Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub użytkowników odtwarzaczy strumieniowych


Beata-N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dołączam do klubu.

 

Od 2 lat używam odtwarzacza Squeezebox Duet. Na ergonomię nie narzekam. Ekran może i mały, ale przed nosem, więc nie muszę biegać po lornetkę, a nawet okularów zakładać. Podpięte po WiFi, nie zauważyłem jakichkolwiek symptomów zrywania czy zacinania z tego faktu wynikających, nawet przy dodatkowych 2 pracujących laptopach. Z resztą przesyłany do playera z biblioteki plik flac zajmuje maksymalnie 8 mbps (w piku, przy starcie 1 utworu, w momencie buforowania), więc niby jak się ma zatykać. Squeezeboxserver na dedykowanym komputerze z procesorem Intel Atom, bez monitora, bez klawiatury. Stoi sobie w innym pokoju pod biurkiem i nie hałasuje. 700+ albumów we flac.

 

Nie wiem, skąd się biorą narzekania niektórych na skomplikowaną obsługę SB. Stawia się to to raz na zawsze, podaje ścieżkę do folderu z muzyką i gra.

Pilot z ekranikiem sprawuje się bez zarzutu.

 

Wada - gęste formaty są przeliczane na 16/44.1 - więc szukam czegoś, co nie będzie konwertowało tych paru płyt 24/96, które już mam, zachowując komfort obsługi SB Dueta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Nie zawsze mam podgląd okładki,chociaż plik foto znajduję się w każdym z katalogów z danym albumem.Nie wiem dlaczego,moze mnie ktoś uświadomi.Gdy chcę podejrzeć dokładne foto albumów to nietety musze wyjść z zakładki Muzyka i wejść do zakłądki Foto.Wtedy muza się wyłącza.Uważam to za wadę.

 

Witaj !

Zamiast trzymac obrazek z okladka na dysku, to wrzuc go do tagow. Wada Wave'a jest to ze tagow nie obsluguje. Wada PS3 jest fakt, ze nie obsluguje z kolei FLACow.

Rozwiazaniem bedzie wobec tego taki serwer uPnP, ktory transkoduje w locie z formatu obslugujacego tagi (i bezstratnego - a wiec FLACa) do innego formatu bezstratnego,

ktory jest z kolei zrozumialy dla PS3 (a wiec WAV). Nie wiem, czy ten serwer o ktorym wspominasz w swoim poscie to potrafi. Ja polecalbym Ci Asset UPNP, w. 3

Wersja 3 (czyli ta wlasnie) jest istotnie lepsza od poprzednika, poniewaz mozesz reguly transkodowania definiowac osobno dla kazdego rodzaju odbiornika (a wiec inne

dla PS3, inne dla WMP, a nie transkodowac np. dla Linna).

Niestety - Asset ma 2 wady :

- nie jest darmowy :)

- obsluguje wylacznie muzyke

Stad dla potrzeb Video/Photo musialbys uzyc innego serwera (np. Twojego dotychczasowego).

U mnie skonczylo sie wlasnie na takiej dwuserwerowej instalacji :

Asset dla muzyki

Twonky dla Video/Photo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również używam Airport Express. Transport muzyki odbywa się z mojego iMaca, gdzie w iTunes mam zgrane swoje Cd w bezstratnym Apple Lossles. Do sterowanie używam iPhona i iPada poprzez aplikację Remote. Kapitalna sprawa to wygoda obsługi i dostęp do poszczególnych utworów, podobny do działania iPoda w tych urządzeniach. Do sterowania można użyć również iPodów Touch. Z airport-a sygnał doprowadzony jest do creeka evolution grającego razem z Eposami m12.2. Porównując dźwięk z creekiem cd evolution jest on oczywiście niższej jakości, jednakże nie jest to różnica dramatyczna. Do słuchania na co dzień jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zapisuje soe do klubu.

