Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie zegnam sie z klubem i mam do sprzedania :

 

Copland CDA 823 (hifi choice ''best cd'' do 10000 tys zł ) -- 5500zł

Copland CSA 515 (hybryda 2x 150W przy 8ohm) -- 4000zł

Copland CVA 306 (pre lampowy 6 kanalowy ze swietnym torem stereo) -- 3500zł

 

Całość kosztowala w momencie sprzedazy ponad 30 tyś zł. W zestawie 2 piloty.

 

Głośnikowy Stereovox Firefly 2x3metry - jednodniowy - kompletny to co daje producent -- 550zł

Audionova Moonwalk 2x2 metry uzywany -- 200zł

 

Po wiecej info zapraszam na PW . Ceny przy zakupie calości oczywiscie do uzgodnienia. Wiecej fotek na email.

Jestem przekonany ze ten zestaw zadowoli niejednego zapalonego sluchacza muzyki:)

 

pozdr

post-11813-0-66252700-1333730073_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam na jeszcze lepszy sprzet ktory rowniez w Pl nie jest znany i doceniany jak copland. Copland to bardzo dobry sprzet za normalne jeszcze pieniazki. Zreszta jest to sprzet ktory goscil u mnie w domu najdluzej - 2 lata a to musi o czyms swiadczyc;-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Nie wiedziałem, że tu jest klub Copland, więc wcześniej napisałem w dziale HIFi. To jest link do tamtego wątku. Może Wy pomożecie bardziej konkretnie?

Pozdrawiam

 

Dodam jeszcze, że ten zestaw to (oznaczenia niewyraźne na zdjęciu):

Od lewej od góry:

CSA 515

CDA 288

Od prawej od góry:

CTA 301 MKII

CTA 505

Edytowane przez Fr@ntz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Koledzy... jak przedstawia się historia produktów Copland w zakresie odtwarzaczy Cd. Na stronie producenta jest tylko linia produktów z 2011 roku i nie ma śladu modeli z lat wcześniejszych. Aktualnie posiadam odtwarzacz Naim CD5x+Flatcap 2x (zew. zasilacz Naim do sekcji analog/cyfra) do zacnego wzmacniacza Pathos Clasic One MKIII ale szukam jakiegoś wysokiego modelu odtwarzacza Coplanda z upsamplingiem i ewent. HDCD (naim posiada) ale to jako opcja. Cena zestawu Naim to jakieś 6200zł - zatem co polecacie z Copland w podobnej cenie z linii przed 2011 rokiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość rydz

(Konto usunięte)

Mike... nie warto zainwestować w NOSy ?

Co prawda E-88-CC to nie ECC-82 i ich pochodne z którymi bawiłem się przez kilka lat...na tych lampkach różnice były duże.

Przymiarkę robię do zakupu , obecnie Copland gra na tanich Teslach gold-pin i gra bardzo dobrze , jedyne co mi ciut przeszkadza to lekko zawoalowana średnica...taka mikro mgiełka , w porównaniu JJ gra zbyt chudo , scena też nie tak obszerna jak z Tesli.

Jak grają Elektroharmonixy ?

 

Może coś też o lampkach Mullard-E-88-CC PICKEL GETTER albo Telefunken z logo AEG ktoś skrobnie.

Po-zdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CSA przełożenie ECC88 na lampy innego producenta nie wnosi zmian w dzwięku.

Sprawę przewiczyłem dokładnie.

Dzwięk można próbowac zmienic poprzez zmianę pojemności kondesatora kompesującego ( w oryginale w ogóle go nie zamontowano a jest przygotowane na niego miejsce)

 

Tu serwisówka do CSA-14:

CSA-14.pdf

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie grały tak samo.

PDF u mnie działa.

 

Do Coplanda.

Np. ECC88 Tesla, Tungsram, AEG, 6922, 6n23p.

Nie próbowałem 6n1p- mają trochę większe prądy żarzenia.

