Skocz do zawartości
IGNORED

Konwerter USB-I2S-SPDIF na TAS1020B tryb asynchroniczny 24bit/96kHz


JarekC

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem pytania brzmią:

- do czego w ogóle konwerter potrzebuje tych 5V?

 

W przypadku konwertera z izolacja galwaniczna wymagane są dwa odseparowane napięcie zasilania:

- pierwsze (napięcie z portu USB) zasila stronę pierwotną ("brudną") separatora ADUM3160

- drugie (zewnętrzny zasilacz) zasila stronę wtórną separatora ADUM3160 i pozostałą cześć układu.

 

Podanie obydwu napięć z tego samego zasilacza spowoduje likwidację izolacji galwanicznej.

Jak dokładnie zachowa się ADUM3160 w takiej sytuacji nie sprawdzałem.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarkuC, zasilacz jaki stosuję z Twoim konwerterem to jest coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem, czy można to potraktować/interpretować jako podanie napięcia z tego samego zasilacza. W zasilaczu tym są bowiem dwie niezależne linie. Do każdej z nich stosuję osobne trafo toroidalne 30VA.

 

Mam takich zasilaczy kilka sztuk, gdyż jak wiadomo w PCAudio - do wielu miejsc potrzeba 5 Voltów. I się dobrze sprawdzają.

 

O to, czy ktoś stosował zewnętrzne zegary do Twojego konwertera zapytałem nie bez powodu. Mam bowiem dwa zegary w wersji lampowej od Abbasa (Abbas Audio) z Ukrainy. Stosowałem je z powodzeniem w lampizowanym Logitechu Squeezbox. Za "chwilę" będę miał możliwość podpięcia tych zegarów do konwertera WaveIO. WaveIO przygotowuje mi bowiem płytkę z możliwością podłączania dwóch zewnętrznych zegarów, jeden 22 ... MHZ, drugi 24 ...MHZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy mogę prosić o jakieś porady w sytuacji, gdy konwerter mi się "nie dogaduje" z komputerem. Objawy są takie, że uruchamiam konwerter. Świecą się dwie diody - skrajna lewa czerwona i skrajna prawa zielona. Jak uruchamiam komputer, to dioda zielona przez chwilę miga, następnie wraca do ciągłego świecenia.

 

Problem polega na tym, że uruchomione Daphile - nie "widzi" urządzenia audio. W opcji Audio Device wyskakuje komunikat: Waiting for the audio device initialization to complete.

 

Problem ten często się pojawia, jakby konwerter jakieś błędy łapał. Zamieniałem kable USB, łączyłem przez inny port USB (nie przez kartę JCAT - jak zwykle, ale przez port USB na płycie głównej). Nie pomaga.

 

Jak wcześniej mi się udało uruchomić system - czyli że konwerter się dogadywał z PC - to świeciły się dwie diody: zielona oraz czerwona obok zielonej.

Od czasu do czasu się konwerter "zawieszał" - pomagało wyłączenie i włączenie. Teraz jest blokada totalna. Lewa czerwona dioda i prawa zielona się świecą. I tyle. Daphile nie widzi audio device.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten konwenter tak ma,mam taki sam konverter i np podłaczajac do pc bez żadnego daphile tylko i wyłacznie TIDAL wolę to od daphile, konventer łapie bład i nie działa świecą się 2skrajne diody ale wtedy uruchamiam ponownie konventer,włączam na chwilę foobara i konverter przeskakuje w tryb normalny czyli 2diody koło siebie,potem włączam już normalnie TODAL i wszystko gra.

 

Natomiast konwerter nie rozpoznaje mi gestych plików puszczanych przez foobar, dziwny ten konverter,ale jako transport jest rewelacyjny,nie chce nic innego chyba ze za kilka tysięcy zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - dźwięk jest z niego OK. Nawet bardzo. Natomiast problemy z uruchomieniem potrafią dać się we znaki.

Nie rozumiem tego - jest jakiś specjalny tryb uruchamiania - jakaś sekwencja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jaki nadajnik optyczny do tego konwertera będzie najlepszy? zainstalowałem jakiś wyciągnięty z odtwarzacza dvd ale daje bardzo słabe światło i nie działa,widocznie to jakiś inny model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proszę bo jestem zainteresowany jedną sztuką.

