Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym założyc nowy klub, klub Copland'a:) Prosze o wpisy nt sprzetu tej firmy.

 

 

Od 3 dni jestem w posiadaniu koncówki mocy CSA 515 (hybryda 2x150W) i jedynie co moge powiedziec - szczeka mi opadła z wrazenia, POZYTYWNEGO wrazenia:) Co prawda jako pre uzywam innej integry (roksan caspian) ale copland zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie. Przestrzen,stereo, detale wszystko o klase wyzej (jak i nie wiecej) niz w Roksanie. Płyty moge słuchać na nowo:). Jestem zauroczony ta końcowka. Mam nadzieje ze reszta (cd,pre) sa rowniez warte kazdej zapłaconej złotowki. W drodze do mnie jest juz pre amp tej samej firmy CVA 306 . Jest to 6 kanalowa wersja CTA 305.

Trafiła mi sie tylko ta wiec nawet sie nie zastanawiałem:) Zreszta copland'a szukac ze swieczka mozna w second hand:). Jak przyjdzie oczywiscie podziele sie wrazeniami... Brakuje mi jeszcze cd do pełni szczescia:) Ponizej kilka fotek koncowki csa 515.

 

Mam nadzieje ze wątek sie rozwinie.

 

pozdr,Artur

post-11813-025410300 1292355650_thumb.jpg

post-11813-012832700 1292355661_thumb.jpg

post-11813-011615700 1292355667_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki z klub Coplanda.

 

Wiele lat temu miałem komplet wzmacniacz CTA 402 oraz odtwarzacz CD 266.

Cieszył mnie przez około 2,5 roku aż mnie coś naszło i sprzedałem.

Tranzystora mi się zachciało. Dziś nawet nie pamiętam, co sobie po Coplandzie kupiłem, a jego tak.

Do dziś uważam to za największą głupotę w historii moich potyczek z audio.

Mało tego, bardzo żałuję, że się pozbyłem tego kompletu.

Ale to se ne wrati.

Kibicuję zatem wszystkim sympatykom tej marki.

 

P.S.

Już sobie przypominam, co jakiś czas buczało mi w lewym kanale i kilkakrotne "naprawy" gwarancyjne serwisu Audio Klan psu na budę się zdały. Jeździłem ze wzmakiem aż pod Warszawę do Milanówka zdaje się i nic.

Wówczas jeszcze nie było chyba tego forum i nie miałem nawet jak i od kogo zaczerpnąć porady czy uzyskać pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike1973 fotki mile widziane:)

 

Dzis doszedł do mnie pre. Poniżej kilka fotek. Gra cudownie wraz z końcówka, choc poprzedni wlasciciel nie zmieniał lamp pare lat wiec po zmianie moze byc jeszcze lepiej:) Brakuje mi jeszcze cd'ka. Widziałem raz ale szybko poszedl... Przyznam ze podoba mi sie design copland'a. Prosty bez zbednych bajerow. Choc pre mogła by byc jeszcze bardziej ''prosta'' .

post-11813-070202300 1292693303_thumb.jpg

post-11813-079615400 1292693311_thumb.jpg

post-11813-047428800 1292693320_thumb.jpg

post-11813-030084700 1292693326_thumb.jpg

post-11813-030551000 1292693332_thumb.jpg

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wetnę ale dlaczego akurat Copland ma być porównywany z Roksanem?

Przecież to inny rodzaj dźwięku. Copland jest chyba jednym z niewielu wzmacniaczy który potrafi zrobić gigantyczną przestrzeń ze świetnym rysunkiem artystów na scenie i efektami (jeżeli są na płycie) pozawieszanymi w powietrzu. Polecam okablowanie Van den Hula Szczególnie IC Orchid.

Pozdrawiam.

PS. Caspian napewno nie wysteruje tak dobrze jak Copland kolumn niskoomowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem np - na przykład a nie że MA, dlaczego na przykład?, bo stecko i ja mamy roksana i znamy charakter dźwięku na pewno dobrze więc logicznym jest to że to najlepszy punkt odniesienia dla nas obu, bo powinien być punkt odniesienia, nie tak jak w testach w prasie gdzie urządzenia nie są porównywane i dlatego nie wiadomo jakie ciepło to ciepło a jaka przestrzeń to przestrzeń.

Ja wiem co caspian wysteruje a co nie.

 

Przepraszanie za wcinanie nie zmieni faktu wcinania, a jeśli piszesz w klubie i na temat a przecież masz prawo pytać i się zgadzać lub nie to dlaczego miałby się ktoś obrazić ...., masz swoje zdanie i to się liczy.

Nie przepraszaj, pisz.

