Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szczerze zazdroszcze wiedzy tym ktorzy sami potrafia poskladac i ztuningowac preampy transporty czy wzmaki. Moja wiedza konczy sie na poskladaniu kabla-brak podstaw.

A z tym kablem przed listwa to sie nie zgodze. U mnie bylo to wyraznie slychac. Najpierw wtyki rodowane a pozniej hybrydowy neotech. Nie dalo sie tego nieuslyszec. A slucham na koncowce mocy Rotela i streamerze/preampie Heosa. Czyli nic nadzwyczajnego. Od razu unikajac wytykania ile to poszlo na "cudowne kable" dodam ze przymierzam sie do docelowej integry.

Poza tym czytam te tematy od bodajze roku i tyle trwaly te wymiany kabli u mnie. I w kilku miejscach znalazlem wpisy ze wlasnie kabel przed listwa wniosl wiecej niz pozostale.I zawsze byl to najlepszy kabel. Wpinajac Neotech (hybryda occ polsrebrna) nie spodziewalem sie zmian. Myslalem ze bedzie zasilal heosa ktory jest kombajnem a wiec tez transportem. Ale najwieksza zmiana byla w takiej konfiguracji gdy neotech byl wlasnie przed listwa.I tylko dlatego ze zabraklo mi basu neotech polecial zasilac heosa a kupilem yarbo bo tez occ i tanszy niz inni jego "koledzy". Moze to wlasnie OCC jest rozwiazaniem? Nie wiem, nie stac mnie na dalsze zabawy z kablami. Jeszcze tylko 1 kabel i koniec zasilajacych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam przed listwą Yarbo 1100 i różnica słyszalna od razu na plus bez zbędnych wsłuchiwań czy jest różnica czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, adamek_68 napisał:

Też mam przed listwą Yarbo 1100 i różnica słyszalna od razu na plus bez zbędnych wsłuchiwań czy jest różnica czy nie.

No tego się nie spodziewałem. Zawsze słyszący krytykują sceptyków, że pitolą nawet nie słuchając, a tu proszę po drugiej stronie to samo ale odwrotnie. Różnice brzmienia są i bez wsłuchiwania się to wiadomo od razu ? Yarbo rządzi... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MariuszZ. napisał:

No tego się nie spodziewałem. Zawsze słyszący krytykują sceptyków, że pitolą nawet nie słuchając, a tu proszę po drugiej stronie to samo ale odwrotnie. Różnice brzmienia są i bez wsłuchiwania się to wiadomo od razu ? Yarbo rządzi... 

Mylisz kolego?

To sceptycy się pakują właśnie w takie tematy i wywołują gownoburze tam gdzie koledzy kablarze sobie wymieniają doświadczenia ?

Przesledz tematy. Zauważ że w 90% sceptycy wyzywają od debili i snobow i zaczyna się syf w wątkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm troche sie pogubileco co kto z was sadzi.Nie czytalem tego watku tak daleko wstecz. Nie wiem kto jest tu sceptykiem, ale widze ze kolega Mariusz ewidentnie meandruje gdzies pomiedzy i moze niepotrzebnie kusi ciemne strony mocy kazdego z nas.

Ja tylko dodam na zakonczenie ze Yarbo rzeczywiscie dodaje i wzmacnia dol. Gdzies o tym czytalem i potwierdzam. Czy zmienia srenice i wysokie? Nie wiem. U mnie napewno neotech cos dodaje od siebie i to moze mnie mylic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szczypior88 napisał:

Mylisz kolego?

Możliwe. Czytam od jakiegoś czasu wątek i mam wrażenie, że sceptycznie nastawieni do grających przewodów próbują wykrzyczeć, że nie grają bo fizyka nie przewiduje takiego fenomenu. Nie da się tego pomierzyć mimo, że narzędzia pozwalają na mierzenie zjawisk akustycznych daleko poza ludzką percepcję. Czytałem, że psychoakustyka jest po części odpowiedzialna za słyszenie kabli, czytałem i pisałem o filtrach grzebieniowych pomieszczeń i interferencjach fal w kontekście zmian miejsca odsłuchu. Nie widziałem wpisów o debilach i snobach. Polemika jest tu dość ostra ale wynika ona z lekceważenia słyszących głosu tych drugich, głosu nauki. Prowokacyjne wpisy jak mój i kpiarski ton też jest obecny ale to nie powinno dziwić bo jak ktoś nie słyszy, a inny mu wmawia, że jest głuchy, że za mało kasy wydał czy zasłania się nieodkrytymi prawami fizyki to trochę irytuje i też prowokuje. Spirala się nakręca i tak już kilka lub kilkanaście lat się temat wałkuje. 

