Jump to content
janiq

Kabel sieciowy DIY

Recommended Posts

Grzejnik odłączony od neutralnego, jednak system nadal podłączony do grzejnika. Brumu nadal brak, trzasków oo USB również nie ma. Jak widać Ziemia przyjmie wszystko.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Dobry wieczór.

Posiadam dwa zasilacze liniowe ze stajni Nostromo, do których mam wpięte zwykłe kable zasilające komputerowe. Jeden zasilacz napędza DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy, natomiast drugi zasila konwerter sygnału USB-spdif. Całość podpięta w listwę od Tomanka. Generalnie zależałoby mi na porządnym wykonaniu i ekranowaniu przed zakłóceniami. Natomiast co do wpływu na brzmienie to nie mam doświadczenia. W którym kierunku iść co do okablowania. Dodam, że posiadam sprzęt dość średniej klasy i nie jest to układ lampowy. Wzmacniacz to stary Marantz PM-55. 

Pozdrawiam.

Słucham właśnie i nawet jakby lepsza precyzja bez tego neutralnego na masie.

• Like 1

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

xavian
6 minut temu, daris666 napisał:

No to ja też odłączam grzejnik 🙂

Nie, grzejnik podłącz do systemu, ale odłącz go od sieci. Będzie git.

• Haha 1

Godzinę temu, Kris_54701 napisał:

Nie, grzejnik podłącz do systemu, ale odłącz go od sieci. Będzie git.

Jak go odłączę od sieci to przestanie grzać. Przestaje mi się to podobać. 

• Like 3
  • Haha 2

Zero krzemu w torze, to grać nie może 🙂

Od sieci CO też nie odłączaj. Pozwól by woda zrobiła swoje.

Powinienem był opatentować ten grzejnik, ale czego to nie robi się dla forum.

• Haha 1

2 godziny temu, Piotr_Piotr napisał:

Dobry wieczór.

Posiadam dwa zasilacze liniowe ze stajni Nostromo, do których mam wpięte zwykłe kable zasilające komputerowe. Jeden zasilacz napędza DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy, natomiast drugi zasila konwerter sygnału USB-spdif. Całość podpięta w listwę od Tomanka. Generalnie zależałoby mi na porządnym wykonaniu i ekranowaniu przed zakłóceniami. Natomiast co do wpływu na brzmienie to nie mam doświadczenia. W którym kierunku iść co do okablowania. Dodam, że posiadam sprzęt dość średniej klasy i nie jest to układ lampowy. Wzmacniacz to stary Marantz PM-55. 

Pozdrawiam.

Niedrogi, porządne wykonanie i ekranowanie np. elecaudio 361 (2x do zasilaczy), kabel do listwy - dh labs power plus (nieekranowany), możesz wymienić gniazda iec w zasilaczach oraz listwie np. na furutecha. Wtyki do sieciówek Viborga serii 512, będziesz miał przyjemność je podłączać i na nie patrzeć..😉

• Like 1

11 godzin temu, newpeter napisał:

Dlaczego ten kawałek nieekranowany ?

Moje dotychczasowe próby i doświadczenia (nie wchodząc w szczegóły) dowodzą słuszności zastosowania kabli bez ekranów/z odłączonym ekranem, w urządzeniach analogowych np. integra, końcówka mocy oraz również listwa zasilająca. Natomiast podłączenie ekranu kabla (we wtyczce schuko) stosuje w dacu, konwerterze i odtwarzaczu cd czyli w technice cyfrowej/cyfowo-analogowej.

Zaznaczam, że jest to moja subiektywna opinia, w moim systemie i miejscu zamieszkania.😏

• Like 2

31 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Moje dotychczasowe próby i doświadczenia (nie wchodząc w szczegóły) dowodzą słuszności zastosowania kabli bez ekranów/z odłączonym ekranem, w urządzeniach analogowych np. integra, końcówka mocy oraz również listwa zasilająca. Natomiast podłączenie ekranu kabla (we wtyczce schuko) stosuje w dacu, konwerterze i odtwarzaczu cd czyli w technice cyfrowej/cyfowo-analogowej.

Zaznaczam, że jest to moja subiektywna opinia, w moim systemie i miejscu zamieszkania.😏

Ale czy taka konfiguracja jest podpinana bezpośrednio w gniazdko, czy jeszcze pośrednio w listwę z filtrem ?

21 godzin temu, Piotr_Piotr napisał:

Ale czy taka konfiguracja jest podpinana bezpośrednio w gniazdko, czy jeszcze pośrednio w listwę z filtrem ?

