Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon HK 680 CLUB ;-))


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2019 o 21:08, lukas12p napisał:

Co od wymiany kondensatorów,

- rozmiar 35mm się nie mieści idealnie,

- druga sprawa, wyciągnięte oryginalne kondensatory pomierzyłem i miały około 8900 uF, a te zamienniki na wymianę mają 9200 uF.

Czyli co z tym rozmiarem, średnica 35 mm, może być, mieszczą się takie?

Co do pojemności, to większość kondensatorów ma tolerancję 20%, czyli 10.000uF może mieć od 9000-11000uF.

Na pewno napięcie musi  być takie samo lub lepiej wyższe ale bez przesady bo wpływa na wielkość kondensatora.

Generalnie większe pojemności mogą być ale w granicach zdrowego rozsądku. Wg mnie te 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie wszystkich wielbicieli HK680 :)

Od niedawna dołączyłem do szczęśliwego grona ich posiadaczy.

Wcześniej od ładnych paru lat pozytywnych doznań dostarczał mi mój wysłużony PM645VXI.

Jakiś czas temu postanowiłem pójść krok dalej i zmieniłem komumny na Tannoye XT8F co zdecydowanie uwolniło potencjał drzemiący w PM645VXI.

Pomyślałem że może na nim świat się jednak nie kończy i zainwestowałem w HK970, niestety efekt był odwrotny od zamierzonego, wzmacniacz ten gra w mojej opinii dużo gorzej od PM645VXI.

Postanowiłem się nie poddawać i spróbować z HK680 z uwagi na pozytywne opinie na jego temat i to był strzał w dziesiątkę.

Połączenie HK680 z XT8F daje bardzo naprawdę dobre brzmienie, ten wzmacniacz jest lepszy od PM645VXI.

W PM645VXI bas był miększy i było go odrobinę mniej a średnie były bardziej wycofane.

W HK970 i HK680 średnie są bardziej wyeksponowane, ale w odróżnieniu do HK970 nie aż tak bardzo i w efekcie świetnie budują scenę, dźwięk świetnie wypełnia pomieszczenie. Wysokie w PM645VXI i HK680 podobne, choć z lekką przewagą HK680. HK970 - tu miałem wrażenie jakby ktoś obciął najwyższą część pasma, ewidntnie brakowało mi najwyższych częstotliwości co jest dość dziwne biorąc pod uwagę deklarowane pasmo przenoszenia wzmacniacza.

Mam pytanie do użytkowników HK680 - moja wersja posiada preamp gramofonowy, który domyślnie był przystosowany do pracy z wkładkami MC ale przerobiłem do pracy z MM zgodnie z instrukcja z Service Manuala dla HK680.

Wyregulowałem również ofset prądu stałego, jednak gdy chciałem wyregulować prąd spoczynkowy nie mogłem odnaleźć pinów pomiarowych. Okazało się że mój HK680 różni się od innych brakiem wyprowadzenia tych pinów oraz brakiem bezpieczników przy transformatorze oraz jego typem. Dodatkowo pokrywa górna ma dodatkowe perforacje nad trafem których nie widziałem w obudowach HK680 ze zdjęć w sieci. Stopki nie są ani srebrne ani złote jak w moim decku TD470 a czarne. Czy ktoś z was już spotkał się z taką wersją HK680? Mam wrażenie że to jedna z pierwszych wersji tego wzmacniacza.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.02.2020 o 08:02, harychorzow84 napisał:

Witam kolegów, czy ktoś próbował modyfikować naszą 680?Chodzi mi głównie o przedwzmacniacz bo podobno to on jest słabszym elementem.

Widzę że nikt nie modyfikował, więc napiszę co dałem radę pozmieniać:

1. Kondensatory zasilające 4 x 8200uF 63V Elna, wymieniłem bo trzy były już napuchnięte. Dźwięk według mnie pozostał bez zmian. 

2. Wymiana kondensatorów (na Foliowe Mundorfy) na wejściu i wyjściu przedwzmacniacza oraz na wejściu końcówki mocy. Dźwięk zmienił się, poprawiła się detaliczność, troszeczkę szybszy bas lecz jest go odrobinę mniej, lekka poprawa stereofonii. 

