Skocz do zawartości
IGNORED

Upgrade YAQIN MC-100B


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musi być mundorf ani scr, może być dobre ERO lub Wima MKP. Przy tym 22uF może być 360-470nF.

Co do C4 zobacz jaką ma czułość bez niego i jeśli się da to go wytnij. Jeśli trafa są dobre to lepiej zmniejszyć globalne sprzężenie i zrezygnować z tego konda. Jeśli się nie da, to bocznikuj w miarę dużym MKP (chociaż przy tej impedancji może niewiele pomóc).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako zwolennik dobrego dźwięku, lecz słaby znawca teorii pracy układów wzmacniaczy lampowych, posiadający umiejętności lutowania zgodnie ze schematem, składam niniejszym wniosek do "wszelkiej maści szlachetnych magików" i znawców teorii wzmacniaczy lampowych o uporządkowanie metodyczne dyskusji. Uporządkowanie mające za zadanie dać właściwe odpowiedzi na podstawowe problemy tego wzmacniacza. Krótko mówiąc uważam, za sensowne dla tego tematu, wyłonienie optymalnych projektów poprawiających podstawowe mankamenty wzmacniacza:

1. Zasilanie anodowe

2. Zdalne sterowanie

3. Poprawa brzmienia poprzez wymianę wątpliwej jakości (krytycznych) elementów lamp i elmentów R, C

 

Oczywiście jako rozwiązanie dla 90% ambitnych (ale przecież nie elektroników) posiadaczy tego wzmacniacza uważam wyłonienie przez szanownych kolegów-znawców tematu, optymalnego rozwiązania - w szczególności schematu elektrycznego i najlepiej jego adaptacji w formie gotowej płytki montażowej wraz z opisem włączenia w istniejące obwody wzmacniacza. Jako "operator lutownicy" powalczyłbym (stwarzając sobie wiele radości i frajdy) mając zaawansowane, uznane przez fachowców i sprawdzone, ale przede wszystkim właściwe dla mojego poziomu wiedzy informacje.

Niestety jak do tej pory czytając ten wątek doczytałem się głównie jakie kondensatory należy wymienić na jakie, ale uwaga!! brak opinii co ta wymiana daje w sensie akustycznym. Wygląda to mi na taką sytuację jak gdybym: w moim aucie wymienił filtr kabinowy marki np. "filtron" na filtr kabinowy innej lepszej marki. No wymieniłem ale co uzyskałem poza świadomością, że niby lepsza marka.

 

Niestety wobec braku takiej "konkretnej dyskusji", przy moim poziomie wiedzy i "małej konkretności dla niefachowców" wątku: UPGRADE MC-100B - póki co pozostaje postawić pytanie: czy ktoś z szanownych kolegów podjąłby się włożenia do wzmaka zasilania anodowego oraz zdalnego sterowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że wszystko co jest potrzebne już zostało napisane bądź sfotografowane na potrzeby wątku.

Specjalnie robiłem i wklejałem pewne fotki i to co powinno być brane pod uwagę uwidoczniłem na fotkach.

Są też schematy.

I jeżeli ktoś po tych wpisach i fotkach nie wie jak do tego podejść to odradzam ingerencję.

Nie ma jednego najlepszego schematu jak i sposobu przeróbki.

Jeden chce przełącznik wejść , drugi potencjometr na środku , a trzeci potencjometr z silniczkiem.

Przy każdej opcji trzeba podejść inaczej z montażem .

Co do wpływu elementów w zasilaniu , filtracji jak i w torze sygnałowym zostało opisywane setki razy na tym forum w dziesiątkach wątków.

 

Dopisze może jedynie , że na kanał we wzmacniaczu wchodzi prawie metr interkonektu i prawie 1,5 metra kabla od KT88 do traf i od taf do wyjścia.

Czyli prawie tyle co w okablowaniu systemu.

A tam ludziska słyszą różnicę.

Tak wiec ?

 

W przeróbce są pewne stałe założenia , jak chociażby wymiana na wyższej klasy i trwalsze oraz bocznikowanie istniejących kondensatorów elektrolitycznych w zasilaniu ,wymiana skorodowanych przewodów czy wymiana cyny w zależności od wersji.

