Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub użytkowników odtwarzaczy strumieniowych


Beata-N

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem baaardzo ciekaw porównania do Tomankowego ULPSa, cenowo praktycznie to samo. W myślach coś mi mówi że Sbooster będzie dynamiczniejszy bo Tomanek ma wielki 33kUf bufor.

Niemniej będę porównywał na ślepo i postaram się znaleźć drugą osobę do testu bo inaczej mogę być nieobiektywny :)

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną przypadłość SBT, przy niskich poziomach głośności siada dynamika i detale, dźwięk się zamyka. Wyczytałem że poniżej 100% głośności SB nie jest już bitperfect i gubi bity.

Jak myślicie: mit czy prawda?

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 100% wysadzi mi kolumny :D Kupiłem jakiś kit na 2311 z Yebaya, zobaczymy czy będzie lepiej.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do użytkowników olive 3 i 4. Czy jest możliwe podpięcie do olive 3 routera wifi przez wejście ethernet? Czy Spowoduje to, iż olive 3 uzyska funkcjonalność jaką posiada olive 4 tj. Wi fi?

Czy olive 3 obsługuje pliki 192 kbps?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się w końcu dopiszę, od 2008 zacząłem w ten sposób słuchać muzyki.

Urządzenie to wciąż popcorn A110 do którego dorobiłem wyjście koaksjalne (w standardzie jest tylko optyczne) z dyskiem 1TB i niezastąpionym MPD. Dalej Kimber D-60 i DAC DIY na AD1955 (z resamplerem i buforem lampowym). Da się słuchać :)

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 100% wysadzi mi kolumny :D Kupiłem jakiś kit na 2311 z Yebaya, zobaczymy czy będzie lepiej.

 

Mam nadzieję, że to żart bo jeśli nie to te Twoje porównania nie będą nic warte.

Polecam zainstalowac pełny toolbox 3.0 + EDO by Triode (Enhance digital output). Co do filtra (sbooster) to używam go w squeezeboxie touch z zasilaczem firmowym w zestawie słuchawkowym. U mnie jest różnica na plus. Ogólnie polecam, ale z zastrzeżeniem, że dużo zależy od DAC-a i z niektórymi może się nie zgrać. To jest przecież transport. Każda jego modyfikacja może mieć wpływ na granie.

Edytowane przez mimat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT przyszedł ale nie porównywalem, tak jak pisałem jako pre mam ten kit, głośność w SBT jest zablokowana na 100%, pełny toolbox też nie przejdzie bo niewygodnie mi sterować SB samym Iphonem.

 

Szukam najpierw lepszego interkonektu bo to co mam to padczka, standardowe IC z SB i Linn Black.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nadzieję, że to żart bo jeśli nie to te Twoje porównania nie będą nic warte.

Polecam zainstalowac pełny toolbox 3.0 + EDO by Triode (Enhance digital output). Co do filtra (sbooster) to używam go w squeezeboxie touch z zasilaczem firmowym w zestawie słuchawkowym. U mnie jest różnica na plus. Ogólnie polecam, ale z zastrzeżeniem, że dużo zależy od DAC-a i z niektórymi może się nie zgrać. To jest przecież transport. Każda jego modyfikacja może mieć wpływ na granie.

Mimat, czy w zastawie muzycznym masz SBT z liniowym PSU? Czy tam mógłbyś sprawdzić sboostera? Mam na testach Tomanka, niestety serwer na którym mam Vortexboxa chwilowo odmówił posłuszeństwa a porównania na plikach MP3 to można sobie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratka dla kupujących pliki !!!

W dniu wczorajszym ruszył pierwszy polski sklep , gdzie można kupić muzykę w formacie bezstratnym . Z tego co mówią i piszą założyciele w planach już niedługo pliki hi-res .

Katalog jak na początek jest dość spory , bo z tego co wiem to jakieś ponad 300 tys utworów .

Adres sklepu to www.gaude.pl

Trzymam mocno kciuki co by portal odniósł sukces

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT przyszedł ale nie porównywalem, tak jak pisałem jako pre mam ten kit, głośność w SBT jest zablokowana na 100%, pełny toolbox też nie przejdzie bo niewygodnie mi sterować SB samym Iphonem.

 

Szukam najpierw lepszego interkonektu bo to co mam to padczka, standardowe IC z SB i Linn Black.

Jak porównanie zasilaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratka dla kupujących pliki !!!

W dniu wczorajszym ruszył pierwszy polski sklep , gdzie można kupić muzykę w formacie bezstratnym . Z tego co mówią i piszą założyciele w planach już niedługo pliki hi-res .

Katalog jak na początek jest dość spory , bo z tego co wiem to jakieś ponad 300 tys utworów .

