Jump to content
janiq

Kabel sieciowy DIY

Recommended Posts

7 godzin temu, Bunk napisał:

Jak będzie zbyt ostro to posmarujesz bolce smarem miedzianym i wygładzisz. Masz ogromne pole do działania. Odpowiem, jest jeszcze smar grafitowy. Tyle różnych brzmień...

Co ty tu robisz????? Posty nabijasz tylko??????????? a może szukasz chłoptasia??????  Chłopie weź się ogarnij, bo twoje posty nic nie wnoszą do tematu. A samymi swoimi wypocinami tylko prowokujesz. Jak ci się nudzi to załóż swój temat i tam się produkuj.

TV Samsung UE55H7000SL + Onkyo TX-RZ1100 + Emotiva XSP-1 + 2x Emotiva XPA-1 Gen2 + 2x Emotiva XLR interkonekt + 2x Gigawatt PF-1 MK2 + OPPO UHD205 + Helion ReVolt MF-Signature

DYNAUDIO Excite X44 + DYNAUDIO Excite X28C + DYNAUDIO Emit M20 + 2x Paradigm Ultracube 12 + Tellurium Q Black + OYAIDE EXPLORER V2

3 godziny temu, malikali napisał:

A może na wago warto wymienić w złączach?

... oczywiście, że WAGO / złączki / warto stosować - u mnie zalazły zastosowanie przy połączeniu przechodniego transformatora z kilkoma własnoręcznie wykonanymi wzmacniaczami. Trzeba tylko nie bać się amperarzu. 25 A będzie właściwy 😅.

xavian

Piszcie co chcecie, ale z tym czyszczeniem styków to nie jest lipa. Może to nie jest aż taka różnica, którą kwieciście opisał Kolega @ASURA, ale poprawa dźwięku faktycznie słyszalna.
Przeczyściłem sobie dość silnym roztworem sody oczyszczonej za pomocą patyczków do czyszczenia uszu wszystkie wtyki XLR łączące mój DAC z aktywnymi monitorami, a także od coaxiala i wtyki od sieciówek. 
Jest lepiej - taki mały kocyk jakby zniknął i brzmienie stało się jeszcze bardziej klarowne głównie jeśli chodzi o separację instrumentów.
Nie spodziewałem się tego, ale wniosek jest jeden - trzeba to samemu sprawdzić. 😉

55 minut temu, NIEZNAJOMY napisał:

Co ty tu robisz????? Posty nabijasz tylko??????????? a może szukasz chłoptasia??????  Chłopie weź się ogarnij, bo twoje posty nic nie wnoszą do tematu. A samymi swoimi wypocinami tylko prowokujesz. Jak ci się nudzi to załóż swój temat i tam się produkuj.

Nie denerwuj się tak. Kupisz rodowane bolce. Nie spodobają ci się. Za ostro gra. Posmarujesz smarem miedzianym. Wygładzisz. Masz pole manewru. Podziękuj a nie oskarżaj.

4 minuty temu, Bunk napisał:

Nie denerwuj się tak. Kupisz rodowane bolce. Nie spodobają ci się. Za ostro gra. Posmarujesz smarem miedzianym. Wygładzisz. Masz pole manewru. Podziękuj a nie oskarżaj.

Mam Yarbo rodowane, mam i Viablue miedź, jak dla mnie żaden smar nie potrzebny. i nie denerwuję się ale Twoją wypowiedź odebrałem jako prowokację. Więc o ile możesz, zmień styl wypowiedzi.

• Like 1
  • Haha 1

TV Samsung UE55H7000SL + Onkyo TX-RZ1100 + Emotiva XSP-1 + 2x Emotiva XPA-1 Gen2 + 2x Emotiva XLR interkonekt + 2x Gigawatt PF-1 MK2 + OPPO UHD205 + Helion ReVolt MF-Signature

DYNAUDIO Excite X44 + DYNAUDIO Excite X28C + DYNAUDIO Emit M20 + 2x Paradigm Ultracube 12 + Tellurium Q Black + OYAIDE EXPLORER V2

13 minut temu, Bunk napisał:

Posmarujesz smarem miedzianym

Ja takiego używam do smarowania sztycy rowerowej. Po 16 latach pojawiły się nieznaczne luzy, których nie idzie już zlikwidować, a przez to lekkie stuki podczas jazdy. Ten smar idealnie je likwiduje. 😉

Sorry za offtop.