O kondensatorach w sygnale też były już tony wpisów.

A ze względu na wysokie napięcia i temperaturę w zależności od typu i wielkości tego kondensatora trzeba podchodzić indywidualnie do montażu.

A jakimi elementami ? - jest schemat a wartości mogą być w tym przypadku zbliżone.

 

Mając wzmacniacz i schemat - ten wzmacniacz jest PROSTY JAK DRUT ;)

Ale jest trudny ze względu choćby na samą wagę , różnorodność wersji i zapatrywań .

Żeby go nie porysować i nie zniszczyć trzeba się nieźle pogimnastykować.

A i napięcia nie są bezpieczne.

 

Dlatego trzeba mieć pewne doświadczenie w takich sprawach.

To nie jest wymiana 1:1

Nie każdy chce też pilota , a i układy są przeróżne.

Tak jak i przeróżne są wersje tego wzmacniacza.

W tej chwili przerabiam koledze z forum Yaqina jak na fotkach wyżej .

I ten ma inne podzespoły w stosunku do mojej wersji.

Chciał też potencjometr na środku co z kolei wymusiło kilka zmian w stosunku do mojej wersji według moich zapatrywań.

 

Tak wiec niestety nie będzie nigdy konkretniejszej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega muda44 próbował ominąć wtórnik (druga lampa SN) - moim zdaniem w tym układzie raczej niewiele daje o ile nie szkodzi? Skoro jest właśnie na warsztacie to proponuję spróbować i napisać jak wrażenia. Odpadnie jeden nietani element i wpływający na dźwięk. Przyglądając się konstrukcji odnoszę wrażenie że chińczycy po prostu coś klonowali i nie do końca wiedzą do czego co służy (moc rezystorów, źle ustawione punkty pracy, złe okablowanie itd.). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że trafa są inaczej wykonane i zaprojektowane niż reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem .

Napięcia mam pomierzone i jak będę miał czas ( pewnie coś około jesieni ) to wezmę się za punkty pracy i sprzężenie .

Mam schemat Bewitcha 6550 i tam schemat jest bardziej prosty ;)

 

Kolegi Yaqin miał większe napięcia zasilania.

Czyli różnica w trafach zasilających też jest.

Co do bocznikowania kondensatorów sygnałowych to ja osobiście odradzam.

470uF Elna Silmic II to bardzo dobre kondensatory.

A jak ktoś chce ciut lepiej ale za większą kasę to Balack Gate N - jak dostanie ;)

Nie wnikałem w zasadnosć stosowania rezystorów dużej mocy.

Ale powiedzmy rezystory katodowe - 10 om - o których wspominałeś.

Wyobraź sobie sytuację że z jakiegoś powodu zaniknie napiecie -70V na siatce sterującej.

W tym momencie lampa KT88 pobierze ponad 10 krotnie większy prąd .

Około 6,5V spadku na tym rezystorze .

Czyli wychodzi ponad 4W.

Nie wnikałem co się by stało jakby ten rezystor rezystor w tym przypadku się przepalił.

Ale nie sadzę ze przy szukaniu oszczędności dawali by dużo droższe rezystory takiej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję takiej lampy. Ona raczej da tylko dwa razy większy prąd, a poza tym zasilacz nie wydoli, trafo nie wydoli i lampa nie wydoli. Chyba lepiej jakby już miał się przepalić rezystor.

Gdyby prąd wzrósł 10 razy lampa musiałaby oddać ponad 200W mocy.

Sprawdzenie opcji bez wtórnika kosztuje Cię tylko podpięcie konda zamiast do katody drugiej SN do anody pierwszej. Do testu lampy mogą zostać w podstawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek z takim Yaqinem kilka dni temu.

Napiecie było około 6,5 - 6,6 V na tym rezystorze .

Zasilacz wydolił ;)

A KT88 zaświeciła się jak żarówka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa była sprawna , ze sprawnego wzmacniacza .

O dziwo ta lampa po tym grała i gra poprawnie.

