Jump to content
Guest nosferartur

Klub Zu

Recommended Posts

17 godzin temu, rpw21 napisał:

Zainteresowałem się głośnikami ZU Audio Dirty Weekend.

Cześć, nie napisałeś, o który model konkretnie Ci chodzi, lecz zapewne o Omen? Dirty Weekend to są serie kolumn, które były używane, wróciły do producenta i zostały odnowione przez niego, mają też gwarancję i niższą cenę.

Jestem posiadaczem regularnej wersji Omen Mk 2 rev. B. Dobrze grają ciężką muzykę, choć do niej bardziej pasowałby model Druid - można niekiedy kupić z drugiej ręki w Europie. Jeśli chcesz posłuchać Omen, to pisz do mnie na priv. Pozdrawiam 🙂

14 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

pasowałby model Druid

Jeśli Druid to na pewno z subem, do rocka i ciężkiej muzyki.

Łukasz_62438 - chodziło mi o model  ZU Omen Dirty Weekend mk 2.  Dokładnie taki jak w linku:

https://www.zuaudio.com/loudspeakers/omen-dirty-weekend-2

Subwofera wolałbym uniknąć z uwagi na niezbyt dużą ilość miejsca w pokoju. 

Czy cenę 7k złotych za komplet Omenów uważacie za atrakcyjną?

Tak jak pisałem, mój główny problem polega na tym, że ich nie widziałem osobiście ani nie słyszałem.:( Z opinii z YT wynika, że dobrze grają ale to tylko YT, a słowo "dobrze" ma wiele znaczeń i dla każdego inne.

xavian
2 godziny temu, Kryspin napisał:

Jeśli Druid to na pewno z subem, do rocka i ciężkiej muzyki.

Druid ma drugi głośnik basowy zamontowany w dolnej części kolumny. Uwierzcie mi, żaden subwoofer nie jest już potrzebny 😁

To chyba w tych najnowszych wersjach, nie wiedziałem. Mam kontakt z wersją mk 4 i w niej nie ma głośnika basowego.

Tak, zgadza się, w wersji IV jest tylko jeden duży głośnik. Zatem w większych pomieszczeniach może wystąpić deficyt niskich tonów... lecz Zu produkuje też kolumny z podwójnym układem głośników 10": Omen Def lub Definition z wbudowanymi wzmacniaczami. Te drugie to już jest droga rzecz 😬

W przyszłym tygodniu szykuje się premiera najwyższego modelu kolumn Zu Audio, 6-ta wersja Dominance. Poniżej zdjęcie z domu jednego melomana z U.S., który był tak uprzejmy, że pozwolił u siebie na testy 🙂 Sprzęt jest ekstremalny, poprzednia wersja Dominance kosztowała 70.000 USD... w cenie jest, choć tutaj łaski nie robią, dostawa + montaż + kalibracja w domu klienta przez szefa Zu.

zu_dominance VI.JPG

• Like 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.