Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co polecicie potrzebuje albo raczej chce zrobić sobie lepsze kable niż zwykłe ale żeby mnie nie zrujnowały a poprawa jeśli to możliwe była zauważalna .

1) 3m z gniazdka do listwy Tomanka a dalej z listwy do

2) 1,5m Wzmacniacz lampowy LAR IA-30T mk2

3) 1,5m zasilaczTeddyPardor do rDac

4) 1,5 LAR PhonoStage LPS-1(jak starczy kasy)

Budżet tak myślę do około 2k jak liczę to chyba taniej się nie da masakra :( ale z drugiej strony to cena jednego kabla.

i jeszcze napiszcie gdzie kupujecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecicie potrzebuje albo raczej chce zrobić sobie lepsze kable niż zwykłe ale żeby mnie nie zrujnowały a poprawa jeśli to możliwe była zauważalna .

1) 3m z gniazdka do listwy Tomanka a dalej z listwy do

2) 1,5m Wzmacniacz lampowy LAR IA-30T mk2

3) 1,5m zasilaczTeddyPardor do rDac

4) 1,5 LAR PhonoStage LPS-1(jak starczy kasy)

Budżet tak myślę do około 2k jak liczę to chyba taniej się nie da masakra :( ale z drugiej strony to cena jednego kabla.

i jeszcze napiszcie gdzie kupujecie?

 

Budżet tak myślę do około 2k jak liczę to chyba taniej się nie da masakra :( ale z drugiej strony to cena jednego kabla.

i jeszcze napiszcie gdzie kupujecie?

Udam, że nie wiem o jakich kablach piszesz -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Spokojnie zmieścisz się w budżecie.

 

Polecam poleasingowy sprzęt. Można kupić porządne kable zasilające ze starych sprzętów Della, IBMa czy HPka. Jakościowo lepszy niż pierwszy-lepszy chińczyk bez miedzi... No i już wygrzany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udam, że nie wiem o jakich kablach piszesz -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Spokojnie zmieścisz się w budżecie.

 

Zobacz foto z aukcji. tomtu dostanie ich kabel po przecięciu :-( Uda mu się to naprawić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kolczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz foto z aukcji. tomtu dostanie ich kabel po przecięciu :-( Uda mu się to naprawić?

 

Jeśli sobie nie poradzi, to ja polutuję ten kabel. A co mi tam, wezmę tylko "pińcet".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko żarty :-)

Tak na serio, to dałeś złożone pytanie, wielki zestaw kabli. Odpowiedź też by była złożona i komu się chce... Można tutaj przyjmować wiele wariantów. Nie wiadomo jak gra Twój zestaw, zachowanie kabli też nie jest do końca przewidywalne. Takie bezpośrednie rady to zbyt duża odpowiedzialność.

Może kup, albo złóż jeden dobry kabel sieciowy, przymierz go sobie w tych różnych miejscach, zobaczysz co warto zrobić dalej, zanim wydasz kupę szmalu i np. nie będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie się ze mnie nabijacie?! A ja poważnie pytam!

Wybierz coś z tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały sprzęt na kupie a do tego jeszcze TV, satelitka, ruter to wszystko pewnie nieźle sieje. Tak myślałem żeby do listwy Tomanka dać coś nie za drogiego a z listwy do wzmaka coś lepszego tylko czy to nie jest bez sensu i czy nie lepiej wszystkie kable zrobić jednym w miarę dobrym. A później nie wnikać w kable bo zawsze będzie coś nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poradzicie proszę jakie i skąd wtyki kupić do sieciówek .Myślę że komplet na sieciówkę to 100 zł

 

Tu chyba najtaniej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze tu trochę drożej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szkoda że u nas nie można dostać podobnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel na YARBO SP-1100PW już się wygrzewa, wstępnie powiem że gra odmiennie od Furutecha FP-314AG, ale to za wcześnie na wnioski.

 

Mam dwa porównania do FP-314Ag. O tyle ciekawe te porównania, że sprzęt był nieco inny, i oba kable były inaczej za-konfekcjonowane.

W pierwszym przypadku po obu stronach kabla 113Ag były wtyki Neotecha, te z miedzi UP-OCC. Działo się to na bardzo prostym i małym wzmacniaczu PP na EL84 pracującym w klasie A. Furutech grał na nim dużym dźwiękiem, dość nasyconym basem. Bas chwilami przytłaczał, chwilami miał tendencję do buczenia, chociaż jeszcze nie buczał. To taki bas, który wypełniał pomieszczenie i gromadził się głównie na tylnej ścianie, tam gdzie słuchacz, reszta pasma grała normalnie. Zmieniłem środek kabla na Yarbo. Ten jest zbudowany z wielu drucików Solid Core, ale nie tak dużo żeby nazywać go litzem. Kiedyś robiłem próbny diy na solid core, ale na gorszych przewodnikach i mi nie podeszło - sucho. Yarbo faktycznie zagrał inaczej niż Furutech. Zaraz po uruchomieniu wydawało się że każda różnica jest na "+", potem już zacząłem mieć wątpliwości. Bas i dół średnicy zyskał na szybkości, dynamice. Bas przemieścił się i zagrał wprost z głośników, co okazało się bardzo korzystne przy klasyce. Już nie było chmury basu z tyłu pokoju. Bas nie dość że kierunkiem, to i barwą spasował się lepiej do muzyki, w sensie że tendencja do buczenia kompletnie zanikła. Blachy stały nieco bardziej rozdzielcze, a wokale bardziej zbliżone do rzeczywistych. Po czasie stwierdziłem występowanie pewnego niedoboru dołu pasma przy muzyce rozrywkowej, niby jest, ale Furutech dawał jakby nieco więcej wypełnienia.

Drugi system to Furutech z podróbkami Oyaide niebieskie rodowane wtyki z Allegro. Podłączone to było wzmacniacza lampowego Phast Integra, to też bardzo dobry wzmacniacz, wersja mocno modyfikowana. Testy były z dobrym gramofonem, z równie dobrą wkładką. Na Furutechu gra ten system w porządku, można się było czepić że bas miał tendencję do tego żeby być zbyt wolnym, nieco zwalistym, średnica dość naturalna, ale nie taka żeby mogła stwarzać iluzję grania live. Wpięcie kabla Yarbo na wtykach Neotech nie dało aż tak dużej różnicy jak opisywałem wyżej. Zmiana była połowę mniejsza, ale była. Co ciekawe dość podobna, bo znowu blaszki nieco lepsze, dynamika nieco wyższa, bas także przestał być zwalisty, w zamian tego nabrał rytmu i również lepiej odnalazł swoje miejsce na scenie. Tym razem zmiany były mniejsze, ten zestaw zwykle był mniej czuły na wszelkie zmiany w jego otoczeniu.

To nie był jednak koniec eksperymentu.

Na koniec został bezpiecznik Synergistic Research Quantum Fuse SR 20. Też szanse były małe, ale miła niespodzianka. Z Yarbo i bezpiecznikiem jak mi puścił Dire Straits z singla, to zamarłem ze zdziwienia, a raczej z przyjemności. Bezpiecznik spowodował że zagrało to jeszcze żywiej, pojawił się świetny trójwymiar, instrumenty takie jak gitara pojawiły się jako świetnie dociążone niezależne instrumenty w przestrzeni 3D, całość była pełna, rytmiczna, taka bardzo live. Na tyle było lepsze że twierdzę że to jeden z najlepszych dźwięków jakie dotąd słyszałem.

Nie robiliśmy dalszych eksperymentów i porównań jak gra furutech vs yarbo z wsadzonym już bezpiecznikiem, bo czasu nie było. Efekt dużej zmiany związanej z bezpiecznikiem prawdopodobnie pochodzi od zjawiska kumulacji zalet dobrego kabla i dobrego bezpiecznika. Istnieje teoria że dobremu kablowi stoi na drodze słaby bezpiecznik, a zaś dobry bezpiecznik nie dość ujawnia się ze słabym kablem. To tak jakby oba te elementy usuwały z prądu ten sam rodzaj zakłócenia, tylko jednocześnie zapewniają dostarczenie do wzmacniacza tego czego on potrzebuje.

 

Jeszcze tu trochę drożej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tu jeszcze trochę drożej i porządnie wgląda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko że nie wszystko było tak wspaniałe. Kurde, nie chciał grać tten wtyk IEC. Suchy beznamiętny dźwięk. Wtyk ten wstawiony po podróbce Oyaide z Allegro za 50 zł zdegradował dźwięk znacząco. O co chodzi dlaczego gra jak zwykła wtyczka z Castoramy? Ale się nie zmarnowała, okazało się ten piękny aluminiowy korpus z włóknem węglowym ma dziurki pasujące do wkładu wyjętego z podr. Oyaide. Wiec zamieniłem środek, tzn. część ze stykami i wtyczka funkcjonuje ok.