 

Przy okazji Panie Jarku,bardzo proszę o podpowiedz,mam ten konwenter zrobiony tak aby działał z zewnętrznego zasilacza,a jeśli chciał bym go zrobić aby był bardziej mobilny i zastosować samo zasilanie z usb,to co mam usunąć ew co dolutować,bo chyba brakuje mi dwóch kondensatorów elektrolitycznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję z izolacją galwaniczna czy bez?

 

Raczej nie brakuje żadnych elementów, niektóre kondensatory mogły być montowane w różnych obudowach dlatego na PCB są wolne miejsca.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z konwerterem. Przez kilka miesięcy było dobrze a teraz po chwili grania jest "urządzenie nie rozpoznane". Ponowne włączanie i wyłączanie nie daje efektu. Sprawdzałem na 3 komputerach (win7, 8, 10) - wszędzie to samo. Napięcia są poprawne, przewody również - sprawdziłem kilka różnych. Raz na kilkanaście prób na chwilę zadziała po czym znów to samo.

Wersja z separacją galwaniczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już całkiem przestał działać. Do tej pory czasami "zaskakiwał" - teraz już umarł zupełnie - tylko zielona dioda mruga. Nie pomaga absolutnie nic. Szkoda bo fajnie grał.

 

O dziwo - wymontowałem z obudowy i działa. Hm... może chodzi i jakieś zakłócenia? Nie brakuje tam jakiegoś uziemienia?

 

Przykręciłem tylko na jedną śrubkę - tę zaraz przy złączu zasilania i śmiga. Jak przykręcę (nawet nie mocno) tę po przekątnej to po kilku sekundach przestaje działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te otwory na śrubki ... to słupki mocujące mają kontakt z masą na pcb, czy pady otworów są izolowane galwanicznie od masy układu? Jeśli nie są izolowane, to może zastosuj słupki plastikowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo podkładki teflonowe pod i nad "oczko" oraz małą średnicę śrubek, które wejdą w słupki, druga opcja jak słupki opierają się na podłodze a nie są do niej przykręcone, to wystarczy dać pod spód podkładkę z tworzywa albo takie starodawne z brązowego tekstolitu, w środek dajesz wystrugany mini drewniany kołeczek, żeby nie uciekały z pod słupka przy "potrząsaniu" obudową i gotowe.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Wszystkie srubki sa przykrecone do plastikowej plytki a ta do obudowy. Istnieje zatem izolacja galwaniczna wszystkich mocowan od obudowy jak rowniez miedzy soba. Konwerter od wczoraj smiga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal powraca - wyjęcie z obudowy pomaga od razu - montaż w obudowie niestety powoduje, że po jakimś czasie konwerter przestaje działać i zaczyna dopiero po wyjęciu z obudowy. Wszystkie punkty montażowe są odizolowane galwanicznie. Wychodzi na to, że jakieś zakłócenia przenoszą się przez obecność metalowej obudowy. Co ciekawe problem pojawił się po kilku miesiącach bezproblemowej pracy.

Zimny lut? Oglądałem - nic nie wzbudziło moich podejrzeń, chyba jednak przejadę wszystko świeżą cyną z topnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez miernik i sprawdz, czy obudowa kwarcu (i zegarow jesli posiadasz) ma przejscie do masy. Jesli nie, powinienes je polaczy z masą drucikiem. Wyleczylem w ten sposób coprawda inny uklad, ale pomomoglo na 100%. Winny moze tez byc izolator. ADUM jest ponoc bardzo wrazliwy na zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzezenie z dzisiaj. Konwerter przestal dzialac - standardowo wyjmuje go z obudowy i podlaczam do innego kompa - ruszyl. Zamykam obudowe podlaczam do kompa od muzyki - kiszka, nie dziala. Podlaczylem do drugiego USB i... smiga. Gral caly dzien. Nie wylaczalem do 22.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego podlaczenia konweter jakies 20 godzin gra. Podlaczony do koncentratora usb3 przez hub na ktorym wisi dysk 2.5" oraz odbiornik od klawy/myszy. Komp ciagle ten sam tylko inny port usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie punkty montażowe są odizolowane galwanicznie.