Godzinę temu, Bunk napisał:

smarem miedzianym. Wygładzisz. Masz pole manewru. Podziękuj a nie oskarżaj.

Ty chyba nie wiesz do czego służy smar miedziany , za dużo się nim upaprałem w życiu by pozostawić takie stwierdzenie bez odzewu.

Smar ten stosujemy w łączeniach gwintowych tzw. szybkoskretnych by te się nie zapiekały lecz życie pokazuje swoje zwłaszcza gdy takie złącze podane jest dużej temperaturze,wilgoci i zapyleniu.

Oczywiście mażna stosować do innych połączeń gwintowych.

• Like 1

46 minut temu, Pszczyna napisał:

Ty chyba nie wiesz do czego służy smar miedziany , za dużo się nim upaprałem w życiu by pozostawić takie stwierdzenie bez odzewu.

Smar ten stosujemy w łączeniach gwintowych tzw. szybkoskretnych by te się nie zapiekały lecz życie pokazuje swoje zwłaszcza gdy takie złącze podane jest dużej temperaturze,wilgoci i zapyleniu.

Gwintów śrub nie powinno się niczym smarować, zmiana współczynnika tarcia spowoduje zmianę współczynnika momentu obrotowego, na gwint jeśli już stosuje się specjalne środki chroniące przed poluzowaniem.

21 minut temu, malikali napisał:

na gwint jeśli już stosuje się specjalne środki chroniące przed poluzowaniem.

Smar miedziany (miedziowy) ma takie właśnie właściwości.

10 godzin temu, soundchaser napisał:
10 godzin temu, malikali napisał:

na gwint jeśli już stosuje się specjalne środki chroniące przed poluzowaniem.

Smar miedziany (miedziowy) ma takie właśnie właściwości.

Chyba według garażowych mechaników 😄 Przed poluzowaniem stosuje się anaerobowe kleje do gwintów. Smar pogorszy tylko sprawę, bo niewielki film smarny pomiędzy gwintem zmniejszy tarcie.

13 godzin temu, Pszczyna napisał:

Żeby było ciekawiej np. ta pasta którą  w którymś swoim poście podawałem a bazująca na miedzi w ogóle nie przewodzi prądu.

Do wszelakich złączy mechanicznych pracujących w trudnych warunkach, wilgoć pył w rozsądnych temperaturach najlepsza jest biała pasta ever! ale całe życie się człowiek uczy i...

Jak przechodzimy w górę z temperaturą to odchodzimy od past miedzianych i wchodzimy w pasty grafitowe, bunk Ci wytłumaczy dlaczego

🙂

32 minuty temu, hudykot napisał:

Kolega @Pszczyna ma rację. Są dziedziny, gdzie stosowanie smaru miedzianego, czy grafitowego, przy połączeniach gwintowanych jest niezbędne. Mam to na co dzień przy obrabiarkach CNC.

He he, ktoś tam oszczędza na dobrym chłodziwie, do Houghtona czas zapukać, żadnych past nie trzeba, wszystko się pięknie odkręca.

Jak już macie te obrabiarki, to moze warto by było przyłożyć się trcochę i zrobić elementy wtyczek z wybranego przez siebie materiału.

• Like 2

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

14 godzin temu, Bunk napisał:

Bo prowokowałem. Nie jestem debilem który patrzy na powłokę bolców we wtyczce. Próbowałem również zasiać nowy trend wśród kretynów, czyli smarowanie różnych rzeczy smarem miedzianym i grafitowym. W celu zmiany brzmienia. Być może jestem zbyt słaby marketingowo. Heh.

Albo kretynem pośród kretynów, myślę że się nie obrazisz bo sam pisałeś o innych właśnie w ten sam sposób.

