Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Copland jest raczej przezroczysty więc reszta toru determinuje brzmienie.

Ja gram z Regami RS1 i dla mnie jest ok. Musisz posłuchać u siebie w domu bo inaczej możesz być niezadowolony.

 

Pre na początek daje radę.

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wniebowzięty!Przywiozłem ,postawiłem podłączyłem do AA paganiniego od kolegi pożyczyłem tannoye 2 i gra to tak ,ze nie wiem co będzie na lepszych kolumnach.Jest to najlepiej grający zestaw jaki miałem w domu do tej pory,A300 przy tym coplandzie to jakieś nieporozumienie.,szkoda tylko tych mc poszukiwań ale człowiek jest chociaż mądrzejszy..

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Mój były : primare vc 20 (wymieniony padł napęd)

Vienna acoustics Mozart ( wymienione ze względu na zmianę mieszkania )

Copland csa8

Mój teraz: nami cd5si

B&W Pm1

Copland csa 8

Tellurium q black, cardas parsek

Tego coplenda mam już chyba z 15 lat i jestem zadowolony ! Pasje trzeba jednak rozwijać i myśle nad coplandem 405a.Prosze co możecie napisać na temat 405 jaka jest różnica w brzmieniu ? Czy warto bo to 13000 zł ?Oczekiwalbym usłyszenia jeszcze więcej szczegółów w muzyce ale bez ocieplenia dźwięku. muza która słucham to gotyk a w nim dużo elektro.pomieszczenie niestety to salon z otwarta kuchnią wiec ciężko z

akustyką.

Dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Sprzątnolem bez wahania,jade po niego dopiero kolo 12tego bede wtedy w okolicach .Napewno coś skrobne.Rydzu robie remont łazienki z przerwą na urlop i prace tak ,ze od ponad mc.mam zero czasu.Pozdro!

Edytowane przez kamil79

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mój były : primare vc 20 (wymieniony padł napęd)

Vienna acoustics Mozart ( wymienione ze względu na zmianę mieszkania )

Copland csa8

Mój teraz: nami cd5si

B&W Pm1

Copland csa 8

Tellurium q black, cardas parsek

Tego coplenda mam już chyba z 15 lat i jestem zadowolony ! Pasje trzeba jednak rozwijać i myśle nad coplandem 405a.Prosze co możecie napisać na temat 405 jaka jest różnica w brzmieniu ? Czy warto bo to 13000 zł ?Oczekiwalbym usłyszenia jeszcze więcej szczegółów w muzyce ale bez ocieplenia dźwięku. muza która słucham to gotyk a w nim dużo elektro.pomieszczenie niestety to salon z otwarta kuchnią wiec ciężko z

akustyką.

Dzięki .

 

Hej.

Ja też nam PM1. Odsłuchiwałem z tymi głośnikami Copland CTA 405a.

Grało bardzo fajnie, szeroka scena dźwiękowa, twardy bas (to co lubię) lecz nie porównywałem go z inną lampą. Bardzo się zastanawiam nad kupnem tej lampki.

Obecnie posiadam 2 tranzystory grające różnie od siebie. Atoll IN200SE i Moon 250i.

 

Jeśli by ktoś mógł mi napisać co kolwiek na temat CTA 405a, czy to warte jest swojej ceny, może jakaś alternatywa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hei.

 

Cta 405a ma pozytywne opinie jak i sama firma.Niestety nie można posłuchać go u siebie bo to sklep top hifi.Ja jednak podchodzę ostrożnie do lampek . Awaryjnosc? A i muza która słucham to tylko rock.Niestety nie mieszkam w Polsce i tu gdzie mieszkam nie pożyczają sprzętu do domu.Jak masz możliwość to może zobacz jeszcze electrokompaniet eci 5mk2 i naim supernait 2 .Ja osobiście bym z chęcią posłuchał tych 3 ale u siebie bo chodzi o 15 kzł. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Coplandowcy :)

 

Jak ktoś już pisał tutaj na forum wcześniej CSA8 jest "uboższą" wersją CSA14 (zbudowane są na tych samych plytach) - moje pytanie, czy ktoś z Was spotkał się z opisem updgrade'u lub próbował updgrad'ować CSA8 na CSA14? Mam nadzieję, że nie powielam pytania - przeszukiwałem to forum, jak i inne fora audio w sieci, ale nie spotkałem się z informacjami na ten temat.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez kahn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanie na dłużej CTA 402 ..to już pewne:)))

 

Ja mam model CSA-28, ostatnio przeszedł kompleksowy lifting, sam się na tym nie znam więc dałem go w sprawdzone ręce p.Marka Michalczyka. Ze swej strony zafundowałem mu lamy Abrax w miejsce poprzednich Mullarda.

Zmiany lamp nie powodują w tym wzmacniaczu wstrząsających zmian ale szukając pierwszej pary właśnie na Mulardach usłyszałem więcej niż na innych, których nazwy już nie pamiętam, inna sprawa, że za transport robiła wtedy Wadia.

Sam się zastanawiam w przyszłości nad zmianą wzmacniacza i myślałem o również o wyższych modelach Coplanda. Kiedy bowiem wybierałem moją 28 miałem okazje posłuchać tych niedostępnych droższych klocków.

Jeśli ktoś ma CSA-8 i zastanawia się czy warto zamienić na 14 lub 28 to ja uważam, że nie ma się nad czym zastanawiać.

 

Kamil, czasami bywam w Kielcach u rodziny. Jeśli by Ci to odpowiadało to chętnie zabiorę moją 28 i posłuchał bym u Ciebie jakie są różnice, przez 10 lat to mi się kompletnie zatarło i zostało tylko wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, czasami bywam w Kielcach u rodziny. Jeśli by Ci to odpowiadało to chętnie zabiorę moją 28 i posłuchał bym u Ciebie jakie są różnice, przez 10 lat to mi się kompletnie zatarło i zostało tylko wrażenie.

Zapraszam.Różnice są ,po prostu cta402 to dzwiek o klase lepszy od csa28.Piękna barwa ,bas ,góra po prostu nie chce się ruszać z kanapy.Trąbki fruwaja po całym pokoju ,a dzwięk gitar...echhh .Banan ;)

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze,z malym sonusem tez jest magia.Pozdro!

Teraz dopiero dopatrzyłem że masz minimy a ja miałem na myśli elekty.

Z minimami nie słuchałem a są w podobnej cenie do 1sc. Jak będziesz miał okazję posłuchać jedynek to zrób to koniecznie :-).

 

Czekamy cały czas na porównanie 402 do 28 !!!

 

Pozdro

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do csa 28 dostajemy wszystkiego wiecej,sygnaura dzwieku sie nie zmieniła.Jasy dzwiek z duzą ilością detali,bardziej wciąga i czaruje.Dynamika podobna .Kiedys jakies responce zapne do niego z pewnością.Pozdro

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim miłośnikom Coplanda, czas przystąpić do klubu. Zaczynałem od CSA 8 a obecnie posiadam CDA 289, CSA 303 oraz CSA 515. Napędza to Triangle Zays'y.

Od razu pytanie o lampy w CSA 303. Oryginalnie montowane tam były dwie pary Edicron 6922 a ponieważ nadszedł czas na ich wymianę, chcę je zastąpić lampami NOS 6922 Jan Sylvania. Czy ktoś stosował te lampy a jeśli tak to jakie opinie?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.