Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  25 członków

Zu Audio Klub
IGNORED

Klub Zu


Gość nosferartur

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, rpw21 napisał:

Zainteresowałem się głośnikami ZU Audio Dirty Weekend.

Cześć, nie napisałeś, o który model konkretnie Ci chodzi, lecz zapewne o Omen? Dirty Weekend to są serie kolumn, które były używane, wróciły do producenta i zostały odnowione przez niego, mają też gwarancję i niższą cenę.

Jestem posiadaczem regularnej wersji Omen Mk 2 rev. B. Dobrze grają ciężką muzykę, choć do niej bardziej pasowałby model Druid - można niekiedy kupić z drugiej ręki w Europie. Jeśli chcesz posłuchać Omen, to pisz do mnie na priv. Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_62438 - chodziło mi o model  ZU Omen Dirty Weekend mk 2.  Dokładnie taki jak w linku:

https://www.zuaudio.com/loudspeakers/omen-dirty-weekend-2

Subwofera wolałbym uniknąć z uwagi na niezbyt dużą ilość miejsca w pokoju. 

Czy cenę 7k złotych za komplet Omenów uważacie za atrakcyjną?

Tak jak pisałem, mój główny problem polega na tym, że ich nie widziałem osobiście ani nie słyszałem.:( Z opinii z YT wynika, że dobrze grają ale to tylko YT, a słowo "dobrze" ma wiele znaczeń i dla każdego inne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kryspin napisał:

Jeśli Druid to na pewno z subem, do rocka i ciężkiej muzyki.

Druid ma drugi głośnik basowy zamontowany w dolnej części kolumny. Uwierzcie mi, żaden subwoofer nie jest już potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, w wersji IV jest tylko jeden duży głośnik. Zatem w większych pomieszczeniach może wystąpić deficyt niskich tonów... lecz Zu produkuje też kolumny z podwójnym układem głośników 10": Omen Def lub Definition z wbudowanymi wzmacniaczami. Te drugie to już jest droga rzecz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że są "cholernie" dobre. Z serią gwiazdek podkreślających mocniejszy cudzysłów w oryginale:

https://www.zuaudio.com/low-voltage/2019/9/19/local-omen-dirty-weekend-owner-matt-schealer

Facet mający tę firmę wie, co robi. Krótko: warto zgrzeszyć i kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W przyszłym tygodniu szykuje się premiera najwyższego modelu kolumn Zu Audio, 6-ta wersja Dominance. Poniżej zdjęcie z domu jednego melomana z U.S., który był tak uprzejmy, że pozwolił u siebie na testy ? Sprzęt jest ekstremalny, poprzednia wersja Dominance kosztowała 70.000 USD... w cenie jest, choć tutaj łaski nie robią, dostawa + montaż + kalibracja w domu klienta przez szefa Zu.

 

zu_dominance VI.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W poblizu stoja  wypiete Inf. Kappa 8, w zasiegu reki  Cabasse Goëlette M2 i kolumny XTZ ale slucham Zu Audio. Razem z F7 Passa tworza swietna pare. Jestem bardzo zadowolony! Mysle , ze tak zostanie na dluzej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W obecnym  ustawieniu Marantz PM6006 i Zu Druid ( wcześniejszy ). Dotąd były kable Reson.   W Weekend podłączę do lampy i zobaczę jak będzie. 

A różnica jest w dynamice, czystości, generalnie wykop jest większy. Słucham teraz Daft Punk i nigdy jeszcze tak fajnie u mnie nie grało. 

Technicznie zaś ładnie wykonany kabel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zu wdrożył bardzo zmyślne rozwiązanie w postaci przejścówki na przewody głośnikowe widły / speakon: https://www.zuaudio.com/productssp/zub3-adpt-mission

Jest też wersja z przewodami Event. Pomyślane bardziej dla właścicieli ichnich przewodów z końcówkami speakon, którzy zechcą je podłączyć do innych niż Zu kolumn. Sam producent zapewnia, że w przypadku ich produktów złącze ZuB3 daje lepsze efekty brzmieniowe (?). Nie wiem, nigdy tego nie sprawdzałem, choć gdybym gdzieś namierzył takie przewody w Europie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

gdybym gdzieś namierzył takie przewody w Europie...

Łukaszu , w Danii możesz sprawdzić zarówno Mission jak i flagowy Event  :

https://bluecataudio.dk/en/produkt/zu-audio-mission-mk-2-hoejttalerkabel/

https://bluecataudio.dk/en/produkt/zu-audio-event-mk-2-hoejttalerkabel/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wig napisał:

w Danii możesz sprawdzić zarówno Mission jak i flagowy Event

@wig dziękuję za wskazówkę. Miałem na myśli raczej coś z drugiej ręki, to byłyby drugie kabelki w moim secie... To dość nietypowy przewód, do tego niestandardowa konfekcja - liczę się z tym, że łatwo nie będzie.

