Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Zawsze myślałem, że regulacja tonów jest do "poprawy" barwy dźwięku. Taki "ficzer" na wypadek gdyby ktoś taki jak ja miał na przykład ograniczenia słuchowe. Gorzej słyszę soprany ze względu na wiek to i jest możliwość je "podbić" pokrętłem. To samo dotyczy tych, którzy mają problem z basem. Mimo adaptacji pomieszczenia jest go za dużo z jakiegoś powodu. Kręcisz "basem" umownie w lewo i masz jak trzeba. Co tu można popsuć? "Kablem" zasilającym mam sobie soprany podbić, żeby lepiej słyszeć? Maskownice z kolumn zdejmę to trochę lepiej słychać, na granicy percepcji zmiany są ale słyszalne. Widać nawet na charakterystykach pasma przenoszenia kolumn (jeśli producent podał) jakieś różnice w dB. Szkoda, że po zmianie sieciówki nic nie widać w pomiarach, a chyba powinno być widać, bo część forumowiczów takie poematy na temat zmian wypisuje jakby co najmniej o klasę lepsze kolumny nabyli. Nawet zazdroszczę bo co kabelek to inna interpretacja utworu muzycznego ? 

Kolego nie słyszysz Twoja sprawa a to że słychać inna  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Zawsze myślałem, że regulacja tonów jest do "poprawy" barwy dźwięku. Taki "ficzer" na wypadek gdyby ktoś taki jak ja miał na przykład ograniczenia słuchowe. Gorzej słyszę soprany ze względu na wiek to i jest możliwość je "podbić" pokrętłem. To samo dotyczy tych, którzy mają problem z basem. Mimo adaptacji pomieszczenia jest go za dużo z jakiegoś powodu. Kręcisz "basem" umownie w lewo i masz jak trzeba. Co tu można popsuć? "Kablem" zasilającym mam sobie soprany podbić, żeby lepiej słyszeć? Maskownice z kolumn zdejmę to trochę lepiej słychać, na granicy percepcji zmiany są ale słyszalne. Widać nawet na charakterystykach pasma przenoszenia kolumn (jeśli producent podał) jakieś różnice w dB. Szkoda, że po zmianie sieciówki nic nie widać w pomiarach, a chyba powinno być widać, bo część forumowiczów takie poematy na temat zmian wypisuje jakby co najmniej o klasę lepsze kolumny nabyli. Nawet zazdroszczę bo co kabelek to inna interpretacja utworu muzycznego ? 

Masz rację, głośniki mają grać tak, żeby słuchacz był zadowolony!
I tak trzymać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Szkoda, że po zmianie sieciówki nic nie widać w pomiarach, a chyba powinno być widać, bo część forumowiczów takie poematy na temat zmian wypisuje jakby co najmniej o klasę lepsze kolumny nabyli.

Właściwie żadnych nikt nie przedstawił, a przecież jak sieciówka "doda basu" to powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daris666 napisał:

Kolego nie słyszysz Twoja sprawa a to że słychać inna  ?

Słyszę Kolego ale gorzej niż 20 lat temu. To że inni słyszą lepiej nie znaczy, że nie warto podkręcić czasami gałą we wzmaku. Napisałeś "że słychać". Cieszę się tym słyszących szczęściem. Nie rozumiem tylko jak można tak "kabli" ciągle słuchać. Czytam często ile to już tych kabli i wtyczek koledzy przerobili, z reguły na tych samych utworach muzycznych wielokrotnie puszczanych, to za głowę się łapię z podziwu. Jest w tym hobby jeszcze miejsce na muzykę? Taką różnorodną z jednego kabla, a nie tą samą nutę z różnych kabli? Ten pęd ku lepszemu brzmieniu polegający na dopasowywaniu przewodów, bezpieczników, zatyczek, antenek, podstawek i innych ustrojstw ma jakiś kres? To oczywiście pytanie retoryczne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Taki "ficzer" na wypadek gdyby ktoś taki jak ja miał na przykład ograniczenia słuchowe. Gorzej słyszę soprany ze względu na wiek to i jest możliwość je "podbić" pokrętłem.

Samo to powoduje spadek jakości. Zwiększasz ilość kosztem jakości.

To kolumny i elektronikę dobiera się do gustu i słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ujmiesz basu to wszystko się poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rafa napisał:

Samo to powoduje spadek jakości. Zwiększasz ilość kosztem jakości.

To kolumny i elektronikę dobiera się do gustu i słuchu.

