Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioShow


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Redaktor, 24 Paź 2008, 14:03

 

>Peter, miło byłoby cię zobaczyć, najlepiej jeszcze z czymś z własnej elektroniki pod pachą :-)

 

Też tak uważam. Nie patrz Peter na waśnie - przywieź coś do posłuchania dla tych którzy tu zaglądają nie po to żeby się kłócić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak zaprezentowac jakis system DIY? Taki przekroj zakladki z najpopularniejszymi ostatnio konstrukcjami, powiedzmy: shigaraki, lampucera, gainclone i odgrody?? :)))) ciekawe jakby (czy wogole) to zagralo. Jak cos to moge udostepnic odgrody z tym ze nieco daleko mieszkam :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na razie zgłosiło się kilku kolegów, którzy swój sprzęt chcą pokazać. Nie wiem, czy da się z tego zrobić system, zwłaszcza jako tako dobrany, bo pzrecież każda konstrukcja może być oparta na innych założeniach i przystosowana do pracy z czym innym. W razie czego będziemy podłączać do sprzętu "redakcyjnego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już będzie cały las lampucer czy też ewentualnie warto i ze swoja przyjechać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jak dotąd wiem o Panu Maćku (autorze Monobloków Pana Maćka), wiem że będzie szanowany na forum Przetwornik Stelmacha w ostatniej wersji, jeden z kolegów deklarował coś na Gainclonie, mowa jest też o jakichś kolumnach... Tyle w tej chwili sobie przypominam. Sądzę ze sami twórcy DIY zechcą więcej o tym powiedzieć. Jestem też pewien, ze pojawią się jakieś kable, wszyscy robią jakieś kable :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''wszyscy robia jakies kable'' hehe ... dobra , niewazne ...

Napisze co ja bym posluchal ; posluchalbym przede wszystkim wzmacniacza Moonlight Michala Aniola , posluchalbym rekablowanych Creative AL oraz NOS DAC Petera Daniela i jakichs tanich CDkow ( takich samych ale jednego z nich pi tuningu )bym mogl porownac bo jakbym nie tuningowal jednego z moich CD to odnosze wrazenie ze za kazdym razem jest gorzej podczas gdy wszyscy DIYowcy ZAWSZE twierdza ze maja KOLOSALNA poprawe po jakimkolwiek tuningu .

Posluchalbym Cabasse Atlantis z Gainclonem ( wiem wiem co teraz pomysleliscie ale ... no co ? )

Posluchalbym pieprzenia XYZPawla ...

 

Amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to zaśmieszy to przepraszam :P , wyrażam tylko dobre chęci , moge przytaszczyć klony totemów mite, sysmasyma na dwóch parkach na "prawie" full wypas elementach :) muka tylko taka że nie wchodzą w niego banany :)o takich śmieciach jak IC na klotz'ach nie pisze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to takie coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ja też nie widzę przeszkód poza jedną, taką malutką. nie wiem czy będę na AS :|

>jakby coś to zapraszam do siebie ;)

 

Pawcio, nie gadaj, tylko zabieraj swoje graty i melduj się. Fantastycznie, że będzie można usłyszeć słynne "Maćkowe monobloki" już się cieszę. Jeszcze fajnie, gdyby pojawił się Koobalowy Aniołek, co prawda to nie ta liga cenowa podzespołów, ale byłaby niespotykana możliwość porównania trzech topowych konstrukcji lampowych DIY :-) Koobal - co ty na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, jest tak: od popołudnia w piątek będę w Sobieskim i zapraszam innych zainteresowanych. Będę instalował graty, które udostępnili nam dystrybutorzy (te wymienione wcześniej) i patrzył, jak to w zagra w komnatce. Zapraszam tych, którzy chcą cosik swojego przynieść. Pan Maciek już się zapowiedział na wieczór ze swoimi monoblokami. Przyszedł DAC p. Stelmacha, wygrzewa się u mnie w systemie. Co do reszty, wpisujcie się w wątku albo piszcie na PW, będę co jakiś czas sprawdzał. Pokoik ciasny, uważajmy, żeby się pomieścić, sądzę że np. większe podłogowce nie mają tu szans. Reszta - prosimy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się cieszę na MPM`y :-)mam nadzieję że monobloki zgrają się z kolumnami, przytargam "Patka" i NOS`a....pewnie się zmieszczą:-)