3. Wymiana okablowania toru sygnału (dałem przewód YDTY) oraz pominięcie pokrętła balance oraz przełącznika (przedwzmacniacz zintegrowany/zewnętrzny). Tu najwięcej zyskała scena, bas zrobił się jeszcze szybszy, minimalna poprawa wokali, góra troszkę inna ale tę modyfikacje dalej testuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich posiadaczy HK 680.

Wzmacniacz gra bardzo dobrze ,jak prawie we wszystkich chyba wymieniłem  spuchnięte kondensatory w zasilaczu( bc comp.10000uf/63v -zmieścily się) i kilka w końcówce mocy.Brzmienie po moich zabiegach poprawiło się nabrało nieco gladkości.Zmiany stały się zauważalne po ok 2 miesięcy po wymianie.Moim zdaniem wzmacniacz należy do tej grupy urządzeń które by zagrały naprawdę dobrze potrzebują ok 1-2 godzinnej,,rozgrzewki''.Mam zamiar poprawić jeszcze troszkę brzmienie wzmacniacza.Chcę zacząć od końcówki mocy a właściwie dokończyć to co zrobiłem.Jako końcówka już teraz gra super .W zależności od uzyskanych efektów podejmę decyzję czy wzmacniacz będzie grał jako końcówka mocy albo integra.

 

 

W dniu 6.04.2020 o 23:08, harychorzow84 napisał:

Widzę że nikt nie modyfikował, więc napiszę co dałem radę pozmieniać:

1. Kondensatory zasilające 4 x 8200uF 63V Elna, wymieniłem bo trzy były już napuchnięte. Dźwięk według mnie pozostał bez zmian. 

2. Wymiana kondensatorów (na Foliowe Mundorfy) na wejściu i wyjściu przedwzmacniacza oraz na wejściu końcówki mocy. Dźwięk zmienił się, poprawiła się detaliczność, troszeczkę szybszy bas lecz jest go odrobinę mniej, lekka poprawa stereofonii. 

3. Wymiana okablowania toru sygnału (dałem przewód YDTY) oraz pominięcie pokrętła balance oraz przełącznika (przedwzmacniacz zintegrowany/zewnętrzny). Tu najwięcej zyskała scena, bas zrobił się jeszcze szybszy, minimalna poprawa wokali, góra troszkę inna ale tę modyfikacje dalej testuje ?

Pytanie do  harychorzow84.

Jakich wartości foliowców użyłeś w końcówce.czy rozwiercałeś otwory na płycie głównej?No i oczywiście gdzie zmieściłeś foliowce w preampie?Po jakim czasie od wymiany Eln w zasilaczu dokonywałeś przeróbek.W końcówce mam zamiar zastąpić 100uf na 10uF wimy.Wiem że obetnie to pasmo od dołu ale na ile to zmieni sygnaturę dżwięku?Co do preampu czy jest o co walczyć? Czy może kupić coś innego?

Czy ktoś z was ma doświadczenia z modułem phono w tym wzmacniaczu lub ma a nie korzysta i chciałby go odstąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, w końcówce mam 4,7uF nic nie rozwiercalem zrobiłem cienką pionową płytkę i do niej kondensator, w pre są wartości 1uF i 1,5uF ale nie pamiętam które są wejściu a które na wyjściu, zamontowane od strony lutów. 

Jestem ciekaw jak wzmacniacz by się spisał z osobnym przedwzmacniaczem, wymiana kondow coś tam delikatnie zmieniło w dźwięku. 

Dużą różnice odczułem po wymianie okablowania, pominięcie balansu i słucham zawsze z pominięciem regulacji barwy, pominiete mam również przyciski od wyboru kolumn. 

Elny wymieniałem jakieś pół roku wcześniej zanim zacząłem dłubać głębiej. 

Co do dźwięku, bas dużo więcej poukładany, tam gdzie ma uderzyć to uderzy, przed przeróbka było go za dużo i był malo zróżnicowany, wysokie troszkę wycofane, szczegółowość utworów dużo się poprawiła. 

Więcej nie pomogę i pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzięki,po wielu próbach mój hk gra najczęściej jako końcówka w bi-wiringu.Preamp jest niezły  jednak na razie nie chce mi się grzebać głębiej(ograniczyłem się do wymiany kondensatorów wejściowych w preampie i końcówce na mks2 wimy.Jedyne niezłe w rozsądnej cenie a co najważniejsze jeszcze mieszczące się bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich, 

jestem nowa na forum, dzień dobry. Kupiłam wzmacniacz hk 680 i mam pytanie, czy dobrym wyborem będzie połączyć go z kolumnami elac fs 207?  Kiedyś słuchałam tych kolumn i byłam oczarowana.

