc teoria na tym oparta jest mocna. Uważasz, że jeśli ktoś tego nie sprawdził sam, to ta teoria jest martwa, bo ktoś inny twierdzi, że słyszy tą rzekomą kierunkowość?

teorie Newtona , potem Einsteina , potem fizyka kwantowa i zależność zachowania od warunków obserwacji

zostaw sobie malutki margines na to ,że nie wiemy wszystkiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slawek.xm napisał:

jesli interesuje Cię teoria i wynikająca z niej mozliwość wytłumaczenia wpływu konstrukcji kabla na przebieg napięcia zmiennego polecam poczytac wszystkie 5 stron

Oczywiście przedstawione teoretyczne rozważania są mi znane ale nie widzę związku z wpływem przewodów zasilających na barwę dźwięku z kolumn głośnikowych. W szczególnych warunkach pewne ograniczenia przewodów wynikające z konstrukcji i materiału z jakiego są wykonane mogą mieć wpływ na barwę dźwięku ale rozpatrując i montując je w torze sygnału audio (przewody RCA, głośnikowe), a nie przed zasilaczem urządzenia audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
11 minut temu, MariuszZ. napisał:

W szczególnych warunkach pewne ograniczenia przewodów wynikające z konstrukcji i materiału z jakiego są wykonane mogą mieć wpływ na barwę dźwięku ale rozpatrując i montując je w torze sygnału audio (przewody RCA, głośnikowe), a nie przed zasilaczem urządzenia audio. 

Poddaj napięcie sieci 230V na uzwojeniu pierwotnym TS analizie widmowej ... i będziesz wiedział, co q-rna jest grane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adam_85 napisał:

Nic nie znaczące ogólniki i jak tu rozmawiać, do tego dopowiadasz sobie to co jest Ci na rękę. Oczekujesz konkretów, a sam prowadzisz jałową ogólną wymianę opinii.

Tu się gotowców nie podaje, że zacytuję klasyków ?

W dniu 2.11.2019 o 10:09, boomaga napisał:

A tu większość lajkoników chce, ale już na gotowe, pięknie podane na tacy.

19 godzin temu, Adam_85 napisał:

Chcesz gotowca, po najmniejszej linii oporu... Takie czasy ?

Sam tak wywnioskowałeś, a od kogoś oczekujesz gotowców to już bezczelność, a wysil się trochę ?

 

20 minut temu, slawek.xm napisał:
1 godzinę temu, malikali napisał:

Nieprawda, przykładowo ktoś wcześniej zauważył, że kable nie mogą być kierunkowe i przedstawił na to dowody, więc teoria na tym oparta jest mocna. Uważasz, że jeśli ktoś tego nie sprawdził sam, to ta teoria jest martwa, bo ktoś inny twierdzi, że słyszy tą rzekomą kierunkowość?

teorie Newtona , potem Einsteina , potem fizyka kwantowa i zależność zachowania od warunków obserwacji

zostaw sobie malutki margines na to ,że nie wiemy wszystkiego

Dobrze ale ja zapytałem o konkret kierunkowość kabli dla prądu, trzeba sprawdzać samemu?

 

9 minut temu, JanF napisał:

Poddaj napięcie sieci 230V na uzwojeniu pierwotnym TS analizie widmowej ... i będziesz wiedział, co q-rna jest grane ?

Podaj analizie sygnał audio lub napięcie stałe za mostkiem i kondensatorami... to się dowiesz ciekawych rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ. napisał:

nie przed zasilaczem urządzenia audio. 

rozważania są dla zmiennego napięcia jakim jest sygnal audio

napięcie zasilające też jest napięciem zmiennym

 

14 minut temu, malikali napisał:

Dobrze ale ja zapytałem o konkret kierunkowość kabli dla prądu, trzeba sprawdzać samemu?

dobrze wiesz , że sam pisałem ,że przy napięciu zmiennym kierunkowość nie ma znaczenia , jeśli kabel nie jest ekranowany

i taka jest teoria

ale jeśli ktoś pisze ,że słyszy zmianę kierunku, to nie możesz autorytarnie temu zaprzeczyć bo cholera wie jak konkretny kabel jest zbudowany , i co w nim zepsuto by działał "inaczej"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, slawek.xm napisał:

napięcie zasilające też jest napięciem zmiennym

Poważnie? Chyba miał Kolega na myśli napięcie przemienne. Przy zmiennym kierunkowość ma znaczenie. To podstawy ... Ciężko mi się odnieść do czegokolwiek jeżeli myli Kolega podstawowe pojęcia. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MariuszZ. napisał:

Ciężko mi się odnieść do czegokolwiek jeżeli myli Kolega podstawowe pojęcia. 

ok eot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, MariuszZ. said:

Poważnie? Chyba miał Kolega na myśli napięcie przemienne. Przy zmiennym kierunkowość ma znaczenie. To podstawy ... Ciężko mi się odnieść do czegokolwiek jeżeli myli Kolega podstawowe pojęcia. 

