Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Czy ktoś mnie uwierzy jak nie usłyszę różnicy?

A musi uwierzyć żebyś słyszał? A jak nie uwierzy, to co? Przestaniesz słyszeć? Jakie to ma znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adam_85 napisał:

Chodzi o pewien poziom podejmowania problemu i sam sposób przedstawienia faktów w kwestii wyników. Oni nie powiedzieli, że nie ma różnic, tylko, że statystycznie ich nie udowodnili, co robi całkiem sporą różnicę. Poruszją dodatkowo problem szybkości przełączania kabli sieciowych. Zacytuję Ci:

"John Johnson, who comes from a scientific background, suggests that if there are differences between cords, they appear to be so subtle that a blind ABX test cannot discern them with small numbers of participants. Failure to discern them could be due in part to the time it took for cable changes, and the possibility that accurate auditory memory is shorter than that. It may be necessary to switch between cords in a much shorter time.

Unfortunately, as John notes, we don't know of a way of accomplishing fast power cable changes, since, unlike interconnects which can be simply switched between A and B with the equipment all still powered on and playing music, changing AC power cords requires turning the equipment off, switching the cords, and then powering them back on."

Ty mi tu nie cytuj tego, bo znam cały ten tekst, a obejście tego problemu, o którym mowa jest proste w realizacji i na forum był przykład jak to zrobić, a nawet przykład takiego testu, w którym sieciówki były przełączane bez stopowania materiału muzycznego. Ale nawet w tym teście wyniki nie potwierdzały tego wpływu i nie proś mnie żebym Ci poszukał jak Ciebie to interesuje to jest wyszukiwarka na forum.

A mnie nie interesuje kto co powiedział i jak widzi dany test tylko wyniki tego testu, ale właśnie przez takie ględzenie nikomu się nie chce organizować i uczestniczyć w takowym, bo to jak walka z wiatrakami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adam_85 napisał:

Chodzi o pewien poziom podejmowania problemu i sam sposób przedstawienia faktów w kwestii wyników. Oni nie powiedzieli, że nie ma różnic, tylko, że statystycznie ich nie udowodnili, co robi całkiem sporą różnicę. Poruszją dodatkowo problem szybkości przełączania kabli sieciowych.

No właśnie, chodzi o podejście do problemu. Można poszukiwać i eksperymentować ale żeby to miało jakąkolwiek wartość poznawczą trzeba zastosować jakiś mechanizm weryfikujący. W przeciwnym przypadku mamy jedynie przepychanki typu "blondynki są ładniejsze" Większość osób deklarujących słyszenie na tym forum zadowala się jedynie tym, że jak twierdzą słyszą i nie podejmują żadnych procedur weryfikacyjnych np. z zastosowaniem oprogramowania AudioDiffMaker. 

Chciałbym też zwrócić uwagę że wypowiedź typu "wpływ kabli sieciowych na brzmienie to bzdura" ma taką samą wagę jak wypowiedź "Wpływ kabli zasilających jest gigantyczny" Jeśli mamy dyskutować to nie może być tak, że słyszący będą wnioskować o banowanie nie słyszących. Dyskusja to również konieczność wysłuchania krytyki i przeciwnego zdania inaczej mamy towarzystwo wzajemnej adoracji.

Wiele osób słyszących zachęca do testowania i eksperymentów by "samemu usłyszeć" Zgadzam się z tym w całej rozciągłości. Jedyne maleńkie ale w moim odczuciu polega na tym że eksperyment musi mieć jakiekolwiek podstawy naukowe czy może raczej merytoryczne i zdroworozsądkowe. Dlaczego nikt nie wstawia kartofli zamiast tranzystorów w ramach poszukiwania poprawy dźwięku? Bo to nie ma kompletnie żadnych podstaw naukowych. 

Tak więc dyskutujmy i sprzeczajmy się byle kulturalnie i z poszanowaniem innych.