U mnie squeezebox duet daje sygnal cyfrowym audioquestem do zlampizowanego behringera. Steruje ipodem touch, mimo ze mam orginalnego pilota, ipod touch jest bardziej komfortowy i ma wiekszy ekran. Caly zestaw lacznie z przetwornikiem kosztowal mnie okolo 5000.- (ipod i SB z drugiej reki). POdoba mi sie na tyle ze nie planuje powrotu do CD. Kupilem dysk 2 TB do serwera muzycznego jakim w moim wypadku jest HTPC sony vgx-xl301. W najblizszym czasie dam to tuninigu squeezeboxa (zasilanie, zegar, lepsze kondy etc). I to by bylo na tyle jezeli chodzi o moje poszukiwania zrodla.

Jedyne co mnie irytuje to fakt, ze behringer podczas zmiany formatu wydaje z siebie "strzal" w reszte toru. Do tego stopnia mnie to drazni ze mam zamiar wymienic go na jakis inny DAC ktory tej przypadlosci nie ma, mam nadzieje ze Lukasz Fikus w najwnowszym produkcie poprawi ten maly mankament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Użytkownicy+

> Palton

 

Nie muli Ci ten s-box, przy takiej ilości płyt, jak grasz z dysku? Da się komfortowo wyszukać jakiś kawałek na dysku? czy można herbatę zrobić w międzyczasie? Pytam bo chce kupić SB T., ale boję się tego mulenia...

 

Nie wiem, czy to aktualne po takim czasie ... Płyt mam 1524 i jak na moje, to nie muli. Czas oczekiwania na wyświetlenie (zależnie po czym chcemy szukać, do wyboru po albumie, wykonawcy, gatunku) od kilku sekund,do kilkunastu. Trudno mi ująć pewną rzecz, sq zaczyna wyszukiwać w kolejności alfabetycznej, jeśli jednak przejdziemy na literę np. h, to pominie inne i znajdzie na literę h. Całość może wyszukiwać dłużej, ale to co potrzebne znajduje szybko.

 

Od kilku dni bawię się telefonem (sony/ericson Xperia 10) z androidem. Ściągnąłem aplikację (14zł) i działa on teraz, jako pilot. Jest to super rozwiązanie, ekran jest zbliżony do tego co widać na ekranie SQ T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Touch nadaje się fantastycznie do obsługi biblioteki z dowolna liczba utworów. Aplikacja Remote swietnie sobie z tym radzi. Nie ma co kombinować - jest to najbardziej ergonomiczne sterowanie. Ja używam tez iPada (własnie z niego pisze) i jest równie dobrze - jest to na prawdę genialne urządzenie. Te pare linii wiecej nie jest do niczego potrzebne. Jedyny warunek to dobre tagi w plikach. Z tym nie zawsze jest tak dobrze. Ostatnio nawet B&W skopali otagowanie (tytuł albumu jest w połowie utworów inny). Mam nadzieje niedługo udostępnić forumowiczom program do tagowania, którym będzie można łatwo naprawić take rzeczy i wymieniać się otagowaniem płyt.

Ergonomia plikowcow jest genialna w porównaniu do nośników fizycznych i żadne narzekania Elbow i innych Rochow tego nie zmienia.

 

Witam, zapisuje sie do klubu

Wałkuje temat od paru lat, najpierw był popcorn a110, potem doszedł Xtreamer, teraz NA7004. Jako Dac od początku obsługuje to CA840C.

Pracuje to w domowej sieci z uzyciem sieciowych dysków, na które zgralem wszystkie swoje CD i zgrywam wszystkie nowo kupione.

 

Co do Ipoda mam podobne zdanie jw. Pilota tez mam, ale nie ma on wyswietlacza. Właczanie monitora (TV) jest kłopotliwe - nie zawsze jestem sam i uzytkowników ekranu jest wiecej, Na wyswietlaczu urządzenia owszem widac bardzo czytelnie ale z odległosci 0,5-1m, aja mam dalej i kłopoty ze wzrokiem.

A tu mam a garsci cale biblioteki, listy, ustawienia no i wspomnianą wikipedie.

Niemniej jednak z doswiadczenia programy obsługujące potrafią się chwilami9 skiepscic, i panelu NA7004 mozna w danej chwili pokonac ten problem, ale trzeba dupsko z fotela podnieść ( tzn z pilota tez - tylko trzeba móc odczytac wyswietlacz)

Do obslugi z ipoda uzywam

- Wizzapp

- song booka Linna

- Plug Playera

- NMT remote ( tylko popcorn )

 

Poniewaz mam biblioteki wylacznie we flac - airplay i remote jest dla mnie raczej nieprzydatny.