Edytowane przez we
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dokładnie jak pisze WE. Mam rowniez roksana i dlatego mozna by porownac te 2 zestawy:) Choc zaznaczam ze słabo mi idzie pisanie opini:)

Wiec tak : po jednodniowym odsłuchu copland'a (pre+koncowka) cd jeszcze roksan...

PRZESTRZEŃ PRZESTRZEŃ i jeszcze raz PRZESTRZEŃ w porownaiu do roksana. Dzwiek jest totalnie oderwany od kolumn. Do tego dochodza detale, slychac pojedyncze instrumenty. Dla mnie jest to wielki plus. Praktycznie na nowo slucham utworów. Srednica jest rownie dobra jak w roksanie wg mnie. Gora jest bardzo wyrazna ale nie kłuje w uszy. Bas jest bardziej zwarty i miesisty. Byc moze dlatego ze copland ma 2x 150W a roksan jakos 2x75W.

 

Myslalem nad zmiana kolumn do roksana ale moje eposy es22 pokazuja ze w lepszym zestawie potrafia zagrac wysmienicie. Kolumny zostaja:) Nic im nie brakuje. Moze kiedys pomysle nad czyms innym. Teraz szukam cd copland'a do zestawu a roksan idzie do sprzedaży. Roksan nie jest zły, jest to bdb sprzet ale copland jest o jedna półke wyzej wg mnie. Zreszta chyba ''klocki'' copland'a były drozsze niz roksana.

 

To tyle na szybko:) Teraz poluje na cd...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Odswieże troszke ten jednoosobowy klub...:) Nikt nie slucha coplanda w pl?:) Szkoda ze ten sprzet nie jest popularny u nas...

Wczoraj przytargałem do domu ostatni element ktorego szukałem. Cd player CDA823. Gra wybornie. Tylu detali wraz z przestrzenia jeszcze nie slyszalem... Zgrał sie z reszta systemu świetnie. Miałem kilkudniowo przygode z audiolab 8200cd i ten copland bije go ze hoho:) a kosztował niewiele wiecej... Oczywiście pierwsze co musiałem go rozebrać:) Wewnatrz jakos tak pusto i ten dvd player prosto jak z peceta... Spodziewałem sie wiecej w srodku, może te powietrze audiofilskie tak świetnie gra?:) W końcu znalazłem swój przystanek ale na jak długo?:)

 

pozdr

post-11813-015908700 1296161782_thumb.jpg

post-11813-091625500 1296161788_thumb.jpg

post-11813-072925300 1296161794_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odswieże troszke ten jednoosobowy klub...:) Nikt nie slucha coplanda w pl?:) Szkoda ze ten sprzet nie jest popularny u nas...

Wczoraj przytargałem do domu ostatni element ktorego szukałem. Cd player CDA823. Gra wybornie. Tylu detali wraz z przestrzenia jeszcze nie slyszalem... Zgrał sie z reszta systemu świetnie. Miałem kilkudniowo przygode z audiolab 8200cd i ten copland bije go ze hoho:) a kosztował niewiele wiecej... Oczywiście pierwsze co musiałem go rozebrać:) Wewnatrz jakos tak pusto i ten dvd player prosto jak z peceta... Spodziewałem sie wiecej w srodku, może te powietrze audiofilskie tak świetnie gra?:) W końcu znalazłem swój przystanek ale na jak długo?:)

 

pozdr

Normalnie CD ROM :0

 

Możesz zrobić zdjęcie panelu przedniego ale włączonego :) Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo "prosty " i to w nim mi sie podoba. Bez zbednych bajerow. Jedynie tacka chodzi glosno. Identycznie jak w pececie;-) zreszta to chyba zwykly dvd-rom jest.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam .Posiadam najtańszy model tej marki CSA8.Znajdą się może forumowicze który wiedzą jak osiągnąć ful satysfakcji z tego urządzenia.Może są i tacy co coś w nim modyfikowali,przerabiali go na model CSA14.U mnie gra z Micromegą stage 6 na kolumnach Dynaudio Aries(prądożerne zamkniete i dwudrożne)i kable VDH .Jest troszkę przyostro ,ale nie najgorzej .A jak jest u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykopales dinozaura;-) Kiedys zalozylem ten watek ale padl;-) Ja do dzis mam caly zestaw coplanda. Rowniez mam vdh kabeki (name i first) a glosnikowe chord epic. U mnie jest w sam raz. Nie jest za ostro ani nie ma ciemnicy. Choc coplandy raczej sa jasne i zywe takze musisz im cos "cieplego" podlaczyc;-) Nie wiem jak Twoj cd czy nie podkresla tej ostrosci choc micro cd graja chyba cieplo.

