Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeszczenia żadnego nie mam ,czy na zimnych czy na ciepłych lampach,Co do wiatraka to gdy w nocy przy kompletnej ciszy w domu sie wsłuchamy to słychać delikatny dzwięk wiatraka za dnia nie zwracam na to uwagi zupelnie.

 

Ok.

Teraz mam wątpliwości co do tego egzemplaża, którego sluchalem.

Trzeszczenie w lewym kanale bylo wyraźne (byc moze lampa sie konczy), wiatrak tez jakos dziwnie brumil (ciezko to bylo nazwac normalna praca wiatraka.

Chyba tylko nowa sztuka jesli sie zdecyduje na ten wzmacniacz.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze do dyskusji. Ja słuchałem CTA 405a w Pl. Charszczeń nie było przy zmianie poziomu głośności. Wiatrak delikatnie szumiał (nie przeszkadzało). Z pewnością w warunkach domowych wieczorem kiedy to jest kompletna cisza będzie bardziej słyszalny.

Dowiedziałem się, że taki wiatraczek po paru latach użytkowania będzie wymagał wymiany, tzn. może być co raz głośniejszy i brumić (normalna rzecz, zużywa się jak wszystko inne).

Wymiana jest banalnie prosta. Wiatrak od Sanyo łatwo dostępny i nie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram na d40r juz nie stosuje półsrodkow,szkoda czasu i pieniedzy.Narazie pedze nim mentory a za cd sluzy 288 jest naprawde dobrze.Co do awari coplandów to wogole mnie to nie trapi.ponad 20 letni cd gra bez zająknięcia,wczesniej csa28 i cta402 i zero problemów.Pzdr

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze CTA 405a jest wart zakupu w swojej cenie. z tymi XLR wejsciami to fakt, mogly by byc. Ale z drugiej strony czy to jest az tak potrzebne?

Osobiscie z rca zrezygnowalem definitywnie -mam na mysli polaczenie : Jungson ja88d-09 i cdp2a Hegel.Gra duzo lepiej na xlr.serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jaki efekt? Można prosić jakiś opis brzmienia całości?

 

Przede wszystkim kapitalna rozdzielczość, bardzo dobra stereofonia, głębia planów. Pod tym względem zweryfikował jakość dużej części moich płyt. Poza tym bardzo dobrze wypada bas. Jest głęboki ale zarazem ma swoją "masę" i nie jest rozlazły (jak to miało miejsce przy NADzie C320). W tej poprzedniej konfiguracji nawet basu brakowało. Reszta pasma jest równie dobra. Ogólnie dużo przyjemniej słucha mi się tych samych płyt, które znałem (tych, które "przeszły" weryfikację), dźwięk nie męczy, mogę słuchać dużo dłużej, niż to miało miejsce wcześniej. I sporo więcej niuansów udaje mi się teraz wychwycić.

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena.

Tym niemniej jednak wiem, że ten wzmacniacz ma dużo większy potencjał. U mnie gra ze źródłem Rotela RCD 961, który jest dość przyzwoitym odtwarzaczem ale nie rewelacyjnym. I zdaję sobie sprawę, że zarówno odtwarzacz jak i KEFy Q5, jak i kable, będę chciał w przyszłości zmienić. Człowiek, który sprzedawał mi Coplanda, umożliwił mi posłuchanie go w konfiguracji z odtwarzaczem Hegla (nie pamiętam którym CDP2A lub CDP4A) i z kolumnami Studio 16 Hertz (któreś 2,5 drożne, oparte na wysokotonowym Morelu i niskośredniotonowcu Vify) spięte Nordostem Red Down, do tego płyta Acoustic Alchemy wydana przez GRP..... i powiem, że zbierałem zęby z podłogi ;)

Nie słyszałem nigdy wyższych modeli Coplanda i jeśli ma to być najgorszy wzmacniacz tego producenta.... oj, to chyba na długo pozostanę miłośnikiem tej marki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przede wszystkim kapitalna rozdzielczość, bardzo dobra stereofonia, głębia planów. Pod tym względem zweryfikował jakość dużej części moich płyt. Poza tym bardzo dobrze wypada bas. Jest głęboki ale zarazem ma swoją "masę" i nie jest rozlazły (jak to miało miejsce przy NADzie C320). W tej poprzedniej konfiguracji nawet basu brakowało. Reszta pasma jest równie dobra. Ogólnie dużo przyjemniej słucha mi się tych samych płyt, które znałem (tych, które "przeszły" weryfikację), dźwięk nie męczy, mogę słuchać dużo dłużej, niż to miało miejsce wcześniej. I sporo więcej niuansów udaje mi się teraz wychwycić.