 

Teraz mam pytanie do kolegów uzywających ipoda(ipada) - zauwazylem ze moj ipod nie wczytuje juz kolejnych aktualizacji gdyz one sa na 4 wersja ipoda a moj jest 3g. Wizz app generalnie ma kiepsko pomyslany interfejs (wyswietla po pare linijek) ale po uruchomieniu folderu, listy mozna go wylaczyc a muzyka gra bez konca, ponadto obsluguje wszystkie funkce NA7004.

Inne playerki czuwają i graja po jednym utworze, ale wyswietlaja na traz dowolnej dlugosci listy ktore bez problemu przewija sie po ekranie.

Czy w najnowszych aktualizacjach dzialających na ipodzie 4g jest podobnie?

Jak wyglada obsługa z IPada w porównaniu do ipoda, czy interfejs jest podobny np dla WIZZ APP z tym okienkiem w którym wif\dac nie za wiele?

 

Przymierzam sie do ipada, dla niektórych byc moze jest to za wielkie, ale akurat dla mnie teksty w ipodzie są za małe, i wielokrotnie jest problem z odczytaniem, zas przewijanie ekraników jest klopotliwe ( w pociagu OK, ale w domu mam na stole dosyc miejsca)

 

Bardzo mnie interesowal program do otagowania o którym mowa wyżej, do tej pory radzilem sobie Foobarem

Np wczytuję folder w którym mam X płyt jakiegos wykonawcy do foobara

Zaznaczam wszystkie utwory i wybieram "properties"

W pozycji wykonawca jedne utwory sa otagowane inne nie, wiec zaznaczam to co trzeba dla wszystkich i OK

 

Po aktualizacji baz upnp które "dzieją sie" automatycznie Marantz bez problemu znajduje wszystkie wskazane (otagowane) przez nas utwory wg wskazanego klucza.

Dziala to szybko i sprawnie i pozwala np odtwarzac utworzoną przez siebie kategorię (playliste) w sposób losowy ( na party jak znalazł) , z USB jest to niestety niemozliwe.

 

Mozna dodawac swoje kategorie np w poz genre tworząc jak gdyby swoje genre-playlisty w ten sposób i gra to w układzie: Dysk - NA7004 - wzmacniacz

Jesli program o którym mowa w cytacie potrafi robic to zgrabniej, moze okazac sie bardzo interesujacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam jestem nowy ale od dawna bacznie obserwuję to forum.

Również chciałbym do zacnego grona użytkowników odtwarzaczy strumieniowych ze swoim

Marantzem Na7004

 

U mnie odtwarzacz współpracuje z Twonky media serwer zarówno na ubuntu jak i w win xp

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów otwartych na nowe technologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Co do Ipoda mam podobne zdanie jw. Pilota tez mam, ale nie ma on wyswietlacza. Właczanie monitora (TV) jest kłopotliwe - nie zawsze jestem sam i uzytkowników ekranu jest wiecej, Na wyswietlaczu urządzenia owszem widac bardzo czytelnie ale z odległosci 0,5-1m, aja mam dalej i kłopoty ze wzrokiem.

A tu mam a garsci cale biblioteki, listy, ustawienia no i wspomnianą wikipedie.

Niemniej jednak z doswiadczenia programy obsługujące potrafią się chwilami9 skiepscic, i panelu NA7004 mozna w danej chwili pokonac ten problem, ale trzeba dupsko z fotela podnieść ( tzn z pilota tez - tylko trzeba móc odczytac wyswietlacz)

Do obslugi z ipoda uzywam

- Wizzapp

- song booka Linna

- Plug Playera

- NMT remote ( tylko popcorn )

 

Poniewaz mam biblioteki wylacznie we flac - airplay i remote jest dla mnie raczej nieprzydatny.