Szkoda że pokój jest taki mały, warto żeby zmieściły się też jego Yamahy NS1000 dla mnie jest to system marzeń :-)

Obawiam się tylko zródła ale obecność DAC `ów może tutaj pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie domyślałem odnośnie glośników te moje są spore i trudne do transportu również, ze względu na masę. czy będzie gramofon bo mógłbym przynieśc phono lampowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pan Maciek wspomniał, że spróbuje z kolumnami, jeśli tak, to będziemy musieli poprosić Elba, żeby jakiś skłądzik nam udostępnił na rzeczy, które nie będą aktualnie grać. Bo inaczej trzeba będzie wystawkę zrobić na korytarzu :-) Przy okazji, będę wiózł od siebie z domu dwa meble: jedno to pięciopółkowy StandArt, a drugie to czteropółkowa Ostoja. Ta liczba półek określa ilość klocków, które jednocześnie będą "w robocie" (monobloki i tak na podłodze). Pytanie jest ewentualnie, czy ktoś mógłby mi jutro po południu pomóc zabrać się z tymi gratami do Sobieskiego, bo w przeciwnym razie będę musiał wozić to na dwie raty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jutro do godziny 16-17 będę w naszym pokoju w Sobieskim, przygotowując graty na następny dzień i czekając na kolegów ze sprzętem DIY. Czyli pokój będzie otwarty i można się ładować ze sprzętem. Przypuszczam że będę tam plus minus do 20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jutro do godziny 16-17 będę w naszym pokoju w Sobieskim, przygotowując graty na następny dzień i czekając na kolegów ze sprzętem DIY. Czyli pokój będzie otwarty i można się ładować ze sprzętem. Przypuszczam że będę tam plus minus do 20. Kto ma mój telefon, niech dzwoni, kto nie ma, niech się odezwie na PW, to mu dam numer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Drodzy forumowicze,

jak już zostało wspomniane wcześniej, zapraszam was na spotkanie. Nie ma mowy o formalnym wykładzie czy innej przemowie, chciałbym po prostu skorzystać z tego, że będziemy razem w jednym miejscu i odpowiedzieć na pytania związane z działaniem naszej części magazynowej, zwłaszcza zaś dotyczące recenzji. Kim są recenzenci, skąd bierze się sprzęt do testu, jak powstaje recenzja a nawet, jakie są kwalifikacje recenzentów. Sądzę, że przy okazji będą padać pytania dotyczące działania forum. Jeśli chętnych będzie dużo, to będziemy mogli podzielić imprezę na dwie części i dokończyć następnego dnia. Zapraszam serdecznie na spotkanie z demonicznym Redaktorem z Audiostereo o h. 14.00 w sobotę, a w razie większego zainteresowania również o 12.00 w niedzielę.

 

Natomiast spotkanie zaplanowane jako drugie w sobotę, może być odpoczynkiem po tej dyskusji o pryncypiach. Sądzę że wielu forumowiczów, których ciekawią lampy, sporo skorzysta ze spotkania z jednym z naszych forumowych kolegów, Dankiem Elbaumem („koteczek”), który znany jest ze swojej kolekcji sprzętu i z ortodoksyjnego stosowania triod małej mocy. Spotkanie zacznie się o 16.00 w sobotę, a w razie zainteresowania będzie powtórzone w niedzielę o 14.00.

 

Alek Rachwald („Redaktor”)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to "lampy" są lepsze czy "tranzystory"? Myślę,że są OK jedne i drugie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten preamp air-tight na pierwszy rzut ucha bardzo pasuje do MPM-ów. Ciekaw jestem czy p. Maciej miał okazję porównać A/B swój preampik do tego japończyka, mnie się wydaje, że air-tight wpompował życie do dźwięku końcowego. W niedzielę z air-tight-em MPM-y grały poprostu lepiej (a przecież nie było źle w sobotę na preampie Maciejowym). Czy tylko ja miałem takie wrażenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Air Tight ATC-3 ma faktycznie taki drive?

Jest to zdaje się najtańszy pre tej firmy, a wymiata pięknie. Jednak ciekawy jestem opinii osób, które bezpośrednio porównywały dźwięk po przełączeniu z preampa maciejowego, ponieważ ja miałem przerwę 1 dzień, coprawda mam słuch doskonały i pamięć słuchową absolutną, ale zapytać można :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberon II moim faworytem na tegorocznego AS ktory osiagalny jest pod wzgledem budzetu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.