Uważam, że ten sam zabieg co potencjometrem niektórzy próbują osiągnąć wymianą przewodów i innych akcesoriów audio. Przecież tu nie chodzi o neutralny odbiór muzyki. Nawet tu w wątku można przeczytać o tym jak wpływają przewody. Nie mają te zmiany na celu osiągnięcia neutralności przekazu (co na wejściu to na wyjściu) tylko prawie zawsze coś te zmiany "poprawiają". To basik głębszy, to sopraniki bardziej rozdzielcze, scena szersza itd. Każda taka zmiana to prawdopodobnie pogoń za gustem i upodobaniami. Nie ma to nic wspólnego z odtwarzaniem muzyki bez zniekształceń i zakłóceń. Te ostanie można bardzo precyzyjnie pomierzyć i w większości przypadków poza lampowymi wzmacniaczami, które zniekształcenia mają spore, sprzęt hifi odtwarza bez słyszalnych zakłóceń i zniekształceń. To po co jeszcze kombinować z tymi przewodami, które podobno zmieniają brzmienie, a jeżeli zmieniają to znaczy, że dodają od siebie do układu i coś zniekształcają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, MariuszZ. napisał:

Słyszę Kolego ale gorzej niż 20 lat temu. To że inni słyszą lepiej nie znaczy, że nie warto podkręcić czasami gałą we wzmaku. Napisałeś "że słychać". Cieszę się tym słyszących szczęściem. Nie rozumiem tylko jak można tak "kabli" ciągle słuchać. Czytam często ile to już tych kabli i wtyczek koledzy przerobili, z reguły na tych samych utworach muzycznych wielokrotnie puszczanych, to za głowę się łapię z podziwu. Jest w tym hobby jeszcze miejsce na muzykę? Taką różnorodną z jednego kabla, a nie tą samą nutę z różnych kabli? Ten pęd ku lepszemu brzmieniu polegający na dopasowywaniu przewodów, bezpieczników, zatyczek, antenek, podstawek i innych ustrojstw ma jakiś kres? To oczywiście pytanie retoryczne ?

A ja tam myślę, że w takim dziale jakim jesteśmy ( DIY ) powinieneś dać się nacieszyć tym którzy budują, słuchają i słyszą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj ten obwód barwy dźwięku ma w torze kondensator marnej jakości, a to nie wróży nic dobrego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daris666 napisał:

A ja tam myślę, że w takim dziale jakim jesteśmy ( DIY ) powinieneś dać się nacieszyć tym którzy budują, słuchają i słyszą. 

Przepraszam, nie będę przeszkadzał więcej. Podziwiam i proszę nie brać moich wstawek jako złośliwości czy kpiarskich wynaturzeń. Prowokując do dyskusji miałem nadzieję, że ktoś to "granie" przewodów wyjaśni bo bardzo mnie to nurtuje i ciekawi. Przy okazji pojawiła się jakaś refleksja może nie do końca trafiona ale może ktoś się zastanowi i zmieni podejście do tematu bo mam wrażenie, że kroi się materiał na kolejną anegdotę typu "Spotykają się audiofil i meloman. Cześć kolego. Co tam niesiesz pod pachą? Kupiłem nową płytę i lecę posłuchać, a Ty co tam taszczysz? A kupiłem nowe wtyczki zasilające i też lecę posłuchać" ? 

Już mnie tu nie ma. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Przepraszam, nie będę przeszkadzał więcej. Podziwiam i proszę nie brać moich wstawek jako złośliwości czy kpiarskich wynaturzeń. Prowokując do dyskusji miałem nadzieję, że ktoś to "granie" przewodów wyjaśni bo bardzo mnie to nurtuje i ciekawi. Przy okazji pojawiła się jakaś refleksja może nie do końca trafiona ale może ktoś się zastanowi i zmieni podejście do tematu bo mam wrażenie, że kroi się materiał na kolejną anegdotę typu "Spotykają się audiofil i meloman. Cześć kolego. Co tam niesiesz pod pachą? Kupiłem nową płytę i lecę posłuchać, a Ty co tam taszczysz? A kupiłem nowe wtyczki zasilające i też lecę posłuchać" ? 

Już mnie tu nie ma. Pozdrawiam.

