Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oba wzmacniacze przynajmniej "na papierze" mają swoje zalety.

Tak jak napisałeś wcześniej Copland dysponuje lampowym przedwzmacniaczem gramofonowym, minimalnie większą mocą i ze względu na użyte lampy pewnie większą dynamiką.

Unison ma za to możliwość przełączania między trybem Pentodowym a Triodowym, można również w dwóch skokach regulować głębokość sprzężenia zwrotnego.

Ma również wbudowany wskaźnik do regulacji biasu, co akurat ułatwia całą procedurę. Coś za coś :)

Co do wyglądu to już kwestia gustu. Mi akurat obie konstrukcje się podobają, choć są skrajnie odmienne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała errata do ustawiania biasu w 405-A.

Dostałem odpowiedź od samego konstruktora pana Ole Møller i on napisał, że bias powinien być ustawiony na 0,42V (420mV). Różnica niewielka, ale dziwne, że pan z polskiego serwisu podał błędną wartość. Mimo, że miło się rozmawiało to w pewnym momencie pomylił 405 z 405-A i nie dało mi to spokoju.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cisza w klubie. W sumie się nie dziwię. Copland gra i nie ma o czym pisać.

Napiszę jednak, że jestem zachwycony przedwzmacniaczem gramofonowym.

Jak wrócę czasem znorany do domu w nocy i tylko kot nie śpi lubię sobie puścić cicho winyla. Gra tak pięknie, ze zasypiam na kanapie, a ze nie mam automatycznego podnoszenia igły to sobie minutnik zacząłem nastawiać na 30minut by podnieść igle, położyć płytę na drugą stronę i znowu się rozpłynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Oto chodzi, że tak skonstruowany jest wzmacniacz.

Podłączasz tak jak napisałeś. Czarny do czerwonego i na odwrót w obu kanałach.

Ponoć często tak wzmacniacze mają, że polaryzacja jest obrócona ale mało kto się tym chwali.

 

To jest polaryzacja globalna. Można zasymulować obrócenie polaryzacji w komputerze. Ja osobiście nie słyszę różnicy.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Z jakimi kolumnami u Was grają Coplandy? Jaka rekomendacja? Ja kiedyś słuchałem z Dynaudio podstawkowymi, nie pamiętem modelu i z Proac D2 i było Ok.

A teraz zagadka.

Model CTA 405A, którego słuchałem wielokrotnie znam dobrze. To następca i ulepszenie modelu 405.

A model 405 AF ?

Nie ma w katalogu producenta. Jest na stronie w UK, przypisując że jest to model z fan assisted.

 

http://www.stoneaudio.co.uk/?product=copland+cta+405%2Da+%28cta405a%29+integrated+amplifier

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest polaryzacja globalna. Można zasymulować obrócenie polaryzacji w komputerze. Ja osobiście nie słyszę różnicy.

 

Dzieki. A czy mozesz dac linka do tego symulatora?

 

A teraz zagadka.

Model CTA 405A, którego słuchałem wielokrotnie znam dobrze. To następca i ulepszenie modelu 405.

A model 405 AF ?

Nie ma w katalogu producenta. Jest na stronie w UK, przypisując że jest to model z fan assisted.

 

http://www.stoneaudio.co.uk/?product=copland+cta+405%2Da+%28cta405a%29+integrated+amplifier

 

Czyli sa dwa modele 405A? Jeden z wentylatorem a drugi bez? Czy bez wentylatora nie skraca sie zycia lampom KT120? I czy jest mozliwosc wstawienia wentylatora do tej weresji bez niego?

Sorry za te pytania ale chcialbym jakos ogarnac temat 405A ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie angielskiej jest coś pomylone.

Jest jeden 405A zawsze z wiatrakiem. Jest to najbardziej cichy wiatrak z serii San Ace 80. Nr modelu 9S0812L401.

Szum na poziomie 16dBA.

https://www.sanyodenki.com/archive/document/product/cooling/catalog_E_pdf/San_Ace_80S25_E.pdf

 

Ja swojego dokładnie przedmuchałem sprężonym powietrzem i w ogóle go nie słychać chyba, że podejdę do wzmacniacza i jest absolutna cisza wokół. Oczywiście z czasem łożyska się wyrobią, stanie się głośniejszy i będzie trzeba go wymienić. Niestety bez lutownicy się nie obędzie, a szkoda.

 

W playerze Audirvana jest możliwość obrócenia polaryzacji. Przypuszczam, że w innych dobrych odtwarzaczach również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wentylator nie jest podłączony na jakimś złączu (ułatwiło by to serwisowanie), tym bardziej, że na zdjęciach widać, że dużo połączeń wykonanych jest za pomocą złącz.

W przyszłości można pomyśleć o jakimś własnym rozwiązaniu z gniazdem. Na szczęście do wentylatora nie jest potrzebne audiofilskie napięcie :)

 

Ogólnie temat Coplanda CTA-405A mam rozpracowany (teoretycznie). Na początku lutego będę umawiał się na odsłuch. Na początek w salonie, pewnie z jakimiś ProAc'ami, jak będzie OK

to te 30kg będzie trzeba przywieźć do domu i sprawdzić w docelowej konfiguracji :)

 

W sumie mam jeszcze jedno pytanie praktyczne do kolegi Szamana :)

Wysokość obudowy 18,5 cm, to jest wysokość całkowita, czy samej obudowy bez nóżek ?

Dywagacje na temat wentylatora uświadomiły mi, że wypadało by zapewnić dobrą wentylację a miejsca za dużo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzieki. A czy mozesz dac linka do tego symulatora?

