Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, porlick napisał:

Nie musi, ale jest o wiele więcej b. dobrych urządzeń skonstruowanych profesjonalnie, od tych zrobionych przez "garażowych magików"

Ale to Ty piszesz o "garażowych dłubaczach", nie ja.
Ja tylko próbuję Ci bezskutecznie wyjaśnić, że dokonując wyboru wśród klocków fabrycznie skonstruowanych przez inżynierów i opierając się jedynie na papierowych parametrach, czy wykresach nie można złożyć optymalnego systemu, bo do tego potrzebny jest przede wszystkim test odsłuchowy.
A z tego co Ty w kółko piszesz jasno wynika, że Tobie wystarczy jedynie "wiedza techniczna", by potrafić ocenić co z czym będzie dobrze grało.
Zresztą trudno się dziwić takiemu podejściu sceptyka, który nie słyszy wielu występujących różnic w brzmieniu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, soundchaser napisał:

Tobie wystarczy jedynie "wiedza techniczna", by potrafić ocenić co z czym będzie dobrze grało.
Zresztą trudno się dziwić takiemu podejściu sceptyka, który nie słyszy wielu występujących różnic w brzmieniu. ?

Mi wiedza techniczna wystarczy, żeby ocenić co z czym MOŻE dobrze zagrać i co z czym DOBRZE NIE ZAGRA. Nie jestem tak kategoryczny w ocenach, jak to widzisz w swym ograniczonym zerojedynkowo umyśle. Nie ma czarno-białego swiata audio. 

Jak jasno przedstawiłeś na przykladzie trąbkowo-saksofonowym, też nie słyszysz wielu różnic brzmienia.

35 minut temu, fafarskid napisał:

Nie chcielibyście wrócić do audio mity? Czy ciągle te same teksty muszą być wszędzie? 

Ta sama tematyka, to i teksty podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, porlick napisał:

jak to widzisz w swym ograniczonym zerojedynkowo umyśle. Nie ma czarno-białego swiata audio. 

I kto to pisze? To już zakrawa na hipokryzję. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, porlick napisał:

 od tych zrobionych przez "garażowych magików"- te należą do wręcz wyjątkowych wyjątków.

 

Czyżbym się mylił czy takie tuzy jak :cambrieaudio ,Macintosh  ,Nad, itp nie zaczynali w garażu !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zaczynali, ale są już "normalnymi" producentami- z laboratorium, biurem projektowym i kontrolą jakości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca garażowa już według ciebie powinna ich dyskwalifikować!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pszczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na przykładach, ci wyjątkowi potrafią wyrosnąć z produkcji garażowej i działać  normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Pszczyna napisał:

Cytując nadredaktora  ,,gdy już nie słyszymy różnicy w dźwięku po wymianie kabli , wówczas osiągnęliśmy już nirwanę ,czyli efekt końcowy i możemy spocząć na laurach ''

I właśnie spocząłem na laurach...te druty, które mam są git ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, porlick napisał:

Jak widać na przykładach, ci wyjątkowi potrafią wyrosnąć z produkcji garażowej i działać  normalnie.

Ale jakby tworzyli świetne klocki nadal metodą "garażową", które kładłyby na łopatki wiele fabrycznych sprzętów hi-endowych,
to w oczach i uszach takiego sceptyka jak Ty byłyby to badziewia nadające się do kosza, bo zrobione przez "dłubacza", a nie inżyniera z fabryki. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, porlick napisał:

Znając zagadnienia techniczne związane z prawidłowym łączeniem sprzetu

Porlick a powiedz tak szczerze, czy Ty byłeś na odsłuchach sprzętu z prawdziwego zdarzenia, gdzie testowano sieciówki?

Bo znałem paru niedowiarków, dopóki na własne uszy się nie przekonali, że ich teoria jest do d.. ., sorki do bani

Aktualnie osobiście nie znam żadnego sceptyka kablowego w realu, a na tym forum tych wirtualnych jest sporo.

Ciekawe zjawisko socjologiczne... a może nawet psychologiczne ?

I ja bym się nie wycierał tak często wiedzą i zagadnieniami technicznymi, bo w tym przypadku właśnie raczej wychodzi ignorancja.

Nie traktuj tego jako atak na siebie, tylko życzę Ci więcej dystansu i otwartości, bo wszak tylko otwarty umysł może coś osiągnąć, prawda?

A mówimy o przyjemności ze słuchania muzyki w jak najlepszej jakości, co niestety skazuje nas na  poszukiwanie dobrego systemu audio, który tę muzykę może oddać jak najwierniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, boomaga napisał:

Porlick a powiedz tak szczerze, czy Ty byłeś na odsłuchach sprzętu z prawdziwego zdarzenia, gdzie testowano sieciówki?