Adres sklepu to www.gaude.pl

Trzymam mocno kciuki co by portal odniósł sukces

Przy tym poziomie cen co maja to chyba mało kto się skusi kupić. Ceny podobne do sklepowych, tylko ze tam mamy płyte i jak sie cos popsuje to zawsze mamy cd a tu nic. Sklep bedzie ok gdy ceny będa na poziomie 50% normlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny to kpina! 69 PLN za płytę z 1990r. Za tyle to w sklepie będę miał płytę okładkę i pudełko. Nie wróżę im powodzenia. Za 30 PLN to bym się zastanowił. Szukajcie frajerów gdzie indziej.

Edytowane przez Coroner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny to kpina! 69 PLN za płytę z 1990r. Za tyle to w sklepie będę miał płytę okładkę i pudełko. Nie wróżę im powodzenia. Za 30 PLN to bym się zastanowił. Szukajcie frajerów gdzie indziej.

 

 

Prawda prawda prawda... Jak by plyta byla po 20 zl to bym sam kupowal a tak ciagne flac z chomikuj itd... Sory ale plyta jie kupuje bo zbierac nie lubie, wole sie powymienac ze znajomymi. Artyski nazekaja ze tamtiem nie placimi i piraci jestesmy. Niech maja na stronie swojej plyte po 10-15 zl i mysle ze wiekszosci nie bedzie sie chcialo szukac po necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście co się stało z cenami po zakończeniu przez Logitecha produkcji SBT?? SBT kosztował w MM zawsze €219,- teraz €300 a głupie ludki licytują po €300 za używane egzemplarze!

Jak tak dalej pójdzie to chyba sprzedam swojego i przesiądę się na jakiegoś Marantza czy Cambridge'a...

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Za czym mam rozglądać się , by słuchać tego typu audycji przy szybkim załączeniu , wybieraniu , nie włączając komputera ?

 

http://moje.polskieradio.pl/station/73/Archeologia

 

Jakości w muzyce nie potrzebuje ( domyślam się żeby osiągnąć jakość w muzyce to trzeba zapłacić sporo ) , bo chodzi mi o słuchanie audycji .

 

Mogę to urządzenie podłączyć do daca optycznie , ewentualnie do USB , lub analogiem do wzmaka .

Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Prawda prawda prawda... Jak by plyta byla po 20 zl to bym sam kupowal a tak ciagne flac z chomikuj itd... Sory ale plyta jie kupuje bo zbierac nie lubie, wole sie powymienac ze znajomymi. Artyski nazekaja ze tamtiem nie placimi i piraci jestesmy. Niech maja na stronie swojej plyte po 10-15 zl i mysle ze wiekszosci nie bedzie sie chcialo szukac po necie...

Jasne, w jednym poście piszesz, że najpierw po 20 później po 15 a na końcu 10. A równoważnikiem wynagrodzenia za własność intelektualną i talent jest dla ciebie wysiłek włożony w wyszukiwanie nagrań po norach. Pewnie na komputerze z lewym oprogramowaniem. Nie stać Cię na nowe płyty? Jest Spotify, Deezer 10 złotych miesięcznie załatwia sprawę. Albo pośpiewaj sobie sam. I nie zdziw się jak ktoś wyceni Twoją pracę za miskę żarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tyle sa warte plyty ktoryc jakosc nagrania jest tragiczna..wiekszoc plyt dostepnych w pl jest bardzo slabo nagrana, a studio ktore to remasteruje mam wrazenie ze robia to pierwszy raz.. Czemu wiekszosc plyt wielkich gwiazd gra slabo albo bardzo slabo- czy po nagraniu nie sluchaja tego ? A moze na iphonie sonie odpalaja. Sory ale jak mam placic za plyte 60 zl tomwymagam jakosci a nie trzaskow i podbitego basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, no i ja sie melduje ze swoim Cambridge audio NP30 :-)

Ps: wielbicielom jazz'u polecam radio sublime fm z Holandii.swietna muzyka

 

coś dla użytkowników "strumieniowców": http://www.youtube.com/watch?v=1WAGzN7o_EI

Focal swietne monitory, mialem mozliwosc kupna Focal Electra, niestety w moim przypadku musialo by sie to wiazac z wymiana wzmacniacza (poniewaz mam CA azur650 za niska polka do tych focal'i). Super monitory, gratuluje wyboru !! :-)

A tak na marginesie czy to prawda ze firma Focal jest w jakis sposob powiazana z firma Naim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mieszkam w Holandii i nie wyobrazam sobie zycia bez mojej sieciowki Cambridga ...rano przed wyjsciem z domu slucham Merkury City Radio z Poznania, wieczorami Sublime Fm - jazz radio z Holandii, czasem Ibiza Global Radio, czasem RMF a innym razem Slam FM...calosc urozmaica moja kolekcja albumow, ktora mam umieszaczona w serwerze NAS :-) <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.