Jump to content
janiq

Kabel sieciowy DIY

Recommended Posts

...

W dniu 21.03.2019 o 20:31, adalbert napisał:

5 N , jakieś słabiutkie to OCC.

Wiem wiem, droga kręta ale stanęło na wyższym poziomie:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Edited by Cezary_58669

W dniu 21.03.2019 o 20:31, adalbert napisał:

5 N , jakieś słabiutkie to OCC.

Nie ma znaczenia, ważne jak gra ;)

Sporo 7n jest tylko "na papierze". W rzeczywistości to nawet ledwie jest OFC. Internet zniesie wszystko. Zwłaszcza niskie ceny ;)

Edited by boomaga

Sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy – niezwykle dobrze

To są charakterystyki wtyków sieciowych IeGO, jakiś czas temu też je tu wklejałem. Mogę nawet pokusić się o uogólnianie że jest to ogólny opis brzmienia dobrych jakościowo miedzianych wtyków, w zależności od rodzaju materiału jakim są platerowane.

• Like 2
  • Haha 1

No tak. W takim razie bez komentarza. Trzeba stąd uciekać. I to jak najszybciej!

Robi się niebezpiecznie.

12 godzin temu, karol48 napisał:

No tak. W takim razie bez komentarza. Trzeba stąd uciekać. I to jak najszybciej!

Robi się niebezpiecznie.

Dzięki. Doceniamy.

• Haha 3

Aqua La Voce S2 + SOtM tX-USBexp, Luxman L-505uXII,  Tannoy Revolution XT8F
Tellurium Q Ultra Black, EWA LS-XXV, Hijiri HCI-R10, Acrolink&Oyaide&Furutech

Podłączyłem parę dni temu yarbo 8000 (wtyki rodowane też yarbo)  do singxera su1 i efekt jakby system grał na sterydach, ogromne ''basiszcze'', uderzenie i dynamika oraz wycofana średnica. Góra całkiem niezła bez ostrości  czy nadmiernej jaskrawości, chyba najbardziej neutralna. Przekaz bardziej energetyczny od dh labs power plus. Kabel specyficzny i daleko mu do neutralności tonalnej i klasy oyade tunami v2 czy neotecha 3003III.

Dokładnie, potwierdzasz moje obserwacje. Ale jest tani i może komuś przypasować do systemu który takiego podładowania basu potrzebuje.

Dopiero najwyższy model jest bliższy równowadze. Ale wtedy lepiej dołożyć do Tunami.

Aqua La Voce S2 + SOtM tX-USBexp, Luxman L-505uXII,  Tannoy Revolution XT8F
Tellurium Q Ultra Black, EWA LS-XXV, Hijiri HCI-R10, Acrolink&Oyaide&Furutech

Pokombinowałem z podłączeniem yarbo 8000 do różnych odbiorników i sprawa wygląda u mnie następująco: ten kabel wprowadza podobny efekt do opisywanego wcześniej także po podłączeniu do listwy Tomanka zasilającej system stereo oraz bezpośrednio do daca. Czyli podłączony do listwy i źródeł u mnie zdecydowanie się nie sprawdza. Natomiast połączenie yarbo do integry oraz tunami (wcześniej zasilało wzmacniacz) do listwy przynosi natychmiastową poprawę w każdym aspekcie. Czytałem kiedyś opinie, że najlepszy kabel powinien zasilać listwę i się o tym przekonałem. Najlepsze jest to, że ten układ przywraca w znacznym stopniu właściwą proporcję nie tylko basu ale całego pasma , słychać wszystkie pozytywne cechy tunami jednoczesnie zmniejszając odstępstwa od neutralności yarbo.

Edited by Cezary_58669

Od kiedy to WĘŻYK AKWARYSTYCZNY (do napowietrzania lub filtra) używa się jako dodatkowej izolacji dla PRZEWODU GŁOŚNIKOWEGO, który ma służyć jako PRZEWÓD SIECIOWY? Masakra...

• Thanks 1

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

37 minut temu, JanF napisał:

Wczoraj zrobiłem swój pierwszy kabel sieciowy z kabla głośnikowego firmy Micro-Precision SC
o sygnaturze 44716. (...) Efekt odsłuchowy, po podpięciu kabelka, zaskoczył mnie, jestem w stanie szoku, dźwięk zyskał w każdy aspekcie

Gratulacje, o to chodzi!

25 minut temu, Tadeiro napisał:

Od kiedy to WĘŻYK AKWARYSTYCZNY (do napowietrzania lub filtra) używa się jako dodatkowej izolacji dla PRZEWODU GŁOŚNIKOWEGO, który ma służyć jako PRZEWÓD SIECIOWY? Masakra...

Nie znasz się. 😉

Tadeiro ... czepiasz się ... to było pierwsze podejście, żeby sprawdzić, co jest na rzeczy.
Teraz, kiedy wiadomo, że to gra, pomyślimy o pozostałych aspektach tematu?