Bo znałem paru niedowiarków, dopóki na własne uszy się nie przekonali, że ich teoria jest do d.. ., sorki do bani

Aktualnie osobiście nie znam żadnego sceptyka kablowego w realu, a na tym forum tych wirtualnych jest sporo.

Ciekawe zjawisko socjologiczne... a może nawet psychologiczne ?

I ja bym się nie wycierał tak często wiedzą i zagadnieniami technicznymi, bo w tym przypadku właśnie raczej wychodzi ignorancja.

Nie traktuj tego jako atak na siebie, tylko życzę Ci więcej dystansu i otwartości, bo wszak tylko otwarty umysł może coś osiągnąć, prawda?

A mówimy o przyjemności ze słuchania muzyki w jak najlepszej jakości, co niestety skazuje nas na  poszukiwanie dobrego systemu audio, który tę muzykę może oddać jak najwierniej.

A był, sam neidawno słuchał z kina domowego a teraz i tak dobrze bo przeszedł na stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, bogdan_ napisał:

tak dobrze bo przeszedł na stereo.

Czyli postęp jest, to najważniejsze.

Po prostu potrzebuje więcej czasu.

I w tym wypadku apeluje do kolegów o więcej wyrozumiałości i nie zacietrzewianie się w dyskusji, bo jak widać w tym temacie będzie po prostu jałowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bogdan_ napisał:

A był, sam neidawno słuchał z kina domowego a teraz i tak dobrze bo przeszedł na stereo.

Od bardzo dawna nie aktualizowałem profilu, ale niech będzie. 

O ile pamiętam, pisalem też o przygodzie z kinem domowym, więc stereo u mnie było od zawsze- kłania się czytanie ze zrozumieniem.

11 godzin temu, ziko369 napisał:

Ja muzyki słucham a nie zmieniam co chwilę druty, klocki..

Podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, boomaga napisał:

Fantazja ludzi nie zna granic.

kurła ludzi, to nawet miedź ofc nie jest...

Szkoda czasu i atłasu...

 

 

 

Skąd wiesz jak to gra..?

7 minut temu, boomaga napisał:

Fantazja ludzi nie zna granic

Tu masz rację...nie zna, szczególnie jak słuchają drutów zamiast muzyki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
26 minut temu, ziko369 napisał:

Skąd wiesz jak to gra..?

Bo byli fachowcy, którzy przynosili takie kable do testowania ? 

ale każdy ma swój etap, tylko szczytem ignorancji albo cwaniactwa jest sprzedawanie takiego czegoś na alle.

26 minut temu, ziko369 napisał:

Tu masz rację...nie zna, szczególnie jak słuchają drutów zamiast muzyki ...

czyli rozumiem, że Twój sprzęt audio jest bez okablowania? pewnie zasilany bezpośrednio przez panele słoneczne ? 

Ja używam okablowania, żeby móc cieszyć się muzyką. U mnie niestety albo stety wszystkie urządzenia są podłączone do sieci zasilającej przez bardzo dobre sieciówki. Niestety nie DIY, ale DIY przerabiałem i wiem, że na pewnym poziomie wyżej nerek nie podskoczysz. Mówię o osobach, które mają "ciut" większe wymagania niż boombox manta i helukabel.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym poziomie jest potrzebny przewód z pieczęcią mistrza żeby grało ? Zamiast tak dokładać sieciówki radziłbym przyjrzeć się instalacji w domu, a zwłaszcza połączeniom w puszkach. Nawet gdyby złożyć, że mogłoby to mieć jakiś wpływ, to wymiana instalacji na większe przekroje plus dobre połączenia dałoby kilkanaście razy więcej niż 1.5m sieciówki z nadprzewodnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, malikali napisał:

Na pewnym poziomie jest potrzebny przewód z pieczęcią mistrza żeby grało ? Zamiast tak dokładać sieciówki radziłbym przyjrzeć się instalacji w domu, a zwłaszcza połączeniom w puszkach. Nawet gdyby złożyć, że mogłoby to mieć jakiś wpływ, to wymiana instalacji na większe przekroje plus dobre połączenia dałoby kilkanaście razy więcej niż 1.5m sieciówki z nadprzewodnika.

Kolego myślę, że bardzo mądrze prawisz ? dobre połączenia robią roznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
39 minut temu, boomaga napisał:

Bo byli fachowcy, którzy przynosili takie kable do testowania ? 

ale każdy ma swój etap, tylko szczytem ignorancji albo cwaniactwa jest sprzedawanie takiego czegoś na alle.

czyli rozumiem, że Twój sprzęt audio jest bez okablowania? pewnie zasilany bezpośrednio przez panele słoneczne ? 