2 minuty temu, Kris_54701 napisał:

Jak już macie te obrabiarki, to moze warto by było przyłożyć się trcochę i zrobić elementy wtyczek z wybranego przez siebie materiału.

Jak ktoś zapłaci, dostarczy materiał to pewnie koledzy bez problemu a raczej z małymi problemami (oni wiedzą o co chodzi)  sobie poradzą z obróbką mechaniczną, tylko co potem..

39 minut temu, hudykot napisał:

Kolega @Pszczyna ma rację. Są dziedziny, gdzie stosowanie smaru miedzianego, czy grafitowego, przy połączeniach gwintowanych jest niezbędne. Mam to na co dzień przy obrabiarkach CNC.

Trzeba jeszcze rozgraniczyć co to jest połączenie śrubowe, a co śruba napędowa trapezowa. W drugim przypadku smar jest wskazany, bo nie chodzi o połączenie stałe, a o posuw bez nadmiernego tarcia.

5 minut temu, ASURA napisał:

Jak ktoś zapłaci, dostarczy materiał to pewnie koledzy bez problemu a raczej z małymi problemami (oni wiedzą o co chodzi)  sobie poradzą z obróbką mechaniczną, tylko co potem..

Potem trzeba zaprojektować i wykonać wtyczkę pod elementy, w świecie druku to już nie problem.

15 godzin temu, Lisor napisał:

... oczywiście, że WAGO / złączki / warto stosować - u mnie zalazły zastosowanie przy połączeniu przechodniego transformatora z kilkoma własnoręcznie wykonanymi wzmacniaczami. Trzeba tylko nie bać się amperarzu. 25 A będzie właściwy 😅.

Wago są dobre elektro mechanicznie ale nie zabezpieczają z czasem przed dostępem powietrza; są inne rozwiązania to robiące ale znów bazujące na zwykłej miedzi nie dedykowanej do audio.

Przypominam że czym lepszy tor składamy to tym bardziej przypomina to walkę o kropelkę i warto sobie powiedzieć kiedy należy powiedzieć dość bo wchodzimy w niuanse że nie koniecznie może być jeszcze dla nas lepiej tylko może być po prostu inaczej.

Na innym forum założyłem temat  ZASILANIE GŁUPCZE, w skrócie cel zmierzał do tego jak nasz sprzęt nie będzie miał przyzwoicie zrobionej linii zasilającej to całe wydatki na elektronikę, interkonekty kolumny będą nie w pełni wykorzystane. Oczywiście towarzystwo się po obrażało i urządziło sobie polowanie z nagonką zakończone śliczną intrygą z wnykami.

Dlatego właśnie sam dla siebie robię porządnie  porządek od przysłowiowego słupa aż do gniazdek w ścianie w myśl zasady zrób i zapomnij. Co zrobi cała reszta to ich problem dlatego coś tu skrobnąłem może ktoś też pójdzie w moje ślady i będzie zadowolony.

29 minut temu, ASURA napisał:

🙂

He he, ktoś tam oszczędza na dobrym chłodziwie, do Houghtona czas zapukać, żadnych past nie trzeba, wszystko się pięknie odkręca.

Chłodziwo mamy ok 😉. Nie wszystko obrabia się na mokro i co wtedy?

13 minut temu, malikali napisał:

Trzeba jeszcze rozgraniczyć co to jest połączenie śrubowe, a co śruba napędowa trapezowa. W drugim przypadku smar jest wskazany, bo nie chodzi o połączenie stałe, a o posuw bez nadmiernego tarcia.

Potem trzeba zaprojektować i wykonać wtyczkę pod elementy, w świecie druku to już nie problem.

A o śrubach z łożyskami  kulkowymi pracujących w układzie zamkniętym słyszał? Co to jest za zabytek o którym piszesz, w jakiej dokładnej maszynie CNC go stosują obecnie???

Jest problem metalowy druk jest dalej bardzo drogi, kompozytowy to już zapomnij a poza tym coś tam wiesz ale się dalej uczysz i zamiast głupio prowokować z bunkiem i innymi po prostu czytaj co inni sensownego piszą.