To akurat nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie. Obudowa powinna być podłączona do masy układu inaczej "drga" w stosunku do niego. Każde wyładowanie ESD i masz potencjalny problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni konwerter działa bez zarzutu - pod innym portem USB. Najwyraźniej był to problem komunikacji z komputerem. Nie wykluczone że namolne aktualizacje wind10 spowodowały jakieś problemy. Teraz gra bez zarzutu. Będę raportować jeśli coś zacznie się dziać.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Walka z konwerterem trwa. Co kilka dni wywala sie i koniec. Probowalem laczyc masy - bez skutku. Uziemienie do obudowy - bez skutku. Rozne kable - bez skutku. Wlozenie do obudowy - samo polozenie i zamkniecie metalowej obudowy powoduje blad. Chyba usune adum i pojdzie bez izolacji od kompa.

 

Dodam ze chodzi o samo wlozenie bez przykrecania. Nie wiem ilu z Was uzywa konwetera na sztywno zamknietego z DAC ale u mnie wyjecie po chwili pomaga.

 

Co ciekawe przez pierwsze kilka miesiecy dzialal w tej samej obudowie z tym samym komputerem bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem sytuacji że gdy wkładasz konwerter do metalowej obudowy to ekran złącza USB podłączasz do masy po stronie izolowanej?

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jest na 100% oddzielone. Probowalem je polaczyc i niczego to nie zmienialo. Tzn. Gral np. przez dwa trzy dni w tej konfiguracji i pozniej sie wywalal. One byly maszynowo lutowane? Moze sa zimne luty gdzies? Konweter przegral kilkaset godzin od nowosci bez problemu a teraz jakby zjawisko sie nasila. Sa dni ze w ogole nie moze sie polaczyc dopoki jest w obudowie. Musze wyjac wtedy polaczyc i moge wlozyc - bedzie dzialac przez kilka godzin lub dni - nie wiadomo.

 

Jedyna rzecz ktora sie zmienila to systemy operacyjne. Ale jak nie dziala to nie dziala tez np na w8 z ktorym gral tak dlugo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie konwertery były montowane ręcznie.

 

Sprawdź dokładnie czy przypadkiem na którymś z elementów R C nie brakuje lutu po jednej stronie,

przy montażu ręcznym najpierw przychwytuję kilka elementów z jednej strony a potem dopiero lutuje ponownie obie strony.

 

Pomimo testów i przeglądania po montażu mogło się zdarzyć że któryś element jest tylko przylutowany z jednej strony

a kontakt z drugiej wynika tylko ze styku element-PCB.

Zacznij od elementów które są w torze USB.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System w kompie, to może jest problem. Sam słucham pod XP i chodzi ok. słucham także i coraz częściej pod UBUNTU , szczególnie że poprawiło się tło muzyki , stało się czarne i bez nerwowości w dźwięku , może masz problem z zasilaczem , co prawda ja używam cały czas Taniego wtyczkowego 1A impulsowego na 5 V Jakoś nie mogę się zmobilizować i zrobić audiofilski z trafem i porządną stabilizacja. Ale mogę powiedzieć że nie mam z tego powodu mieszanych uczuć. Konwerter co prawda zdarzało się ze zerwał synchronizację ale tylko wtedy gdy był dac podłączony z preampem w którym coś lutownicą grzebałem, No i jak uszkodziłem kabel usb to w zależności jak ułożył się na podłodze raz działał raz nie a ja w pewnym momencie wystraszyłem się że konwerter wysiadł, co ciekawe kabelek przemierzyłem na zwarcie ,przerwę i jest ok a nie działa .Przyczyna prozaiczna postawiłem na nim krzesło niechcący, usiadłem zauważyłem że się kolebie krzesło to wyjąłem z pod nogi włączyłem muzykę i zaczęły się jazdy z działaniem w pierwszym momencie pomyślałem o konwerterze bo mogły się druty zewrzeć ale po zmianie kabelka na drugi problem znikł , no i długość kabla USB ma znaczenie teraz mam dość długi około 4mb ten co miałem był krótki jak dla mnie i niebezpiecznie przechłodził koło krzesła ale za długi też tłumi sygnał i może zrywać. Pozdrawiam Bodo_z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.