Jump to content
janiq

Kabel sieciowy DIY

Recommended Posts

13 minut temu, Kris_54701 napisał:

znajdź różnice

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i wesja Pro dla bogaczy

Hidden Content

Trzeba najpierw zakupić oba kable i je fizycznie porównać chociażby w kontekście samego wykonania. To, że mają tą samą koncepcje to trochę słaby argument. Wyższa cena nie zawsze, ale w wielu przypadkach idzie w parze z wyższą jakością.

• Haha 1

10 godzin temu, adamek_68 napisał:

Kup Yarbo 1100 będziesz zadowolony.

Dziękuję. Czytałem o nim tu i tam , może czas spróbować .

Modyfikacje sprzętu AUDIO

3 godziny temu, muda44 napisał:

Dziękuję. Czytałem o nim tu i tam , może czas spróbować .

Naprawdę warto, sam go kupiłem i jestem bardzo zadowolony high-end za śmieszne pieniądze...

xavian
10 minut temu, adamek_68 napisał:

Naprawdę warto, sam go kupiłem i jestem bardzo zadowolony high-end za śmieszne pieniądze...

Śmieszne? Meterek tego cuda kosztuje 300 zł, a przydało by się kupić co najmniej 120 cm?

Za tę wartość poszukał bym czegoś lepsiejszego, być może trochę trzeba by dołożyć, ale 'albo tanio, albo drogo, ale solidnie i dobrze!'.   

Mistrz Yoda powiedział: Jest Moc! Ale, przede wszystkim Skywalker, jest Moc Mocy i Moc Mocy Mocy, jako pierwsza i druga pochodna i te trzeba posiąść! Wyskakuj z tego kokpitu i bierz się za tabliczkę mnożenia, długa droga przed nami!

3 minuty temu, JanF napisał:

Za tę wartość poszukał bym czegoś lepsiejszego

Wątpię czy byś znalazł.

Nie działają mi PM. Kontakt na maila (w moim profilu).

4 godziny temu, Kris_54701 napisał:

znajdź różnice

Hidden Content

i wesja Pro dla bogaczy

Hidden Content

A taki z oplotem dla wyjadaczy 🙂

Już raz był okres eksperymentów robienia kabla głośnikowego oraz IC  ze skrętki z marnym skutkiem podsumowaniem tego było stwierdzenie zaspokojenia ciekawości trzeba by archiwum przegrzebać .

1 godzinę temu, adamek_68 napisał:

Tylko tak patrzę na cenę . 2 metry to 600zł a nieco dokładając można mieć Oyaide Tunami .

3 minuty temu, muda44 napisał:

Tylko tak patrzę na cenę . 2 metry to 600zł a nieco dokładając można mieć Oyaide Tunami .

Niby tak, lecz Yarbo świetnie dociąża dźwięk, wygładza, przesuwa scenę w głąb i robi znakomitą przestrzeń.

• Like 1

16 minut temu, adamek_68 napisał:

Niby tak, lecz Yarbo świetnie dociąża dźwięk, wygładza, przesuwa scenę w głąb i robi znakomitą przestrzeń.

Tak właśnie grają Oyaide z rodowanymi wtyczkami , Ty o jakich wtyczkach piszesz ?

1 minutę temu, muda44 napisał:

Czyli wyszło gdzieś tyle ile GPX-REV2

Wtyki Oyaide miałem już dużo wcześniej kupione, także od razu nie odczułęm tak finansowo, lecz znajomy ma Yarbo na wtykach Viborga i też brzmi bardzo dobrze i efekt ten sam.

• Thanks 1

Godzinę temu, adamek_68 napisał:

Dociążyć można też tak 🙂

post-11648-0-12404900-1330889246.thumb.jpg.7f68c5b916aee3bd4dff1e1439e8c9e7.jpg

• Haha 1

1 godzinę temu, muda44 napisał:

Tunami to znakomity kabel i warto założyc jak najlepsze wtyki. Ja mam na iego 8075/8085 i też jest bardzo ok. świetna szybkośc i kontrola basu, neutralność i duża kultura. ''Tańszą wersją'' tunami jest uniwersalny dh labs power plus, dobry również elecaudio cs-361. Wszystkie mam i są godne polecenia.

17 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Tunami to znakomity kabel i warto założyc jak najlepsze wtyki. Ja mam na iego 8075/8085 i też jest bardzo ok. świetna szybkośc i kontrola basu, neutralność i duża kultura. ''Tańszą wersją'' tunami jest uniwersalny dh labs power plus, dobry również elecaudio cs-361. Wszystkie mam i są godne polecenia.

A miałeś oryginalny GPX RE V2 ?

2 minuty temu, muda44 napisał:

A miałeś oryginalny GPX RE V2 ?

Nie, nie miałem, to już sporo kasy... ja ''postawiłem'' na IeGo, wcześniej duzo tańsza alternatywa. Niedawno kupiłem końcówkę mocy do integry i uważam, że to zdecydowanie bardziej racjonalny wydatek, chyba, że klocki pierwsza klasa..

2 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Nie, nie miałem, to już sporo kasy... ja ''postawiłem'' na IeGo, wcześniej duzo tańsza alternatywa. Niedawno kupiłem końcówkę mocy do integry i uważam, że to zdecydowanie bardziej racjonalny wydatek, chyba, że klocki pierwsza klasa..