Ja używam okablowania, żeby móc cieszyć się muzyką. U mnie niestety albo stety wszystkie urządzenia są podłączone do sieci zasilającej przez bardzo dobre sieciówki. Niestety nie DIY, ale DIY przerabiałem i wiem, że na pewnym poziomie wyżej nerek nie podskoczysz. Mówię o osobach, które mają "ciut" większe wymagania niż boombox manta i helukabel.

To Cię zdziwię...moje druty kosztowały dwa razy tyle co kolumny ?

Tylko, że ja je mam bo mi się kolor podoba...lubię niebieski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
Godzinę temu, boomaga napisał:

Bo byli fachowcy, którzy przynosili takie kable do testowania ? 
ale każdy ma swój etap, tylko szczytem ignorancji albo cwaniactwa jest sprzedawanie takiego czegoś na alle.

Spoko, na razie cena jest znacznie poniżej kosztów, też trzeba wziąść pod uwagę, że różne paści są używane i nawet takie kable dają jakiś słyszalny wzrost jakości - a to jest cenne doświadczenie ustawiające właściwą perspektywę.   

Godzinę temu, boomaga napisał:

U mnie niestety albo stety wszystkie urządzenia są podłączone do sieci zasilającej przez bardzo dobre sieciówki.
Niestety nie DIY, ale DIY przerabiałem i wiem, że na pewnym poziomie wyżej nerek nie podskoczysz.

Tak to się zwykle kończy, DIY ma swoje granice i przyjemnie się je testuje, czy aby czegoś ekstra jeszcze nie da ugrać - ta gra warta jest swojej ceny, a zdobyte doświadczenie jest bezcenne!!!   

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, ziko369 napisał:

To Cię zdziwię...moje druty kosztowały dwa razy tyle co kolumny

W audio mnie nic nie dziwi... Tym bardziej ceny ?

Ważne, że gra muzyka i klient jest zadowolony.

1 godzinę temu, malikali napisał:

o wymiana instalacji na większe przekroje plus dobre połączenia dałoby kilkanaście razy więcej niż 1.5m sieciówki z nadprzewodnika.

i tu się mylisz...

1,5m ostatnie ma całkiem spore znaczenie, nieraz większe niż kosmiczna instalacja z nadprzewodnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, boomaga napisał:

i tu się mylisz...

1,5m ostatnie ma całkiem spore znaczenie, nieraz większe niż kosmiczna instalacja z nadprzewodnika ?

Ma mniejsze znaczenie, bo jeśli instalacja będzie np. wykonana z cienkich kabli aluminiowych, to ostanie 1.5m nie dośpiewa jej mniejszych oporów i dalej będą straty przy dużym poborze prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, porlick napisał:

O ile pamiętam, pisalem też o przygodzie z kinem domowym, więc stereo u mnie było od zawsze- kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Czego Bogdan nie zrozumiał? Miałeś kino domowe? Miałeś. Później stereo jakieś? Też. Napisał nieprawdę manipulancie?

1 godzinę temu, ziko369 napisał:

To Cię zdziwię...moje druty kosztowały dwa razy tyle co kolumny ?

Tylko, że ja je mam bo mi się kolor podoba...lubię niebieski ?

Ja pierdzielę...serio?
To Ty niezły snob jesteś i chyba śpisz na pieniądzach. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
19 minut temu, malikali napisał:

Ma mniejsze znaczenie, bo jeśli instalacja będzie np. wykonana z cienkich kabli aluminiowych, to ostanie 1.5m nie dośpiewa jej mniejszych oporów i dalej będą straty przy dużym poborze prądu.

Na jakiej podstawie to mówisz?
Z całym należnym szacunkiem, ale, jak mówisz na podstawie, że 'tak mi się wydaje', to wsadź sobie tą opinię do doopy!

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tak twierdzi na podstawie "naukowej wiedzy" propagowanej przez wszystkich techników - sceptyków.
Dokładnie tej, którą można mieć właśnie w dupie. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, JanF napisał:
40 minut temu, malikali napisał:

Ma mniejsze znaczenie, bo jeśli instalacja będzie np. wykonana z cienkich kabli aluminiowych, to ostanie 1.5m nie dośpiewa jej mniejszych oporów i dalej będą straty przy dużym poborze prądu.

Na jakiej podstawie to mówisz?
Z całym należnym szacunkiem, ale, jak mówisz na podstawie, że 'tak mi się wydaje', to wsadź sobie tą opinię do doopy!

Na podstawie prawa Ohma. Jeśli uważasz inaczej możesz sprawdzić doświadczalnie co się stanie, a stanie się to, że na drutach o większym oporze wydzieli się ciepło i to jest strata której najlepsza wypasiona sieciówka nie naprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, malikali napisał:

Na podstawie prawa Ohma

Hahaha... ? Nie bądź śmieszny. Prawo Ohma ma tu zastosowanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.