5 minut temu, Mikelas76 napisał:

kolega Mariusz ewidentnie meandruje

Tak. Pisałem o tym moim podejściu. Przez yarbo spać nie będę mógł i muzyki w spokoju nie posłucham, bo podświadomie przez takie Wasze "injekcje", że yarbo przed listwą zagrał, będę czuł niepokój i odbiór muzyki będzie zaburzony. Pewnie poskładam jakąś ekranowaną sieciówkę "dla świętego spokoju" i wyciszę wstrzyknięty przez Was do mojego mózgu niepokój. Kto wie może i coś usłyszę w końcu. Obiecuję, że o tym napiszę. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci proponuje pozyczyc moze nie yarbo ale drogiego neotecha najlepiej hybryde 3002 lub nawet 3001. Nie wiem czy mozemy wogole porownywac nasze warunki odsluchowe ale taki kabel powinien ci pokazac ze wplywa na dzwiek. Nie zawsze jak chcemy (moj przypadek) ale jednak wplywa. Yarbo bierz jesli brakuje ci dolu.

A mnie kusilo zrobienie sieciowki od zera samemu na przewodach occ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mikelas76 napisał:

Yarbo bierz jesli brakuje ci dolu.

Jak tu się nie uśmiechnąć ? Nie brakuje mi dołu, poza tym uważam, że od tego "dołu" to jest korektor parametryczny, kolumny z inną charakterystyką, znaczy podbitym "dołem" , adaptacja akustyczna pomieszczenia lub wzmacniacz lampowy plus kolumny z wyższą impedancją przy niższych częstotliwościach. Wszystko mi pasuje i nie wiem czy z tego co mam można jeszcze coś wycisnąć tą drogą ale niepokój został zasiany. Zrobię sobie dla "świętego" spokoju sieciówkę na Beldenie 83803 i markowych wtyczkach, a później sprawdzę jak działa przed listwą. Jak zagra to chyba zrobię na tym temacie doktorat hehe ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolumny z wyższą impedancją to cięższe układy drgające za tym niższa efektywność i brak basu, jak to widzisz rozwiązać?

Tylko w samych kolumnach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MariuszZ. napisał:
26 minut temu, Mikelas76 napisał:

Yarbo bierz jesli brakuje ci dolu.

Jak tu się nie uśmiechnąć

Chyba bierzesz to zbyt doslownie. Chodzi mi o to zeby sobie niepotrzebnie nie "polepszac" i nie tworzyc nadmiaru tego dobrego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ASURA napisał:

No ale kolumny z wyższą impedancją to cięższe układy drgające za tym niższa efektywność i brak basu, jak to widzisz rozwiązać?

Miałem na myśli wyższą impedancję dla częstotliwości odpowiadających za dół nie o impedancję znamionową dla całego zakresu. Zajrzyj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  a zrozumiesz o czym napisałem. Dla wzmacniaczy lampowych (upraszczając) moc jest wprost proporcjonalna do impedancji głośnika, więc kształtując impedancję można otrzymać zamierzony efekt w postaci np. lepiej słyszalnego dołu. Wiadomo, że ogólnie impedancja kolumn zmienia się w funkcji częstotliwości i jest ona częściej wyższa na początku zakresu i później rośnie wraz z częstotliwością. Stąd też ogólnie znany obraz grania lampowców, "koloryzują" trochę mamiąc lepszym dołem i górą nawet bez dodatkowych korekcji ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No ale kolumny z wyższą impedancją to cięższe układy drgające za tym niższa efektywność i brak basu, jak to widzisz rozwiązać?
Tylko w samych kolumnach
 


Przeciez to jest bez sensu. Co ma wyzsza impedancja z „ciezszym ukladem drgajacyma“ albo z efektywnoscia i brakiem basu?