 

Teraz mam pytanie do kolegów uzywających ipoda(ipada) - zauwazylem ze moj ipod nie wczytuje juz kolejnych aktualizacji gdyz one sa na 4 wersja ipoda a moj jest 3g. Wizz app generalnie ma kiepsko pomyslany interfejs (wyswietla po pare linijek) ale po uruchomieniu folderu, listy mozna go wylaczyc a muzyka gra bez konca, ponadto obsluguje wszystkie funkce NA7004.

Inne playerki czuwają i graja po jednym utworze, ale wyswietlaja na traz dowolnej dlugosci listy ktore bez problemu przewija sie po ekranie.

Czy w najnowszych aktualizacjach dzialających na ipodzie 4g jest podobnie?

Tak musi byc, jako, ze to nie jest kwestia oprogramowania _tylko_ po stronie iPoda/iPada. Caly problem sprowadza sie do tego, gdzie jest zapamietana playlista.

W Twoim przypadku jest ona pamietana przez Control Point (czyli ow iPodowy "playerek"). Inna sprawa to dlugosc listy - tutaj "winny" jest playerek i nowsze aktualizacje

moga to zmienic.

 

Przymierzam sie do ipada, dla niektórych byc moze jest to za wielkie, ale akurat dla mnie teksty w ipodzie są za małe, i wielokrotnie jest problem z odczytaniem, zas przewijanie ekraników jest klopotliwe ( w pociagu OK, ale w domu mam na stole dosyc miejsca)

iPad faktycznie bylby idealny.

Polecam rowniez aplikacje o nazwie PS Audio Tag'N'Play. Ma bardzo fajny "ficzerek" - pozwala na wyswietlanie danych o odtwarzanym artyscie.

Oprocz tego moze byc rowniez iPodowym/iPadowym playerem uPnP (z obsluga FLACow). Dodam, ze obsluguje rowniez rozszerzenia Linna (a wiec - dla uzytkownikow

Linnowskich DSow mamy m.in. odtwarzanie Gapless) - przetestowane osobiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Ponizej o sterowaniu LINN majik DS:

 

PS Audio Tag'N'Play a tak naprawdę w Apple Store aplikacja o nazwie PS Audio's eLyric jest prawie idealna aplikacją w porównaniu do Kinsky'ego.

 

Po pierwsze można wyjść z aplikacji i po powrocie player gra a playlista jest dalej aktualna. Spróbujcie to zrobić w Kinskym. W kinskym aplikacja musi być cały czas aktywna, nawet ekran nie może sie wygasić bo playlista idzie won. W PS Audio jakoś te płyty wyraxniej i czytelniej sa podawane. Szkoda że czarne na białym bo ekran żre więcej prądu. Poczytanie danych o artyscie ma swoje plusy. Aplikacja pozwala też zagrać na iPadzie/iPhonie pliki z serwera. Taki mały fiuczer.

jedyna wada jak dla mnie to brak opcji szukaj w danym katalogu czy opcji wyszukiwania. A ta funkcję ma Kinsky choć moim zdaniem mogła by byc rozbudowana o szukanie w poziomach głębiej.

Niestety oba programy potrafią sie wieszać.

Niestety SongBook Lite to porażka.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze można wyjść z aplikacji i po powrocie player gra a playlista jest dalej aktualna. Spróbujcie to zrobić w Kinskym. W kinskym aplikacja musi być cały czas aktywna, nawet ekran nie może sie wygasić bo playlista idzie won.

Masz coś nie tak z ustawieniami? Kinsky pamięta domyślnie playlisty. Mogę wyłączyć iPad'a, uruchomić go raz jeszcze i dalej będzie pamiętał. Źródło musi być wybrane na tryb linn playlist, zamiast upnp av i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś nie tak z ustawieniami? Kinsky pamięta domyślnie playlisty. Mogę wyłączyć iPad'a, uruchomić go raz jeszcze i dalej będzie pamiętał. Źródło musi być wybrane na tryb linn playlist, zamiast upnp av i wszystko działa.

Masz coś nie tak z ustawieniami? Kinsky pamięta domyślnie playlisty. Mogę wyłączyć iPad'a, uruchomić go raz jeszcze i dalej będzie pamiętał. Źródło musi być wybrane na tryb linn playlist, zamiast upnp av i wszystko działa.

