Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minutes ago, MariuszZ. said:

Dla napięć zmiennych nie ma zmian polaryzacji (prąd "płynie" w jednym kierunku)

Możesz podać definicję (i jej źródło) z której coś takiego wynika?

42 minutes ago, MariuszZ. said:

Rozważania czysto teoretyczne. Gdyby prąd płynął tylko w jednym kierunku (np. dla prądu stałego bądź zmiennego) to kierunek wpięcia  np. przewodnika o charakterystyce kierunkowej (gdyby był) będzie miało znaczenie.

Trzymając się technicznej terminologii, którą jak widzę preferujesz, jeśli przewodnik będzie kierunkowy, to czy nadal będzie przewodnikiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, J.Jerry napisał:

To widać, ale czy słychać?

Napisałem, że nie widzę przewodów zasilających w tym łańcuchu odpowiedzialnym za barwę dźwięków. Poza tym nie słyszę nawet różnic wynikających ze zmian przewodów głośnikowych (tych nie neguję) ale chciałbym zrozumieć i mieć pewność jak to jest, że jedni słyszą, a inni nie. Pomijając wrażliwość i czułość narządu słuchu oczywiście. Jakieś logiczne uzasadnienie mające naukowe podstawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MariuszZ. napisał:

Napisałem, że nie widzę przewodów zasilających w tym łańcuchu odpowiedzialnym za barwę dźwięków.

Nie widzisz przewodów zasilających w sensie, że ich nie dostrzegasz? - to musimy ustalić na sam wpierw. Potem może pogadamy o łańcuchach odpowiedzialnych za kolory dźwięków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, J.Jerry napisał:

Nie widzisz przewodów zasilających w sensie, że ich nie dostrzegasz? - to musimy ustalić na sam wpierw. Potem może pogadamy o łańcuchach odpowiedzialnych za kolory dźwięków.

Przy opuszczonych roletach i zgaszonym świetle nie widzę żadnych przewodów, nie tylko zasilających. Kolorów również nie rozróżniam. Łańcuchy natomiast słyszę wyraźnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

dobrze wiesz , że sam pisałem ,że przy napięciu zmiennym kierunkowość nie ma znaczenia , jeśli kabel nie jest ekranowany

i taka jest teoria

ale jeśli ktoś pisze ,że słyszy zmianę kierunku, to nie możesz autorytarnie temu zaprzeczyć bo cholera wie jak konkretny kabel jest zbudowany , i co w nim zepsuto by działał "inaczej"

A czy budowa kabla może wpłynąć na kierunkowość kabla nawet sieciowego bo takowe też widziałem? I nie mówię o ekranie kabli, bo to jest rzecz wiadoma i oczywista, rozpatrujemy zwykły kabel dwużyłowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MariuszZ. napisał:

Poza tym nie słyszę nawet różnic wynikających ze zmian przewodów głośnikowych (tych nie neguję) ale chciałbym zrozumieć i mieć pewność jak to jest, że jedni słyszą, a inni nie. Pomijając wrażliwość i czułość narządu słuchu oczywiście. Jakieś logiczne uzasadnienie mające naukowe podstawy.

Nic z tego nie rozumiem -  przyznajesz się, że nawet różnic nie słyszysz w głośnikowych, ale jeszcze dziwniejsze, że tych nie negujesz, ale skoro tak samo nie słyszysz przewodów zasilających, to też mógłbyś ich nie negować i dostrzegać. Jak by pominąć wrażliwość i czułość narządu słuchu, to może być problem z wyjaśnianiem dlaczego jedni słyszą.

Teraz, nerdol napisał:

Przy opuszczonych roletach i zgaszonym świetle nie widzę żadnych przewodów, nie tylko zasilających. Kolorów również nie rozróżniam. Łańcuchy natomiast słyszę wyraźnie

No to nieźle, ale takie rzeczy lepiej robić w dobrym oświetleniu, a jak idzie ze słyszeniem wpływu kabli zasilających?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malikali napisał:

A czy budowa kabla może wpłynąć na kierunkowość kabla nawet sieciowego bo takowe też widziałem?

zapytaj ludzi którzy się tym zajmują , nie jestem konstruktorem kabli

i nie mam na razie doświadczeń w tej kwestii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, J.Jerry napisał:

Wiemy o prądzie zmiennym, przemiennym, sygnałach audio, przewodach i możemy dalej się uczyć, ale do sprawdzenia wpływu kabla na brzmienie wystarczy umiejętność podłączania go.