Drugie pytanie, jakie polecacie kable i gdzie we Wrocławiu można oddać sprzęt do sprawdzenia, ewentualnie korekty „tuningu” jak Wy to panowie nazywacie? 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam wszystkich miłośników HK! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gratuluję !!!

W klubie Elaca pisałem o moich wrażeniach na temat tego zestawienia .Napisz coś o swoich , jeśli już słuchałaś .

Jakie masz pomieszczenie odsłuchowe ,źródło dźwięku?

Co chcesz sprawdzać ? Jeśli wzmacniacz , który kupiłaś jest sprawny i nie był ,,grzebany'' najprawdopodobniej  pierwsze co należaloby zrobić to wymiana kondensatorów w zasilaczu -nagminnie puchną i stanowią potencjalne ryzyko uszkodzenia.Gdzie to zrobić we Wrocławiu niestety nie wiem. W swoim robiłem to sam. 

Kwestię kabli   proponuję zostawić na później -to ,,tylko szlif ''

Edytowane przez schik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmacniacz nie grzebany, to do sprawdzenia regulacja balansu prądu stałego na wyjściu oraz prądów spoczynkowych końcówki mocy. Tak jak kolega wyżej, do sprawdzenia 4 kondensatory zasilania Elny. 

Jak gra z Ealc'ami nie wiem, ja słucham na Tonsil Siesta po modyfikacji toru wysokotonowego i jest bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pan ,,złota rączka" powinien kupić sam.Jeśli nie kupił to może trzeba zmienić ,,fachowca" bo jeśli nie może kupić to bardzo możliwe że nie wie nawet jakie kupić.Słabo to wróży na przyszłość.Dowiedz się jeśli to nie tajemnica fachowca jakie wartości i ile. Kupić można np. na alledrogo, TME ,Mouser Electronics Jakie ? Najlepiej uznanych firm Bc .comp, Elna. Rubycon,Nichicon,Nippon Chemicon ... Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DIAMANDA2002 napisał:

Panowie, gdzie dostanę dobre kondensatory? Nie znam się kompletnie, a pan "złota rączka" powiedział, ze muszę kupić... I nie wiem jakie? Podpowiedzcie proszę, dwa miesiące bez wzmacniacza...

Ja kupiłem takie https://pl.mouser.com/ProductDetail/United-Chemi-Con-UCC/EKMH630VSN103MA50S?qs=sGAEpiMZZMut9fa67LKaQjGW8PecAMAF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, schik napisał:

Pan ,,złota rączka" powinien kupić sam.Jeśli nie kupił to może trzeba zmienić ,,fachowca" bo jeśli nie może kupić to bardzo możliwe że nie wie nawet jakie kupić.Słabo to wróży na przyszłość.Dowiedz się jeśli to nie tajemnica fachowca jakie wartości i ile. Kupić można np. na alledrogo, TME ,Mouser Electronics Jakie ? Najlepiej uznanych firm Bc .comp, Elna. Rubycon,Nichicon,Nippon Chemicon ... Powodzenia.

No nie do końca... Gość pracuje w TV w dziale naprawy elektroniki, Byłem u niego, i wiesz, zrobi, ale nie chce szukać i kupować. To raczej przysługa niż usługa, choć zapłacę za nią...

 

3 godziny temu, desperado napisał:

 

 

 

3 godziny temu, desperado napisał:

Lipa...    

"W przypadku tego produktu zgłoszono długi czas realizacji."

Edytowane przez DIAMANDA2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam klubowiczów. Nabyłem ostatnio wzmacniacz Harman Kardon hk680 w stanie dziewiczym. Trzy kondensatory są lekko spuchnięte i mam zamiar je wymienic na Elna 10000uf 63v. Znalazłem takie o wymiarach 30x50 wiec powinny pasować idealnie. Czy macie jakieś inne propozycje wśród dostępnych od ręki kondensatorów? Nie chce Mundorfow M lytic, które znam bardzo dobrze. Za droga inwestycja do tego wzmaka. Chce go tylko doprowadzić do mniej więcej stanu fabrycznego. Jutro powinien dotrzeć do mnie tester kondensatorów wiec sprawdzę jak z pojemnością starych. Niepokoi mnie natomiast buczące trafo i to, ze wzmacniacz się grzeje, nawet bez obciążenia. Nie jest gorący ale obudowa w miejscu perforowania ma okolo 42 stopnie. Czy to normalne w tym modelu? Podobnie grzał się nad c356bee, natomiast Exposure 2010s2 praktycznie wcale się nie grzeje. 

Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

Witam klubowiczów. Nabyłem ostatnio wzmacniacz Harman Kardon hk680 w stanie dziewiczym. Trzy kondensatory są lekko spuchnięte i mam zamiar je wymienic na Elna 10000uf 63v. Znalazłem takie o wymiarach 30x50 wiec powinny pasować idealnie. Czy macie jakieś inne propozycje wśród dostępnych od ręki kondensatorów? Nie chce Mundorfow M lytic, które znam bardzo dobrze. Za droga inwestycja do tego wzmaka. Chce go tylko doprowadzić do mniej więcej stanu fabrycznego. Jutro powinien dotrzeć do mnie tester kondensatorów wiec sprawdzę jak z pojemnością starych. Niepokoi mnie natomiast buczące trafo i to, ze wzmacniacz się grzeje, nawet bez obciążenia. Nie jest gorący ale obudowa w miejscu perforowania ma okolo 42 stopnie. Czy to normalne w tym modelu? Podobnie grzał się nad c356bee, natomiast Exposure 2010s2 praktycznie wcale się nie grzeje. 

 Witam. Ja u siebie też wymieniałem główne kondensatory. Mimo, że były napuchnięte, a raczej wybrzuszone u góry, to wymieniłem, o dziwo trzymały parametry w granicy tolerancji. Trafo też lekko buczy, ale nie jest to uciążliwe. Co do temperatury w spoczynku u mnie jest 45 st. przy odłączonych kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, desperado napisał:

 Witam. Ja u siebie też wymieniałem główne kondensatory. Mimo, że były napuchnięte, a raczej wybrzuszone u góry, to wymieniłem, o dziwo trzymały parametry w granicy tolerancji. Trafo też lekko buczy, ale nie jest to uciążliwe. Co do temperatury w spoczynku u mnie jest 45 st. przy odłączonych kolumnach.

Witam, dzięki za odpowiedz. Widać jeśli chodzi o lekko buczące trafo oraz ciepło, to chyba norma w tym wzmaku. Na jakie kondensatory wymieniłeś? Czy po wymianie coś sie w dźwięku zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperaturę nie ma się co przejmować jeśli prąd spoczynkowy jest ok to tak ma być. Kondensatory wymień na 10000uF -na pewno nic się nie stanie . Ważniejsze jest by były na 105*C-zapewnisz wtedy im dłuższą pracę lub poszukaj w notach katalogowych producentów  parametru określającego długość ,,życia" -polecam Kemet jeśli chodzi o cenę i dostępność może być gorzej.Ja kupiłem Bcc Komp chyba 2 lata temu i nie żałuję . Zmiany w brzmieniu u mnie zauważyłem po ok miesiącu używania -zaznaczam że nie zmienią one brzmienia w dużym stopniu -żeby to osiągnąć trzeba więcej czasu ,cierpliwości i sięgnąć głębiej do toru audio. Pozdrawiam i życzę przyjemnej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powierzyłem stare, lekko wybrzuszenie kondensatory z mojego hk 680. Wszystkie miały pojemność 8900-9000uf i esr 0,28. Zastanawiam się jaki jest sens wymiany. Zakupiłem na próbę tanie kondensatory leaguer 10000uf 63v, 105 stopni, które maja wymiary 30x50 i pasuja idealnie. Pomierzylem je i wszystkie miały również 9900-10000uf i esr 0,28. Włożyłem je na próbę i nie zauważyłem żadnej zmiany 😄 nie wiem czy zostawić czy wrócić do starych eln. Wydaje mi się, ze to częste wybrzuszanie kondow w hk680 jest spowodowane radiatorem nad kondensatorami. Wybrzuszają się w kolejności od najcieplejszego miejsca czyli tranzystorów. Widziałem w sieci kilka zdjęć wybrzuszonych kondow w hk680 i zawsze wyglada to tak samo. Czyżby mały błąd konstrukcyjny? 😄

Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem jeszcze prąd spoczynkowy na 22mV (w jednym kanale bylo około 40mV a w drugim 27mV) oraz prąd stały na wyjściu na mniej niż 10mV (nie dało się idealnie). Po ustawieniu prądów temperatura wzmacniacza w spoczynku spadła do 38 stopni. Ustawienia dokonane na chińskich kondensatorach zasilających Leaguer, które okazały się być całkiem niezłe parametrycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Ustawienia dokonane na chińskich kondensatorach zasilających Leaguer, które okazały się być całkiem niezłe parametrycznie. 