Ja na przykład chciałbym wiedzieć jak to jest że zmieniamy ostatnie półtora metra kabla w całej sieci energetycznej i słyszymy zmianę i nie zastanawiamy się nad tym co się dzieje przed naszym gniazdem w ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KrisNext napisał:

No właśnie, chodzi o podejście do problemu. Można poszukiwać i eksperymentować ale żeby to miało jakąkolwiek wartość poznawczą trzeba zastosować jakiś mechanizm weryfikujący. W przeciwnym przypadku mamy jedynie przepychanki typu "blondynki są ładniejsze" Większość osób deklarujących słyszenie na tym forum zadowala się jedynie tym, że jak twierdzą słyszą i nie podejmują żadnych procedur weryfikacyjnych np. z zastosowaniem oprogramowania AudioDiffMaker. 

Chciałbym też zwrócić uwagę że wypowiedź typu "wpływ kabli sieciowych na brzmienie to bzdura" ma taką samą wagę jak wypowiedź "Wpływ kabli zasilających jest gigantyczny" Jeśli mamy dyskutować to nie może być tak, że słyszący będą wnioskować o banowanie nie słyszących. Dyskusja to również konieczność wysłuchania krytyki i przeciwnego zdania inaczej mamy towarzystwo wzajemnej adoracji.

Wiele osób słyszących zachęca do testowania i eksperymentów by "samemu usłyszeć" Zgadzam się z tym w całej rozciągłości. Jedyne maleńkie ale w moim odczuciu polega na tym że eksperyment musi mieć jakiekolwiek podstawy naukowe czy może raczej merytoryczne i zdroworozsądkowe. Dlaczego nikt nie wstawia kartofli zamiast tranzystorów w ramach poszukiwania poprawy dźwięku? Bo to nie ma kompletnie żadnych podstaw naukowych. 

Tak więc dyskutujmy i sprzeczajmy się byle kulturalnie i z poszanowaniem innych.

Generalnie podoba mi się Twój wpis, każdy przechodząc etap z tym, że w jakiejś sytuacji uważa, że usłyszał zmianę zaczyna temat drążyć na różne sposoby. Jeżeli to byłaby kwestia jednego przypadku, jednej sytuacji, jednego miejsca to wąpie by rodziły się z tego tak gorące dyskusje ? 

8 minut temu, KrisNext napisał:

Ja na przykład chciałbym wiedzieć jak to jest że zmieniamy ostatnie półtora metra kabla w całej sieci energetycznej i słyszymy zmianę i nie zastanawiamy się nad tym co się dzieje przed naszym gniazdem w ścianie.

Jest wiele rzeczy, które są bardzo zastanawiające, chociażby jakim cudem pewne częstotliwości układają "wzorki" np. z piasku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malikali napisał:

Na naszym forum konkretnie kabli sieciowych nic mi nie wiadomo, ale na zagranicznych owszem.

Ślepy test kabli sieciowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

szach mat kablarze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, malikali napisał:

Ty mi tu nie cytuj tego, bo znam cały ten tekst, a obejście tego problemu, o którym mowa jest proste w realizacji i na forum był przykład jak to zrobić, a nawet przykład takiego testu, w którym sieciówki były przełączane bez stopowania materiału muzycznego. Ale nawet w tym teście wyniki nie potwierdzały tego wpływu i nie proś mnie żebym Ci poszukał jak Ciebie to interesuje to jest wyszukiwarka na forum.

A mnie nie interesuje kto co powiedział i jak widzi dany test tylko wyniki tego testu, ale właśnie przez takie ględzenie nikomu się nie chce organizować i uczestniczyć w takowym, bo to jak walka z wiatrakami.

malikali już wszyscy wiemy, że jesteś anty, nie chcesz sprawdzać i generalnie nie chcesz się przepychać na testach bo wolisz na forum.

Cytuję nie tylko dla Ciebie, inni również czytają i każdy ma prawo do swoich własnych wniosków.