Nie wystarczy w szczególności jeśli to sam podmieniasz taki kabel, bo nawet ruszając się w tym celu z fotela brniesz w zmienne tak spore, że nie wiadomo co tak naprawdę usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, januss73 napisał:

Trzymając się technicznej terminologii, którą jak widzę preferujesz, jeśli przewodnik będzie kierunkowy, to czy nadal będzie przewodnikiem?

Nawiązuję do "kierunkowych" bezpieczników popularyzowanych w niektórych kręgach ? Oczywiście, że nie ma kierunkowych przewodników. Dlatego napisałem "czysto teoretyczne".

Jeżeli chodzi o terminy zmienny i przemienny to faktycznie ten drugi jest przypadkiem szczególnym pierwszego ale odnosiłem się do przebiegów okresowych i zmiennych nie okresowych stąd zamieszanie, które sam spreparowałem niepotrzebnie próbując coś wyjaśnić, Wyszło na odwrót. Za to przepraszam.

To, że nie słyszę różnic w dźwięku po zmianie przewodów głośnikowych nie znaczy, że uważam, że ich nie ma. Tu w jakiś logiczny sposób można próbować te zmiany uzasadnić. Fajnie by było gdyby ktoś "łopatologicznie" wyjaśnił jak to jest w przypadku przewodów zasilających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, malikali napisał:

Nie wystarczy w szczególności jeśli to sam podmieniasz taki kabel, bo nawet ruszając się w tym celu z fotela brniesz w zmienne tak spore, że nie wiadomo co tak naprawdę usłyszysz

Nie ma problemu, można zmienić kabel nie ruszając się fotela na kółkach, ale gorzej z wersalką albo czymś równie dużym.

Teraz, MariuszZ. napisał:

To, że nie słyszę różnic w dźwięku po zmianie przewodów głośnikowych nie znaczy, że uważam, że ich nie ma. Tu w jakiś logiczny sposób można próbować te zmiany uzasadnić

Jak uzasadnisz te różnicę? Chyba nie powiesz, że przewodami głośnikowymi rządzi inna fizyka. Jak uzasadnisz dla głośnikowych tak samo uzasadnisz dla sieciowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:
9 minut temu, malikali napisał:

A czy budowa kabla może wpłynąć na kierunkowość kabla nawet sieciowego bo takowe też widziałem?

zapytaj ludzi którzy się tym zajmują , nie jestem konstruktorem kabli

i nie mam na razie doświadczeń w tej kwestii

 Opinia ludzi, którzy się tym zajmują ma marginalną wartość dla mnie. Zresztą kończy się jak zawsze "poszukaj sobie sam" lub linków z pseudonaukowym bełkotem.

4 minuty temu, J.Jerry napisał:

Nie ma problemu, można zmienić kabel nie ruszając się fotela na kółkach, ale gorzej z wersalką albo czymś równie dużym.

Niestety, ale filtr grzebieniowy zadziała i guzik z Twojego testu na kółkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, malikali napisał:

Niestety, ale filtr grzebieniowy zadziała i guzik z Twojego testu na kółkach ?

Już tak z góry wiesz co będzie?

Jednak jasnowidz mógłby to wiedzieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, J.Jerry napisał:
54 minuty temu, malikali napisał:

Niestety, ale filtr grzebieniowy zadziała i guzik z Twojego testu na kółkach ?

Już tak z góry wiesz co będzie?

