Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  25 członków

Zu Audio Klub
IGNORED

Klub Zu


Gość nosferartur

Rekomendowane odpowiedzi

Mało kto zagląda do naszego klubiku, więc może nie będzie zainteresowanych tą wiadomością: otóż od niedawna całkiem, firma Zu Audio nie ma żadnego dystrybutora na Europę (sic!) i ewentualne zakupy nowych urządzeń z pełną gwarancją od producenta są możliwe tylko bezpośrednio z US. Nie muszę mówić, że tanio to już było...

Wspominam o tym, bowiem od pewnego czasu rozmyślam nad poprawą jakości brzmienia supertweetera w moich Omenach. Siedzi tam podstawowy głośnik Eminence ASD:1001, i choć jest filtrowany bardzo dobrym, pojedynczym kondensatorem ClarityCap MR w selekcji Zu, to nie jest on szczytem wyrafinowania i delikatności. Pisałem o tym w innych wątkach, nie brak mu rozdzielczości i selektywności, lecz potrafi zabrzmieć twardo i mało szlachetnie, no cóż, zaś apetyt wzrasta w miarę jedzenia :/ Rozglądałem się zatem za głośnikami z supertweeterami Radian 850 (które w detalu kosztują $700 sztuka), np. model Soul Superfly. Niestety, z drugiej ręki w Europie kupić ich nie sposób, zaś mormoni z Utah wysoko się cenią i do tego szipment jest dość kosztowny...

Pozostaje mi więc mieszanie lampami (z kabelkami skończyłem!), co także przynosi dobre rezultaty, i Omeny zostają ze mną na długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nawet nie wiedziałem że istnieje taki klub. Posiadam głośnikowe Zu Audio Libtec ,zamieniły Chord Odyssey 2- jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, misiek x napisał:

Witam.

Nawet nie wiedziałem że istnieje taki klub. Posiadam głośnikowe Zu Audio Libtec ,zamieniły Chord Odyssey 2- jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

Bo to bardzo fajne kabelki są :)))

Witaj w klubie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Bo to bardzo fajne kabelki są :)))

A jakże, potwierdzam. Miałem je, od trzech lat mam głośnikowe Zu Audio Event / kupione poprzez audiogon z oferty producenta/ . Potem dokupiłem zasilające Zu BOK oraz Zu birth. Kontakt z producentem bardzo dobry, jak w Libtec uszkodziłem wykręcane banany i pisałem, aby poratował nowymi końcówkami, to poprosił o adres i za trzy tygodnie miałem dwa komplety w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 21:37, wig napisał:

Kontakt z producentem bardzo dobry, jak w Libtec uszkodziłem wykręcane banany i pisałem, aby poratował nowymi końcówkami, to poprosił o adres i za trzy tygodnie miałem dwa komplety w domu.

Kontakt z fabryką w Ogden jest świetny i chłopaki pomagają, jak mogą. Szkoda tylko, że to na drugim końcu świata, i jest to u nas marka praktycznie nieznana. Ich kabelków trochę jest na rynku, natomiast głośniki to już egzotyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem.

Za tydzień Dirty Weekend w Zu - okazja do nabycia kolumn Omen DW za mniej niż 50% ceny: https://www.zuaudio.com/loudspeakers/omen-dirty-weekend-2

Nie jest to regularna wersja, lecz w tej cenie okazja - z reguły towar szybko się rozchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dystrybutora tej firmy już nie ma u nas, ale mogę potwierdzić, że bezproblemowo można się dogadać z ekipą Zu i zamawiać u nich bezpośrednio ( wystarczy karta MC lub konto PayPal) towar.

Zakupiłem właśnie u Nich Libtec-ki i pertraktuję cenę na flagowego Ibisa. Dodam jeszcze, że  tych kabelków już nie ma w ich ofercie (na ich oficjalnej stronie), ale są w stanie je wyprodukować i wysłać ( koszt wysyłki do Polski niecałe 60 usd ). Pozdrawiam wszystkich fanów Zu Audio.

                                             lenny67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

...kabelki dotarły, dowalili cło ( na szczęście niedużo) , właśnie je wygrzewam - jak zaleca producent na ostrej i ciężkiej muzyce !

Myślę, że Slayer i Metallica je "rozrusza". Na razie bez wymaganego 50-cio godzinnego wygrzewania grają lepiej niż moje poprzednie QED-y Reveletion Signature ( jak by ktoś chciał są na sprzedaż 2x2,2m, banany). Głębsza scena, lepsze wokale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej podobał się Libtec niewygrzany. Później jakby stracił troszkę na perlistości. Co oczywiście nie znaczy że jest zły.

Ogólnie rzecz biorąc to zastanawiam się nad całym setem. Czy toś może próbował?

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ich przewodów sygnałowych lub głośnikowych, a jedynie zasilające. Zu twierdzi, iż właśnie cały set przewodów brzmi najlepiej, cóż, nie było dane mi sprawdzić... zresztą, który producent nie promuje w ten sposób swoich wyrobów? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Łukasz, nie sprzedaję. Ponieważ przesyłka była dosyć droga, to kupiłem dwie sztuki - jedna dla mnie, druga dla znajomego, ale ma problemy z kasą, a ja nie mogę czekać w nieskończoność.

