Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, boomaga napisał:

Nie nawracaj, bo to nie ma sensu.

Nie mam zamiaru nikogo nawracać w jego własnym "kościele". Nie udzielam się w zakładce Hi-End. Tam można pisać co ślina na język przyniesie, żeby zabłysnąć w towarzystwie. Tu jest zakładka DIY i szamanów oraz szarlatanów prosimy do saloniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wiesz jakie są powody tego ciągłego "mundrowania" się i ironizowania sceptyków?
1. problem z akceptacją, że ktoś inny słyszy więcej;
2. nieodparta chęć posiadania racji za wszelką cenę;
3. potrzeba trollowania w postaci szydzenia i różnych form wyśmiewania w celu popisywania się
    przed innymi kolegami sceptykami dla nabijania punktów, poprzez lajki od nich.
O sobie piszesz i na dodatek spamujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, Tadeiro napisał:

Tu jest zakładka DIY i szamanów oraz szarlatanów prosimy do saloniku.

Czyli uważasz, że przyklejanie kondów do płyty pcb i wiązanie trytytką jest objawem szamanizmu u konstruktorów takiego np Luxmana, Mcintosha, MBLa?

Wzorowanie się na najlepszych jest czymś złym? To, że nie do końca możemy wyjaśnić dlaczego coś tam działa, nie znaczy, że nie działa :) Wystarczy eksperymentować i obserwować. Po to jest dział DIY.

Zapomniałbym...

Warto być otwartym, bo takie bardzo skostniałe poglądy często prowadzą do zgorzknienia i frustracji i na pewno nie są twórcze.

A przecież tu mamy dział DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, boomaga napisał:

Czyli uważasz, że przyklejanie kondów do płyty pcb i wiązanie trytytką jest objawem szamanizmu u konstruktorów takiego np Luxmana, Mcintosha, MBLa?

Chodziło o "dociążenie" wtyczki. Nie rozmydlaj.

26 minut temu, boomaga napisał:

Luxmana, Mcintosha, MBLa?

Dlaczego wyjechałeś zaraz z tymi firmami? Takie rzeczy można znaleźć w zwykłym sprzęcie Hi-Fi i to wiekowym. Ileż to razy były pytania o cieknący kondensator elektrolityczny, a później okazało się, że to klej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tadeiro

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, Tadeiro napisał:

Ileż to razy były pytania o cieknący kondensator elektrolityczny, a później okazało się, że to klej.

No widzisz można? Można :)

19 minut temu, Tadeiro napisał:

Chodziło o "dociążenie" wtyczki. Nie rozmydlaj.

Dokładnie.

Tadeiro z tego co czytam w Twoich wypowiedziach, nie jesteś jakimś młodzieńcem. Na pewno wiec umiesz łączyć fakty i wyciągać wnioski.

Ja dałem wskazówkę, a co z nią zrobisz to zależy od Ciebie. 

Każdy ma swoją drogę w audio :) a życzę abyś na swojej, odnalazł nirwanę w słuchaniu muzyki. Bo tak naprawdę to chodzi przecież o muzykę, prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, boomaga napisał:

Na pewno wiec umiesz łączyć fakty i wyciągać wnioski.

Umie, ale tak by pasowały do jego teorii. ?

17 minut temu, pataus napisał:

Czy możesz rozwinąć po co "dociążać " wtyczkę w gniazdku?

1. po to by z niego nie wypadła;
2. po to, by prąd lepiej płynął przez kabel i nie podlegał drganiom.

Może być? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, JanF napisał:

Drugi ściemniacz się włączył ...

Kable głośnikowe typu 'te lepsze' mają dużo wspólnego z kablami sieciowymi - obciążenie prądowe jest podobne. Główna różnica sprowadza się do niższego napięcia przebicia izolacji przewodu i zdecydowanie gorszych właściwości mechanicznych. Tak się składa, że te rzeczy można w procesie DIY nadrobić i mieć frajdę ze zdecydowanie  lepszego brzmienia toru! 
Co bym radził wszystkim, którzy za to się wezmą, poszukać w swoim otoczeniu  osobę z uprawieniami  (i praktyką!) do gmerania  w sieci elektrycznej  i poprosić o konsultację - to nie wiele kosztuje, a zabezpieczy nasze amatorskie działania DIY z siecią energetyczną 230 V AC.   