Od tego mamy na forum zakładkę stereo i np. dość słynne Audio-mity i podobne tematy.  Każdy ma swój film na słuchanie, ważne żeby sprawiało to przyjemność. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej, ze jeszcze nikt nie udowodnił, ze nie słyszy

Jak mozna udowodnic istnienie czegos co nie istnieje?
Ciekawa logika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i wszystko wskazuje na to, że połowa tutaj skończyła filozofię albo pokrewny kierunek studiów. Nie możemy pisać w temacie kabla zasilającego i zmian jakie wprowadza wśród osób które to testują w swoich systemach? Czy wiecznie tematy kablowe, antywibracja itd muszą budzić jakieś dziwne instynkty dosrania jeden drugiemu i udowadniania jakiś dziwnych racji i prawideł??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, xajas napisał:


Jak mozna udowodnic istnienie czegos co nie istnieje?
Ciekawa logikaemoji6.png

Jak możesz udowodnić, że wiesz wszystko, co odkryte jak i nie :-)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MariuszZ. napisał:
Cytat

 

Zawsze myślałem, że regulacja tonów jest do "poprawy" barwy dźwięku. Taki "ficzer" na wypadek gdyby ktoś taki jak ja miał na przykład ograniczenia słuchowe. Gorzej słyszę soprany ze względu na wiek to i jest możliwość je "podbić" pokrętłem. 

Smutno mi to mówić ale masz upierdliwe uszkodzenie słuchu które jest w środku pasma słyszalnego i jest nazywane niedosłuchem. Starcze nie słyszenie charakteryzuje się tym że już od.. 20 a nawet 18 roku życia przestajemy słyszeć 20-22kHz (to drugie już u 16latków) i z czasem schodzimy z wysokimi częstotliwościami coraz niżej a później dochodzi równomierne pogorszenie czułości całego pasma słyszalnego. Czy jest to szybsze czy wolniejsze zależy od właściwości osobniczych, odziedziczonych genów, przebytych chorób szkodliwych warunków pracy głośnego słuchania muzyki, etc., Jedni nie słyszą już 12 kHz w wieku 25lat inni cieszą się długo 15-16kHz. Badania na Akademii muzycznej im F. Chopina w Warszawie wykazały że ponad 80% kandydatów ma już w wieku maturalnym problemy ze słyszeniem 16kHz i niżej!!! Jest to jakiś sygnał że bardzo dużo osób w społeczeństwie nie musi słyszeć  pisków powyżej 12kHz i nawet w badaniach zdolności do pracy sobie to "uproszczono" bo aparaty badające słuch badają tylko pasmo 125-8000Hz.

 

Twój problem z niedosłuchem jest spowodowany tym że tak jak napisałeś nie słyszysz sopranów, rozumiem że wyższe częstotliwości takie jak np. talerze czy trójkąt w orkiestrze słyszysz. Taką wadę można próbować zrekompensować equalizacją- podbiciem tego wycinka pasma. Niedosłuch bardzo często mają muzycy, realizatorzy dźwięku, etc. (praca w hałasie-choroba zawodowa) mimo to są w stanie pracować bo pozostała część pasma jak i doświadczenie-rutyna zawodowa na jakiś czas umożliwia im ciągnięcie zajęć.

 

Nie szukał bym jako lekarstwo kabli na ten niedosłuch bo takich kabli jeszcze nikt nie zrobił, ale tercjowy equalizator w torze mógłby Ci pomóc na jaki czas w cieszeniu się muzyką. 

 

Jednak pierwsze co bym zrobił to poszukał bym sobie dobrego otolaryngologa bo poza w/w przyczynami przyczyną kłopotów ze słuchem mogą być problemy z układem krążenia lub nerwowym. Oba te układy bardzo nie lubią alkoholu, papierosów, cukrów i tym podobnych używek. Tak że odpowiednia dieta sposób odżywiania wsparty farmakologicznie może w okresie roku dwóch lat cofnąć w pewnych przypadkach ten problem z tym że tak jak napisałem trwa to bardzo powoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Adam_85 napisał:

Jak możesz udowodnić, że wiesz wszystko, co odkryte jak i nie :-)?

To tez jest bezsens. Nie chodzi o wiedze odnosnie wszystkiego co jest odkryte albo nie.

 

BTW.

To co dla jednego jest "nie odkryte" jest dla innych "odkryte". To pierwsze nazwal bym "niewiedza" (a w ekstremalnych wypadkach ignoranctwem)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xajas napisał:

To tez jest bezsens. Nie chodzi o wiedze odnosnie wszystkiego co jest odkryte albo nie.

 

Wypowiadasz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, jesteś w stanie wytłumaczyć swoim oponentom czemu nie mają prawa słyszeć różnic, więc musisz wiedzieć naprawdę wszystko co odkryte i założyć, że nic w tym kontekście w przyszłości już się zmienić nie może ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez jest bez sensu.