I nawet BIAS się nie rozjechał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Odkopuje troszke watek ,upgrade zakonczone,zostalo jeszcze pomalowac front panel w kolor czarny oraz nawiercic otwor pod diode zdalnego sterowania

Teraz mysle nad zmiana kolumn,lub wykonaiem kolum bo te Hyperiony zdecydowanie nie dotrzymuja kroku Yaqinowi

Front Panel

 

Lakierowane chassis

 

Gniazda RCA CMC jak najblizej potencjometru -okablowane Audioqestem - nie ma selektora

 

i reszta ,podstawki CMC dla lamp 6SN7 ,dla KT i 12AX7 wymienione na nieco gorsze ,Alps z silniczkiem -ledwie sie zmiescil ,odablowanie glosnikowe dla 8ohm DNM Reason dla 4 ohm Ultralink ,polaczenie sprzezenia zwrotnego PCB a terminal 8Ohm -interkonekt Ultralink ,z plytki PCB zostaly wyeliminowane prawie wszystkie mostki i inne zbedne polaczenia ,wymienione wszystkie polacenia podstawek z PCB -miedz pozlacana dla 6SN7 dla KT linka ,wszystkie trafa na przekladkach gumowych -wogole teraz nie slychac pracy wzmacniacza ,to czego nie widac diody prostowanicze pod plytka zasilacza oraz dodatkowe kondy 2xMKP SCR do filtracji -70

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Zastanawia mnie co robi ten śmietnik połączeniowy na poziomie przedszkola w Twoim wzmacniaczu .

Wygląda to bardzo źle !

Jeśli mowa już o filtracji Panowie 40000uf/450V a nie tam jakieś 1000uf .

Tylko pamiętajcie że jak lampa zrobi zwarcie to szkło wam oczy powybija taka będzie EX-PLOZJA.Więc radzę szybkie bezpieczniki stosować chyba że się nie boicie .

Łatwo policzyć jaka ilość energi zgromadzi się w kondensatorze 40000uF/450V

Jeśli ktoś życzy sobie zdjęcie mam 4 sztuki nówki NICHICON'A

Ciekawy jestem czy robicie to wszystko na słuch ?

Bo nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek pomiarach czysta autosugestia i nic więcej .

Jedyne co mogę pochwalić to .

1.Blisko potencjo-metra sygnał

2.Brak selektora bo jest badziewny.

3.Za dużo bałaganu. Ale to jak dla mnie .

 

Zastanawia mnie co robi ten śmietnik połączeniowy na poziomie przedszkola w Twoim wzmacniaczu .

Wygląda to bardzo źle !

Jeśli mowa już o filtracji Panowie 40000uf/450V a nie tam jakieś 1000uf .

Tylko pamiętajcie że jak lampa zrobi zwarcie to szkło wam oczy powybija taka będzie EX-PLOZJA.Więc radzę szybkie bezpieczniki stosować chyba że się nie boicie .

Łatwo policzyć jaka ilość energi zgromadzi się w kondensatorze 40000uF/450V

Jeśli ktoś życzy sobie zdjęcie mam 4 sztuki nówki NICHICON'A

Ciekawy jestem czy robicie to wszystko na słuch ?

Bo nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek pomiarach czysta autosugestia i nic więcej .

Jedyne co mogę pochwalić to .

1.Blisko potencjo-metra sygnał

2.Brak selektora bo jest badziewny.

3.Podoba mi się ten alps zawinięty w taśmę klejącą wygląda co najmniej High-Endowo .

Zastanawiałem się do czego tego układy scalone .Ale teraz wiem mają odbierać fale IR i sterować silnikiem aby miało się co w przyszłości zj...psuć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego PERELCALI nie mierz odrazu i zgóry poczynan uzytkowników tego forum a w szczególnosci w zakladne DIY swoja miara -odrazu widac ze jestes z tych co wiedza i potrafia lepiej - ...no i maja 4 kondy na zbyciu

Jakby wszyscy pisali w sposob ktory tu zaprezentowales to, wolalbym sie wogole nie udzielac bo szkoda mojego czasu chodzby na ten wpis a DIY zniklo by z AS

Ja wykonalem ten wzmacanaicz na miare swoich umiejetnosci zarowno technicznych jak i estetycznych -rozumisz ? a Twoje okreslenia sa przynajmniej nie na miejscu

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PERELCALI

 

Nie zawsze da się ładnie upchać tyle gratów !