Już lepiej nastąpiła chwila refleksji.

kable zasilające powinny wytrzymać min. 4kV - napięcie przebicia a taka rurka do napowietrzania nie jest na to testowana.

Publikowanie takich informacji nie jest właściwe i może grozić nawet konsekwencjami prawnymi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:

1. po to by z niego nie wypadła;

O, tak. Może być, że trollujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1. po to by z niego nie wypadła;
2. po to, by prąd lepiej płynął przez kabel i nie podlegał drganiom.
Może być?
1.Żadna mi jeszcze nie wypadła a mam ich dużo we wszelkich urządzeniach domowych. Oczywiście zwykle standardowe.
2 Tu problem mam: co ma polegać drganiom ? Prąd? No i nadal nie wiem co ma ciężar wtyczki do "lepiej" ( cokolwiek masz na myśli) płynącego prądu.
Jesteś pewny że chcesz to tłumaczyć bo nie Ciebie pytałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pataus napisał:

nie Ciebie pytałem?

Sam jestem ciekaw co Kolega boomaga odpowie.
Na wszystko jest przecież jakieś wytłumaczenie. Sceptycy wiedzą o tym najlepiej. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież odpowiedziałem ;)
Wystarczy wyciągnąć wnioski. Jeśli ktoś zaczaił, to wie o co chodzi, a jak nie to cóż, nikt nie jest doskonały ;)
No właśnie nie powiedziałeś nic konkretnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 @soundchaser

Spokojnie każdy ma swój sposób na dobre audio, jeden lepszy, drugi gorszy, "ważne aby klient był zadowolony".

Takie emocjonalne przepychanki nie wnoszą nic dobrego. Podejrzewam, ze gdybyśmy wszyscy spotkali się w realu, cała rozmowa miałaby przebieg o wiele kulturalniejszy i luźniejszy.

Wszelkie wypowiedzi na forum mają to do siebie, że nie widząc interlokutora, ciężko ocenić jego prawdziwe intencje i emocje. Po za tym chcąc, nie chcąc sami nakręcamy się niekoniecznie w dobrym kierunku.

Proponuje więcej dystansu...

Czego i sobie życzę ;) żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiedza tajemna ...takie audiowudu? Jednak poproszę o informacje o jakich drganiach we wtyczce mowa i jakie mają wpływ na przesył pradu do urządzenia . To zakładka DIY komuś może się przydać podczas budowania swojego kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli już to audio voodoo ;)

Pataus szacun, że nie odpuszczasz. To za to dam Ci jeszcze jedną wskazówkę. Sieciówki odpowiednio zrobione (nie mówię tu o poprawności elektrycznej, bo to oczywiste i nie podlega dyskusji) działają jako filtr, czasami lepszy, czasami gorszy, czym lepszy filtr tym sygnatura dźwiękowa zasilającego sprzętu jest wyższa (lepsza) i tu nie ma żadnego "wudu", to słychać w każdym dobrym sprzęcie.

Niestety by zrobić dobrą sieciówkę nie wystarczy kupić kabel i wtyczki, choć im lepsze komponenty tym większe prawdopodobieństwo lepszego grania.

Spróbuję jeszcze Cię nakierować. Odpowiedz sobie, po co przykleja się kondy do PCB, skoro wystarczy przylutować, i tak nie odpadną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondy są w innym miejscu . Ty opisujesz prąd zmienny. Filtrowanie prądu zmiennego z czego ? Składowej stałej ? Sa do tego specjalne urządzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, boomaga napisał:

Tak samo w lepszych sprzętach , choć nie tylko, kondensatory zasilające są przyklejane do płyty a często jeszcze ze sobą wiązane opaską zaciskową. W kablach sieciowych płynie ten sam prąd ? widać i te same prawa fizyki obowiązują.

A może kolega przybliżyć to prawo fizyki, które mówi o wpływie wibracji kabla na prąd nim płynący?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, malikali napisał:

A może kolega przybliżyć to prawo fizyki, które mówi o wpływie wibracji kabla na prąd nim płynący?

A sobie poszuka :)

Kurła wszyscy by chcieli tylko na gotowe.

Ludzi, trzeba się ciut wysilić, samo nie przyjdzie.

