Skocz do zawartości
IGNORED

Konwerter USB-I2S-SPDIF na TAS1020B tryb asynchroniczny 24bit/96kHz


JarekC

Rekomendowane odpowiedzi

Konwerter do mnie dotarł.

Jest mój :-), więc poza forumowymi odsłuchami w sensie kolejki :-).

 

Narazie po I2S, potem będzie SPDiF.

 

Tutaj jest niepewność: czy w wersji z SPDIF sygnał mozna pobierać z I2S i SPDiF?

 

Do sprzętu podłaczę go w weckend.

 

Teraz się wygrzewa na gęstych formatach.

 

Optycznie pracuje ok, tzn diody gadają zgodnie z założeniami.

 

jest małe ale - przełącznik zasilania pracuje odwrotnie do intuicyjnego położenia, tzn wychylenie w kierunku zew zasilania powoduje zasilanie z USB.

 

JarekC - dzięki za fajny układzik.

Czekam na wersje bardziej rozwojowe :-)

 

O dźwięku za kilka dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Linie I2S są bezpośrednio z TAS1020 podane na WM8804 i na złącze I2S.

W przypadku wersji SPDIF gdy chcemy podłączyć dodatkowo I2S to trochę obciąży linie

ale nie powinno być problemu. Kable do I2S powinny być maksymalnie krótkie.

Ewentualnie sygnały pobrane ze złącza I2S I2S można dodatkowo zbuforować.

 

Co do wyłącznika to rzeczywiście jest mało intuicyjny, ale płytkę projektowałem

zanim dostałem fizycznie przełączniki i tak wyszło.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wreszcie znalazłem wolną chwilę i zmontowałem układ z dwoma generatorami Fox Electronics FXO-HC738

oraz zaktualizowałem firmware aby obsługiwał tą konfigurację

Układ działa poprawnie :-))).

Muszę jeszcze pomierzyć jak wygląda pobór prądu bo dodatkowy stabilizator jest lekko ciepły.

Wg. karty katalogowej może pobierać 35mA

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie diody reagują na zmianę częstotliwości tylko na Wasapi out ( Win7 x64 ), na innych pluginach świecą się wszystkie jednocześnie, zarówno w Foobar, jak i jRiver. DAC to niestety tylko Mini PCM1793/LME49990 - zasilany baterią, więc o dźwieku niewiele da się powiedzieć, ale jest na tyle dobrze , ze nie ma potrzeby włączania cedeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Ja też nie słyszę :)

Uważaj uważaj bo Cię do laryngologa wyślą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>krashan_2

 

Stan diod określany jest na podstawie rozkazu SET_AUDIO_SAMPLE_FREQUENCY przesyłanego przez system.

Jeżeli świecą wszystkie diody oznacza to iż konwerter dostaje materiał w formacie 24bit/96kHz.

 

Jeżeli odtwarzasz materiał 16bit/44.1kHz a świecą wszystkie diody to znaczy że system upsampluje go do 24/96.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do eksperymentów, w których można sprawdzić upsampling (w dodatku inteligentny) można użyć cPlay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciut zabawy, wymaga sterowników ASIO i przyjmuje tylko niektóre formaty (bezstratne), ale ma możliwość ustawienia parametrów i robi to pewnie, w trybie debug wyświetla wysyłane parametry i ustawienia karty dźwiękowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupię wersję I2S, to będę w stanie ją rozbudować do S/pdif później? Dołożyć oscylatory itp.?

 

Aktualnie rozbudowa wymaga aktualizacji oprogramowania TASa.

Każda z wersji (I2S,SPDIF,Dwa generatory) ma inny software.

 

Pracuję nad programem do zdalnej aktualizacji przez port USB ale natrafiłem na kilka problemów.

Muszę oprogramować klasę USB DFU dla której nie ma standardowo w Windows.

Powinienem się z tym uporać do końca przyszłego tygodnia.

 

Na ten moment zmiana softu musi się odbyć u mnie.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony konwerter(I2S,SPDIF)dotarł. Pracuje z foobarem i ASIO bez żadnych problemów, aczkolwiek po podłączeniu do portu usb przed startem odtwarzania zapalone są wszystkie diody. Start utworu natychmiast zmienia ten stan. Sprawdziłem tylko tryb 44,1 i 96, przejście bez dodatkowych efektów dźwiękowych i zgodnie z JarkaC opisami sygnalizowane jest zmianami koloru, dodam że sygnalizacja ta jest szybsza niż wyświetlacz w moim dac-u. Zastosowałem zasilacz od starego rutera i jeszcze nastąpiła poprawa.