Może te podróbki Oyaide nie są wcale aż takie tragiczne, bo grają lepiej niż zwykłe wtyczki i lepiej niż piękny Valab. Chętnie dowiedziałbym się na ile lepsze są oryginalne Oyaide :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kolczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z mojej strony, Mam w chwili obecnej rDAC z dużym zasilaczem Tomanek. Osobną linię zasilania puszczoną ze skrzynki z bezpiecznikami dla audio 3x2,5 MM, uziemione jak należy ze szpilkami wkopanymi z bednarką... Czy jest sens zastosowania listwy Tomanek z tymi filtrami, jest szansa na uzyskanie jeszcze lepszego dzwięku?

Dodam, że mam nadal ten "shitty black cable" , który daje Tomanek w zestawie...

 

Z góry dzięki za info zwrotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

 

Panowie co polecicie potrzebuje albo raczej chce zrobić sobie lepsze kable niż zwykłe ale żeby mnie nie zrujnowały a poprawa jeśli to możliwe była zauważalna .

1) 3m z gniazdka do listwy Tomanka a dalej z listwy do

2) 1,5m Wzmacniacz lampowy LAR IA-30T mk2

3) 1,5m zasilaczTeddyPardor do rDac

4) 1,5 LAR PhonoStage LPS-1(jak starczy kasy)

Budżet tak myślę do około 2k jak liczę to chyba taniej się nie da masakra :( ale z drugiej strony to cena jednego kabla.

i jeszcze napiszcie gdzie kupujecie?

 

Mam prawie identyczną konfigurację jak Twoja:) Także przymierzam się do zrobienia kabli zasilających. Myślałem o kablu Belden 19364. Jak myślicie, czy to dobre rozwiązanie?

 

A propos, jak sprawuje się u Ciebie listwa Tomanka? Jakieś pozytywne efekty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, jak sprawuje się u Ciebie listwa Tomanka? Jakieś pozytywne efekty?

kupiłem ją jak jeszcze miałem końcówkę AUDIO REASERCH D-100A i tam było zauważalne przede wszystkim mniej się grzały i przestały buczeć trafa co do dźwięku chyba nie wychwyciłem jakiś spektakularnych zmian i z marszu została dalej w moim systemie nigdy nie bawiłem się z nią w odsłuch czy wnosi coś w brzmienie.

Co do kabli to trochę przerąbane bo wypożyczyłem sobie:

Furutech FP-314Ag / FI-11G N1 / FI-E11G N1 - bardzo dynamiczny super bas i góra ale średnica jakby rozjechana sucha

Cardas Audio Quadlink bardziej wyrównany ale basu mniej i mniej dynamiki

Gdybym znalazł taki kabel jak Furutech ale żeby miał średnice to bym brał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po zastosowaniu listwy Tomanka odczułem bardzo duże zmiany na plus. Ogólnie jestem sceptykiem jeśli chodzi o kable, listwy, itd. Ale zamiast tylko pisać o tym co mi się wydaje, to wypożyczyłem i przekonałem się nausznie:) Poprosiłem tylko Pana Tomasza o kilka zmian w listwie i czekam właśnie na mój egzemplarz.

 

Dlatego też zastanawiam się nad kablami. Nawet jeśli nie miałyby już nic wnieść, to chciałbym aby były po prostu porządne:)

 

Zastanawiam się nad Beldenem 19364, wygląda całkiem dobrze. Myślałem też o Melodice (mam ją w RMS na miejscu), ale nikt chyba tego kabla jeszcze nie stosował - opinii brak. W RMS też nie mają nic na nim zbudowanego, co jest dziwne, przecież są de facto ich producentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Tak żeby nam nie zgasł fajny temat zapytam kolegów czy ktoś miał doświadczenia z przewodami ze szpuli następujących firm:

 

DH Labs

Analysis Plus

GutWire

JPS Labs

Może nie są to firmy tak popularne jak ciągle tu przywoływane Furutechy, Siltechy itd jednak istnieją na rynku i maja się dobrze.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kazek680

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do wymiany kabla sieciowego, mocno zastanawiam się nad kablami Furutech :

- Furutech FP-3TS762

- Furutech FP-3TS20

 

Czy kable są bardzo sztywne ? Muszę je dosyć ciasno poprowadzić i zbyt sztywny kabel będzie problemem.

Dzięki za porady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Oto mój przepis, jak upichcić sobie dobrą sieciówkę. Gra lepiej niż np. Artech Thunder.