Edytowane przez boomaga
,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
2 godziny temu, boomaga napisał:

To za to dam Ci jeszcze jedną wskazówkę. Sieciówki odpowiednio zrobione (nie mówię tu o poprawności elektrycznej, bo to oczywiste i nie podlega dyskusji) działają jako filtr, czasami lepszy, czasami gorszy, czym lepszy filtr tym sygnatura dźwiękowa zasilającego sprzętu jest wyższa (lepsza) i tu nie ma żadnego "wudu", to słychać w każdym dobrym sprzęcie.

Hmm ... może tak, może nie ... sam się zastanawiam, co się tu fizycznie  dzieje?

W gniazdku mamy SEM generowaną w elektrowni, przepuszczoną przez X transformatorów i kabli, ale potężną SEM turbiny elektrowni.

Ta SEM goni elektrony przez uzwojenie pierwotne trafa zasilającego wzmacniacz -  tu mam pierwsze primo, jeśli będziemy mieli długie przewody z uzwojenia pierwotnego podpięte do SEM E,  to efekt soniczny będzie gorszy, niż gdybyśmy mieli odcinek rasowego kabla zasilającego wpięty pomiędzy SEM i uzwojenie pierwotne?  q-źwa, dlaczego właściwości środowiska po stronie uzwojenia pierwotnego wpływają na dźwięk i jaki jest mechanizm fizyczny tego wpływu?       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, malikali napisał:

A może kolega przybliżyć to prawo fizyki, które mówi o wpływie wibracji kabla na prąd nim płynący?

Strasznie dużo pytań zadajesz jak na osobnika obeznanego z wiedzą techniczną. ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wpływ kabli zasilających na dźwięk jest wtedy gdy leżą tuż obok sygnałówki i głośnikowych . Wtedy znaczenia nabiera dobre ekranowanie . To moje skromne zdanie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
3 minuty temu, pataus napisał:

Jedyny wpływ kabli zasilających na dźwięk jest wtedy gdy leżą tuż obok sygnałówki i głośnikowych . Wtedy znaczenia nabiera dobre ekranowanie . 

Niekoniecznie, miałem kable w ekranie i bez położone w chaosie przewodów za szafką i te bez ekranu grały ZDECYDOWANIE lepiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)

Przedwczoraj, na szybko, zrobiłem test KS wg przepisu Melepety ze strony 6 niniejszego wątku - już dawno chodzi za mną ten przepis, który zrobiłem 'na szybko', żeby przekonać się o jego wartości. I tak, gdzieś sie zapodziały szpule z teflonem, musiałem użyć koszulek termokurczliwych, zabrakło też wężyka, w sumie wyszło coś takiego, jak na zdjęciu.

Odsłuch potwierdził dużą wartość soniczną przepisu kolegi Melepeta (Szacun!), kabel wymiata wszystkie energetyczne standardowe kable zasilające, ustępuje KS z kabla głośnikowego Micro-Precision 44716, ale to inny format grania i nie wiem, czy można oba te przypadki razem rozpatrywać?

U mnie, podpiąłem KS wg Melepety pod wzmacniacz testowy na 2A3 SE, bardzo dobrze oddaje cechy grania samego wzmacniacza i całego toru, bez dokładania swoich extra jakości sonicznych (co robi M-P 44716), a oto mi tu chodzi. 

Ps. na drugim planie są KG w trakcie budowy AN 6," + tandem STX 8" w niskim basie.

     

Test metody KS wg Malapeta.jpg

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, boomaga napisał:

Jeśli już to audio voodoo ;)

Niestety by zrobić dobrą sieciówkę nie wystarczy kupić kabel i wtyczki, choć im lepsze komponenty tym większe prawdopodobieństwo lepszego grania.

Kto pamięta jeszcze aby osiągnąć tzw. nirwanę budowało się IC z taśmy komputerowej 80 od HDD i tym podobne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, boomaga napisał:
3 godziny temu, malikali napisał:

A może kolega przybliżyć to prawo fizyki, które mówi o wpływie wibracji kabla na prąd nim płynący?

A sobie poszuka ?

Kurła wszyscy by chcieli tylko na gotowe.

Ludzi, trzeba się ciut wysilić, samo nie przyjdzie.

A to prawo nie jest gotowe jeszcze? Myślałem, że opracowania w tym temacie już istnieją ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pszczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani słowa o szlauchu z akwarium! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.