Przyklad: uzywam przetworniki dostepne w wersji 4Ohm i 8Ohm majace te same pozostale parametry (TSP)
„Ciezsze uklady“ nie oznaczaja brak basu. Czy wielkie/ciezkie przetworniki do subwooferow to brak basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O całe dwie godziny wpisów wysłano w kosmos, No super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Możliwe. Czytam od jakiegoś czasu wątek i mam wrażenie, że sceptycznie nastawieni do grających przewodów próbują wykrzyczeć, że nie grają bo fizyka nie przewiduje takiego fenomenu. Nie da się tego pomierzyć mimo, że narzędzia pozwalają na mierzenie zjawisk akustycznych daleko poza ludzką percepcję. Czytałem, że psychoakustyka jest po części odpowiedzialna za słyszenie kabli, czytałem i pisałem o filtrach grzebieniowych pomieszczeń i interferencjach fal w kontekście zmian miejsca odsłuchu. Nie widziałem wpisów o debilach i snobach. Polemika jest tu dość ostra ale wynika ona z lekceważenia słyszących głosu tych drugich, głosu nauki. Prowokacyjne wpisy jak mój i kpiarski ton też jest obecny ale to nie powinno dziwić bo jak ktoś nie słyszy, a inny mu wmawia, że jest głuchy, że za mało kasy wydał czy zasłania się nieodkrytymi prawami fizyki to trochę irytuje i też prowokuje. Spirala się nakręca i tak już kilka lub kilkanaście lat się temat wałkuje. 

Tak. Pisałem o tym moim podejściu. Przez yarbo spać nie będę mógł i muzyki w spokoju nie posłucham, bo podświadomie przez takie Wasze "injekcje", że yarbo przed listwą zagrał, będę czuł niepokój i odbiór muzyki będzie zaburzony. Pewnie poskładam jakąś ekranowaną sieciówkę "dla świętego spokoju" i wyciszę wstrzyknięty przez Was do mojego mózgu niepokój. Kto wie może i coś usłyszę w końcu. Obiecuję, że o tym napiszę. Pozdrawiam. 

Kolego ale co to kogo interesuje czy Ty słyszysz czy nie? ? Jak dla mnie to możesz sprzęt podpiąć nawet pod drut od wieszaka. 

Serio sceptycy myślą że nas to interesuje? Że nam zależy żeby Was przekonywać do czegokolwiek? Po co? 

Lepiej dla Ciebie skoro nie słyszysz. Mniej kasy wydasz i nie wciagniesz się w walkę z wiatrakami jaka jest audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, szczypior88 napisał:

Serio sceptycy myślą że nas to interesuje?

Wyobraź sobie Kolego, że ja i mi podobni nie piszą tylko do Was. Oprócz Was, których głos sceptyków nie interesuje czytają to forum osoby, które wchodzą w świat audio dopiero. Gdyby nie tacy jak ja to znaliby tylko jedną stronę medalu, a jak wiadomo takimi osobami łatwo manipulować, co zresztą się odbywa w mniejszym bądź większym stopniu tutaj. To, że ja nie słyszę czegoś co nie może być słyszalne akurat mnie nie martwi. Twój brak zainteresowania tego co ja słyszę czy co wiem jest mi na rękę. Omijaj szerokim łukiem moje wpisy jak Cię nie interesują. Ja oczekuję na merytoryczne treści dotyczące polemiki na temat audio, w tym wpływu sieciówek na pracę sprzętu audio ponad ten związany z ogólnie pojętym przesyłem energii elektrycznej. Spostrzeżenia typu "Yarbo rozjaśnił barwę czy spowodował, że pojawił się dół" są w tej dyskusji dla mnie mniej istotne. Interesują mnie "jakiekolwiek" zmiany i wyjaśnienie ich obecności. Dla Ciebie to zaśmiecanie wątku więc jak masz z tym problem to zgłoś to administracji. Dla mnie to część dyskusji mającej na celu wyjaśnienie i usystematyzowanie pewnych zjawisk, co może być przyczynkiem do tego, że kiedyś można będzie w świadomy sposób wykorzystywać przewody sieciowe, a nie jak teraz szukać metodą prób i błędów licząc, że zagra, nie wiedząc jak zagra w danym systemie i warunkach akustycznych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, MariuszZ. napisał:

Wyobraź sobie Kolego, że ja i mi podobni nie piszą tylko do Was. Oprócz Was, których głos sceptyków nie interesuje czytają to forum osoby, które wchodzą w świat audio dopiero. Gdyby nie tacy jak ja to znaliby tylko jedną stronę medalu, a jak wiadomo takimi osobami łatwo manipulować, co zresztą się odbywa w mniejszym bądź większym stopniu tutaj. To, że ja nie słyszę czegoś co nie może być słyszalne akurat mnie nie martwi. Twój brak zainteresowania tego co ja słyszę czy co wiem jest mi na rękę. Omijaj szerokim łukiem moje wpisy jak Cię nie interesują. Ja oczekuję na merytoryczne treści dotyczące polemiki na temat audio, w tym wpływu sieciówek na pracę sprzętu audio ponad ten związany z ogólnie pojętym przesyłem energii elektrycznej. Spostrzeżenia typu "Yarbo rozjaśnił barwę czy spowodował, że pojawił się dół" są w tej dyskusji dla mnie mniej istotne. Interesują mnie "jakiekolwiek" zmiany i wyjaśnienie ich obecności. Dla Ciebie to zaśmiecanie wątku więc jak masz z tym problem to zgłoś to administracji. Dla mnie to część dyskusji mającej na celu wyjaśnienie i usystematyzowanie pewnych zjawisk, co może być przyczynkiem do tego, że kiedyś można będzie w świadomy sposób wykorzystywać przewody sieciowe, a nie jak teraz szukać metodą prób i błędów licząc, że zagra, nie wiedząc jak zagra w danym systemie i warunkach akustycznych. 

Jasna sprawa. Nie mam więcej pytań. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku kolego! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam od sciany przedłużacz ze zdalnie sterowanym włącznikiem, to równieżusłyszę dobrej jakości kabel zasilający?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MariuszZ. napisał:
9 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Dla mnie to część dyskusji mającej na celu wyjaśnienie i usystematyzowanie pewnych zjawisk, co może być przyczynkiem do tego, że kiedyś można będzie w świadomy sposób wykorzystywać przewody sieciowe, a nie jak teraz szukać metodą prób i błędów licząc, że zagra, nie wiedząc jak zagra w danym systemie i warunkach akustycznych. 

 

Metoda prób i błędów dotyczy wyboru wszystkich kabli (nie tylko sieciowych), całej elektroniki, zestawów kolumnowych itd. także trafiłeś jak kulą w płot..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Metoda prób i błędów dotyczy wyboru wszystkich kabli (nie tylko sieciowych), całej elektroniki, zestawów kolumnowych itd. także trafiłeś jak kulą w płot..

 

Popieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Listwę mam zwykłą z filtrem EMI/RFI i jakichś zmian w dźwięku nie usłyszałem.

Przy testowaniu radzę ją odłączyć, do lampki nocnej sie nadaje...

2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Czy jak mam od sciany przedłużacz ze zdalnie sterowanym włącznikiem, to równieżusłyszę dobrej jakości kabel zasilający?

Za mało ruchu, za dużo cukru i tłuszczów nasyconych. Tak zaczynają się kłopoty... ze słuchem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Metoda prób i błędów dotyczy wyboru wszystkich kabli (nie tylko sieciowych), całej elektroniki, zestawów kolumnowych itd. także trafiłeś jak kulą w płot..

Później czytam, że na kable wydał kolega 3 tysie zanim zagrało. Niestety próby i błędy kosztują sporo, a mogłyby kosztować mniej, gdyby co drugi "słyszący" nie konfabulował ?

 

17 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Przy testowaniu radzę ją odłączyć, do lampki nocnej sie nadaje...

A niezwykła z logo GigaWatt kosztująca grube tysie się nie nadaje? Każda się nadaje odkrywco ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

Za mało ruchu, za dużo cukru i tłuszczów nasyconych. Tak zaczynają się kłopoty... ze słuchem

A na moje pytanie dostanę równie wyczerpującą odpowiedź?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Później czytam, że na kable wydał kolega 3 tysie zanim zagrało. Niestety próby i błędy kosztują sporo, a mogłyby kosztować mniej, gdyby co drugi "słyszący" nie konfabulował ?