 

A czy napięcie przemienne nie jest napięciem zmiennym?

I jakie znaczenie ma kierunkowość przewodu przy napięciu zmiennym? (pomijając ekran)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, januss73 napisał:

A czy napięcie przemienne nie jest napięciem zmiennym?

Wielu tu obecnych myli pojęcia dotyczące prądu zmiennego (zmiany wartości natężenia lub gęstości lub amplitudy napięcia) i prądu przemiennego (umownie kierunku ruchu ładunków elektrycznych w przewodniku). W tym drugim zmienia się polaryzacja sygnału elektrycznego i możemy mówić o jego częstotliwości. Dla napięć zmiennych nie ma zmian polaryzacji (prąd "płynie" w jednym kierunku) i odnosząc się do częstotliwości można powiedzieć, że wynosi 0 Hz. Jeżeli ktoś nie widzi różnic między napięciem zmiennym i przemiennym to nie ogarnie tematu sygnałów audio. 

 

26 minut temu, januss73 napisał:

I jakie znaczenie ma kierunkowość przewodu przy napięciu zmiennym? (pomijając ekran)

Rozważania czysto teoretyczne. Gdyby prąd płynął tylko w jednym kierunku (np. dla prądu stałego bądź zmiennego) to kierunek wpięcia  np. przewodnika o charakterystyce kierunkowej (gdyby był) będzie miało znaczenie. Podobnie jak kierunek wpięcia diody w taki obwód. W przypadku gdy w obwodzie płynąłby prąd przemienny (raz w jednym kierunku, raz w drugim) to kierunek wpięcia takiego przewodnika nie miałby znaczenia bo zarówno wpięty "prawidłowo" lub odwrotnie wpływałby na obwód tak samo. To duże uproszczenie ale gdybym bardziej naukowo tłumaczył to by całkiem namieszało Wam w głowach ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JanF napisał:

Poddaj napięcie sieci 230V na uzwojeniu pierwotnym TS analizie widmowej ... i będziesz wiedział, co q-rna jest grane

No rozumiem. Jest sygnał podstawowy 240VAC (50Hz) i inne harmoniczne tego sygnału, zakłócenia EMI itp. Wy chcecie "naprawiać" sygnał audio na wyjściu wzmaka, daca, CDka itp. (celowo nie piszę kształtować bo to absurd) zmianą wtyczek i przewodów "kabla" zasilającego? Od eliminowania "śmieci" w zasilaczu filtry są, stabilizator i inne obwody. Poza tym do zasilania obwodów urządzeń audio używa się napięcia stałego i owszem jakość tego napięcia ma wpływ na barwę dźwięku ale odpowiedzialne są elementy od transformatora zasilającego do kolumn głośnikowych. Przewodów zasilających i ich wpływu nie widzę  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, boomaga napisał:

No właśnie w tym temacie. Otóż tak się zdarzyło, że miałem oryginalne wtyki Oyade i mogłem je porównać "łeb w łeb" to tych podróbek z alli. Porównywałem na tym samym kablu, to był jeden z harmonixów. Ku memu zaskoczeniu różnica była marginalna, z małym wskazaniem na oryginały. Większa różnica była między rodowanymi a złoconymi "Oyaide", choć też ciągle bardzo mała.

Dodam też, że porównywałem te słynne i zachwalane Viborgi (rodowane) z podróbkami rodowanymi Oyaide i przykro mi tu mówić, jeśli ktoś chce przepłacać za Viborgi jego sprawa. ? 

Po tych kilkunastu  testach, mój wniosek to wtyków jest jeden, wpływ mają marginalny w stosunku do samego kabla. Można powiedzieć, że wtyki to taka mała kropeczka nad i. Niektórym na pewno może jej brakować, ale czy warte są takich nakładów? To już zależy od osobistych preferencji i zasobności portfela.

Czyli lepsze złote czy rodowane? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy o prądzie zmiennym, przemiennym, sygnałach audio, przewodach i możemy dalej się uczyć, ale do sprawdzenia wpływu kabla na brzmienie wystarczy umiejętność podłączania go.

Teraz, MariuszZ. napisał:

Przewodów zasilających i ich wpływu nie widzę  ? 

To widać, ale czy słychać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.