A najważniejsza jest krótka droga sygnału :)

 

Twój wpis o 40000uf/450V świadczy o Twojej słabej wiedzy w tym temacie.

 

Co do pomiarów.

Jak dotąd nikt nie wymyślił pomiarów na określenie brzmienia.

A pewne elementy i ich wpływ na funkcjonalność , trwałość i poprawę brzmienia jest oczywisty.

Ewentualnie kondensatorami sprzęgającymi możemy " ustawić " pewien charakter zmian.

Albo poprzez zmiany układowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i maja 4 kondy na zbyciu

Nic nie mam na zbyciu .Charakter może mieć dana osoba .

Wszystko wychodzi na pomiarach . Dosłownie wszystko .Są instytuty badawcze .

A takie osoby co próbują ulepszyć na słuch zdążyłem poznać . Niedługo będzie można wierzyć również w duchy .

Jeden sprzedaje ostatnio kamienie co ulepszają dźwięk - a aplikacja urządzenie jest ściśle tajna .

Zrozumiecie w końcu że kluczową rolę we wzmacniaczu lampowych ma transformator wyjściowy .

I od niego należy by zacząć ma on tyle wad że brakło by postu aby to opisać .

Najlepiej jakby kondensatorów w drodze sygnału nie było .Wtedy miało by to Charakter .

Wiecie to jest troszkę jak z fotografią zawsze można coś zrobić aby było lepiej bardziej doświetlić przyciemnić .

Ale lepiej odpalić Photoshopa . Jesteście gronem audiofili a źródłem sygnału jest komputer,Odtwarzacz super audio CD lub DAC który to najlepiej nadaje się do odtwarzania prostokątów i trójkątów czegoś co ma strome zbocza .

Bo pewnie wszystko jest ograniczone próbkowaniem które to tylko jest w stanie wygładzić te kwadraty .

Ale zawsze muzyka będzie kwadratem .Zasilacie swoje inne urządzenia wkładane we wzmacniacz z żarzenia i nazywacie to ideałem a co ze zakłóceniami z silnika do obracania potencjometrem .

Są nie słyszalne co nie oznacza że nie są one mierzalne .

Więc co jest dokładniejsze wasz słuch czy miernik .

Proszę więc o racjonalne wypowiedzi napisałem co jest ważne a co zbędne w tego typu konstrukcjach .

Jest bałagan jak nie wiem co tyle co miałem do napisania .

A co do filtracji we wzmacniaczach PP nie musi go być i tak sprzężenie zwrotne zje to wszystko .

A co do sprzężenie to przecież też jest nie audiofilskie a w tym modelu nadal ono istnieje .

Ciekawe dlaczego ?

P.S.

A zastosowanie takiej filtracji 40000uf/450V jest nie lada sztuką .

Bo możesz sobie tylko wyobrazić co się stanie kiedy nastąpi zwarcie w lampie .

Może wtedy nawet Ciebie zabić.

Ale przecież czym więcej tym lepiej nie prawda ?

Firmy nie stosują tego typu filtracji nie tylko z powody przesady , ale najzwyczajniej księgowy im na to nie pozwoli .

Możesz sobie poszukać jaki jest koszt takiego nichicona 10000uf/450V daj znać jak gdzieś znajdziesz cenę . tutaj dam Tobie linka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kosztuje tyle co niejeden nie byle jaki wzmacniacz ?

Policz ile kosztują 4ry a ja mogę zrobić jutro zdjęcie . A nie chcę ich sprzedać .

PS2.

Również pole magnetyczne obracającego silnika nie ma na 100% wpływu na dźwięk przy lampie dzielnika napięcia .

Jeśli na coś nie ma miejsca to się to najzwyczajniej przenosi do kolejnego urządzenia a nie wkłada do środka na siłę , byleby upchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.