Ja go a raczej je bo 2 sztuki miałem w poprzednim systemie i szukam nie gorszej a tańszej alternatywy do źródła ale chyba kupię oryginał albo pominę kompromisy i wezmę Landrynę Furutecha.

Teraz zrobiłem 2 kable DIY . Jeden nie zagrał tak jak chciałem a drugi testuje . Chyba jednak lepiej polować na pewny używany niż coś zrobić i stracić kasę jak nie zagra .

4 minuty temu, muda44 napisał:

Ja go a raczej je bo 2 sztuki miałem w poprzednim systemie i szukam nie gorszej a tańszej alternatywy do źródła ale chyba kupię oryginał albo pominę kompromisy i wezmę Landrynę Furutecha.

Teraz zrobiłem 2 kable DIY . Jeden nie zagrał tak jak chciałem a drugi testuje . Chyba jednak lepiej polować na pewny używany niż coś zrobić i stracić kasę jak nie zagra .

Uważam, że większy ''przeskok'' czy zysk jakościowy jest przy zmianie ic i głośnikowych kabli.

10 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Uważam, że większy ''przeskok'' czy zysk jakościowy jest przy zmianie ic i głośnikowych kabli.

Z moich doświadczeń jest na odwrót .

Miałem trochę kabli. Najdroższe głośnikowe za 14800 a RCA 16000. 

Teraz głośnikowe mam za 300zl a RCA 650 🙂

Niedawno z kabli RCA za dychę przeszedłem na takie za 7PLN . Były ciut gorsze pod każdym względem. Ciut . To kwestia też systemu , nie każdy klamot tak samo reaguje ale niestety moje źródło tak . Teraz mam Szunjate Diamondback na org wtyczce i myślę żeby zrezygnować z taniej przejściówki i dać lepszą wtyczkę a z czasem zostawić z moim wzmacniaczem który aż tak wrażliwy na sieciówke nie jest .

No właśnie , może ktoś zmieniał wtyczkę w Diamondback ?

a jaki kabel do lampowego przedwzmacniacza (amc cvt 1030), wcześniej był bardzo cienki  2 żyłowy został zmieniony na melodika 1,5 mm2 bas trochę za bardzo przyrósł, chciałbym powrócić do czegoś mniejszego a jednocześnie trochę lepszego niż kabel seryjny

Tez doszedłem do tego wniosku. Poza tym pewnego poziomu jakości ciężko przeskoczyć w domowym zaciszu.

Ostatnio co warte uwagi z DIY to polecam spróbować zrobić z drutu Amtrans np po dwa przebiegi. 

Aqua La Voce S2 + SOtM tX-USBexp, Luxman L-505uXII,  Tannoy Revolution XT8F
Tellurium Q Ultra Black, EWA LS-XXV, Hijiri HCI-R10, Acrolink&Oyaide&Furutech

Porównywałeś z markowymi na tym samym systemie?

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

7 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Porównywałeś z markowymi na tym samym systemie?

Obecny system złożyłem niedawno , zmieniłem też listwę na lepszą więc wszystko od nowa . Do listwy Gigawatt PF2 MKII poszedł Gigawatt LC2 MK3+ który ze wzmacniaczem lampowym niewiele się różnił od zwykłego kabla , co innego zasilanie tej listwy . Do wzmaka kilka dni temu zrobiłem kabel który się wygrzewa ale w tym miejscu już jest lepiej od Wireworlda Stratusa który sprawdzał mi się w różnych miejscach od lat i chyba też lepiej od Diamondback ale dam mu czas i jeszcze raz porównam .

Kabel DIY który nie zagrał to C7 pozłacany Furutech , pozłacany Viborg z drugiej strony i głośnikowy Chord Clearway. Selektywność , barwa , rozdzielczość średnicy i do góry pasma wybitna . Bas nieco sflaczał ale najgorsze że wypchał dosyć mocno średnicę . Jak ktoś tak lubi to bajka . Ja nie i mimo szorstkości grania lepiej wypada org kabel zasilający.

C7 mało jest markowych i ciężko będzie taki sprzedać dlatego kombinuję .

13 godzin temu, muda44 napisał:

Niedawno z kabli RCA za dychę przeszedłem na takie za 7PLN .

Trzeba przejść na pełne dual mono, sygnał symetryczny i w moim odczuciu startujemy z innego pułapu. Do tego najlepiej jeden punkt wspólny w całym torze unikając jakichkolwiek pętli mas i zbliżamy się do tego co być powinno. Później zostaje bawić się kablologią i innymi rzeczami. Tory RCA są dużo bardziej podatne na cały otaczający nas syf zmieniający brzmienie.

Edited by Adam_85
  • Like 1

41 minut temu, Adam_85 napisał:

Trzeba przejść na pełne dual mono, sygnał symetryczny i w moim odczuciu startujemy z innego pułapu. Do tego najlepiej jeden punkt wspólny w całym torze unikając jakichkolwiek pętli mas i zbliżamy się do tego co być powinno. Później zostaje bawić się kablologią i innymi rzeczami. Tory RCA są dużo bardziej podatne na cały otaczający nas syf zmieniający brzmienie.

Przerabiałem to i jednak wolę " RCA " niż  " XLR " tak jak integre z krótką ścieżką sygnału najlepiej SE niż amplifikacje dzielone .

Dzielone to jedynie DAC i transport plików albo CD ale zostawmy to w innych tematach .

• Like 1