 

Jaki masz glosnikowy? U mnie chord epic trzyma wszystko tak jak nalezy a np stereovox juz podkreslil gore u mnie i czasami bylo za ostro jak dla mnie. Sprawdz jakis ciemny kabelek;-)

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To się dopiszę:Copland csa-14 i cda 277 cd.Kupiłem niedawno za900euronów.Stan igła.Po przeskoku z Nadów i Rotela szczena mi opadła.Do wymiany mam kolumny(Kef iQ3)ale o dziwo bardzo dobrze to gra w 24 wytłumionych metrach.

 

http://c0.dmlimg.com/1fc1c1c2db5852e08ffc380475e26336a3ac0f6cdef4eae5d5c8ed9435077405.jpg

Edytowane przez BRZUCHU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moze klub sie rozkreci;-)

Co do lamp w pre mam zwykle sovtek'i a w koncowce ruskie electro-harmonix (mam nadzieje ze tak sie poprawnie pisze). Co do brzmienia to copland jest bardzo szczegolowy i to mi sie bardzo podoba. Slychac mnostwo detali. Sporo ludzi pisalo ze ostry i suchy. Przy odpowiednim dobraniu sprzetu dzwiek nie jest wcale suchy ani ostry. Jest wyraznie i jak to pisza "po jasniejszej stronie'' ;-)

 

Wczesniej uzytkowalem mf,rotela,sony es, leema pulse i copland gra najlepiej jak do tej pory.

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć BRZUCHU. Też mam CSA14. Proponuję wymianę lampek. Ja włożyłem Mullardy bo poprzednie lampki były ostrzejsze.

Pozdrawiam

pomyślę o tym choć moje KEFy IQ3 nie ukazują żadnych ostrości hahaha!nie -teraz szukam kolumienek do tego.

może to: http://www.adverts.ie/home-audio/triangle-zays-speakers/1364612 podobno do coplanda podejdą

lub takie antyki http://www.adverts.ie/home-audio/epos-es-14-speakers/1364617

 

Nawet jak muj 26cio miesięczny klon dobierze się do głośników to nie będę płakał.

 

http://www.adverts.ie/home-audio/teac-esoteric-d-2-dac/1361648 i czy warto zainwestować w to to-277 i bez tego gra świetnie.

nie wiem,ten teac to solidny klocek.

Od tego samego sympatycznego gościa odkupiłem Coplanda.

Czekam aż wystawi gramofon linn(jakiś tam top) i kable VDH i CARDASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślę o tym choć moje KEFy IQ3 nie ukazują żadnych ostrości hahaha!nie -teraz szukam kolumienek do tego.

może to: http://www.adverts.ie/home-audio/triangle-zays-speakers/1364612 podobno do coplanda podejdą

lub takie antyki http://www.adverts.ie/home-audio/epos-es-14-speakers/1364617

 

Nawet jak muj 26cio miesięczny klon dobierze się do głośników to nie będę płakał.

 

http://www.adverts.ie/home-audio/teac-esoteric-d-2-dac/1361648 i czy warto zainwestować w to to-277 i bez tego gra świetnie.

nie wiem,ten teac to solidny klocek.

Od tego samego sympatycznego gościa odkupiłem Coplanda.

Czekam aż wystawi gramofon linn(jakiś tam top) i kable VDH i CARDASA

http://www.adverts.ie/home-audio/epos-es-14-speakers/1364617 przywiozłem dziś rano-250euro ze stendami(niżej nie dało rady).

Super stan i ładnie toto gra-czysto i nie męczy,bas schodzi nisko ale miękki jest,średnie i wysokie miodzio.

Poszperam za lampami do pieca i może jakieś kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.adverts.i...peakers/1364617 przywiozłem dziś rano-250euro ze stendami(niżej nie dało rady). Super stan i ładnie toto gra-czysto i nie męczy,bas schodzi nisko ale miękki jest,średnie i wysokie miodzio. Poszperam za lampami do pieca i może jakieś kabelki.
Właśnie dokupiłem Tara labs Prism Helix 8 -trochę kosztowne ale ale słychać wyraźną poprawę brzmienia i wybrzmienia-albo mi się zdaje:lepsza kontrola niskich tonów,lepiej ułożona scena,średnie,wysokie miodek-słucham godzinami od jazzu do heavy metalu.Nic nie męczy Jaki IC polecicie do spięcia tych 2uch klocków.Na razie mam jakiś biały Monster for A/V-tragedii nie ma ale zawsze może być lepiej:) i to mnie cieszy http://sklep.lampyelektronowe.pl pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.lepszego miejsca na moje pytanie nie znajdę więc,czy pre copland csa 303mkII dobrze wysteruje końcówki audiomatusa i w jakim kierónku pójdzie brzmienie w stosunku do mojego obecnego pre phasta(cd-lector 0.6,ilr12).wiem że najlepiej porównac samemu ale nie mam takiej możliwości więc pytam.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.