4 minuty temu, Kris_54701 napisał:

szach mat kablarze

Odezwał się nie kablarz ? To słychać głośnikowe kable czy nie ?

Powiedzmy sobie uczciwie, że jeden test nie jest podstawą do zamykania tematu. Sam autor napisał, że im się nie udało choć nie znaczy, że tych różnic nie ma. Trzeba uważnie przeczytać chociaż wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, McGyver napisał:

A musi uwierzyć żebyś słyszał? A jak nie uwierzy, to co? Przestaniesz słyszeć? Jakie to ma znaczenie?

naraże sie na wszelkie obelgi ze strony kablowców dotyczących mojego słuchu jak i systemu. Moze sie też okazać, że ulegnę wpływowi wszechobecnej opnni i wydam kolejne grosze na rzeczy, które w rzeczywistosci nic nie wniosą do dźwięku.  Drugą bardzo ważną sprawą bedzie pozbycie sie niegrającego kalka, zeby odzyskać choć czesć pieniedzy. Będę misiał wtedy albo zamknąć morde zeby ktoś to ode mnie kupił, albo wręcz zachwalać produkt w nadziei że znajdzie swie kolejny taki tester i zdejmie ze mnie to brzemie. Od dziecka zajmuję się handlem i kultura zawodu wymaga zeby nie szkodzić kontrahentom. Tak więc nawe kiedy pozbede sie kabelka, nadal bede szerzył nieprawdziwe opinie na jego temat. To tylko moje skromne przemyslenia na szybko, ale na tej samej fali jedzie cały rynek kablowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kris_54701 napisał:

naraże sie na wszelkie obelgi ze strony kablowców dotyczących mojego słuchu jak i systemu. Moze sie też okazać, że ulegnę wpływowi wszechobecnej opnni i wydam kolejne grosze na rzeczy, które w rzeczywistosci nic nie wniosą do dźwięku.  Drugą bardzo ważną sprawą bedzie pozbycie sie niegrającego kalka, zeby odzyskać choć czesć pieniedzy. Będę misiał wtedy albo zamknąć morde zeby ktoś to ode mnie kupił, albo wręcz zachwalać produkt w nadziei że znajdzie swie kolejny taki tester i zdejmie ze mnie to brzemie. Od dziecka zajmuję się handlem i kultura zawodu wymaga zeby nie szkodzić kontrahentom. Tak więc nawe kiedy pozbede sie kabelka, nadal bede szerzył nieprawdziwe opinie na jego temat. To tylko moje skromne przemyslenia na szybko, ale na tej samej fali jedzie cały rynek kablowy.

Ja mam kabel zrobiony samodzielnie i ewentualna strata jaką poniosę to maks kilkadziesiąt złotych bo wtyki i tak się odsprzedadzą. W tym jednak rzecz, że nie planuje sprzedawać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam wlasny kabel diy za kikadziesiąt złtych i żadnej róznicy nie mogę się dosłyszeć pomiędzy nim, a komputerowym za 3,5 pln. Przy czym słuch mam dobry i głośnikowe u mnie wprowadzają bardzo duze zmiany.

Bardzo ważną sprawą jest punkt odniesienia. Kiedy audiofil wydaje 200k na kolumny, 200 na elektronikę, to czym ze jest 5k czy 100pln za gniazdko scienne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kris_54701 napisał:

naraże sie na wszelkie obelgi ze strony kablowców dotyczących mojego słuchu jak i systemu.

I co z tego? Zależy Ci na opiniach jakichś bytów wirtualnych klepiących po klawiaturach? Czemu nie mieć tego w düpie?

 

10 minut temu, Kris_54701 napisał:

Moze sie też okazać, że ulegnę wpływowi wszechobecnej opnni i wydam kolejne grosze na rzeczy, które w rzeczywistosci nic nie wniosą do dźwięku. 

Aż tak jesteś podatny na sugestie? 
Z drugiej strony, a nawet gdyby, to przecież to jest hobby, zabawa. Czy wydatki na zabawę powinny być racjonalne? 

