Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Niedawno zrobiłem przegląd mojego CTA 405-A.

Kurzu trochę wymiotłem, poczyściłem lampy, powyciągałem je, oczyściłem nóżki. Włożyłem i zabieram się za sprawdzanie prądu podkładu. Przez ponad rok nic się nie zmieniło oprócz odstępstwa o 0,01V w jednym lewym kanale. Nieszczęsny, choć robiący dobrą robotę wentylatorek też wyczyściłem bo już był trochę słyszalny. Teraz znów pracuje cichutko jak świeżo po zakupie.

Świetny sprzęt. Ciekawe dlaczego CTA 408 jest 2x droższy. Lampy mocniejsze, nieco droższe, inny pre gramofonowy na dyskretnych. Tak wprost to bym swojego nie wymienił na tego nowego bez odsłuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam w klubie.

Prośba do posiadaczy CTA 402.

Może ktoś zrobić mi zdjęcie tych spalonych rezystorów. Chciałem je wymienić lecz nie wiem jakie mają wartości. Czy może po prostu ktoś wie jakie one powinny być? W sieci jest trochę zdjęć wnętrza tego wzmacniacza, lecz nie na tyle dobrych by z całą pewnością odczytać kolory. 

cta402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat kiedyś szwendał się po forum. Może by pomógł. Ja mogę jedynie zdjęcie wkleić swojego 405-A no ale to inny jakby wzmacniacz.

Zdaje sie @przemak go wklejał kiedyś.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Dzięki
Niestety 405 to zupełnie inny wzmacniacz. 
Schemat jest. Koledzy z zakładki lampa zlokalizowali nawet (prawdopodobnie) te rezystory. Popatrz na ich wartości. Czy kazdy z nich jest inny, czy tam jest pomyłka?
copland_cta_402.thumb.png.8ea35f4f0f9257f73ee1f2815675b9a9.png
To jest schemat ideowy, a potrzebny jest montażowy.

Taki jak poniżej - oczywiście jest to zupełnie inny wzmacniacz.4963d069a8b3511ff8a1db493fef1ef2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, belmondo napisał:

Dzięki

Niestety 405 to zupełnie inny wzmacniacz. 

Schemat jest. Koledzy z zakładki lampa zlokalizowali nawet (prawdopodobnie) te rezystory. Popatrz na ich wartości. Czy kazdy z nich jest inny, czy tam jest pomyłka?

copland_cta_402.png

Te rezystory podnoszą potencjał żarzenia. Robi się to tradycyjnie w przypadku wtórników katodowych ze względu na ograniczenie dopuszczalnego napięcia żarnik-katoda. W tym wzmacniaczu nie ma wtórników, wszystkie stopnie są WK, a odwracacz ma niewiele więcej na katodzie, na pewno nie połowę. Z tego wnioskuję, że jest to patent na zmniejszenie szumu czy przydźwięku. Tak więc IMO raczej na pewno te rezystory nie powinny być jednakowe, bo napięcia na żarnikach byłoby za duże w stosunku do katod. Czyli raczej jest jak jest, czyli 1:11.

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam prośbę do kolegów z klubu - czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co autor miał na myśli odnośnie DAC 215:

"It is very important to clarify that the Copland is not a valve DAC. The implementation of the decoding is entirely solid state and if you use the Copland as a line level DAC, the valves will have absolutely no effect on the performance. They are only activated when you select the headphone or preamp functions. This is in keeping with Copland's philosophy of using valves where their design suggests that genuinely high performance can be achieved."

https://www.avforums.com/review/copland-dac-215-dac-preamp-headphone-amp-review.12724

To w końcu Copland DAC 215 może działać jako samodzielny dac czy też nie wnosi on nic do systemu, a jedynie działa w przypadku załączenia przedwzmacniacza ze słuchawkami?!?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to rozgryzłem, ale dziękuję za odpowiedź.

Mam  z kolei inne pytanie - wzmacniacz CTA-405A ma jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem? Będę chciał przetestować z nim głośniki wymagające dużo prądu i zastanawiam się czy wzmacniacz to wytrzyma? To moja pierwsza lampa, w sumie pierwszy poważny sprzęt audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym tygodniu wspomagałem się dodatkowym nawiewem na niego (i częściowo na mnie), ale póki co wytrzymał ? grzeje się cholernie...

W sumie bezpieczniki powinny zabezpieczać przed przegrzaniem i w krytycznym momencie wyłączyć go... tak na chłopski rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam, posiadam końcówkę Copland 515. Gra to pięknie, ale czasami wydaje mi się, że prawy kanał pracuje trochę ciszej. Podejrzewam, że może to być kwestia ustawienia biasu. Szukałem w internecie instrukcji do mojego Coplanda, ale niestety nie znalazłem. Może ktoś z Was ją posiada? Albo wie jak ustawić ten bias? Byłbym wdzięczny za pomoc. 

Edytowane przez zaworotko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Godzinę temu, daro64 napisał:

Copland 405A

coś takiego jest

https://www.audio-markt.de/market/copland-integrated-valve-amplifier-cta-405-5514916490

 

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, McGyver napisał:

Miałem w domu. Wygląda kapitalnie, ale dźwięk düpÿ nie urywa. 
Laser dostępny. W razie grubszej awarii elektroniki można szukać Teac'a VRDS-7 na "dawcę organów".

O widzisz..Dziękuję za info.. Teraz gram na MF A3 24Bit, ale tak właśnie o tym Coplu 288 rozmyślam.. Z tego co się orientuję to chyba granice 98 roku są jak to tlukli jeszcze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marty napisał:

O widzisz..Dziękuję za info.. Teraz gram na MF A3 24Bit, ale tak właśnie o tym Coplu 288 rozmyślam.. Z tego co się orientuję to chyba granice 98 roku są jak to tlukli jeszcze. 

 

Modyfikacja:
http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/copland/Copland 289 CDP player with tube output and Sowter transformers.html 

Koncepcja bardzo sensowna, ale strasznie brzydkie wykonanie. 
Oczywiście nie ma obowiązku robienia tego brzydko. Da się zrobić w sposób bardzo estetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, McGyver napisał:

Modyfikacja:
http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/copland/Copland 289 CDP player with tube output and Sowter transformers.html 

Koncepcja bardzo sensowna, ale strasznie brzydkie wykonanie. 
Oczywiście nie ma obowiązku robienia tego brzydko. Da się zrobić w sposób bardzo estetyczny.

Ale rozmawiamy o modelu 289? Jak oceniasz 289 w relacji do 288? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, McGyver napisał:

W przypadku modyfikacji - jeden piernik.  Tam jest inne serwo, ale część audio z grubsza taka sama. 288 ma lepszą selekcję kości DAC.

A powiedz mi proszę które wg Ciebie odtwarzacze cd zasługują na uwagę? Pytam bo rozważam różne opcje.. Może Gamut.. Kto wie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.