Potrzebne materiały:

1. Drut nawojowy 0,8-1mm (wedle uznania) długość każdy niech obliczy, zależnie jakiej długości chce kabel. Potrzeba będzie 12 odcinków. Zakładając, że kabel ma mieć długość 1,5m, bierzemy z okładem 12x1,6m=19,2m. Kupujemy więc 20m drutu np. takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście to tylko przykłady znalezione na szybko na Allegro.

2. Taśma teflonowa hydrauliczna, ile tam trzeba (rolka chyba nie wystarczy, nie pamiętam ile mi poszło). Np. taka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3.Wężyk akwarystyczny 6m. Np. taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4. Termokurcze, lutownica, cyna, obcinaki, miernik uniwersalny (może być najtańszy, aby tylko sprawdzić przejście), dwie ręce (nie mogą być obie lewe)...

5. Oczywiście wtyki. Ja mam Audionovę (złocone).

 

A teraz jak z tego zrobić kabel.

Drut tniemy na równe odcinki. 12 odcinków np. po 1,6m. 6 z nich zostawiamy na razie. A każdy z 6 pozostałych owijamy szczelnie taśmą teflonową, zostawiając na końcach ok. 1cm nie owiniętego. Mamy więc 6 drutów, każdy zaizolowany taśmą teflonową. Teraz bierzemy z tego 3 i zaplatamy warkocz. I kolejne 3 też warkocz. Mamy 2 warkocze. Ucinamy na długość warkoczy 2 odcinki wężyka akwarystycznego. Warkocze wciągamy do wężyków. Oczywiście wężyki muszą być ciut krótsze niż warkocze, aby z każdego końca wystawało z 1,5-2cm do zamocowania we wtyczce. Teraz pozostały drut (6 odcinków) skręcamy po 3. Już bez owijania taśmą teflonową i zaplatania w warkocz. Tylko na końcach zakładamy termokurcze. Mamy 2 skrętki po 3 druty. Wkładamy każdą skrętkę w ucięty wężyk. No i mamy 4 przewody. Oczywiście końcówki drutu trzeba oczyścić z lakieru i proponuję pobielić cyną. Ja używam takiej bezołowiowej ze srebrem. Teraz zamocujemy jedną stronę we wtyczce, to łatwiej dalej będzie to spleść. Aby zamontować we wtyczce, oddzielamy po jednym druciku z tych 2 wiązek owiniętych teflonem. To będzie nasze uziemienie. Te dwa druciki łączymy razem i zakładamy na nie termokurcz. Podłączamy do zacisku uziemienia we wtyczce. Na pozostałe 2 druciki z jednej wiązki zateflonowanej zakładamy termokurcz i podłączamy do zacisku fazy. A z drugiej zateflonowanej 2 druciki też w termokurczu do zera. Te dwie wiązki baz teflonu podłączmy jedną do fazy, drugą do zera. Teraz gdy w jednej wtyczce mamy już wszystko podłączone. Możemy zapleść kabel. Skręcamy ze sobą dwa wężyki w których są druty z teflonem. A pozostałe dwa wężyki z drutem bez teflonu zaplatamy wokół tych uprzednio skręconych. Teraz tak samo podłączamy drugą wtyczkę. Sprawdzając oczywiście miernikiem, aby nie pomieszać kabelków, bo nam bezpieczniki wywali po podłączeniu. Gdyby coś było nie jasne proszę śmiało pytać.

Pod tym adresem zdjęcia mojego kabla:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Na reszcie znalazłem właściwy wątek do dyskusji. Witam Panowie.

 

Trochę kabli doświadczyłem więc chętnie wymienie doświadczenia.

Zaczynałem od Lapa i Beldena - jak wcześniej zauważyliście mogą to być kable na start. Ale prawda jest taka, że to co wnoszą do brzmienia jest słabo zauważalne. Tzn dla kogoś osłuchanego ze swoim sprzętem różnica jest na plus ale kablowego sceptyka nie przekona..

 

Dlatego poszedłem dalej.

Furutech FP-314Ag - wyostrza wysokie tony w większości systemów jakie testowałem. W zamulonych dodaje klarowności. Odsprzedałem go.

Furutech FP-TCS21 PC-TripleC - mam go cały czas na Marantzu NA8005. Poprawia scene - jej spójność i głębie. Minimalnie pogrubia brzmienie środka.

Yarbo SP7000 - czarny koń relacji ceny do jakości. Bardzo klarowny przekaz całego pasma. Pełne zrównoważenie z małym akcentem na dole w postaci wzrostu dynamiki. Polecam.