 

12 minut temu, Kris_54701 napisał:

Drugą bardzo ważną sprawą bedzie pozbycie sie niegrającego kalka, zeby odzyskać choć czesć pieniedzy. Będę misiał wtedy albo zamknąć morde zeby ktoś to ode mnie kupił, albo wręcz zachwalać produkt w nadziei że znajdzie swie kolejny taki tester i zdejmie ze mnie to brzemie.

Serio będziesz "musiał"?

 

13 minut temu, Kris_54701 napisał:

zajmuję się handlem i kultura zawodu wymaga zeby nie szkodzić kontrahentom.

Volenti non fit iniuria (chcącemu nie dzieje się krzywda). Z tego co mi wiadomo, w Polsce dokonywanie transakcji handlowych pomiędzy osobami fizycznymi jest całkowicie dobrowolne. 

 

16 minut temu, Kris_54701 napisał:

nawe kiedy pozbede sie kabelka, nadal bede szerzył nieprawdziwe opinie na jego temat.

Serio? Nie trybię tej logiki. 


BTW, od lat posiadam beznadziejnie grającą markową sieciówkę. Nie zamierzam jej sprzedawac, bo jest znakomita do celów demonstracyjnych. Głuchy by usłyszał jak kiepsko to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ja aby usłyszeć wpływ kabla zasilającego nie muszę nawet włączać sprzętu. Doświadczenie z wczoraj. Wymieniłem sieciówkę z gniazda do listwy (sprzedałem znajomemu i tymczasowo mam tam zwykły przewód) i w tubie gdzie jest BMS słychać ciche bzyczenie ale słyszalne w miejscu odsłuchu i to przy wyłączonym systemie (kiedyś w innym słychać było rosyjskie stacje radiowe nadające na falach długich). Dopiero odsunięcie kabli głośnikowych na odległość ok metra pomaga. Muszę się zaopatrzyć w dobrze ekranowany przewód sieciowy.

35 minut temu, KrisNext napisał:

Ja na przykład chciałbym wiedzieć jak to jest że zmieniamy ostatnie półtora metra kabla w całej sieci energetycznej i słyszymy zmianę i nie zastanawiamy się nad tym co się dzieje przed naszym gniazdem w ścianie.

Jak powyżej opisałem.

 

37 minut temu, KrisNext napisał:

Większość osób deklarujących słyszenie na tym forum zadowala się jedynie tym, że jak twierdzą słyszą i nie podejmują żadnych procedur weryfikacyjnych np. z zastosowaniem oprogramowania AudioDiffMaker. 

Robiłem takie porównania, wpływ kabli był trochę mniejsze jak wymiana lamp sterujących we wzmacniaczu. Kiedyś nawet zamieszczałem to na forum ale część z dyskutantów nawet nie rozumiała co to jest plik różnicowy za to była pierwsza do obrażania. 

Swoją drogą temat jest już tak przewałkowany, że nie zrozumiał tylko ten co nie chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seyv napisał:

Ja aby usłyszeć wpływ kabla zasilającego nie muszę nawet włączać sprzętu. Doświadczenie z wczoraj. Wymieniłem sieciówkę z gniazda do listwy (sprzedałem znajomemu i tymczasowo mam tam zwykły przewód) i w tubie gdzie jest BMS słychać ciche bzyczenie ale słyszalne w miejscu odsłuchu i to przy wyłączonym systemie (kiedyś w innym słychać było rosyjskie stacje radiowe nadające na falach długich). Dopiero odsunięcie kabli głośnikowych na odległość ok metra pomaga. Muszę się zaopatrzyć w dobrze ekranowany przewód sieciowy.