 

Heh ... działa. Jakie to proste jak się wie. Ciekawe ilu rzeczy jeszcze w Kinskym nie wiem. Zwracam tej aplikacji honor. Co nie zmienia faktu ze ta druga tez jest niezła.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołączam - z Olivkami 3, 4 i 6 :) Złapałem się już nawet na tym, że nie pamiętam kiedy ostatnio sam z siebie słuchałem tradycyjnego CD :) Czemu Olive? Bo to kompletne urządzenie, podpinam i jadę, do tego wypada dobrze w konfrontacji z tradycyjnymi CD w swojej klasie cenowej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

I ja sie zgłaszam z Olivka ,mam 03HD jest swietna !!!! ale chce podejsc do wyzszego modelu 04 lub 06 ktos porownywal oba modele ze soba?

moj cdek tez idzie pod młotek

 

Subiektywnie:zamiana 03 na 04 nie ma sensu,chyba,że w ten sposób lepiej się poczujesz a to też ważne:)brzmieniowo to samo, mimo ,że w 03 jest cirrus a w 04 burr.Sens ma przesiadka na 06 ale to już jest duuża przesiadka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie do konca miedzy 03 a 04 jednak jest roznica ,a 06 jest sens kupowac jezeli bedzie sie korzystac z wyjsc symetrycznych ,ja nie zamierzam ,mysle ze blizej 04 do 06 niz 03 do 04 ,moge kupic 06 ale pare osob mi odradzilo jezeli nie zamierzam korzystac z polaczenia symetrycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

no wlasnie nie do konca miedzy 03 a 04 jednak jest roznica ,

 

A jaka Twoim zdaniem?jestem ciekaw jak Ty ją odbierasz, bo dla mnie dopłata do 04 dla niuansów nie ma sensu,natomiast sens ma inwestycja w DAC,który po podpięciu do 03 droższego kolegę może zagonić w kozi róg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasiegalem informacji i poprostu i odradzano mi polaczenia daca z 03 skoro mozna kupic 04 juz ze swietnym dackiem w sobie ,stwierdzono nawet ze podpinanie jakiegos przetwornika moze tylko pogorszyc sprawe a podpinanie daca za 15-20000pln do 03 do absurd,bede mial na miejscu 04 to napisze ci jakie sa roznice i czy sa to tylko niuanse

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

zasiegalem informacji i poprostu i odradzano mi polaczenia daca z 03 skoro mozna kupic 04 juz ze swietnym dackiem w sobie ,stwierdzono nawet ze podpinanie jakiegos przetwornika moze tylko pogorszyc sprawe a podpinanie daca za 15-20000pln do 03 do absurd,bede mial na miejscu 04 to napisze ci jakie sa roznice i czy sa to tylko niuanse

pozdro.

 

Trochę mi to pachnie sprzedażową demagogią,podepnij do 03 DAC-a tak do 5kzł a potem porównaj z 04 z jego wewnętrznym DAC.możesz bardzo się zdziwić:) bo nadal będziesz miał combo poniżej 11kzł tylko grające już na kompletnie innym poziomie, o możliwości wyboru między DACs nie wspomnę.Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, branżowa demagogia... I tak jest małe prawdopodobieństwo, że Wojtek kupi akurat u mnie, w końcu dzieli nas cała Polska. Więc proszę przestań szukać spisku, akurat prześwietliłem wszystkie (oprócz O2M) Olivy jak się tylko dało, pracuje na nich na co dzień. Próbowałeś podpiąć takiego daca do O3? USB raczej średnio się do tego nadaje, nie ma co porównywać z koaksjalem.

 

A inna sprawa to weź szukaj teraz daca spośród setek propozycji na rynku, przy czym większość porównań kończy się na tym, że lepiej po prostu kupić wyższy model danego odtwarzacza. Do daca musisz kupić jeszcze dobry kabelek sieciowy i pewnie USB (w planach mam organoleptycznie sprawdzić wpływ kabla usb na dniach). No... chyba, że lubisz jak stoi jeszcze dodatkowa puszka na stoliku - ja tam osobiście jestem za upraszczaniem systemów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.