 

Jestem bardziej niż zadowolony. Wielkie podziękowania dla JarkaC za pomysł i wytrwałość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu do USB (system Windows) i poprawnym rozpoznaniu najczęściej zapalą się wszystkie LEDy sygnalizując format 24bity/96kHz.

Dzieje się tak dlatego, że ten format jest domyślnym w Windows i wszystkie komunikaty dźwiękowe są w takim formacie.

Nawet jeżeli schemat dźwiękowy jet wyłączony to Windows i tak przesyłają informację o Fsample.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W oczekiwaniu na zamówiony przeze mnie egzemplarz mam pytanie do osób które testowały konwerter z zewnętrznego zasilacza.

Jaka jest wrażliwość układu na jakość zewnętrznego zasilania? Czy rzeczywiście można podłączyć dowolny 5-9V z + po środku?,

Czy też może warto pokusić się o wykonanie zasilania dostosowanego do tego konwertera, aby wykorzystać optymalnie jego możliwości.

Jeżeli to nie ma sensu to nie ma co zawracać sobie głowy, ale jeżeli ma to może jakiś schemacik:)?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W oczekiwaniu na zamówiony przeze mnie egzemplarz mam pytanie do osób które testowały konwerter z zewnętrznego zasilacza.

Jaka jest wrażliwość układu na jakość zewnętrznego zasilania? Czy rzeczywiście można podłączyć dowolny 5-9V z + po środku?,

Czy też może warto pokusić się o wykonanie zasilania dostosowanego do tego konwertera, aby wykorzystać optymalnie jego możliwości.

Jeżeli to nie ma sensu to nie ma co zawracać sobie głowy, ale jeżeli ma to może jakiś schemacik:)?

Pozdrawiam

To tak moim zdaniem- zaznaczam:). Nie pchaj się w zasilacze wtyczkowe na przetwornicy bo to z reguły lipa, najlepiej klasyczny czyli trafo- mostek- kondensator-stab. Czy zasilanie ma duży wpływ , wypróbuję jutro , podłączając baterię . Różnica między zasilaniem po USB i zewnętrznym jest i to by najmniej nie na granicy percepcji, więc poprawy/zmiany należy się spodziewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak moim zdaniem- zaznaczam:). Nie pchaj się w zasilacze wtyczkowe na przetwornicy bo to z reguły lipa, najlepiej klasyczny czyli trafo- mostek- kondensator-stab. Czy zasilanie ma duży wpływ , wypróbuję jutro , podłączając baterię . Różnica między zasilaniem po USB i zewnętrznym jest i to by najmniej nie na granicy percepcji, więc poprawy/zmiany należy się spodziewać.

 

Dokładnie takie miałem właśnie podejrzenia. Staby są już na płytce więc pozostaje wybór diod i jakie pojemności zastosować?

Ciekaw jestem co wyniknie z porównania, może rzeczywiście pokusić się o zasilanie bateryjne 6V? Jakby jeszcze pod baterię podpiąć DAC to wtedy miałoby to większy sens ekonomiczny!

Te układy nie pobierają przecież dużo prądu, wystarczyłaby nieduża bateria.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria to przesada, zresztą jak pokazują różne testy(jak znajde to podam linka) zasilanie bateryjne wcale nie jest takie świetne.

I fakt - zwykłe zasilanie z transformatora + izolacja adum dawała sporo, warto coś takiego złożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co wyniknie z porównania, może rzeczywiście pokusić się o zasilanie bateryjne 6V? Jakby jeszcze pod baterię podpiąć DAC to wtedy miałoby to większy sens ekonomiczny!

 

x2. Od piatku posiadam konwerter JarkaC. Wlasnie "zrobilem" mu zasilanie bateryjne. Posiadam rowniez DACa, w ktorym zasilam bateriami PCMa oraz wzmacniacz sluchawkowy zasilany akumulatorem zelowym. Roznice sa tak oczywiste, ze praktycznie przepadlem na korzysc takiego rozwiazania. Kazdy moze sie o tym przekonac laczac szeregowo kilka baterii AA na przyklad. Wiecej w temacie jak jeszcze troche poslucham:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce robić izolację na ADUMie to jest na allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena nawet niezła:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter zasilam zasilaczem stabilizowanym transformatorowym Abasco i gra wybornie. Nic lepszego nie potrzeba biorąc pod uwagę zasilanie wykonane przez Jarka C na płytce konwertera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce robić izolację na ADUMie to jest na allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena nawet niezła:)

 

Jakby znalazła się jeszcze płytka do tego to byłoby super!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy wystarczy takie zasilanie, a nie inne nalezy sprawdzic nausznie, a nie formulowac ostatecznych stwierdzen. Ja sprawdzalem w DACu zasilanie dyskretne, ktore wrecz roznioslo na kawalki zaimplementowany regulator 7805 (mimo, ze to nic super hiper), a mimo to wpiecie zamiast tego zasilacza baterii dodaje to "cos", ze slucha sie i slucha. Niekoniecznie mowie tu, ze zmiana w kazdym elemencie bedzie tak samo slyszalna i zdaje sobie sprawe z niedogodnosci takiego rozwiazania. Niemniej warto sie samemu przkonac i wyciagnac wnioski, przede wszystkim dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby znalazła się jeszcze płytka do tego to byłoby super!