Z całym szacunkiem ale skoro występują u ciebie takie efekty to znaczy że coś masz bardzo nie halo w swoim systemie. To raczej nie jest normalna sytuacja no chyba że mieszkasz niedaleko potężnego nadajnika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KrisNext napisał:

Z całym szacunkiem ale skoro występują u ciebie takie efekty to znaczy że coś masz bardzo nie halo w swoim systemie. To raczej nie jest normalna sytuacja no chyba że mieszkasz niedaleko potężnego nadajnika. 

Już wspomniałem, że żyjemy w świecie zależności i nie wiemy, kto jakie ma warunki i z czego dokładnie biorą się różnice. Nie znaczy to jednak, że ich nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, McGyver napisał:

Volenti non fit iniuria (chcącemu nie dzieje się krzywda). Z tego co mi wiadomo, w Polsce dokonywanie transakcji handlowych pomiędzy osobami fizycznymi jest całkowicie dobrowolne.

sprzedając komuś produkt ze złą opinią, której klient nie jest swiadomy, bo ona dopiero powstanie, nie jest w pożądku wobec kupującego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adam_85 napisał:
10 minut temu, KrisNext napisał:

Z całym szacunkiem ale skoro występują u ciebie takie efekty to znaczy że coś masz bardzo nie halo w swoim systemie. To raczej nie jest normalna sytuacja no chyba że mieszkasz niedaleko potężnego nadajnika. 

Już wspomniałem, że żyjemy w świecie zależności i nie wiemy, kto jakie ma warunki i z czego dokładnie biorą się różnice. Nie znaczy to jednak, że ich nie ma. 

No tak ale w tym przypadku to wygląda na stan awaryjny. Gdyby to była normalna sprawa więcej osób by sygnalizowało że im brumi wyłączony sprzęt. (mnie nie brumi na przykład:)) A lekarstwem na awarię nie jest wymiana kabla tylko dogłębna analiza co się dzieje i usuniecie usterki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KrisNext napisał:

No tak ale w tym przypadku to wygląda na stan awaryjny. Gdyby to była normalna sprawa więcej osób by sygnalizowało że im brumi wyłączony sprzęt. (mnie nie brumi na przykład:)) A lekarstwem na awarię nie jest wymiana kabla tylko dogłębna analiza co się dzieje i usuniecie usterki. 

U mnie też nic nie brumi, a jak wpinam kabel komputerowy, dźwięk jest mniej czysty niż na moim. Lekko "zgaszony".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, KrisNext napisał:

mnie nie brumi na przykład:))

Też masz głośnik o skuteczności 113 dB?

Podstawową zależnością jaka zauważyłem przy wpływie kabli zasilających (i nie tylko zasilających) jest skuteczność głośników. Im większa tym wpływ okablowania większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, był czas, że słuchałem transformatorów głośnikowych.

100 db mam i o ile na wlaczonym trochę w leym kanale można sie dosłyszeć 100 hz, to już prawy jest zupełnie cichy. Bem odwrócił wtyczkę, żeby ''plusowy'' był rozłączany. Przez obudowe z uziomem może coś przechodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 minut temu, Kris_54701 napisał:

przyznam, był czas, że słuchałem transformatorów głośnikowych.

I co były różnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Seyv napisał:

I co były różnice?

tak, głośnik gra lepiej niż trafo. największa różnica w basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Seyv napisał:
14 minut temu, KrisNext napisał:

mnie nie brumi na przykład:))

Też masz głośnik o skuteczności 113 dB?

Podstawową zależnością jaka zauważyłem przy wpływie kabli zasilających (i nie tylko zasilających) jest skuteczność głośników. Im większa tym wpływ okablowania większy.

Nie, nie mam. Sama skuteczność nie wyjaśnia zjawiska brumu a tym bardziej demodulowania transmisji AM na falach długich. Z dzieciństwa pamiętam że najprostszy odbiornik na fale długie składał się z cewki kondensatora i DIODY. Dodatkowo żeby ten odbiornik zadziałał trzeba było jeszcze mieś słuchawki o impedancji 2000 OHM ponieważ odebrany sygnał był bardzo słaby. Tak że nadal podtrzymuje że moim zdaniem coś masz nie tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 minut temu, KrisNext napisał:

 A lekarstwem na awarię nie jest wymiana kabla tylko dogłębna analiza co się dzieje i usuniecie usterki. 

