Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze ciekawostka.

Zrobiona przeze mnie sieciówka nie jest jeszcze wygrzana (paręnaście godzin słuchania ma za sobą), ale byłem w weekend z tym kablem i miałem okazję testować kabel na dobrym tranzystorze grającym w czystej klasie A.

Porównywałem moją sieciówkę z kablem fabrycznie dostarczanym do monobloków Audio Note (właściciel nie wie niestety, jak jego kabel się nazywa - przewód wygląda jednak bardzo dobrze: solidne wtyki, gruby, dwa filtry ferrytowe). Bez napisów, więc ciężko było ustalić, co to za kabel (z drugiej ręki), ale na pewno nie był tani - kupiony z rynku wtórnego.

Wnioski:

Mój przewód na Viborgach grał nieco jaśniej, z większą głębią sceny, ale z delikatnie metalicznym (jeszcze) nalotem. Dźwięk nie był tak szybki i punktowy, a przy tym gładki, aniżeli na kablu "od Audio Note". Co prawda, kabel znajomego grał dosyć "ciemno", gubił nieco szczegóły tła akustycznego, ale za to był muzykalny i można go było słuchać z przyjemnością. Kabel na Viborgach (i dla przypomnienia, przewód KaCsa KC-FP25 UP-OFC 6N 3x2,5mm2) zagrał z bardziej bogatym "powietrzem", więcej było słychać, ale dźwięk jeszcze nie był tak "dociążony", jak u konkurenta. Myślę jednak, że to kwestia czasu i po wygrzaniu (pewnie z tydzień jeszcze) powinno być lepiej.

Jednym słowem, za cenę kilkudziesięciu zł za przewód KacSa, myślę że to ciekawy wybór - zwłaszcza do lampy, gdzie potrzebne jest czasem lekkie rozjaśnienie brzmienia. Ja testowałem na tranzystorze, więc na razie to tylko część wniosków.

Sieciówka.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, payong napisał:

 

@lete

A jakie masz gniazda? Nie śledziłem całego wątku.

Nic specjalnego, standard. Mam też listwę sieciową TAP4 Tomanek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2019 o 11:23, Pawel Pw napisał:

Cześć, widzę  ze wątek bardzo długi i dyskusja na wysokim poziomie. Mam więc prośbę.

Czy ktoś mógłby mi podać receptę na kabel do streamera. Wtyk IEC C7 (ósemka).

Jakie konkretnie wtyki i kabel zaproponujecie? Chciałbym się zamknąć w kwocie ~100PLN

Jeśli jeszcze nie dałeś się zarazić "kablologią hajendową" to nie daj sobie wmówić że kabel zasilający w strimerze będzie miał wpływ na brzmienie. To kompletna bzdura! tak samo jak kabel RJ45 też nie ma wpływu na brzmienie bo nie może mieć, fizyki się nie oszukasz. Jeśli masz 100pln i chcesz poprawy brzmienia to wykup sobie dostęp do plików bezstratnych jeśli jeszcze tego nie masz...

Widziałem ostatnio kabelek RJ45-RJ45 o długości 1M w wykonaniu High-End za ponad 200tyś PLN ... sorry no ale ktoś kupi ten kabel to bez względu na to ile pieniędzy ma na kącie powinien się poddać eutanazji by ograniczyć ryzyko przekazania swoich debilnych genów kolejnemu pokoleniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KrisNext napisał:

Jeśli jeszcze nie dałeś się zarazić "kablologią hajendową" to nie daj sobie wmówić że kabel zasilający w strimerze będzie miał wpływ na brzmienie. To kompletna bzdura! tak samo jak kabel RJ45 też nie ma wpływu na brzmienie bo nie może mieć, fizyki się nie oszukasz. Jeśli masz 100pln i chcesz poprawy brzmienia to wykup sobie dostęp do plików bezstratnych jeśli jeszcze tego nie masz...

Widziałem ostatnio kabelek RJ45-RJ45 o długości 1M w wykonaniu High-End za ponad 200tyś PLN ... sorry no ale ktoś kupi ten kabel to bez względu na to ile pieniędzy ma na kącie powinien się poddać eutanazji by ograniczyć ryzyko przekazania swoich debilnych genów kolejnemu pokoleniu. 