Nie chce być niegrzeczny , ale proszę nie pisz już tutaj nic więcej.

 

Kiedyś na tym forum pisał niestety już śp forumowicz Senicz który miał swoje wizje i świat.

Ale miał też ciekawe pomysły.

I ja go za to ceniłem.

 

Może miałeś objawienie - to załóż wątek w zakładce stereo że brzmienie można zmierzyć.

 

Pewnie że trafa są bardzo ważne , ale ja byś uważnie prześledził wpisy na temat tego wzmacniacza to byś się dowiedział że akurat ten wzmacniacz ma wyjątkowo dobre trafa !

A były mierzone przez jednego z forumowiczów ( profesor który napisał książkę na ten temat ) na jednej z uczelni.

Kondensator to zło koniczne .

I tu nie ma co gdybać.

 

I co żeś się czepił tego silnika ?

Przecież to nie kręci się na okrągło :)

 

I życzę powodzenia z pomiarami brzmienia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znałem człowieka . Napisałem co sądzę o tym bałaganie .Żadna szanująca się firma by tego tak nie zostawiła ale kolega chwali się na forum .

Jakie to ładne zwijki do kabli ma i ile ich trzeba było żeby wszystko trzymało się kupy .

No sorry ale nie po mojemu .

Rozumiem że ty nie mierzysz słuchasz . Więc nic tylko życzyć ci wszystkiego najlepszego .

Jeśli masz powyżej 20 lat życia to wiesz że automatycznie nie słyszysz 20kHz więc o czy m tych chcesz rozmawiać .

Miałem kiedyś przypadek człowieka który słyszy płytę Super audio CD .

Mówił że ma lepszy słuch od żony .

Więc włączyłem generator wzmacniacz miałem zwykły śmietnik tranzystorowy (ale wskaźniki miał wysterowania na diodach).

Puściłem mu 20kHz i schodziłem płynnie z częstotliwością w dół , jego żona której to on zarzuca że nic nie słyszy zatykała uszy przy 18,5kHz .

Przykre było kiedy pokazałem mu że słyszy dopiero od 13kHz .

Powodzenia więc słuchacze .

Zmierzcie zatem najsampierw swój słuch aby potem móc coś poprawnie ocenić .

Wyrysujcie sobie charakterystykę bo również idzie to zrobić .Tak jak u Laryngologa tylko że ten bada do 8Khz .

A potem możesz do mnie napisać abym nic nie pisał.

Pozdrawiam kolegę .

PS.

Nie złość się najzwyczajniej sprawdź i potem dywaguj.

Każdy transformator ma ogromne wady chociaż byłby najlepszy ..

Co wcale nie oznacza że nie lubię słuchać lampy .

Najbardziej zmartwił mnie bałagan .

Silnik może i się nie kręci cały czas .

Ale zamiast tego bohomazu do regulacji , lepiej byłoby wykonać stabilizację napięcia anodowego , minusa na siatkę , żarzenia ,aby zapewnić maksymalnie dobre warunki pracy lampie .

Jak To mówi P.A.Markow pączek w maśle .

Podoba mi się to spostrzeżenie .

Resztę regulacji można było pozostawić poza obudową wzmacniacza skrócić tor sygnału i wywalić całkowicie selektor .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem możesz do mnie napisać abym nic nie pisał.

 

Można też inaczej .

Przepraszam , ale nie chcę żeby kolejny wątek został zawalony nic nie wnoszącymi dyrdymałami i gdybaniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PERELCALI ale z Ciebie fajny ludek :) ,nawet sie usmialem z tego wpisu -jedziesz ladnie -zero ladu slakdu ,zrozumienia ..o co Ci wogole chodzi ? wpadasz w walentynki , ...poznym wieczorem zamiast robic cos innego

np.wykonac prosty i nie skompliwkoany pomiar brzmienia

Jednak sie nie mylilem co do Ciebie -Ty wiesz lepiej

A problemem nie sa te opaski ,ani wiszace kable na tasmie ,problemem jestes Ty -bez obrazy ale rece mi opadaja jak czytam te glupoty ktore wypisujesz a jednczesnie ogarnia mnie smiech -dokladnie tak jak piszesz paczek w masle -wez sie ogarnij i dla dobra innych sledzacych ,czytajacych tez watek nie pisz juz nic

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

KT88 Golden Lion,

12ax7 to brytyjski Brimar,

6sn7 Melz Metal Base,

RCA Gray Glass.