 

Jest na forum. Dzieło veterana jak dobrze pamiętam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum. Dzieło veterana jak dobrze pamiętam...

Jest w wersji rozbudowanej o przetwornicę ADUM 5000 i jest przełączanie trybów FULL/LOW i RESET. Nam taki wypas chyba nie jest potrzebny, można to uprościć do postaci zastosowanej w konwerterze na Tenorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w wersji rozbudowanej o przetwornicę ADUM 5000 i jest przełączanie trybów FULL/LOW i RESET. Nam taki wypas chyba nie jest potrzebny, można to uprościć do postaci zastosowanej w konwerterze na Tenorze.

Mogę przygotować taką prostą płytkę, ewentualnie z możliwością wyboru zasilania po stronie "wtórnej" 5V lub 3V3. Nie wiem czy byłby sens robić przełącznik FULL/LOW speed, czy na stałe full?

Z tym że od końca lutego do minimum połowy marca będę zupełnie poza obiegiem więc albo musielibyśmy zamknąć sprawę zapisów i wpłat na samym początku przyszłego tygodnia, albo dopiero w drugiej połowie marca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis potestowalem troszke konwerter od kolegi JarkaC na moim systemie sluchawkowym:

 

PC (Win7 64bit) - konwerter USB-I2S - Spencer DAC - wzmacniacz Black Pearl - Beyerdynamic DT931

 

vs

 

PC (Win7 64bit) - EMU1212 coax. - Spencer DAC - BP - Beyery

 

Najbardziej rzuca sie w uszy dynamika oraz ukazanie mikrodetali w utworach. Jak juz ktos wczesniej zauwazyl, bardzo fajnie wszystko slychac juz na niskim poziomie glosnosci. Jest pazur, aczkolwiek gora wydawala mi sie lekko wyostrzona na poczatku. EMU (czy tez sekcja cyfrowa DACa) gral, lagodniej, spokojnie, ale troche to bylo takie maskowanie - nie powiem, ze nie przyjemne.

Gdy podpialem do konwertera baterie 9v (nieco rozladowana)sytuacja ulegla znacznej poprawie w zakresie wysokich tonow oraz ogolnej holografii. Wszystko sie uspokoli, a bylo ciagle detalicznie. Dla mnie takie zasilanie jest lepsze niz jakiekolwiek dyskretne (mam porownanie w DACu). A to przeciez jeszcze gola plytka, choc sam nie wiem jak wplynie na odbior izolacja i generatory.

Plytke sobie zostawiam, a JarkowiC gratuluje swietnej roboty i zycze dalszych sukcesow:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa:), przełączanie FULL/LOW wg mnie zbędne, więc na stałe full, można zaszaleć na zasilaniu o stab Lineara SMD, ale ze względu na koszt chyba jeden na 3V3 wystarczy, albo zrobić tak samo jak zrobił zasilanie JarekC ze względu na możliwą małą pojemność za stabem.

Jak by co to piszę się na taką płytkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusję dotyczącą izolatora proponuję przenieść aby nie zaśmiecać tematu. Otworzyłem nowy temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę posłuchałem wersji zasilania- bateria kontra zasilacz. Chyba przynajmniej u mnie remis, różnice bardzo niewielkie , na baterii jakby żywiej, a zasilacz to troszkę takiego chłodku . Jeśli jest inaczej to bardzo, ale to bardzo nieznacznie i w sumie nie wiem jak docelowo będę całość zasilał. Pobór prądu jak na taki moduł nie jest mały bo przy zasilaniu z baterii 9V to 75mA przy zapalonych 3 ledach , jeśli świeci się jedna spada do 50mA, wiadomo ,że stab musi troszkę napięcie zbić w związku z tym bateria 6V jest pewnie bardziej optymalna i można zapotrzebowanie na prąd zmniejszyć pewnie o jakieś 20mA

 

Chyba przynajmniej u mnie remis

Ze wskazaniem na baterię, to po przesłuchaniu różnie nagranych plików Sting- All This Time- brzmi bosko właśnie na baterii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.