Jest i on! Kolejny Mesjasz elektrotechniki który spał w szkole?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szczypior88 napisał:

Jest i on! Kolejny Mesjasz elektrotechniki który spał w szkole?

Możesz rozwinąć? Rozumiem że w twojej szkole na fizyce i chemii nauczono cie odpowiednio i jesteś w stanie wytłumaczyć wpływ kabli zasilających strimer cyfrowy na jego brzmienie? To ja sobie teraz usiądę wygodnie i posłucham. Bardzo chętnie nauczę się czegoś nowego. Oświeć mnie zatem jakie to prawa natury sprawiają że kabel zasilający urządzenie cyfrowe takie jak strimer ma wpływ na brzmienie sygnału na jego wyjściu... A ja lecę po piwo bo zanosi cie ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
18 minut temu, KrisNext napisał:

Możesz rozwinąć? Rozumiem że w twojej szkole na fizyce i chemii nauczono cie odpowiednio i jesteś w stanie wytłumaczyć wpływ kabli zasilających strimer cyfrowy na jego brzmienie? To ja sobie teraz usiądę wygodnie i posłucham. Bardzo chętnie nauczę się czegoś nowego. Oświeć mnie zatem jakie to prawa natury sprawiają że kabel zasilający urządzenie cyfrowe takie jak strimer ma wpływ na brzmienie sygnału na jego wyjściu... A ja lecę po piwo bo zanosi cie ciekawie.

Spoko, nie podniecaj się i nie pij tego piwa za szybko!
KS ma wpływ na brzmienie ... dlaczego? ... ano dla tego, że w przyrodzie WSZYSTKIE prądy generowane przez SEM stało napięciowe są SINUSOIDALNE! 
Muszę zaznaczyć, że SUMA przebiegów SINUSOIDALNYCH nie jest SINUSOIDĄ! 

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JanF napisał:

Spoko, nie podniecaj się i nie pij tego piwa za szybko!
KS ma wpływ na brzmienie ... dlaczego? ... ano dla tego, że w przyrodzie WSZYSTKIE prądy generowane przez SEM stało napięciowe są SINUSOIDALNE! 
Muszę zaznaczyć, że SUMA przebiegów sinusoidalnych nie jest SINUSOIDĄ! 

Hmmm te prądy z baterii też są sinusoidalne?

Rozumiem że taki kabel sieciowy jest w stanie zmieniać w czasie rzeczywistym wybrane bity w strumieniu audio tak by delikatnie zmieniać brzmienie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
6 minut temu, KrisNext napisał:

Hmmm te prądy z baterii też są sinusoidalne?

Rozumiem że taki kabel sieciowy jest w stanie zmieniać w czasie rzeczywistym wybrane bity w strumieniu audio tak by delikatnie zmieniać brzmienie tak?

Nie rozumiesz Kolego fizyk (proszę, nie pochlastaj się z tego powodu, nikt nie rozumie fizyki w ostatecznym jej sformułowaniu), nie ma czegoś takiego, jak 'strumień bitów', jak ładnie nazwałeś 'przebieg prostokątny', który jest pojęciem  tak samo nie rzeczywistym, jak ten 'bitowy' - w przewodniku płyną tylko prądy sinusoidalne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JanF napisał:

Nie rozumiesz Kolego fizyki, nie ma czegoś takiego, jak 'strumień bitów', jak ładnie nazwałeś 'przebieg prostokątny', który jest pojęciem  tak samo nie rzeczywistym, jak ten 'bitowy' - w przewodniku płyną tylko prądy sinusoidalne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Nie rozumiem więc wytłumacz:)

Najpierw to czy z baterii też płyną prądy sinusoidalne bo zapomniałeś odpowiedzieć na to pytanie.

Mówisz że nie ma czegoś takiego jak strumień bitów? Bardzo ciekawe. No dobra to takim kabelkiem spdif to te sinusoidy płyną tak? I to te sinusoidy niosą informacje o treści muzyki? A to że na ekranie oscyloskopu widzimy skokowe zmiany poziomu napięcia nie ma znaczenia jak one się zmieniają ? i to nie ma znaczenia w jakiej kolejności te zmiany poziomów następują ?