Kazdy ma prawo slyszec roznice. Ale ciekawym pytaniem nie jest to "czy ma prawo slyszec", tylko czy korzystajac z tego prawa do sluchania i porownwania produktu X z produktem Y, rzeczywiscie ta roznice slyszy ?

 

"Miec prawo do slyszenia" a "slyszec" to nie to samo

 

Mam prawo twierdzic ze mam zlote gory pod poduszka, ale czy je tam rzeczywiscie znajdzies, to juz jest inna historia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ASURA napisał:

Oba te układy bardzo nie lubią alkoholu, papierosów, cukrów i tym podobnych używek.

Miałem już się tu nie odzywać ale skoro niejako do mnie skierowana jest wypowiedź to napiszę. Jak tu żyć samą muzyką? Nie da się więc pozostaje biadolenie i kręcenie gałą ? Co prawda nie mam regulacji tonów w żadnym wzmacniaczu ale korzystam z korektora parametrycznego w roonie i jest dobrze. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

To tez jest bez sensu.

Kazdy ma prawo slyszec roznice. Ale ciekawym pytaniem nie jest to "czy ma prawo slyszec", tylko czy korzystajac z tego prawa do sluchania i porownwania produktu X z produktem Y, rzeczywiscie ta roznice slyszy ?

Prawo do słuchania nie jest prawem, a naturą... to jest zasadnicza różnica. Gdyby całe te "wymiany" zdań odbywały się w duchu czy rzeczywiście różnice słyszy to być może nie byłoby tu wszędzie takiego "burdelu". Niestety jest dokładnie tak jak napisałem. Rozmowa jest na zasadzie, że nie słychać bo nie umiesz wytłumaczyć, bo oponent nie umie wytłumaczyć? Ująłem to bardzo trafnie, a Ty się zwyczajnie próbujesz wybielić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Adam_85 napisał:

....Gdyby całe te "wymiany" zdań odbywały się w duchu czy rzeczywiście różnice słyszy to być może nie byłoby tu wszędzie takiego "burdelu".

Nareszcie trafiles sedno sprawy.

Wbrew Twoim domnieman, wcale nie zalezy mi na "technicznych" dowodach odnosnie tego, z czego wynikaja te slyszane roznice. O wiele bardziej interesuje mnie to, czy te domniemane "slyszane roznice" w przypadku rzetelnie dokonanych porownan rzeczywiscie "sa slyszane", albo sa raczej efektem "autosugestji". Moim zdaniem, w wiekszosci to ten drugi przypadek ?

Czy znasz kogokolwiek, kto by majstrowal np. sieciowki z oczekiwaniem ze te sieciowki nic nie zmienia albo moze nawet pogorsza efekt koncowy? Czy nie jest to oczywiste, ze kazdy taki majsterkowicz "autosugestywnie" oczekuje poprawy? Gdyby nie mial takiego nastawienia, musial by byc debilem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi przypadek polega na tym że testujemy sobie dwa zestawy toru audio i ten który nam bardziej odpowiada zostawiamy a później po prostu słuchamy sobie muzyki. Jeśli dalej coś nam nie brzmi zadowalająco to szukamy kolejnej luki w torze.

 

To zadowalająco to jeszcze daleko od tego co w filharmonii ale jak już gra blisko albo podobnie do słuchanych dobrych w.g. nas systemów to można sobie na parę lat odetchnąć z audiofilia nervosa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, xajas napisał:

Czy znasz kogokolwiek, kto by majstrowal np. sieciowki z oczekiwaniem ze te sieciowki nic nie zmienia albo moze nawet pogorsza efekt koncowy? Czy nie jest to oczywiste, ze kazdy taki majsterkowicz "autosugestywnie" oczekuje poprawy? Gdyby nie mial takiego nastawienia, musial by byc debilem.

 

 

Jeżeli jesteś u kogoś i ktoś chce Ci przepiąć sieciówkę twierdząc że będzie zmiana, a Ty masz ochotę się roześmiać, a później masz "koparę" na ziemi to dla mnie temat się kończy ? Później tylko z niedowierzania powtarzasz porównania w różnych sytuacjach w różnych warunkach w różnych odstępach czasu... a później przechodzisz z tym do porządku dziennego? Tak jest również w wielu innych aspektach i są systemy, które są bezwzględne w okazywaniu różnic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
28 minut temu, xajas napisał:

Czy znasz kogokolwiek, kto by majstrowal np. sieciowki z oczekiwaniem ze te sieciowki nic nie zmienia albo moze nawet pogorsza efekt koncowy?