Edytowane przez lenny67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich głośników, Zu poleca stosowanie przewodów z końcówkami typu "speakon" - ponoć wówczas uzyskuje się najlepsze efekty... nie wiem, nigdy tego nie sprawdzałem, ale może kiedyś takie właśnie przewody sobie sprawię. Dziś gram na TelluriumQ Silver (zwykłe końcówki) i nie szukam zmiany, zresztą prawdę mówiąc, to nie lubię zmieniać i sprawdzać kabelków ?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Klubowiczów!

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć!

Jeśli ktoś ma trochę wolnego czasu (i gotówki) na początku września, to mormoni z Utah zapraszają na fajową imprezę: Rocky Mountain Audio Fest. Oczywiście, nie w Polskie ? lecz w Denver, Colorado... zatem dla entuzjastów cudownych amerykańskich wzmacniaczy, których w tym stanie kilka zacnych manufaktur działa, taka wystawa będzie dobrym pretekstem do zobaczenia!

Zu_RMAF.jfif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, lads... jakoś cicho w naszym klubiku, toteż dla ożywienia dysputy ? wklejam link do strony Zu z fotoreportażem ukazującym montaż kolumn Soul Supreme. Prawdziwa ręczna robota, z pełną uwagą i starannością. Mniej coraz takich producentów...

https://www.zuaudio.com/low-voltage/2019/10/10/photo-gallery-soul-supreme-assembly

(p.s. w tej samej zakładce Low Voltage jest jeszcze jeden kolaż zdjęć, na którym Gerrit Koer poleruje inne cudne skrzynki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, klubowicze, czy tylko ja mam się tu udzielać? ?

Spójrzcie, jakie fajowe głośniki można spotkać u jednego golibrody w Niujorku... kurde, dziwaczny to kraj, ale mają fantazję chłopaki!

https://www.zuaudio.com/low-voltage/2019/10/17/long-island-barbershop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kryspin napisał:

Teraz na Omen MK. II promocja 999$, szkoda że nie u nas.

Tak, ale to nie jest niestety wersja produkcyjna. To tzw. Dirty Weekend, a więc używane i odnowione przez producenta kolumny. Chociaż i tak super ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok, folks ?

Kto chętny, może poczytać o pewnym posiadaczu kolumn Zu Druid Mk. VI z Teksasu... https://www.zuaudio.com/low-voltage/2019/10/24/austin-guitar-house

Typ imieniem Oz ma niezły sklep z gitarami, a w domu (zajefajny i wielki salon, iście hamerykansky!) niezły set z najnowszymi kolumnami Druid. No i co w tym takiego nadzwyczajnego? - powiecie zapewne, lecz zwróćcie uwagę, że wcale ich właściciel nie jest tak do końca zadowolony z brzmienia... a producent bynajmniej nie kryje się z opisem tych perturbacji (jakże inne podejście od naszej przaśnej branży! toż u nas by to nie przeszło, wszak tylko ochy i achy są dozwolone!!), co więcej, czynnie uczestniczy w procesie doprowadzenia brzmienia do zadowalającego Oza poziomu... takie rzeczy się dzieją na świecie, poczytajcie tylko ?

P.s. kolejny Brudny Weekend w Ogden 4 lutego, zatem można już zbierać kasę...

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Tak się składa, że kilka miesięcy temu myślałem o wymianie swoich głośników na wyższy model. Oto ceny, jakie dostałem od mormonów z Zu:

There are a couple of options for shipping:

UPS Worldwide Expedited: $2173

UPS Air Freight: $517

Aha, trza pamiętać, iż wszystko to ceny netto. Zaś celniki lubią doliczyć cło, o tym nie zapominają.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Zainteresowałem się głośnikami ZU Audio Dirty Weekend. Poniżej wklejam treść wiadomości umieszczonej na innym Forum, z prośbą o informacje od Was lub sugestie lub może odsłuch? Z góry dziękuję.



Szukam głośników które dobrze grałyby w muzyce rockowej czy metalowej (powiedzmy od Dire Straits przez Pink Floyd do Metallica) i nagłośniły pokój ok 27 m. Nie jestem audiofilem. Bardziej chciałbym nacieszyć się muzyką, szukając dobrego głębokiego i mięsistego basu oraz mocno zagranych gitar.

Wzmacniasz jest jeszcze na etapie wyboru i rozważam albo jakąś nowoczesną konstrukcję albo coś używanego typu Marantz 4300 lub jakiś starszy Kenwood albo Saba 9241.

Znalazłem w internecie wspomniane głośniki ZU Audio i nie ukrywam, że bardzo mi się podobają. Ale nie wiem jak grają i nie mają dystrybutora w Polsce więc trudno o odsłuch.

Czy ktoś z Was słyszał te głośniki i mógłby podpowiedzieć czy one dobrze zagrają w stylu rock - metal? Albo może jest ktoś kto je posiada i mógłbym się umówić na krótki odsłuch?

Alternatywnie, może mielibyście jakąś rekomendację innych podobnie wyglądających głośników, które mają potencjał na granie metalu. Rozważam też monitory.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.