Pozdrawiam i dobrego dnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam głośnikowe Zu Audio Libtec , gram na nich ok. 2 lata. Przez ten czas przewineły się jeszcze Chord Odyssey 2, Wireworld Oasis 8 i Tellurium Q Black. Zostały Zu Audio Libtec. Najlepiej się spasowały i jak dla mnie są najlepsze z wymienionych wyżej.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przewaliłem kilka głośnikowców, w tym TQ Black (wersja I), w tym niektóre sporo droższe od moich Silver. Gram na nich już kilka lat, ale wiadomo, człek jest jak krowa - myśli, że na sąsiednim pastwisku trawa jest bardziej zielona ?

Powiem Wam jeszcze, że ostatnio pożyczyłem zajefajny wzmacniacz SE na lampach 6s4s - ma zaledwie 8W na kanał, a robi z moimi Omenami co tylko zechce. Piękne granie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable Zu Audio mam od dobrych kilku lat. Najpierw był głośnikowy Libtec , dołączył do tego zasilający Zu Birth. Później kupiłem głośnikowe Event MK1  / a Libtec znalazł nowego właściciela/, dołożyłem jeszcze dwa zasilające BoK.  Kilka słów komentarza - bardzo cenię zasilające za to, że mają bardzo dobre parametry, a przekrój przewodów i elastyczność jest bardzo użyteczna. Zawsze drażniły mnie grube, sztywne kable w stylu Furukawa czy Furutech. Teraz wpinam, łatwo można ułożyć, nie ciągną wtyków. Poza tym - są generalnie neutralne, wystarczająco dynamiczne, nie ograniczają zarówno CDP, jak i wzmacniacza. Nie są to kable do upiększania systemów, mają solidne wtyki, własną geometrię i ekranowanie. Zmiana klocków nie wymaga więc kolejnych testów, poszukiwań, sprzedawania - kupowania. Szkoda czasu.

Jeżeli chodzi o głośnikowe - poszukiwałem kabli dynamicznych, w miarę neutralnych, bez zbytniego podbarwiania systemu. Libtec był pod tym względem bardzo dobrym kablem, a na rynku wtórnym można było go kupić do 1 tys zł, więc bez dewastowania portfela. Potem zmieniłem wzmacniacz oraz kolumny i nadarzyła się okazja kupić Event MK1 , w porównaniu do Libtec jest bardziej zrównoważony, zwłaszcza w jakości przesyłania sygnałów wysokotonowych. Są wyraziste, ale bardziej gładkie. Poza tym niskie tony oraz średnie zyskały na masie, wypełnieniu. Bardzo uniwersalne kable, gdzie nie ma potrzeby poprawiania systemu. jak pozostałe komponenty w systemie wymagają wyraźnych korekt, to trzeba poszukać innych kabli. Myślę, że opracowana przez Zu Audio geometria kabli, sposób wykonania daje im tą zaletę, że nie przenoszą szumów, nie łapią zakłóceń, są bardzo dynamiczne. Wewnątrz na każdy zacisk idzie chyba po trzy oddzielnie izolowane i różnie wykonane kabelki wewnętrzne. Odnoszę wrażenie, że bardzo dynamicznie, bez wysiłku przekazują prąd ze wzmacniacza, czy to przy cichym słuchaniu, czy jak damy gałkę na wyższa pozycje.

Poza tym - nie są wybitnie grube, wystarczająco elastyczne , mają ładną konfekcję. Dla mnie uniwersalne, na lata. Chętnie porównał bym je z wersją MK2, ale trudno znaleźć używane, zwłaszcza w Europie. Aktualnie wystarczyły by mi odcinki po 2,5 metra, a mam po 3 metry. Może kiedyś trafię ?

Uzupełnię - nigdy nie miałem okazji sprawdzić interconectów Zu Audio. Używam pomiędzy CDP a wzmacniaczem polski AriniAudio Darkstarr , a pomiędzy preampem gramofonowym, a wzmacniaczem leciwy, ale niezły Furukawa Vivaldi.

Edytowane przez wig
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerny opis. Może mało kto wie, ale Zu Audio rozpoczął działalność od produkcji przewodów, i jest bardzo uznaną marką. Tak więc te nasze kabelki są niezłe, ja co prawda mogę odnieść się tylko do zasilającego Bok, lecz i głośnikowe są w porządku. No i nie kosztują majątku. 

Właśnie z racji dobrej dynamiki, przejrzystości i braku podbarwień, używam Bok do zasilania napędu CD. Kilku innych kabelków próbowałem, jednak w rozsądnych pieniądzach trudno znaleźć kompromis... Jeśli w jednym aspekcie jest cosik lepiej, to w innym brakuje. Tak naprawdę to już nie chce mi się szukać, wolę posłuchać muzyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.