 

PS. Warto wyregulowac prąd spoczynkowy tranzystorów końcowych- tu słychac zmiany jeśli był rozjechany.

Opis operacji- w serwisówce.

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do Coplanda nie E-CC 88....a E-88-CC , czy ja stary grzyb czegoś nie rozumiem ? :)

 

Stary Grzybie

 

E88CC to lepiej wykonana ( głównie dla potrzeb wojska) ECC88.

Elektrycznie są identyczne.

Czasami lampy EC88 (E88CC) są oznaczane jako 6922 (przez producentów amerykańskich).

U Ruskich i Chińczyków dla odmiany oznaczano je jako 6n23p lub 6n23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />PS. Warto wyregulowac prąd spoczynkowy tranzystorów końcowych- tu słychac zmiany jeśli był rozjechany<br />

 

Sądzę że nie potrzeba żadnych regulacji ,kupiłem go w ciemno i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony brzmieniem ,być może wpasował się idealnie z resztą zestawu.

Jurek , chyba nie chcesz mi wmówić że zastosowanie różnych lamp nie wnosi do dżwięku zmian :)

Zaraz przypominają mi się kable ,jeden słyszy a drugi mu na to że tylko mu się wydaje :)

 

Między Teslą a JJ jest wyrażna różnica.

 

Coś się kićka przy edycji.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />ALe rydzu chyba wiesz że lampy w Coplandzie to nie przedwzmacniacz tylko bufor...<br />Pewnie dlatego różnice są niewielkie.<br />Pozdrawiam <br />

 

Siemanko mike!

Eeee , nikt się nie dał sprowokować...:))

Kurna...po co zamieściłem to zdanie :)

<br />Zaraz przypominają mi się kable ,jeden słyszy a drugi mu na to że tylko mu się wydaje :)<br />

 

Pozdrawiam Ciebie i Jureczka...."za starego grzyba" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

dopisuję się do klubu z coplandem csa8. Przesiadłem się z Creeka 4330, który też grał zachwycająco, ale tylko muzykę spokojną, nieduże składy. Nie dawał rady prądowo Eposom. Copland gra z wykopem, potężniej, potrafi wydobyć z tych kolumn świetny, niski bas, czego Creek nie potrafił do końca uczynić. Copland gra bardziej "marszowo", sterylnie, ale jest więcej szczegółów. Obnaża słabej jakości nagrania i to bardzo słychać. Creek grał bardziej muzykalnie. Póki co Copland gra z kolumnami Epos M15.2 i jest ciut za dużo góry. Chciałbym je kiedyś wymienić na Vienny Mozarty. Już się trochę o tym zestawieniu naczytałem i wiem, że wtedy nie powinno być już za ostro. Mój aktualny Cd to Creek cd43 mkII. Fajnie wyglądałby w tym zestawieniu cd Coplanda 266, ale chyba lepiej dokupić porządnego DACa do cd Creeka. Jak myślicie? Pliki mnie nie interesują wcale. W Cd Coplanda podoba mi się, że czyta HDCD, a mam trochę tego. Laser do creeka tani i łatwo dostępny. Copland cda266 już sowje lata ma, czy warto wydawać na niego aż tyle kasy?

Kable mam Chrod carnival silver screen, a rca qed qunex 1.

Czy ktoś z kolegów porównywał brzmienie CSA8 do CSA28? Lampki grają cieplej? Mocowo jest to samo?

Czy CSA8 poradzi sobie wystarczająco z VA Mozart? Nie są to kolumny łatwe do zdobycia na rynku wtórnym, a nie chciałbym się rozczarować, jak kupię z drugiego końca kraju i się okaże, że trzeba mocniejszy wzmacniacz kupić... Chcę się wybrać do TopHiFi z moim CSA8 i posłuchać VA Mozart, ale nie wiem czy różnią się bardzo od tych wcześńiejszych modeli z początku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.