Edited by JanF

Mistrz Yoda powiedział: Jest Moc! Ale, przede wszystkim Skywalker, jest Moc Mocy i Moc Mocy Mocy, jako pierwsza i druga pochodna i te trzeba posiąść! Wyskakuj z tego kokpitu i bierz się za tabliczkę mnożenia, długa droga przed nami!

43 minuty temu, JanF napisał:

Wtyczka zwykła za parę złotych z marketu budowlanego

Ale z drugiej strony nie ma wtyczki. Zasilasz tym kablem głośniki? 😉

Proponuję sznurówki nasączyć w osolonej wodzie i owinąć w foliowe torebki śniadaniowe. Kolejny koc z głośników spadnie, gdy zamiast wtyczki użyjesz grafitowych wkładów do ołówków automatycznych.

- Friedrich Nietzsche

1 minutę temu, soundchaser napisał:

Ale z drugiej strony nie ma wtyczki. Zasilasz tym kablem głośniki? 😉

Wpinam przewody do popularnej 'kostki', czyli listwy połączeniowej doprowadzającej napięcie do strony pierwotnej TS.

Edited by JanF

Mistrz Yoda powiedział: Jest Moc! Ale, przede wszystkim Skywalker, jest Moc Mocy i Moc Mocy Mocy, jako pierwsza i druga pochodna i te trzeba posiąść! Wyskakuj z tego kokpitu i bierz się za tabliczkę mnożenia, długa droga przed nami!

1 minutę temu, JanF napisał:

Wpinam przewody do popularnej 'kostki', czyli listy połączeniowej.

Aha. To świetne rozwiązanie. Innowacyjne. Gratuluję pomysłu, no i efektu brzmieniowego. Zazdroszczę. 😉

3 minuty temu, Tadeiro napisał:

Proponuję sznurówki nasączyć w osolonej wodzie i owinąć w foliowe torebki śniadaniowe. Kolejny koc z głośników spadnie, gdy zamiast wtyczki użyjesz grafitowych wkładów do ołówków automatycznych.

Rozumiem, twoim zadaniem jest ośmieszyć pojawiające się informacje DIY, ile bierzesz Tadeiro za post?  

6 minut temu, JanF napisał:

ile bierzesz Tadeiro za post?  

2 złote. Plus za każdy lajk pod postem kolegi po fachu - 50 groszy. 😉

Uzbiera się z tego niezła sumka dziennie. 😉 

Edited by soundchaser

8 minut temu, soundchaser napisał:

Aha. To świetne rozwiązanie. Innowacyjne. Gratuluję pomysłu, no i efektu brzmieniowego. Zazdroszczę. 😉

A co tu można innego zrobić?
Kiedyś lutowałem wszystkie przewody do PCB, potem stosowałem terminale ARK, teraz z lenistwa kupuję kostkę i po temacie, jest najprościej. 

Edited by JanF

5 minut temu, JanF napisał:

Rozumiem, twoim zadaniem jest ośmieszyć pojawiające się informacje DIY

Takie "informacje" powinny być niezwłocznie usuwane. Pretendujesz do nagrody Darwina. Jesteś blisko podium zaraz obok tak "pożytecznych informacji", jak zastąpienie bezpiecznika kawałkiem drutu w celu "poprawy brzmienia".

- Friedrich Nietzsche

Myślę, że kable głośnikowe i zaawansowane kable sieciowe mają dużo wspólnego ... trzeba by się tym pobawić, bo to fajna zabawa jest przede wszystkim ... oczywiście, aspekty bezpieczeństwa na pierwszym, drugim i trzecim miejscu ... dopiero potem pozostałe sprawy.

2 minuty temu, Tadeiro napisał:

Takie "informacje" powinny być niezwłocznie usuwane. Pretendujesz do nagrody Darwina. Jesteś blisko podium zaraz obok tak "pożytecznych informacji", jak zastąpienie bezpiecznika kawałkiem drutu w celu "poprawy brzmienia".

A ty dalej swoje ...

3 minuty temu, Tadeiro napisał:

Jesteś blisko podium zaraz obok tak "pożytecznych informacji", jak zastąpienie bezpiecznika kawałkiem drutu w celu "poprawy brzmienia".

Przecież bezpiecznik to jest właśnie kawałek drutu, tylko cała filozofia polega na tym jaki kawałek drutu w nim siedzi. 😉

5 minut temu, soundchaser napisał:

cała filozofia polega na tym jaki kawałek drutu w nim siedzi

No to do dzieła. Jaki kawałek drutu w nim siedzi?

- Friedrich Nietzsche

2 minuty temu, Tadeiro napisał:

No to do dzieła. Jaki kawałek drutu w nim siedzi?

Kolego, 'nie siedzi', tylko jest wmontowany, 'siedzi' się tylną częścią ciała na stołku ...

Edited by JanF