 

Czekam na zamówione w drodze Yarbo SP8000 i ElecAudio CS-361B wtedy dodam więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reszcie znalazłem właściwy wątek do dyskusji. Witam Panowie.

 

Trochę kabli doświadczyłem więc chętnie wymienie doświadczenia.

Zaczynałem od Lapa i Beldena - jak wcześniej zauważyliście mogą to być kable na start. Ale prawda jest taka, że to co wnoszą do brzmienia jest słabo zauważalne. Tzn dla kogoś osłuchanego ze swoim sprzętem różnica jest na plus ale kablowego sceptyka nie przekona..

 

Dlatego poszedłem dalej.

Furutech FP-314Ag - wyostrza wysokie tony w większości systemów jakie testowałem. W zamulonych dodaje klarowności. Odsprzedałem go.

Furutech FP-TCS21 PC-TripleC - mam go cały czas na Marantzu NA8005. Poprawia scene - jej spójność i głębie. Minimalnie pogrubia brzmienie środka.

Yarbo SP7000 - czarny koń relacji ceny do jakości. Bardzo klarowny przekaz całego pasma. Pełne zrównoważenie z małym akcentem na dole w postaci wzrostu dynamiki. Polecam.

 

Czekam na zamówione w drodze Yarbo SP8000 i ElecAudio CS-361B wtedy dodam więcej.

jaka cena do jakosci za mb tego kabla SP8000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to 33€/m. Co do jakości to jeszcze nie wiem, nie dotarła przesyłka.

W jakie wtyki ubierzesz tego Yarbo? Ten 700 ledwo mi wszedł do tych z tego samego sklepu.

Na gniazdku MS HD w wersji miedzianej z drugiej strony IEC rodowany Oyaide.

MS HD mam jeszcze w wersji Ag i Ro więc dobiorę eksperymentalnie.

 

Dziś zamieniłem wtyk w gniazdku z Ag na Ro i ciekawa konkluzja. O ile wcześniej kiedy testowałem dwa Furutechy połączenia rodowane były idealne, o tyle teraz z Yarbo na wzmaku rod wprowadza odrobinę wyostrzenia. Ale zalet jest więcej, przede wszystkim precyzyjna scena. Źródła pozorne są "widoczne" z większą łatwością. Wzrosła tez konturowość średnich rejestrów i górnego basu.

 

Chyba wrócę do wersji Ag a Ro założę na Yarbo na wzmaku. Obecnie jest na Cu. Niesamowite jak "głupia" wtyczka zmienia pasmo dźwięku..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wszystko przypomina strojenie kwitka do kożucha . Większość kabli z metra , to ciemne i mętne przewody techniczne , nawet te uznane ze znaczkiem markowym poważnych firm . W niektórych przypadkach żywcem wyjęte z budowy lub wojska . Ale to nie znaczy że są to kable przypadkowe . Są bardzo rzetelnie porównywane z najlepszymi ze swojej klasy , i albo wchodzą do produkcji / bo są doble lub lepsze / albo sa odrzucane ...i wtedy kosztują b mało i można z nich zrobić sznur do żelazka , albo kabel DIY .

Znalezienie dobrego przewodu , zajmuje trochę , można wykonać z 15 projektów i dalej być w zaklętym kręgu , choć czasem można utrafić coś " taniego . Sieciówki markowe , które też można nabyć z metra" , też mają swoje ograniczenia , wady i zalety ale są już droższe .

Kolega Dudi265 też ma rację , ... może warto posłuchać kabla na głośnikach , ocenić jego przydatność , a następnie zastosować do sieci .

W jego przypadku , było całkiem dobrze , ale nie zawsze tak bywa , np po kilku godzinach zaczyna jazgotać ( wtedy można go wyłączyć na 5 min i będzie już ok , po ponownym włączeniu ) . trzeba sprawdzać . I powiem , że trudno uzyskać optymalny efekt , szczególnie do lepszego wzmacniacza , który wymaga klarowności i czystej przejrzystości ...wtedy prawie wszystkie kable można użyć do lampki . Ale trzeba szukać , łączyć i sprawdzać . W mojej sieciówce kable przyjechały z usa ( na plusie ) i z uk ( na minusie ) . Dopiero wtedy zagrały odpowiednio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto posłuchać kabla na głośnikach

czy dobrze zrozumiałem? sieciówkę podłączyć jako głośnikowy? :O

jeśli tak, to jak to ocenić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.