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena.

Tym niemniej jednak wiem, że ten wzmacniacz ma dużo większy potencjał. U mnie gra ze źródłem Rotela RCD 961, który jest dość przyzwoitym odtwarzaczem ale nie rewelacyjnym. I zdaję sobie sprawę, że zarówno odtwarzacz jak i KEFy Q5, jak i kable, będę chciał w przyszłości zmienić. Człowiek, który sprzedawał mi Coplanda, umożliwił mi posłuchanie go w konfiguracji z odtwarzaczem Hegla (nie pamiętam którym CDP2A lub CDP4A) i z kolumnami Studio 16 Hertz (któreś 2,5 drożne, oparte na wysokotonowym Morelu i niskośredniotonowcu Vify) spięte Nordostem Red Down, do tego płyta Acoustic Alchemy wydana przez GRP..... i powiem, że zbierałem zęby z podłogi ;)

Nie słyszałem nigdy wyższych modeli Coplanda i jeśli ma to być najgorszy wzmacniacz tego producenta.... oj, to chyba na długo pozostanę miłośnikiem tej marki!

 

Aż miło posłuchać. Też byłem zachwycony Coplandem przy odsłuchu.

Będe licytował cene w sklepie. Może sie uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, Coplanda jest miło posłuchać ;D

Życzę udanej licytacji i zakupu ;)

Rafo, cieszę się że jesteś zadowolony. Jak w przyszłości pójdziesz dalej to posłuchaj CSA28.

Pamiętam jak słuchałem w sklepie CSA8 i poprosiłem by podpięli mi droższego CSA28.

Już nie potrafiłem wrócić do niższego modelu ale słuchałem tego na kolumnach Proaca.

Myślę że Proac może być bardzo dobrym połączeniem z wzmacniaczami tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rafo, cieszę się że jesteś zadowolony. Jak w przyszłości pójdziesz dalej to posłuchaj CSA28.

Pamiętam jak słuchałem w sklepie CSA8 i poprosiłem by podpięli mi droższego CSA28.

Już nie potrafiłem wrócić do niższego modelu ale słuchałem tego na kolumnach Proaca.

Myślę że Proac może być bardzo dobrym połączeniem z wzmacniaczami tej marki.

 

Fajnie gra tez z Bowersami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gra tez z Bowersami.

To inna szkoła grania dla mnie Proac jest zdecydowanie bardziej muzykalny.

Z B@W słuchałem Rotela i dla mnie to było zbyt analityczne granie nie dające przyjemności w dłuższej perspektywie czasowej.

CSA8 też do miękko grających nie należy więc co kto lubi ale wypadało by dłużej posłuchać takiego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTA 405a bardzo dobrze zestawiony jest z B&W CM6 S2, PM1.

Lepiej wypada niz w polaczeniu np. z ProAc D2, ktore sa szczegolnie suche.

Jesli mowimy juz o polaczeniu Bowersa z Copland.

A jak dla mnie najlepiej zestawiony jest z Dynaudio (kazde jedne).

Dlatego widzicie-kazdy jest inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowalem coplandy z większością kolumn na rynku.csa28 grał świetnie z tannoyem,SF,proac .Csa402 grala u mnie najlepiej z Sf,VA,i ostatecznie z Dali.405A czeka na D40R to połączenie od kiedy usłyszałem mam cały czas w głowie i to jest moj głowny cel

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o porownaniu CTA405A do chinskiego wzmacniacza Cayin A70MK2?

Coplanda znam dosc dobrze, jako alternatywa troche tansza cenowo jest wlasnie Cayin, o ktorym slyszalem same dobre rzeczy.

Czy waszym zdaniem te dwa wzmacniacze moga stanac kolo siebie. Chcialbym poznac wasza opinie na ten temat, czy warto pchac sie w "chinczyka"?

CTA405A ma do kupienia okazyjnie takze czas mi ucieka i musze podjac jakas decyzje.

Dzieki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.