No ale w końcu zagrało, tak? własne doświadczenia są bezcenne, nikt nie ma gotowej metody na wszystko..

 

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

A niezwykła z logo GigaWatt kosztująca grube tysie się nie nadaje?

Nie wiem, nie miałem, ale Tomanek jak najbardziej (nie potrzebne sa grube tysiące)

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Każda się nadaje odkrywco ? 

Tak, w przypadku ''niesłyszących'' każda się nadaje żeby nie usłyszeć..

5 minut temu, Kris_54701 napisał:

A na moje pytanie dostanę równie wyczerpującą odpowiedź?

''Ten świat jest tak cudownie pojebany, że nie wszystko można zrozumieć, i to stanowi o jego urodzie'' W.Ł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdaje że słyszący zbytnio uczuleni są na krytykę sceptyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris_54701 napisał:

A mnie się zdaje że słyszący zbytnio uczuleni są na krytykę sceptyków.

Poza tym - słyszący - nie będą się kopać z koniem i udowadniać że słyszą :)

Ja nie wszystko słyszę (słyszę różnice w kablach kolumnowych ale już w interkonektach nie bardzo). Mam dobrego znajomego który twierdzi że kable sieciowe też słychać - więc mu wierze, a sam niebawem postaram się i to sprawdzić na swoim systemie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Nie wiem, nie miałem, ale Tomanek jak najbardziej

W czym on taki niezwykły jest ten Tomanek i czym się różni się od mojej zwykłej listwy DIY zrobionej na miedzi z filtrem EMI/RFI Schffnera FN2090-6-06? Tomanka może też bym nie usłyszał ale sprawdzę dla świętego spokoju najwyżej później podłączę do lampki nocnej jak nie zagra albo "sprzedam" komuś kto lepiej słyszy ? 

Żeby nie było nieporozumień @Kris_54701 to ja nikogo nie krytykuję, a jedynie przedstawiam moje przemyślenia i szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jako sceptyk pytań mam wiele i mnożą się z powodu, że nie słyszę listwy na przykład. Dziwne bo gdybym był głuchy to nie słyszałbym maskownic na kolumnach, a słyszę i mi one strasznie przeszkadzają. Niektórym kolegom słyszącym kable z kolei maskownice nie przeszkadzają. Ciekawe. Może faktycznie słyszący mają granicę górnych częstotliwości wyżej w narządzie słuchu ustawioną i maskownicami "gaszą" górę bo jest jej za dużo, a ja odwrotnie i zdejmując je "górę" otwieram ? 

14 minut temu, Yotomeczek napisał:

Ja nie wszystko słyszę (słyszę różnice w kablach kolumnowych ale już w interkonektach nie bardzo). Mam dobrego znajomego który twierdzi że kable sieciowe też słychać - więc mu wierze, a sam niebawem postaram się i to sprawdzić na swoim systemie :)

Sprawdź i napisz proszę co usłyszałeś. Wzbogacisz forum o cenne informacje. Zachęcam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2020 o 12:34, Rusio napisał:

Panowie,

Potrzebuję złożyć dwa kable zasilające: jeden do CD, drugi do wzmacniacza. Chciałbym wydać w granicach 1200 zł na kabel. Nie chciałbym drastycznie zmieniać charakteru grania zestawu, może ciut rozjaśnić brzmienie, ale też nie dodawać żadnych ostrości. Nie chcę ocieplać brzmienia. I teraz mam kilka pytań:

1. Czy kabel Neotech NEP-3003 III to dobry kierunek poszukiwań kabla do zasilania CD?
2. Jaki kabel byście polecali do wzmacniacza - żadem potwór mocowy, 50W na kanał. Coś na miedzi OFC, OCC czy jakaś hybryda?
3. Jaka długość kabla - 1,5 m czy dołożyć do 2 metrów? Ponoć optymalnie to 1.8 metra, ale czy to faktycznie ma aż takie znaczenie?
4. Różnica pomiędzy wtykami Neotech złoconymi ale z miedzi OFC a OCC jest jakaś znaczna różnica w brzmieniu?