Ale często bywa, że sieciówki w których pokładano wielkie nadzieje okazały się do d.... Niestety. Sama sieciówka nie gra. Ale bez dobrej sieciówki to nie ma co mówić o dobrym graniu. 

Byłem kiedyś w Bydgoszczy na premierowej prezentacji Mira Ceti 2a3. Sprzęt podłączono najpierw na sieciówkach komputerowych i jakiejś jednej zrobionej z Lappa. Grało to słabo. Po podłączeniu sieciówek Acoustic Lab zagrało tak jakby ktoś zmienił klocki. Potwierdziły to wszystkie osoby słuchające. Nie było u nikogo wątpliwości, że po wpięciu porządnych sieciówek nastąpił upgrade. Po prostu zmiana była bezdyskusyjna. Mało tego, po wpięciu z powrotem lappa, wszysycy odrzekli, że nie da się tego słuchać.

Oczywiście Ci co słyszą inaczej mogą całej grupie słuchających zarzucić halucynacje zbiorowe, ale pominę to milczeniem.

Po prostu najlepiej się nausznie przekonać a wtedy wątpliwości i teoretyzowania nie będzie.

Edytowane przez boomaga
przecinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, xajas napisał:

Nareszcie trafiles sedno sprawy.

Wbrew Twoim domnieman, wcale nie zalezy mi na "technicznych" dowodach odnosnie tego, z czego wynikaja te slyszane roznice. O wiele bardziej interesuje mnie to, czy te domniemane "slyszane roznice" w przypadku rzetelnie dokonanych porownan rzeczywiscie "sa slyszane", albo sa raczej efektem "autosugestji". Moim zdaniem, w wiekszosci to ten drugi przypadek ?

 

Ludzi, których naprawdę interesują takie rzeczy często nigdy nie mieli okazji odwiedzić kogoś gdzie różnicę są bardzo słyszalne. Ot tak sobie teoretyzują po forach i między znajomymi.. To prowadzi do niczego, ale jeżeli komuś na to nie szkoda czasu to niech się bawi dobrze ? Podtrzymuje nadal, że wszystko się rozchodzi o to, że konfrontują się dwie osoby, jedna słyszy i nie potrafi uzasadnić czemu, a druga nie zamierza słuchać, ale wie że to niemożliwe bo przecież wie już wszystko ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego po zmianie kabli na te z wyższej półki HDMI obraz jest lepszy ! dlaczego potrawy gotowane na gazie i te gotowane na płycie indukcyjnej smakują inaczej !!!!!!!!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jar1 napisał:

Tym bardziej, ze jeszcze nikt nie udowodnił, ze nie słyszy ?

I to że nikt nie udowodnił, że słyszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, boomaga napisał:

 

Po prostu najlepiej się nausznie przekonać a wtedy wątpliwości i teoretyzowania nie będzie.

Ależ będą?bo nie każda osoba musi mieć nawet nie koniecznie słuch na jakimś sensownym poziomie ale może być po prostu nie wyrobiona muzycznie bo ją rodzice od 3 roku życia nie ciągali do filharmonii z takiego samego powodu że ich też nikt nie ciągał.

Z słuchaniem jest podobnie jak z nauką pływania jest bardzo mały odsetek osób które się same bez niczyjej  pomocy nauczyły i nawet poszły dalej bo miały w tej dziedzinie jakieś wyniki lub uprawnienia.

Sporo winy leży po stronie nauki muzyki w szkole, tą k.. która wszystko robiła żebym się jej na złość nie nauczył nut to do dziś pamiętam.

10 minut temu, Pszczyna napisał:

A dlaczego po zmianie kabli na te z wyższej półki HDMI obraz jest lepszy ! dlaczego potrawy gotowane na gazie i te gotowane na płycie indukcyjnej smakują inaczej !!!!!!!!! 

Bo na płycie trudniej przypalić??

Ciągnę przy okazji linii audio RJ45 w ścianie i po kablu jest lepiej niż po WiFi a tu i tu transmisja zero jedynkowa.

Nawet jak nie wierzymy w te kable to przynajmniej można wyłączyć WiFi i mieć mniej smogu elektronicznego w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ASURA napisał:

Nawet jak nie wierzymy w te kable to przynajmniej można wyłączyć WiFi i mieć mniej smogu elektronicznego w domu.

To jest argument, ktory przemawia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.