Lekarstwem jest wymiana kabla sieciowego na ekranowany - po to się takie produkuje i stosuje. Przy takich kable głośnikowe mogą być blisko zasilających i jest cisza. Zakup kabla i fajnych wtyczek nie jest dla mnie wielkim obciążeniem to co będę kombinować, jeszcze się coś innego zepsuje ?

2 minuty temu, KrisNext napisał:

Z dzieciństwa pamiętam że najprostszy odbiornik na fale długie składał się z cewki kondensatora i DIODY. Dodatkowo żeby ten odbiornik zadziałał trzeba było jeszcze mieś słuchawki o impedancji 2000 OHM ponieważ odebrany sygnał był bardzo słaby. Tak że nadal podtrzymuje że moim zdaniem coś masz nie tak. 

Kiedyś taki odbiornik wykonałem. Co do systemu który odbierał radio na AM już go nie mam - był w sypialni i niestety nie dawał w nocy spać... 

Ale skoro mógł demodulować sygnał AM to i inne śmieci mogą demodulować i w rezultacie wpływać na brzmienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się ma ten metr kabla do setek kilometrów lini napowietrznych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Seyv napisał:

Też masz głośnik o skuteczności 113 dB?

Podstawową zależnością jaka zauważyłem przy wpływie kabli zasilających (i nie tylko zasilających) jest skuteczność głośników. Im większa tym wpływ okablowania większy.

Tym piękniej grają jak mają liniową charakterystykę i niskie THD; z tym jednak trudno pewnie to doskonale wiesz ?

Co do brumienia to na 100% masz gdzieś malutką pętlę masy, trzeba by było na spokojnie pomierzyć i usunąć zamiast sobie naprawiać to kablami lub w inny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Seyv napisał:

Ale skoro mógł demodulować sygnał AM to i inne śmieci mogą demodulować i w rezultacie wpływać na brzmienie. 

Dlatego tak należy zaprojektować urządzenie żeby tego typu zjawiska wyeliminować. Analizator Audio firmy Audio Precision nie wymaga ekranowanego kabla zasilającego choć mierzy i pokazuje sygnały o poziomach 1uV w paśmie do 80kHz. Oczywiście po to wymyślono kable ekranowane żeby je stosować. U ciebie zadziałały jak łatka ? Ale może właśnie z tego powodu że coś masz nie tak w systemie słychać u ciebie wpływ kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris_54701 napisał:

jak się ma ten metr kabla do setek kilometrów lini napowietrznych?

Kolega Seyv pisze o oddziaływaniu pomiędzy przewodami, które są blisko siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris_54701 napisał:

jak się ma ten metr kabla do setek kilometrów lini napowietrznych?

Może robić za antenę nadawczą lub odbiorczą ale nie musi a nawet nie powinien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KrisNext napisał:

Dlatego tak należy zaprojektować urządzenie żeby tego typu zjawiska wyeliminować. Analizator Audio firmy Audio Precision nie wymaga ekranowanego kabla zasilającego choć mierzy i pokazuje sygnały o poziomach 1uV w paśmie do 80kHz. Oczywiście po to wymyślono kable ekranowane żeby je stosować. U ciebie zadziałały jak łatka ? Ale może właśnie z tego powodu że coś masz nie tak w systemie słychać u ciebie wpływ kabli.

I to generalnie powinno być celem. Eliminacja zakłóceń u podstaw, wtedy i bez kabli powinno się obejść. Mam nadzieję, że coś pozytywnego wyniknie w takich porównaniach na moim nowym wzmacniaczu. Pytanie, co pokaże praktyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ten metr kabla pozwoli sluchać radia, to w scianach mamy kablówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.