22 minuty temu, malikali napisał:

W moim przypadku chodziło mi o mocowanie płytek skrawających.

Teraz, hudykot napisał:

Chłodziwo mamy ok 😉. Nie wszystko obrabia się na mokro i co wtedy?

Odchodzi się od typowego na mokro, wkraczają aerozole w mikro dawkach (bardzo "zdrowe" dla obsługi) tak że jest prawie jak na sucho.

Ja tam drewno obrabiam na sucho ale będę się musiał przeprosić i wrócić do obróbki na mokro 😉

No, a ja stal S960QL, 1100, i nie ma zmiłuj się, bez pasty zajedziesz głowice skrawające dość szybko.

Ale temat jest o kablach, starczy offa. 😄

7 minut temu, ASURA napisał:

A o śrubach z łożyskami  kulkowymi pracujących w układzie zamkniętym słyszał? Co to jest za zabytek o którym piszesz, w jakiej dokładnej maszynie CNC go stosują obecnie???

Nie napisałem gdzie się stosuje i jakie są rozwiązania obecnie, ale przykład stosowania smaru w przypadku śrub

7 minut temu, ASURA napisał:

Jest problem metalowy druk jest dalej bardzo drogi, kompozytowy to już zapomnij a poza tym coś tam wiesz ale się dalej uczysz i zamiast głupio prowokować z bunkiem i innymi po prostu czytaj co inni sensownego piszą.

Nie droższy od niektórych wtyczek audio, a jak robisz szkielet pod bolce wtyczki to nie z metalu 🙂

Teraz, hudykot napisał:

W moim przypadku chodziło mi o mocowanie płytek skrawających.

Tak przy pracy na sucho smarowanie elementów samohamownych musi być (bardzo to "logiczne" ale inaczej nie da rady żeby zadziałało).

1 minutę temu, malikali napisał:

Nie droższy od niektórych wtyczek audio, a jak robisz szkielet pod bolce wtyczki to nie z metalu 🙂

Jak najbardziej z metalu trzeba iść krok dalej niż liderzy w branży jak się wie o co biega.

11 minut temu, hudykot napisał:

No, a ja stal S960QL, 1100, i nie ma zmiłuj się, bez pasty zajedziesz głowice skrawające dość szybko.

Ale temat jest o kablach, starczy offa. 😄

OK starej daty jestem nie wszedłem w te nowe oznaczenia teraz wiem o czym mówisz 14HG2SAFD

Poszło wszystko w narzędziach do przodu choćby obróbka hartowanej stali 63HRC na gotowo.

koniec OT

6 minut temu, ASURA napisał:
6 minut temu, malikali napisał:

Jak najbardziej z metalu trzeba iść krok dalej niż liderzy w branży jak się wie o co biega.

Raczej to sposób jak stworzyć realne zagrożenie życia głupota, która nie ma racji bytu.

40 minut temu, malikali napisał:

Raczej to sposób jak stworzyć realne zagrożenie życia głupota, która nie ma racji bytu.

GŁUPOTĄ jest raczej to że się wie do przodu jak ktoś daną aplikację zastosuje w danym rozwiązaniu😎

Takie mniemające-hipotetyczne działania faktycznie nie mają racji bytu😎

Nie ma to uzasadnienia tylko stwarza same problemy choćby izolowania poszczególnych pinów. To podobnie jak z tymi "bezpiecznikami" Głupota to wręcz mało.

comment_QhwK6e6YbrQtpXuqdiqPQ1fezr5CROlg.thumb.jpg.904b8031468fca1541d1ac31d089407e.jpg

W dniu 11.12.2019 o 11:50, muda44 napisał:

Szukam kabla ze szpuli grającego dociążeniem i barwą jak Oyaide Tunami .

Zna ktoś taki ?

Kup Yarbo 1100 będziesz zadowolony.

• Like 1
  • Thanks 1

10 godzin temu, adamek_68 napisał:

Kup Yarbo 1100 będziesz zadowolony.

znajdź różnice

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i wesja Pro dla bogaczy

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche