Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub użytkowników odtwarzaczy strumieniowych


Beata-N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świat się zmienia. Idea strumieniowego odtwarzania muzyki jest atrakcyjna i chyba nic nie zatrzyma tego trendu. Wygoda i komfort obsługi, to niezaprzeczalne zalety jakimi cechują się usieciowione odtwarzacze.

 

Ponieważ powstaje coraz pokaźniejsza grupa urządzeń tego typu zapraszam wszystkich do dyskusji i wymiany doświadczeń z tego typu urządzeniami.

 

Serdecznie pozdrawiam

Beata :)

post-8564-044407400 1291925735_thumb.jpg

post-8564-081102400 1291925984_thumb.jpg

post-8564-017976300 1291926097_thumb.jpg

post-8564-066578400 1291926465_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata-N,

A jakiego Ty używasz odtwarzacza strumieniowego?

 

Moje zainteresowanie odtwarzaczami strumieniowymi zaczęło się od: Bezprzewodowego Centrum Muzycznego Streamium Philips MCi500H. Przyznam szczerze, że idea odtwarzaczy wydaje się być słuszna. Chciałabym wyposażyć salon w "poważny / uniwersalny" odtwarzacz strumieniowy i spiąć go z posiadanym odtwarzaczem płyt CD. Takim sposobem miałabym sprytny zestaw o wielu możliwościach.

Założenia:

1. PR Trójka.

2. Wybrane stacje radia internetowego.

3. Szybki dostęp do bogatej biblioteki muzycznej w bardzo dobrej jakości.

4. Odsłuch ulubionych płyt CD.

5. Możliwość swobodnego dopasowania kolumn do preferencji (marzenie to uniwersalne kolumny pozwalające na odsłuch różnych gatunków muzyki).

 

Pozdrawiam :)

Niepoprawna Marzycielka

post-8564-003415200 1291935280_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z używanym od ponad roku Philips NP1100,używanym głównie jako radio internetowe,po za nim pobiera mp3 i wma tak jak PS3,może pojawi się możliwość FLAC.W przyszłym roku będę szukał innego zrudła i chociaż odtwarzacze tego typu dają sporo wygody (tutaj jak na razie mój faworyt to Teac wap-2200) i przede wszystkim nabycia wybranego utworu, to cały czas (chyba mentalnie) CDp chodzi mi po głowie.Czas pokarze.Pozdrawiam,sylw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQ T na pokładzie + ~1100 płyt na twardym 1T

 

palton proszę rozwiń swoją koncepcję "SQ T". Wybacz, że dopytuję ale Google nic mi nie pomogło.

 

 

Zapisuję się do klubu z używanym od ponad roku Philips NP1100,używanym głównie jako radio internetowe,po za nim pobiera mp3 i wma tak jak PS3,może pojawi się możliwość FLAC.W przyszłym roku będę szukał innego zrudła i chociaż odtwarzacze tego typu dają sporo wygody (tutaj jak na razie mój faworyt to Teac wap-2200) i przede wszystkim nabycia wybranego utworu, to cały czas (chyba mentalnie) CDp chodzi mi po głowie.Czas pokarze.Pozdrawiam,sylw.

 

sylw witam w klubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem opinii osób używających serwery muzyczne w kontekście ich komfortu obsługi – panele, przyciski, etc. Szczególnie interesuje mnie wygoda obsługi biblioteki utworów i dostępu do niej w sytuacji, kiedy dysk jest sieciowy.

 

Wszystko na to wskazuje, że idea takiego gromadzenia i odtwarzania muzyki stanie się wkrótce bardzo popularna. OK, pewnie nastąpi znaczne przyśpieszenie rozwoju tej technologii wraz ze spadkiem cen, jednak nasuwa się pytanie - czy można mówić o doskonałym dźwięku, skoro to będzie tylko kopia CD lub winyla? Rozumiem, że materiał muzyczny zrealizowany pod takie odtwarzanie strumieniowe będzie niemal doskonały, ale co z jakością „staroci” skopiowanych z LP lub CD?

 

Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, że w perspektywie kolejnych 5–10 lat nastąpi totalna zmiana sposobu słuchania muzyki. Pozostaję w przekonaniu, że obok takich serwerów, nadal będzie Wam i mnie dane słuchanie płyt winylowych, taśm i kaset analogowych oraz CD.

 

:)

 

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Ciekaw jestem opinii osób używających serwery muzyczne w kontekście ich komfortu obsługi – panele, przyciski, etc. Szczególnie interesuje mnie wygoda obsługi biblioteki utworów i dostępu do niej w sytuacji, kiedy dysk jest sieciowy.

 

Z mojej perspektywy, a męczę już kolejny w moim życiu odtwarzacz strumieniowy - komfort obsługi dedykowanych strumieniowców jest bliski zeru.

Malutki ekranik na którym mieści się kilka linijek tekstów (niezależnie czy jest to Touch czy Iphone do sterowania DS-em) jest po prostu męczący.

Nic nie zastąpi dużego monitora dotykowego.

Edytowane przez rochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kilka linijek tekstu w odtwarzaczu cd lub sony playstation szczegolnie poolecanym przez rocha. Tu ci dopiero jest komfort obslugi.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odtwarzacze z wyświetlaczami jak w klasycznych cd mogą być niezbyt wygodne podczas szukania nagrań, są oczywiście różne opcję które ułatwią znajdowanie nagrań ale myślę że ekran na którym widać więcej niż jedną linijkę jest łatwiejszy.U mnie w np1100 są trzy linijki,w PS3 sporo więcej ale trzeba mieć tv, mi to nie pasuje podłączenie małego ekranu też odpada bo PS3 będzie dawał miniaturę tego z tv i nie da się niczego odczytać.Muszę zaprosić kolegę z PSP sparować obie konsole (PS3 poda obraz z tv na ekran psp) i zobaczę co z tego wyniknie, ale to też nie jest rozwiązanie jak się nie ma już jakiejś konsoli bo zakup oby w tym celu nie jest zbyt sensowny.Uważam że muszą być to urządzenia maksymalnie przyjazne dla użytkownika i tutaj szanse mają te z małymi ekranami w pilotach które ma się na ogół przed nosem.Philips miał kiedyś w ofercie pilota bluetooth z ekranem który działał z MP 11 i "wystarczyło" podłączyć PC do zestawu audio.Ale to kolejny prąda-żerca więc w moim wypadku też odpada,odtwarzacz taki najlepiej jeśli będzie miał możliwość czytania z dysków lub pamięci flash.Duży dotykowy ekran to by było coś ale rozwiązanie to może być kosztowne,w profesjonalnych instalacjach KD bodaj Kaleydoskop czy jakoś tak ma takie coś w ofercie.Moim skromnym zdaniem.pozdr.sylw

post-23764-014773200 1292141574_thumb.jpg

post-23764-078922500 1292141584_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

iPod Touch nadaje się fantastycznie do obsługi biblioteki z dowolna liczba utworów. Aplikacja Remote swietnie sobie z tym radzi. Nie ma co kombinować - jest to najbardziej ergonomiczne sterowanie. Ja używam tez iPada (własnie z niego pisze) i jest równie dobrze - jest to na prawdę genialne urządzenie. Te pare linii wiecej nie jest do niczego potrzebne. Jedyny warunek to dobre tagi w plikach. Z tym nie zawsze jest tak dobrze. Ostatnio nawet B&W skopali otagowanie (tytuł albumu jest w połowie utworów inny). Mam nadzieje niedługo udostępnić forumowiczom program do tagowania, którym będzie można łatwo naprawić take rzeczy i wymieniać się otagowaniem płyt.

Ergonomia plikowcow jest genialna w porównaniu do nośników fizycznych i żadne narzekania Elbow i innych Rochow tego nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Kolega spy używa pilota wielkości kartki A4 ; )

 

 

 

Aby nie było.

Używam obecnie SB Touch z DAC na PCM1794.

Udało mi się ucywilizować na tyle dźwięk że nie mam już totalnie negatywnej oceny SB. Zaczyna to grać mniej-więcej zadowalająco.

Nie mniej koszt całej zabawy wyszedł na poziomie 6500 zł - SB, DAC, lampy do DAC-a, kabel cyfrowy, serwer - kabli ethernetowych nie liczę bo dom kupiłem już z nimi; )

I gra to tak jak kosztuje, mniej więcej na poziomie nowego CD za ok 6 kzł.

Do szczęścia brakuje mi wyjścia w SB na jakiś zewnętrzny monitor.

Edytowane przez rochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

No, do "dużego monitora dotykowego" oczywiście nie podskocze. Wersji A0 jeszcze nie robią. Ale widziałem w jakimś centrum handlowym interaktywna mapę tego przybytku na ok 50. calach - możesz popytać co to za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylw :

> tutaj szanse mają te z małymi ekranami w pilotach które ma się na ogół przed nosem...odtwarzacz taki najlepiej jeśli będzie miał możliwość czytania z dysków lub pamięci flash...

Wszystko to i wiecej znajdziesz w TEAC WAP-2200 i inych modelach, bardziej rozbudowanych, np WAP-4500,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega spy używa pilota wielkości kartki A4 ; )

 

 

 

Aby nie było.

Używam obecnie SB Touch z DAC na PCM1794.

Udało mi się ucywilizować na tyle dźwięk że nie mam już totalnie negatywnej oceny SB. Zaczyna to grać mniej-więcej zadowalająco.

Nie mniej koszt całej zabawy wyszedł na poziomie 6500 zł - SB, DAC, lampy do DAC-a, kabel cyfrowy, serwer - kabli ethernetowych nie liczę bo dom kupiłem już z nimi; )

I gra to tak jak kosztuje, mniej więcej na poziomie nowego CD za ok 6 kzł.

Do szczęścia brakuje mi wyjścia w SB na jakiś zewnętrzny monitor.

 

iPod , iPhone za maly iPad za duzy to co by Cie rochu satysfakcjonowalo???

Moze Samsung Galaxy lub inny tablet 7 calowy. Za chwile pojawi sie tego nieco lub juz sie pojawilo (Archos, Creative Ziio, a-rival a-PAD, Dell Streak ,Hyundai HYU-TAB,Viewsonic ViewpadS). Kwestia tylko czy urzadzenia te oparte na Androidzie beda mialy dostep do Android market. Wtedy wystarczy aplikacja Squeeze Commander i mozesz sterowac SB.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapisuję się z PS3 w połączeniu z PC,który jest w innym pomieszczeniu,więc wpływu hałasu wentylatorów i twardzieli na dźwięk nie ma.

Dlaczego wybrałem PS3 jako odtwarzacz strumieniowy?

Oczywiście nie jest to odtwarzacz o jakim marzę,ale spełnie większosć moich wymogów co do odsłuchu muzyki,a i nie tylko,co jest bardzo dla mnie ważne.

PS3 podłaczone do PC jest za pomocą kabla eternetowego przez router.Komunikację obsługuje program PS3 Media Serwer-darmowy w sieci do pobrania.W pececie mam dodatkowo jeden tera wagi na muzę,praktycznie to jest bez ograniczeń.Korzystam,także z zewnętrznego HDD,podłączonego bezpośrednio do konsoli przez USB.Ten dysk jest oczywiście zformatowany w FAT32 i z formatów bezstratnych odtwarza tylko wav.Słucham dy komp jest na OFF.

Za to za pomocą PS3Media Serwer odtwarzam z kompa wav,ape,flac i flac96/24 i jeszcze gęstsze:)

Obsługa tego serwera na PS3 ma swoje wady i zalety.

Na moim 42 cal. TV nie ma problemu z odczytem i wł. wybranych utworów lub całych albumów.Po wejściu w ikonkę serwera widzę wszystkie udostępnione dyski wraz z katalogami i plikami muzycznymi.Konsola dosyć szybko sobie radzi z zapodaniem muzy.Nie zawsze mam podgląd okładki,chociaż plik foto znajduję się w każdym z katalogów z danym albumem.Nie wiem dlaczego,moze mnie ktoś uświadomi.Gdy chcę podejrzeć dokładne foto albumów to nietety musze wyjść z zakładki Muzyka i wejść do zakłądki Foto.Wtedy muza się wyłącza.Uważam to za wadę.Po zapodaniu wybranego albumu (zazwyczaj słucham cały) wył. TV lub gdy nie jestem pewny tego co słucham przełączam Tv na inne wej.źródło(oczywiscie nie podłączone lub wyłączone)i mam wtedy czarny ekran (plazma wtedy pobiera najmniej prądu), a na pewno mniej niż czarny ekran LCD.

Prawdziwa jazda się zaczyna,gdy z całej naszej płytoteki chcemy posłuchać wybranych utworów.Wtedy takie połączenie pokazuje co potrafi.Momentalnie możemy przeskakiwac po katalogach lub dyskach (przewijanie jest bardzo szybkie),a duży ekran pozwala nam na wygodne siedzenie na kanapie czy fotelu.

Pomysł w sterowaniu PS3 poprzez PSP jest ciekawy.Trzeba spróbować.

Tyle o plikach audio z PS3

 

Oczywiście muzy możemy posłuchać też z przeglądarki internetowej zainstalowanej na konsoli np. z YouTube(wraz z video)lub z niektórych internetowych stacji radiowych.Ja często słucham polskastacja.pl.Przeglądarka internetowa w PS3 jest pełnowartosciowym narzędziem do serwowania po sieci.Często tak właśnie czytam AS,gdy dzieciska okupują kompa.

Dodatkowo PS3 poprzez program PS3MS,oferuje ci przegląd plików foto i wideo:mkv,divix,dvd,obrazy iso i katalogi VIDEO_TS z napisami a divixy z polską czcionką tylko w formacie srt.

Oczywiście dużą zaletą jest tu napęd Blue-Ray i giercowanie.

Wiele było o tym na forach,ale może nie wszyscy jeszcze wiedzą co daje połączenie plejki z pecetem za pomocą ps3mediaserwera i pomoże im to wybrać dla siebie najlepszą opcję.

Takie rozwiazanie nie jest dla każdego,ale ci co lubią tego typu kombajny będą zadowoleni.

Konsolę mam podpiętą po optyku z DACiem (lampucera dłubana i dac na WM8742,dalej Aleph5 i RR2.Robiłem porównania z tradycyjnym transportem optycznym i raczej do niego na stałe nie wrócę.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta

tylko po kiego grzyba mi tablet skoro mam pilota?

Choćby po to, żeby w miedzyczasie wpaść na Wikipedie. Słuchajac muzyki poczytać o autorze muzyki, odwiedzić jego stronę... Spróbuj to zrobić z pilota :)...

 

Ja tam bardzo sobię cenię sterowanie DS'em. Zarówno Kinsky na laptopie, czy nawet Songbook w Iphonie (nic nie daje takiej mozliwości sterowania muzyką z wanny :)) są bardzo ergonimiczne.

 

Małe ekraniki na pilocie, czy błądzenie na oślep po katalogach to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta

tylko po kiego grzyba mi tablet skoro mam pilota?

 

 

Z mojej perspektywy, a męczę już kolejny w moim życiu odtwarzacz strumieniowy - komfort obsługi dedykowanych strumieniowców jest bliski zeru.

Malutki ekranik na którym mieści się kilka linijek tekstów (niezależnie czy jest to Touch czy Iphone do sterowania DS-em) jest po prostu męczący.

Nic nie zastąpi dużego monitora dotykowego.

 

Piszesz, ze malutki ekranik i obsluga przez to slaba i meczaca. W takim razie miast pilota lub iPoda zaproponowalem cos wiekszego. Skoro jednak obsluga pilotem jest wygodniejsza to nie bardzo rozumiem Twoj poprzedni wpis.

Chyba poprostu szukasz dziury w calym tak dla zasady.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Piszesz, ze malutki ekranik i obsluga przez to slaba i meczaca. W takim razie miast pilota lub iPoda zaproponowalem cos wiekszego. Skoro jednak obsluga pilotem jest wygodniejsza to nie bardzo rozumiem Twoj poprzedni wpis.

Chyba poprostu szukasz dziury w calym tak dla zasady.

 

 

Jak zwykle czytasz bez zrozumienia.

 

Pilota mam, więc nie jest mi na nic potrzebny żaden ipod, ipeng czy inne ustrojstwo.

SB Touch ma wbudowany wyświetlacz, więc nie byłoby chyba problemu wyprowadzić sygnału z grafiki na zewnątrz.

 

Chodzi o to, że fajnie byłoby gdyby SB miał wyjście na zewnętrzny ekran lub TV.

Tak ażeby z trzech metrów można było coś zobaczyć a ilość linii tekstu była nieco większa niż oferuje display SBT.

 

Dociera coś teraz do ciebie czy chcesz to DRUKOWANYMI?

Edytowane przez rochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no teraz wsio jasne. Rzeczywiscie przeoczylem.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie w wątku jeszcze niewspominane, a stosowane przeze mnie z powodzeniem: Apple Airport Express.

Bezprzewodowy transport audio z cyfrowym wyjściem optycznym. Sterowanie odtwarzaniem i zarządzanie plikami odbywa się za pomocą komputera (np. laptopa / netbooka). Strumień audio wysyłany jest do Airporta przez wifi.

 

Zalety:

- dla materiału 16 bit / 44,1 kHz Airport jest transportem bit-perfect.

- do odtwarzania można użyć dowolnego (czytaj: ulubionego) programu (dotyczy Windows i Mac)

- rozwiązanie jest nieprzyzwoicie tanie (bo komputer z kartą wifi zapewne już w domu jest?)

 

Wady:

- materiał o parametrach innych niż 16/44 zostanie sprowadzony do tego formatu (tzn. odtwarzać można wszystko, ale do DAC zawsze trafia strumień 16/44)

- sieć wifi warto mieć w standardzie N (chociaż B/G też daje radę) - przy wyjątkowo intensywnym wykorzystaniu sieci lub komputera sterującego odtwarzaniem mogą zdarzyć się zacięcia / przerwy w dźwięku

- rozwiązanie jest nieprzyzwoicie tanie (więc nie nadaje się dla tych, którym grają pieniądze wydane na sprzęt).

Edytowane przez Teo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a który to dokładnie model http://www.nokaut.pl/szukaj/apple-airport-express-base-station.html sorki jeżeli nie doczytałem.Wygląda to ciekawie w przyszłości jakiś tablet(powolutku ich przybywa)i mamy wyczesany odtwarzacz w cenie nowego średnio- budżetowego cd.Podoba mi się to.

P.S. Mało zdjęć a święta idą to może by tak klub zakolorować trochę ;)pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.