Jednak jasnowidz mógłby to wiedzieć

Pytasz dokładnie czy w pokoju odsłuchowym wystąpi to zjawisko? Zobacz sobie przykładową charakterystykę, gdzie mikrofon został przesunięty tylko o 10cm, to daje do myślenia zwłaszcza, że po zmianie kabla sieciowego nie ma kompletnie żadnej zmiany charakterystyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, malikali said:

A czy budowa kabla może wpłynąć na kierunkowość kabla nawet sieciowego bo takowe też widziałem? I nie mówię o ekranie kabli, bo to jest rzecz wiadoma i oczywista, rozpatrujemy zwykły kabel dwużyłowy.

Większość, jeśli nie wszystkie sieciówki są kierunkowe. Z jednej strony np schuko, z drugiej  c13.., odwrotnie za Chiny nie wepniesz ?

 

1 hour ago, J.Jerry said:

Jak uzasadnisz te różnicę? Chyba nie powiesz, że przewodami głośnikowymi rządzi inna fizyka.

Potrafię dobrać wzmacniacz i spreparować taki kabel głośnikowy, że wzmacniacz się wzbudzi. Potrafisz tak spreparować sieciówkę, żeby wpłynęła na transformator energetyczny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, J.Jerry napisał:

Jak uzasadnisz te różnicę? Chyba nie powiesz, że przewodami głośnikowymi rządzi inna fizyka. Jak uzasadnisz dla głośnikowych tak samo uzasadnisz dla sieciowych.

No nie bardzo. Przewód głośnikowy wchodzi w interakcje z kolumną głośnikową (przetworniki i zwrotnica) i wyjściem wzmacniacza. W przypadku przewodów zasilających nie ma takiej interakcji. Jedną z teorii o wpływie przewodów na brzmienie, która w jakiś logiczny sposób przemawia do mnie jest ta o współczynniku DF wzmacniacza. Rozważania teoretyczne. Wiadomo, że ruch cewki głośnika w polu magnetycznym wymuszony sygnałem audio spowoduje powstanie SEM, która to w postaci prądu będzie zakłócała sygnał audio.  Współczynnik tłumienia wzmacniacza zależy od jego impedancji wyjściowej. Dla wzmacniaczy o dużym DF impedancja będzie np. 0.01R, dla tych o mniejszym 0,1R czy kilka R. Załóżmy, że wzmacniacz nie ma USZ. Przewód głośnikowy o oporze np. 0,2R dla wzmacniacza o dużym współczynniku tłumienia popsuje ten parametr. Sygnał audio będzie zakłócany SEM od "wtórnych" prądów indukowanych ruchem cewki w polu magnetycznym. Dla takiego wzmacniacza przewód głośnikowy o mniejszym oporze np 0.05R będzie korzystniejszy z punktu widzenia jakości sygnału generowanego przez przetwornik kolumny. Walka o jak najlepsze parametry przewodu tj. małe pojemności pasożytnicze i opór ma sens. Uzyskuje się to odpowiednią konstrukcją kabla i materiałami z jakich wykonany jest przewód. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ciekawy wywiad z doktorem Strassackerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) trochę nt. DF wzmacniacza. W każdym razie przewód należy widzieć (słuchać żeby nie było) w obwodzie jako jeden z elementów systemu, na którego działanie ma wpływ wielu elementów. W przypadku przewodów zasilających "nie widzę" takich interakcji. Nie twierdzę, że napięcie zasilania nie ma wpływu na jakość dźwięku. Wzmacniacz ma własne zasilanie stało prądowe po "wyprostowaniu" prądu przemiennego (okresowo zmiennego) sieci (50Hz). Prąd z elektrowni po przekształceniu do postaci stało prądowej może zakłócać sygnał na wyjściu wzmacniacza (prąd przemienny) przemycając do niego różnego rodzaju zakłócenia (tętnienia, EMI, RFI itp.). Ktoś gdzieś napisał "wzmacniacz nie wzmacnia sygnału wejściowego ale używa go do modulacji prądu z zasilania by wytworzyć sygnał wyjściowy" i to obrazuje ideę działania wzmacniacza bez wnikania w szczegóły. Tłumacząc wprost to sygnał ze źródła (DAC, CD), który jest sygnałem przemiennym podawany jest na wejście wzmacniacza gdzie wewnątrz wykorzystując potencjał zasilacza stało prądowego i innych obwodów wzmacniacza jest wzmacniany i doprowadzany na zaciski wyjściowe wzmaka. Od jakości napięcia stałego wykorzystywanego w tym procesie będzie zależała jakość wzmocnionego sygnału ale nie mieszałbym do tego przewodów zasilających. Tu jakość jest budowana jakością filtrów i stabilizatorów zasilacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malikali napisał:

Zobacz sobie przykładową charakterystykę, gdzie mikrofon został przesunięty tylko o 10cm, to daje do myślenia zwłaszcza, że po zmianie kabla sieciowego nie ma kompletnie żadnej zmiany charakterystyki.

Chyba za bardzo uwierzyłeś, że mikrofon to zmysł słuchu, co można potwierdzić lub nie odpowiednim eksperymentem. Gdzie ten wykres z kablem sieciowym?

Teraz, januss73 napisał:

Potrafię dobrać wzmacniacz i spreparować taki kabel głośnikowy, że wzmacniacz się wzbudzi. Potrafisz tak spreparować sieciówkę, żeby wpłynęła na transformator energetyczny?

Chyba coś pomyliłeś, bo transformator energetyczny działa inaczej niż wzmacniacz. A z tym wzmacniaczem to chętnie popatrzę jak go wzbudzasz typowym kablem głośnikowym. Jaki to model wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, J.Jerry said:

Chyba coś pomyliłeś, bo transformator energetyczny działa inaczej niż wzmacniacz

Ale to ty napisałeś

2 hours ago, J.Jerry said:

Jak uzasadnisz dla głośnikowych tak samo uzasadnisz dla sieciowych.

To kto tu coś pomylił?

 

10 minutes ago, J.Jerry said:

A z tym wzmacniaczem to chętnie popatrzę jak go wzbudzasz typowym kablem głośnikowym

A gdzie ja napisałem, że typowym?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MariuszZ. napisał:

No nie bardzo. Przewód głośnikowy wchodzi w interakcje z kolumną głośnikową (przetworniki i zwrotnica) i wyjściem wzmacniacza. W przypadku przewodów zasilających nie ma takiej interakcji. Jedną z teorii o wpływie przewodów na brzmienie, która w jakiś logiczny sposób przemawia do mnie jest ta o współczynniku DF wzmacniacza. Rozważania teoretyczne. Wiadomo, że ruch cewki głośnika w polu magnetycznym wymuszony sygnałem audio spowoduje powstanie SEM, która to w postaci prądu będzie zakłócała sygnał audio.  Współczynnik tłumienia wzmacniacza zależy od jego impedancji wyjściowej. Dla wzmacniaczy o dużym DF impedancja będzie np. 0.01R, dla tych o mniejszym 0,1R czy kilka R. Załóżmy, że wzmacniacz nie ma USZ. Przewód głośnikowy o oporze np. 0,2R dla wzmacniacza o dużym współczynniku tłumienia popsuje ten parametr. Sygnał audio będzie zakłócany SEM od "wtórnych" prądów indukowanych ruchem cewki w polu magnetycznym. Dla takiego wzmacniacza przewód głośnikowy o mniejszym oporze np 0.05R będzie korzystniejszy z punktu widzenia jakości sygnału generowanego przez przetwornik kolumny. Walka o jak najlepsze parametry przewodu tj. małe pojemności pasożytnicze i opór ma sens. Uzyskuje się to odpowiednią konstrukcją kabla i materiałami z jakich wykonany jest przewód. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ciekawy wywiad z doktorem Strassackerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) trochę nt. DF wzmacniacza. W każdym razie przewód należy widzieć (słuchać żeby nie było) w obwodzie jako jeden z elementów systemu, na którego działanie ma wpływ wielu elementów.

Tutaj mamy kilka rzeczy jak straty w kablu nieuchronne przy transmisji, zniekształcenia z powodu RLC, wpływ na pracę wzmacniacza no i potencjalnie kabel jak antena ściąga zakłócenia, jednak nadal mamy do czynienia z takim samym prądem jak w przewodach sieciowych.

W sumie to ciekawe rzeczy o tym SEM i sprzężeniu wzmacniacza z głośnikiem, ale ciężko to rozwikłać podczas dyskusji na forum...używasz może wzmacniacza prądowego?

 

Teraz, MariuszZ. napisał:

W każdym razie przewód należy widzieć (słuchać żeby nie było) w obwodzie jako jeden z elementów systemu, na którego działanie ma wpływ wielu elementów. W przypadku przewodów zasilających "nie widzę" takich interakcji.

Właśnie że trzeba się dopatrywać interakcji również w przewodach zasilających, chyba że uznać przewodu zasilające że są poza systemem, ale na to trzeba mieć dowody.

Teraz, MariuszZ. napisał:

Prąd z elektrowni po przekształceniu do postaci stało prądowej może zakłócać sygnał na wyjściu wzmacniacza (prąd przemienny) przemycając do niego różnego rodzaju zakłócenia (tętnienia, EMI, RFI itp.).

Zakłócenia to dobry trop - spróbuj iść śladem zakłóceń, rozrysuj sobie schemat połączeń sygnałowych i zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, januss73 napisał:

Potrafię dobrać wzmacniacz i spreparować taki kabel głośnikowy, że wzmacniacz się wzbudzi. Potrafisz tak spreparować sieciówkę, żeby wpłynęła na transformator energetyczny?

No to jeszcze raz

Teraz, J.Jerry napisał:

Chyba coś pomyliłeś, bo transformator energetyczny działa inaczej niż wzmacniacz. A z tym wzmacniaczem to chętnie popatrzę jak go wzbudzasz typowym kablem głośnikowym. Jaki to model wzmacniacza?

Zrozumiełem, że skoro ty potrafisz wzbudzić kablem głośnikowym (w domyśle czymś podobnym do typowego kabla głośnikowego) to ja powinienem skonstruować sieciówkę żeby wpłynęła na transformator energetyczny....to nie ma żadnego związku. Nadal jestem ciekaw jak wygląda taki kabel...już go kiedyś zbudowałeś, jaki wzmacniacz się wzbudził?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mnie zastanawia czy wierzac w mozliwosc wplywu wibracji mozna jednoczesnie nie wierzyc we wplyw listew i kabli???????

To tak troche z jednej beczki jak dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, J.Jerry napisał:

W sumie to ciekawe rzeczy o tym SEM i sprzężeniu wzmacniacza z głośnikiem, ale ciężko to rozwikłać podczas dyskusji na forum...używasz może wzmacniacza prądowego?

Mam Audiolaba 6000A (nie wiem w jakiej konfiguracji pracuje końcówka mocy) i DIY lampowy klon ANK L1 PP na EL84. Mimo, że Audiolab ma impedancję wyjściową 0,011R dla 20 Hz i 0,031 dla 20kHz (odpowiednio dla ośmioomowych kolumn DF = 727 i 258) nie słyszę wpływu przewodów głośnikowych. Więc może moja teoria jest do bani ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, J.Jerry said:

chyba że uznać przewodu zasilające że są poza systemem, ale na to trzeba mieć dowody.

Żeby coś uznać nie potrzeba dowodu. Dowót potrzeba, żeby coś udowodnić.

Oczywiście wpływu sieciówki udowadniać nie trzeba, bo jest to aksjomat.

 

19 minutes ago, J.Jerry said:

Zakłócenia to dobry trop - spróbuj iść śladem zakłóceń, rozrysuj sobie schemat połączeń sygnałowych i zasilania.

A potem wyobraś sobie jak w magiczny sposób rodowany styk wtyczki te zakłócenia eliminuje.

3 minutes ago, J.Jerry said:

Zrozumiełem, że skoro ty potrafisz wzbudzić kablem głośnikowym (w domyśle czymś podobnym do typowego kabla głośnikowego) to ja powinienem skonstruować sieciówkę żeby wpłynęła na transformator energetyczny....to nie ma żadnego związku.

Podobnie jak nie ma sensu równanie wpływu kabla głośnikowego z sieciówką.

7 minutes ago, J.Jerry said:

Nadal jestem ciekaw jak wygląda taki kabel...już go kiedyś zbudowałeś, jaki wzmacniacz się wzbudził?

Powiedziałem tylko że potrafię. Jak chcesz to przyjade do ciebie z takim przewodem i wzmacniaczem, pod warunkiem że odróżnisz dwie sieciówki nie widząc która zasila.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MariuszZ. napisał:

Mimo, że Audiolab ma impedancję wyjściową 0,011R dla 20 Hz i 0,031 dla 20kHz (odpowiednio dla ośmioomowych kolumn DF = 727 i 258) nie słyszę wpływu przewodów głośnikowych. Więc może moja teoria jest do bani ?

Niekoniecznie do bani, ale warto by ją potwierdzić odsłuchem. W końcu trafią się jakieś kable do testów.

Teraz, januss73 napisał:

Żeby coś uznać nie potrzeba dowodu. Dowót potrzeba, żeby coś udowodnić.

Oczywiście wpływu sieciówki udowadniać nie trzeba, bo jest to aksjomat.

No to do dzieła - sieciówki są poza systemem audio czy nie?

Teraz, januss73 napisał:

Podobnie jak nie ma sensu równanie wpływu kabla głośnikowego z sieciówką.

W obu płynie prąd na tej samej zasadzie, mają parametry RLC czy nie?

Teraz, januss73 napisał:

A potem wyobraś sobie jak w magiczny sposób rodowany styk wtyczki te zakłócenia eliminuje.

Nie słyszałem o czym takim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, J.Jerry said:

No to do dzieła - sieciówki są poza systemem audio czy nie?

A po grzyba mi takie dewagacje?

Teraz przepraszam, leci mój program w TV. Muzyczny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, januss73 napisał:

Powiedziałem tylko że potrafię. Jak chcesz to przyjade do ciebie z takim przewodem i wzmacniaczem, pod warunkiem że odróżnisz dwie sieciówki nie widząc która zasila.

A ja jestem ciekaw, czy robiłeś takie próby i z jakimi wzmacniaczami. Do konkursu się nie zgłaszałem, więc nie musisz się męczyć

Teraz, januss73 napisał:

A po grzyba mi takie dewagacje?

Teraz przepraszam, leci mój program w TV. Muzyczny ?

Nie wiem, nie wnikam. To miłego oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, januss73 napisał:

Większość, jeśli nie wszystkie sieciówki są kierunkowe. Z jednej strony np schuko, z drugiej  c13.., odwrotnie za Chiny nie wepniesz ?

Ale przecież w tym dziale przewody nie mają wtyczek i można spiąć dwojako ?

1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

Chyba za bardzo uwierzyłeś, że mikrofon to zmysł słuchu, co można potwierdzić lub nie odpowiednim eksperymentem. Gdzie ten wykres z kablem sieciowym?

Ważniejsze że są zmiany, które można usłyszeć i towarzyszą każdemu porównaniu na słuch, co do wykresów nie ma gotowców ?

30 minut temu, J.Jerry napisał:

No to do dzieła - sieciówki są poza systemem audio czy nie?

A przewód, który zasila gniazdko jest poza sys. audio, czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, malikali napisał:

A przewód, który zasila gniazdko jest poza sys. audio, czy nie?

Jak zasila same gniazdko, to tak

Teraz, malikali napisał:

Ważniejsze że są zmiany, które można usłyszeć i towarzyszą każdemu porównaniu na słuch, co do wykresów nie ma gotowców ?

Są wykresy dla mikrofonów, a dla zmysłu słuchu nie ma. Czy słuch jest czymś innym, a może tym samym co mikrofon, że można sobie wziąć pomiary mikrofonem, żeby sugerować podobne zachowanie słuchu? Radzę zrobić eksperyment żeby to potwierdzić lub nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Pewnie tak samo jak Ty Kolego ... pasjonuje mnie muzyka ?

Super. Ale pamiętajmy nie ma muzyki bez dźwięków ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.