 

Czy z tymi kolumnami warto, jest sens szukania jakiegoś lampowca? Od kilku lat gra u mnie MF A1 (z lat 80-tych). Nawet mi się podoba ale wiadomo, że chce się czegoś więcej. Myślałem o jakimś droższym musical fidelity ale moze lepiej prawdziwą lampę a nie udawaną przez MF. Zależy mi o polepszeniu góry, wysokich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sens szukania jakiegoś lampowca?

To jeden z ciekawszych wzmacniaczy poniżej dychy . Jest też niesamowicie uniwersalny bo właśnie lampami zmieniasz sobie brzmienie.

Kup , posłuchaj i wtedy koryguj lampami .

Brimar to raczej ciepło.

Metal Base - jak te z dziurami w anodach to grają jak żyleta.

Szaraki to wypełniona , barwna średnica. Jak coś to dokupisz Ken Rady i nimi dociążysz - docieplisz brzmienie ;)

No i będziesz miał pierdyknięcie a nie pitu pitu z tego A1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Koledzy, potrzebuję pomocy,

Przy zmianie głośności potencjometr w moim egzemplarzu zaczyna brumieć.

Pora na wymianę na coś ze zdalnym sterowaniem.

Kiedyś McGywer pisał o Alps RK16, ale nie mogę go znaleźć nigdzie.

 

Czy macie może jakiś namiar na sklep w którym dostanę potencjometr taki jak wyżej lub pasujący do Yaqin 100b ze zdalnym sterowaniem?

Czy przeróbka opiera się na wylutowaniu starego i wlutowaniu w jego miejsce nowego (plus założenie koszulki - doczytałem, że będzie ciasno)?

Czy pilot do zdalnego sterowania można kupić lub zaprogramować?

Może macie zdjęcia z wymiany?

 

Może jest ktoś z podkarpackiego kto podjąłby się upgrade?

 

Będę wdzięczny za pomoc. W najgorszym (lub w najlepszym - to się okaże) razie pozostaje preamp zdalnie sterowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz podmiany potencjometru na taki z silniczkiem musisz jeszcze zapewnić jemu odpowiednie napięcie żeby mógł kręcić gałką głośności. A żeby działał pilot potrzebujesz czujnik który będzie odbierał od niego sygnały, więc najpewniej wiercenie w przednim panelu i podanie zasilania na płytkę. Domyślam się że Yanek nie ma w standardzie takich napięć jakie będą potrzebne więc trzeba dodać jeszcze trafko i prostownik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Acoustic Lab

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę zdalnego sterowania do wzmacniacza, pojawiały się na allegro. Na tej stronie, powyżej pokazany jest mój wzmacniacz z zamontowanym niebieskim alpsem z silniczkiem i owiniętym czarną taśmą izolacyjną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne, nie czuje się na siłach na taką modyfikację (przy lampie) więc pozostaje mi zapytać na jaki potencjometr podmienić (bez sterowania) na zasadzie "wylutować i wlutować" aby posłużył "na lata" - byłbym wdzięczny za podpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś McGywer pisał o Alps RK16, ale nie mogę go znaleźć nigdzie.

Montowałem RK27 a ten Indyka tez miał jak pamiętam RK27 z silnikiem .

Czasem sa na allegro albo tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dzięki serdeczne, nie czuje się na siłach na taką modyfikację (przy lampie) więc pozostaje mi zapytać na jaki potencjometr podmienić (bez sterowania) na zasadzie "wylutować i wlutować" aby posłużył "na lata" - byłbym wdzięczny za podpowiedź

RK27

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który z nich byłby najlepszy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

10, 50, 100k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który z nich byłby najlepszy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

10, 50, 100k?

Masz 4 strony do poczytania - jest wszystko o co pytasz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.