Z góry dziękuję za pomoc.

1. Tak, generalnie wszelkie źródła, mosty, stramery itp. Wtyki rodowane, polecam IeGo 8075, tańsze np. Yarbo też rodowane

2. Drozszy - Oyaide Tunami v2 (uniwersalny kabel do wszystkiego), Furutech Alpha tcs 31/21,  Yarbo 1100, Dh Labs Red/Power Plus, Elecaudio cs-331/361

3. Od 1,5 do 2m

4. Raczej daj sobie spokój z wtykami Neotecha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Później czytam, że na kable wydał kolega 3 tysie zanim zagrało. Niestety próby i błędy kosztują sporo, a mogłyby kosztować mniej, gdyby co drugi "słyszący" nie konfabulował

Jakie „zanim zagralo” ? Gralo dobrze a po zmianach troche lepiej. Nie czytales calej mojej wypowiedzi. Masz takie bardzo ograniczone i wybiorcze odpowiedzi. Poza tym Kolego to moje prawie 3 tysiace i to moje proby, bledy i moje doswiadczenia. Ja ci w portfel nie spogladam.

Nie konfabuluje i ne koloryzuje. Jak ci sie nie podoba nie czytaj. Wszedzie gdzie sie wypowiadasz jatrzysz i mieszasz.

40 minut temu, Yotomeczek napisał:

Poza tym - słyszący - nie będą się kopać z koniem i udowadniać że słyszą ?

Zgdzam sie

9 minut temu, MariuszZ. napisał:

W czym on taki niezwykły jest ten Tomanek i czym się różni się od mojej zwykłej listwy DIY zrobionej na miedzi z filtrem EMI/RFI Schffnera FN2090-6-06?

Nie wiem w czym jest lepszy, moze nie jest.

Na sasiednim forum gdzie tez sie udzielasz koledzy tez robia kable i je slysza, ale ty jatrzysz raczej tu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2020 o 19:58, MariuszZ. napisał:

Uważam, że zmiana przewodów przed listwą to droga donikąd, bo idąc dalej tym tropem patrz co napisałem. Bez świadomego działania i odrobiny wiedzy technicznej można zapedzic się w kozi róg. Jak z bezpiecznikami w sąsiednim wątku. Skoro jakiś bezpiecznik poprawił brzmienie systemu to co stoi na przeszkodzie w topologii wzmacniacza wlutować kilka takich bezpieczników w różnych miejscach wzmacniacza. Każdy coś dobrego wniesie, coś poprawi i jak się postarasz to zbudujesz wzmacniacz referencyjny wymieniając trochę drutu na cudowne bezpieczniki np. verictum x fuse. Wiem. Drogo wyjdzie ale idąc tym tropem można mieć lepszy system. Teoretycznie ?

 

Kabel przed listwą jest kluczowy.

Bezpiecznik nie ma zamieniać drutów, nie dałby dobrych efektów. Nie tędy droga cytując mistrza ?

A wykładu robił nie będę bo to podstawy.

Lubię poczytać co kto zastosował i co to wniosło niż teoretyzowanie i powoływanie się na prawa fizyki... One są ponad wszystko ale najpierw trzeba mocno w fizie siedzieć. Inaczej rozpisywanie się nie ma najmniejszego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikelas76 Nie jątrzę tylko prowokuję do merytorycznej dyskusji. Gdybym chciał jątrzyć miałbym kilka kont i różne wizerunki na forach, a jak zauważyłeś jestem tam i tu ten sam.

Do kieszeni nikomu nie zaglądam. Sami się chwalicie ile wydajecie na przewody (zazdroszczę). 

Składam przewody i nawet te sieciowe poskładałem. Wyszło jak wyszło czyli jeszcze lub już nie słyszę i nie wiem czy to źle czy dobrze, bo cokolwiek tu napiszę to się narażę jednym lub drugim kolegom... więc piszę prawdę. Ona nas wyzwoli, a na razie rządzi fizyka w moim świecie. Przecież nie pójdę się powiesić z tego powodu, a pisać o moich przemyśleniach nie przestanę, chyba, że administracja zdecyduje inaczej lub się tym znudzę ? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.