Listwa tap8 z filtrami po modyfikacji.

3 minuty temu, Piotr_Piotr napisał:

Na czym polegała modyfikacja listwy ?

Wymiana gniazda iec (furu rod ncf), gniazd montażowych (furu złocone), okablowania wewn. (neotech occ 14awg).

22 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

A jakie są różnice w dźwięku przy odpiętym i zapiętym ekranie przy kablu do listwy?

Ktoś kiedyś na tym forum pisał, że warto tego spróbować, ale nigdy się na taki eksperyment nie zdecydowałem, może teraz spróbuję 🙂 ?

11 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

A jakie są różnice w dźwięku przy odpiętym i zapiętym ekranie przy kablu do listwy?

W skrócie, do listwy podłączałem oyade tunami. Z ekranem jest lekkie przytłumienie, ''ściśnięcie'', mniejsze pierd.....ęcie w dynamicznych momentach. Bardzo podobbne odczucia są na końcówce mocy. Natomiast w dacu i konwerterze nie słyszę tego efektu (sprawdzałem na oyaide i elecaudio.

13 minut temu, Cezary_58669 napisał:

W skrócie, do listwy podłączałem oyade tunami. Z ekranem jest lekkie przytłumienie, ''ściśnięcie'', mniejsze pierd.....ęcie w dynamicznych momentach. Bardzo podobbne odczucia są na końcówce mocy. Natomiast w dacu i konwerterze nie słyszę tego efektu (sprawdzałem na oyaide i elecaudio.

W takim razie, czy bardziej racjonalnym nie byłoby na odcinku gniazdko listwa filtrująca podpiąć podstawowy, ale solidny kabel, np. Belden ? Choć on chyba jest ekranowany folią aluminiową.  

Edited by Piotr_Piotr

25 minut temu, Piotr_Piotr napisał:

solidny kabel, np. Belden ? Choć on chyba jest ekranowany folią aluminiową.  

Do tego przewodu dokładasz dodatkowy ekran na przykład

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , na to jakiś 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   i zapominasz o problemie z niekompatybilnością EMC między przewodami 😉 

19 minut temu, Piotr_Piotr napisał:

W takim razie, czy bardziej racjonalnym nie byłoby na odcinku gniazdko listwa filtrująca podpiąć podstawowy, ale solidny kabel

Racjonalnie, to z tego kabla (pomijając listwę) czerpią wszystkie zalety i wady podpięte urządzenia. Dla mnie dh labs jest takim solidnym i podstawowym kablem bez ekranu i co bardzo wazne jest neutralny, dynamiczny, bez podbarwień itp.

7 minut temu, Cezary_58669 napisał:

dh labs jest takim solidnym i podstawowym kablem

Gdzie to sprzedają, po ile i czemu tak drogo? 😉

Nie działają mi PM. Kontakt na maila (w moim profilu).

17 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Racjonalnie, to z tego kabla (pomijając listwę) czerpią wszystkie zalety i wady podpięte urządzenia. Dla mnie dh labs jest takim solidnym i podstawowym kablem bez ekranu i co bardzo wazne jest neutralny, dynamiczny, bez podbarwień itp.

Tylko z tego co widzę, to ów kabel nie jest tak do końca pozbawiony właściwości tłumiących zakłócenia z sieci elektrycznej.

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może chodzi bardziej o minimalne właściwości tłumiące w stosunku do filtrów z listwy, co przekłada się na jego właściwości w odniesieniu do dźwięku.

3 minuty temu, notoryczny napisał:

Po 87 zł za metr.

Hidden Content

DH Labs Encore..

Hidden Content

😉

1 godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

mniejsze pierd.....ęcie w dynamicznych momentach. 

Zły wpływ ekranowania słychać w kablu głośnikowym Chord Odysey sprzedawany jako Epic 

• Like 1

Przecież te DH Labs Encore nawet ekranu nie mają ... To zwykły przewód, którego zamienniki za grosze można mieć. Jedyny plus, że poskręcany jest. To, że ma w opisie niską indukcyjność, bo może i ma niby jak ma wpływać na tłumienie RFI? Raczej wyższą powinien mieć żeby filtrować. 

3 minuty temu, Pszczyna napisał:

Zły wpływ ekranowania słychać w kablu głośnikowym Chord Odysey sprzedawany jako Epic 

Może kolega rozwinąć. Myślałem o tym kabelku do lampy. Sprawdzają się u mnie posrebrzane skrętki typu Silver Spiral QED, a ten ma jeszcze ekran. Co z tym ekranem nie tak?