Tak tylko organizacyjnie żeby dobrze zrozumieć te napięcia sinusoidalne to są przemienne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrisNext
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KrisNext napisał:

Jeśli jeszcze nie dałeś się zarazić "kablologią hajendową" to nie daj sobie wmówić że kabel zasilający w strimerze będzie miał wpływ na brzmienie. To kompletna bzdura! tak samo jak kabel RJ45 też nie ma wpływu na brzmienie bo nie może mieć, fizyki się nie oszukasz. Jeśli masz 100pln i chcesz poprawy brzmienia to wykup sobie dostęp do plików bezstratnych jeśli jeszcze tego nie masz...

Widziałem ostatnio kabelek RJ45-RJ45 o długości 1M w wykonaniu High-End za ponad 200tyś PLN ... sorry no ale ktoś kupi ten kabel to bez względu na to ile pieniędzy ma na kącie powinien się poddać eutanazji by ograniczyć ryzyko przekazania swoich debilnych genów kolejnemu pokoleniu. 

No widzę, że kolega mocno osłuchany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pisząc streamer miałem na myśli Yamahę WXC-50 a więc urządzenie, które ma DACa i i przedwzmacniacz oprócz tego że jest streamerem. Kupiłem to urządzenie używane ale kabelek w zestawie wydaje się mocno sfatygowany. Pomyślałem że zamiast kupować taki sam kabelek za 5 zł może jednak warto dać coś ciut lepszego. Tak dla świętego spokoju. Ale nie ma na rynku ciut lepszych 'ósemek' od razu wpada się w audiofilskie kable za 250-350 pln. Stąd pomysł żeby coś zrobić samemu. Poradzicie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
51 minut temu, KrisNext napisał:

no ba:)

No własnie ba ?

A przecież wystarczy doświadczalnie. Nie ma co teorii dorabiać. Działa albo nie, najlepiej posłuchać samemu w dobrym systemie.

Już paru takich niedowiarków "elektroników" się nausznie przekonało. Ot i stał się cud. Usłyszeli ?. Ciężko im to było przełknąć, oj ciężko, ale wobec faktów byli bezsilni.

Wątpliwości żadnych przy odsłuchach nie było, że sieciówka nawet w źródle cyfrowym ma wpływ na dźwięk.

Dlatego jak słucham jak ktoś chce dorabiać teorię, to ręce opadają.

26 minut temu, Pawel Pw napisał:

audiofilskie kable za 250-350 pln

hmm audiofilskie kable za 350zł? Gdzie? Kupuję od razu...

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2019 o 10:57, adamek_68 napisał:

Ciekaw jestem jakby wypadły np. przy Viborgach? Mam na myśli rodowane.

Mam Yarbo Rodowane miedź tellurowa i IEC z czystej miedzi,  nie ma na nim platyny, jest ok. Uważam, że lepsze niż Viborg, chociaż trudno powiedzieć, bo nie porównywałem na tym samym kablu.

Elecaudio na 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sir.jax napisał:

Mam Yarbo Rodowane miedź tellurowa i IEC z czystej miedzi,  nie ma na nim platyny, jest ok. Uważam, że lepsze niż Viborg, chociaż trudno powiedzieć, bo nie porównywałem na tym samym kablu.

Elecaudio na 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

?

Zasowolony jesteś z tego zestawu? Też mam Elecaudio model 321b świetny kabel, za te pieniądze to rewelka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na innych ?

Ten był na chwilę do streamera ?

Wypadał nieźle, w takiej cenie to faktycznie nieźle, wtyki to większa część ceny z tego kabla z  ogłoszenia.

W dniu 23.11.2019 o 23:02, bogdan_ napisał:

Ja też bym nie ciął, sprawdzam jak grają i nie zawracam sobie tym glowy. Zresztą moim zdaniem nie opłaca się robić przewodów, dużo tańsze są używki.

Zgadza sie, pozniej ciężko odsprzedać,  szkoda wlozonego czasu w robotę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sir.jax napisał:

szkoda wlozonego czasu w robotę. 

To akurat sama przyjemność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2019 o 23:02, bogdan_ napisał:

Ja też bym nie ciął, sprawdzam jak grają i nie zawracam sobie tym glowy. Zresztą moim zdaniem nie opłaca się robić przewodów, dużo tańsze są używki.

Opłacalność jest bardzo płynnym pojęciem. Moim zdaniem chodzenie półśrodkami więcej kosztuje i się zwyczajnie nie opłaca. W diy nie mamy takich ograniczen, możemy się dodatkowo starać wybierać najlepsze podzespoły mając na uwadze budżet jaki chcemy przeznaczyć. Nigdy nie kupię ani fabrycznych kolumn, ani fabrycznego wzmacniacza, ani komercyjnych kabli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elecaudio, zwłaszcza model 361 to kabel rzeczywiście z poziomu sonicznego duuużo wyższego niż jego cena.

Przerobiłem trochę wtyków na nim i powiem, że mosiądz chyba najlepiej się aplikuje. Przy srebrzonym Viborgu, finalnie po wygrzaniu, stwierdziłem przesunięcie ku górze. Atrakcyjne na 5min słuchania. Niestety wszystko kosztem niższej średnicy.

Reasumując polecam ten kabel każdemu komu najbardziej zależy na muzykalności, na dociążeniu niższej średnicy, niskiego basu i naturalności sybilantów. Z jednym ale..., jak wyżej, nie na rodzie, nie na srebrze (piszę o wtykach).

Gniazda owszem, jak są posrebrzane to wychodzi moc. Można też zastosować patent ze srebrem w lince spływowej ?

Zabieg nie jest trudny ale wymaga wielu eksperymentów. Ja sobie wypracowałem takowy i jestem zadowolony bo skończyło się kupowanie wtyków po tysiaku za komplet i zastanawianie czy to miedź czy mosiądz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arczibald
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, boomaga napisał:

Wątpliwości żadnych przy odsłuchach nie było, że sieciówka nawet w źródle cyfrowym ma wpływ na dźwięk.

Dlatego jak słucham jak ktoś chce dorabiać teorię, to ręce opadają.

Ale zauważyłeś że to nie ja wymyśliłem teorie prądu sinusoidalnego? A przez to twoje gadanie to już się nie dowiem o co chodzi w tej teorii hahaha.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KrisNext napisał:

Jeśli jeszcze nie dałeś się zarazić "kablologią hajendową" to nie daj sobie wmówić że kabel zasilający w strimerze będzie miał wpływ na brzmienie. To kompletna bzdura!

 

KrisNext mylisz się ? Zaprojektowanie kilku układów DIY nie zrobi z Ciebie znawcy tematu ? Może kiedyś ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, daris666 napisał:

KrisNext mylisz się ? Zaprojektowanie kilku układów DIY nie zrobi z Ciebie znawcy tematu ? Może kiedyś ......

A czy zauważyłeś że proszę o wyjaśnienie tematu? Nie uważam się za znawcę próbuje zrozumieć i dlatego dopytuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma projektowanie układów do odsłuchiwania efektu końcowego dziesiątki/setki setup'ów? Jak dla kogoś wszystko gra tak samo bo ma tak wybitną elektronikę, że dając trochę głośniej wszystko zaczyna na siebie nachodzić i się zlewać to jak można próbować szukać różnic na kablach? Różnice będą przede wszystkim w systemie, który jest precyzyjny, selektywny w przekazie. Poza tym, jak ktoś nie ma potrzeby, to niech używa kabla od komputera i cieszy się życiem. Ludzie nie umieją się cieszyć, wszędzie szukają problemów, w szczególności u innych nie zważając na swoje własne ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KrisNext napisał:

A czy zauważyłeś że proszę o wyjaśnienie tematu? Nie uważam się za znawcę próbuje zrozumieć i dlatego dopytuje.

Twierdząc, że coś jest "kompletną bzdurą" chyba jesteś znawcą tematu? 

Daj ludziom cieszyć się i cieszyć budową przewodów diy. Masz sporo tematów, w których prowadzone są rozmowy dlaczego przewody nie grają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, daris666 napisał:

Twierdząc, że coś jest "kompletną bzdurą" chyba jesteś znawcą tematu? 

Rozumiem że dla ciebie metrowy kabelek RJ45 za ponad 200tyś PLN nie jest bzdurą ? I że jego cena jest adekwatna do wprowadzanej poprawy brzmienia? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, KrisNext napisał:

Rozumiem że dla ciebie metrowy kabelek RJ45 za ponad 200tyś PLN nie jest bzdurą ? I że jego cena jest adekwatna do wprowadzanej poprawy brzmienia? 

Nikt nic nie napisał w takim kontekście, więc Twoje rozumienie jest tylko Twoją wyobraźnią ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KrisNext napisał:

Rozumiem że dla ciebie metrowy kabelek RJ45 za ponad 200tyś PLN nie jest bzdurą ? I że jego cena jest adekwatna do wprowadzanej poprawy brzmienia? 

Dla wielu bez sensu jest zapłacenie za stare auto kilku czy kilkudziesięciu milionów złotych, ale czy to znaczy, że tak ma być dla wszystkich? Nie oceniam tego jako bzdurę bo wiem, że tym ludziom sprawia to przyjemność. A mnie za to sprawia przyjemność oglądanie takiego auta od czasu do czasu na jakiejś wystawie i jestem po prostu wdzięczny ludziom, dzięki którym jest to możliwe. 

Piję przynajmniej kilka razy w roku wina za 200 zł i więcej, co dla większości ludzi jest totalnie bez sensu. A ja się tylko uśmiecham, bo to jedna z moich pasji, którą rozwijam 20 lat i wiem, że 20 lat temu nie byłbym w stanie tego tak docenić jak dziś. I bez stresu wypijam w kilka godzin te 200 zł, mam z tego ogromną radość i nie interesuje mnie, czy inni to rozumieją. To moja pasja. 

I powiem Ci tak już konkretnie w temacie - mam znajomego z branży dźwiękowej, który całe życie temu poświęcił, projektuje i realizuje duże instalacje nagłośnienia (teatry, sale koncertowe, itd.), jest też reżyserem dźwięku. Ma w studio do różnych potrzeb kilka par kolumny za ok. 60-80 tys. zł plus kable do nich za... 200 tyś. Słuchałem tego, robi wrażenie...

I co, też to jest bzdura? A za przeproszeniem co Ty o tym wiesz? Ile takich zestawów i kabli przesłuchałeś? Czy jesteś aż takim ekspertem, że możesz wydawać bezwzględne oceny?

Nie ma w ogóle czegoś takiego, ocena zawsze jest subiektywna i kropka. A adekwatna kwota zależy od portfela i własnych preferencji. Mnie np. śmieszą ludzie którzy kupują sobie majtki Calvina Klaina albo koszulki Lacoste, no i co z tego? Mają takie prawo, byle nosili czyste ?

Teraz uwaga do wszystkich, którzy tylko krytykują (nie tylko tu, to samo jest w akustyce i kilku innych tematach) - zostawcie nas w spokoju, tych, którzy szukają i próbują. Szanujcie nasz czas i nasze zdanie. My nie chcemy czytać Waszych opinii, ciągle takich samych, zaśmiecacie tylko nasze wątki. To jest wątek dla nas, gdzie ludzie bardziej doświadczeni przekazują swoje obserwacje innym, którzy szukają informacji. 

Powiem szczerze, gdybym był adminem to bym takich ludzi w danych wątkach blokował, bo tylko bez sensu generują śmieci i budzą złe emocje. Czytam regularnie fora zagraniczne i co ciekawe tam nie ma takich problemów, jak ktoś napisze że w coś tam nie wierzy to szybko dostaje prośbę o wycofanie się i się dostosowuje. Dlaczego to nie jest możliwe u nas? 

Na waszym miejscu poświęciłbym ten czas na słuchanie swojej ulubionej muzyki, bo przecież o to nam wszystkim w końcu chodzi. 

Załóżcie sobie jakiś wątek dla siebie i piszcie tam co sobie chcecie. A my też tam będziemy czasem zaglądać, żeby sobie humor poprawić i na pewno nie będziemy z tym tam u Was polemizować ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.