 

 

 

Czyli sa dwa modele 405A? Jeden z wentylatorem a drugi bez? Czy bez wentylatora nie skraca sie zycia lampom KT120? I czy jest mozliwosc wstawienia wentylatora do tej weresji bez niego?

Sorry za te pytania ale chcialbym jakos ogarnac temat 405A ;)

 

Model 405A jest z wentylatorem - każdy

Bez wentylatora była wcześniejsza wersja 405 bez „A”

A tu sie pojawił opis „AF” co to? Cholera wie.

Podejrzewam że zły opis ktoś zrobił ale dowiem sie.

 

Szkoda, że wentylator nie jest podłączony na jakimś złączu (ułatwiło by to serwisowanie), tym bardziej, że na zdjęciach widać, że dużo połączeń wykonanych jest za pomocą złącz.

W przyszłości można pomyśleć o jakimś własnym rozwiązaniu z gniazdem. Na szczęście do wentylatora nie jest potrzebne audiofilskie napięcie :)

 

 

to te 30kg będzie trzeba przywieźć do domu i sprawdzić w docelowej konfiguracji :)

 

 

27 kg.

Wymiary o jakie pytasz to całkowity wymiar.

 

Szkoda, że wentylator nie jest podłączony na jakimś złączu (ułatwiło by to serwisowanie), tym bardziej, że na zdjęciach widać, że dużo połączeń wykonanych jest za pomocą złącz.

 

Specjalnie tak jest teraz robione prawie wszystko. Żeby samemu nie robić tylko wysyłać do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 405A jest z wentylatorem - każdy

Bez wentylatora była wcześniejsza wersja 405 bez „A”

A tu sie pojawił opis „AF” co to? Cholera wie.

Podejrzewam że zły opis ktoś zrobił ale dowiem sie.

 

No to mam niespodzianke. W niedziele przywiozlem srebrny Copland 405A i nie ma wentylatora. Wzmacniacz kupiony w Londynie ;)

Pokazalbym ale nie wiem jak wstawic zdjecie, niestety...

Edytowane przez padre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to mam niespodzianke. W niedziele przywiozlem srebrny Copland 405A i nie ma wentylatora. Wzmacniacz kupiony w Londynie ;)

Pokazalbym ale nie wiem jak wstawic zdjecie, niestety...

 

Oo to dziwna sprawa. Trzeba może maila wysłać do producenta. O co tu chodzi. W Top hi fi odsłuchiwałem wielokrotnie 405A i każdy był chłodzony wiatrakiem.

 

Wpisz w google model 405a i popatrz na zdjęcia. Jest tego pełno. Każdy jest z wiatrakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonie do tego sklepu i sie wyjaśni o co tu chodzi.

Nie ma takiego modelu AF na stronie producenta więc myśle że mieli na myśli ten model 405a. A opisany model 405a miał być modelem 405. Niedouczony sprzedawca lub człowiek zajmujący się ulepszeniem strony internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@padre.

Czy na froncie jest czerwony napis 405A i przycisk standby jest tez czerwony?

 

Oczywiscie.Jest czerwony napis COPLAND 405A i standby jest czerwono koralowy. Tylko ni ma wiatraka ;).

Wyglada identycznie jak ten srebrny na tej stronie

http://www.stoneaudio.co.uk/?product=copland+cta+405%2da+%28cta405a%29+integrated+amplifier

Edytowane przez padre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiscie.Jest czerwony napis COPLAND 405A i standby jest czerwono koralowy. Tylko ni ma wiatraka ;).

Wyglada identycznie jak ten srebrny na tej stronie

http://www.stoneaudio.co.uk/?product=copland+cta+405%2da+%28cta405a%29+integrated+amplifier

Nie może tak być. Gdzie w londynie kupiłeś to? To był używany od kogoś czy ze salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na Ebay`u angielskim. Ale juz zalozylem case i zwracam ten wzmacniacz. Chociaz gra rewelacyjnie i cena byla atrakcyjna. Wzmacniacz ma okolo roku. Ale juz po ptokach i wraca amp w piatek do wlasciciela ;)

 

Otrzymałem wiadomość mailową bo nie szło sie dodzwonić do baranów.

Tak jak myśleliśmy - 405a jest z wentylatorem każdy model bo to jest ulepszenie starszej 405. Do tego dochodzi jeszcze większy zasilacz.

Na stronie jest błąd w opisie i mają to poprawić.

 

:) to może komuś brzęczał ten wiatraczek i postanowił go zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Miło mi zakomunikować, że właśnie zostałem właścicielem nowiutkiego Coplanda CTA-405A.

W planie miałem jeszcze odsłuch Unison Research Triode 25 ale po odsłuch Coplanda stwierdziłem,

że nie ma sensu dalej szukać, dostałem wszystko co chciałem :) przestrzeń, stereofonia, dynamika…

wszystko na bardzo wysokim poziomie.

 

Wczorajszy, wieczorny odsłuch Dark Side Of The Moon rozłożył mnie na łopatki :)

 

Pozostałe elementy toru:

Kolumny Wigg Art ENZO (4 ohm 90 dB) (firma z Bydgoszczy)

Źródło CD: AUDIOLAB CD 8300

Nie wykluczone, że przyszłości pojawi się jakiś gramofon.

 

Pozostaje jeszcze kwestia wygrzania, myślę, że z biegiem czasu dźwięk nabierze jeszcze większej szlachetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

402 mialem dluzszy czas .to chyba to samo tylko z pilotem.Generalnie zawsze denerwowal mnie w nim bas dlatego zmienilem na 405 .Ten co kupil w innym zestawieniu juz na ten bas nie narzekal.Blizej mu do tranzystorowego grania moim zdaniem mimo ze el34 w nim siedza.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.