Skocz do zawartości
IGNORED

KEVLAR


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sporo osób na forum ciągle klnie na wysokie ceny dobrych przetworników. Kiedyś natknąłem się na Kevlarowe głośniki średnioniskotonowe, do tego aluminiowe kosze i cena poniżej 100zł za sztukę. Jak na krajowe w2yroby to wprawdzie kosmicznie drogo (sklepy elektroniczne nie chcą słyszeć o tak drogich przetwornikach), a firmy typu www.akkus.pl nie chcą się plamić krajowymi wyrobami (czytaj - wolą nie pokazywać ile powinny kosztować głośniki).

Ale do tematu- może ktoś słuchał tych głośników www.stx.pl GDN 13-50-8 AK (aluminium, kevlar). Napisałem maila do firmy i czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sie zastanawialem nad tym glosnikiem albo nad jego wiekszym bratem (20cm) ale jesyem w posiadaniu glosnikow 17/80/sw STXa i jest to poprostu gowno i nie wierze ze oni potrafia cos dobrego zrobic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jaki sens ci ludzie widzą w składaniu tak beznadziejnych kolumn z równie beznadziejnych głośników no i czemu ludzie to kupują. Wydaje mi się, że coraz więcej Polaków ma problemy ze słuchem ;)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słuchem to może nie - ale na pewno z pieniędzmi.

 

Jeszcze 4 lata temu Vifa PL18WO-09 kosztowała 340zł. (teraz 500) PL27TG-35-06 była za 120-140zł. (teraz 240)a SS były po 450 (teraz 750!). Przypomnę że dopiero od 3-4 miesięcy dolar i EUR znacząco wzrosły. Przez poprzednie 5 lat ich cena była blisko o 1/3 niższa i się praie nie zmieniała - więc skąd wzrosty cen o 70-90%???

 

Wszystko razem zmusza do szukania tanich rozwiązań.

 

Ten 13 centymetrowy STX wyglada ciekawie - ale wątpię czy tak gra. Wysokie Qts i Fs prawdopodobnie lekka membrana co w przypadku kevlaru może oznaczać słabe nasaczenie masa tłumiącą. Brak wykresów charakterystyk (prawdopodobnie są nie do zdobycia). A podane paramwtry mocno watpliwe. Kosz jest rzeczywiście aluminiowy i cena jak na STXa wysoka (prawie 80zł.). I więcej nic nie potrafię o nim powiedzieć :)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawe wypowiedzi (za wyjątkiem tej pierwszej o odchodach- jakiś dekiel się wysłowił raczej cienko, całe szczęście że to tylko 20% całości).

Sytuacja się nieco zmieniła. Błyskawicznie otraymałem odpowiedź mailem i jeszcze szybciej zamówiłem 2 takie głośniki. Jak tylko dostanę to zainstaluję w gotowych kolumienkach razem z tytanami Tonsilu (mam takie podłogowce do wszelkich testów. Około 27 litrów, z tyłu otwory, cięcie na 3kHz. W tej chwili grają tam polipropyleny Tonsila, ciekawie zapowiada się porównanie.

Natomiast jesli chodzi o same przetworniki to sprawę widzę nieco inaczej i stąd temat. Nikt w garażu nagle nie skleci głośnika od podstaw. Kolumnę owszem, ale głośnik to co innego. Nie mam pojęcia skąd STX wytropił namiary na coś takiego, ale możliwe że po prostu składają coś z dobrych podzespołów na export, bo w kraju faktycznie tego nie ma. Może przyłączą się do dyskusji, albo ktoś na forum wyciągnie z nich coś więcej, bo mi tylko zaproponowali kupno, z czego i tak się ucieszyłem.

Po co to wszystko- jeśli to dobre głośniki to chyba oczywiste- nastąpi rewolucja. Wszyscy młodzi zapaleńcy będą mieli od czego zacząć, bo teraz to poza polipropylenami Tonsilu to chyba tylko płakać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam z niecierpliwoscia na pierwsze wrazenia z odsluchu mam nadzieje ze nie utopiles kasy a moze przy okazji jakies pomiary parametrow moze chociaz fs? zobaczymy jak sie rozna od podawanych na stronie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o ile mi wiadomo to te produkty są dziełem STXa z części kupowanych z Chin. Takie membrany i cewki mozna tez kupic luzem w wielu sklepach i serwisach. Nie jest to wiec jakas tajemna technologi krajowa przeznazona na eksport - a wrecz przeciwnie, importowana kiepska technologia przeznaczona na rynek krajowy ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym, że części są z Chin nie ma nic złego (Chińczycy robią głośniki dla największych producentów i podobno wyroby excelopodobne są klejone nawet precyzyjniej niż orginały). Tylko - jakby tu powiedziec w dużej przenośni - żeby coś złożyć poprawnie z części, trzeba prynajmniej przeczytać instrukcję. Sądząc z dotychczasowych opinii o głosnikach - STX ma chyba tę instrukcję po Chińsku ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresownych STXem proszę poczytać sobie to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(wątek 7403).

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.