Wysokie tony uległy zmianie, przybyło ich?

U mnie są wycofane lekko. Za to bas miażdży wszystko i to w Direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, desperado napisał:

Wysokie tony uległy zmianie, przybyło ich?

U mnie są wycofane lekko. Za to bas miażdży wszystko i to w Direct.

U mnie też wycofane wysokie ale bas petarda... Też słucham w direct. Zadziwiająca jest dynamika i kultura grania tego wzmacniacza. Nie ma dla niego znaczenia czy słucha się bardzo cicho czy bardzo głośno. Dźwięki nigdy się nie sklejają i bas pomimo potęgi zawsze jest elegancko odseparowany od średnicy i reszty. U mnie HK680 gra z Equilibrium Ether D6 w obudowie zamkniętej i pięknie krzesi z nich siódme poty. Kolumny są wysokiej jakości i dobrze na nich słychać każdą zmianę w systemie, kable, kondensatory itd.  Przydałoby się trochę więcej szczegółów, nasycenia średnicy i głębi sceny no ale coś za coś. Exposure 2010s2 ma więcej wysokich tonów, gra bardziej audiofilsko, bardzo dynamiczny i szybki. Porównując jednak do HK czuć przepaść w mocy i wydajnościprądowej. Tam gdzie Expo się kończy i głośnki dają znać, ze to kres wzmaka, HK ciągnie bezlitośnie dalej i to bez żadnych zniekształceń 😄 W moich warunkach to potwór :) Również w porównaniu do modowanego NADa 356, który pomimo wysokiej mocy nie miał takiego uderzenia oraz kontroli i kultury grania. HK680 gra ponadto bardziej uniwersalnie i przyjemniej w odbiorze od dwóch powyżej wspomnianych. 

Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

Wydaje mi się, ze to częste wybrzuszanie kondow w hk680 jest spowodowane radiatorem nad kondensatorami. Wybrzuszają się w kolejności od najcieplejszego miejsca czyli tranzystorów. Widziałem w sieci kilka zdjęć wybrzuszonych kondow w hk680 i zawsze wyglada to tak samo. Czyżby mały błąd konstrukcyjny? 

Można tak to nazwać ale nie do końca bo końcówka jest mocno upakowana a to oznacza krótsza drogę sygnału -tak to sobie wymyślili -kompromis.Dlatego pisałem o kondensatorach zaprojektowanych do pracy przy wyższych temperaturach .Firma o której piszesz może mieć zbliżone parametry do starych Eln ale jakie będzie miała parametry za rok lub póżniej to niewiadoma. Przypominam że Elny mają ok 20 lat. Wnioski wyciągnij sam.

Edytowane przez schik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, schik napisał:

Firma o której piszesz może mieć zbliżone parametry do starych Eln ale jakie będzie miała parametry za rok lub póżniej to ryzyko . Przypominam że Elny mają ok 20 lat. Wnioski wyciągnij sam.

Po kilku godzinach grania, stwierdzam, że wzmacniacz ma więcej wyższego basu (lepszy kickbass) na tych kondensatorach oraz lepsze jakości górę - jest gładsza i nieco bardziej szczegółowa. Tutaj pewnie różnica w pojemności oraz zużycie Eln są słyszalne. Co do jakości to zdaję sobie z tego sprawę dlatego czekam na zamówione Elny for audio 10000uf 63V. Te chinczyki to rozwiązanie tymczasowe.

Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, poczyniłem kolejne działania ze wzmacniaczem i chciałem podzielić się spostrzeżeniami. Po kilku dniach słuchania powróciłem do oryginalnych ELN w torze zasilania bo zaczął dokuczać nadmiar basu. Wczoraj wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne sekcji wzmacniacza na nowe o identycznych parametrach jak w oryginale. Część z nich to Nichicon FG, cześć Elna Silmic II rfs oraz dwa zielone Jamicony low esr (po jednym na stronę). Dodatkowo wlutowalem przewody zasilające z końcówek mocy bezpośrednio do płytki gniazd głośnikowych (ominąłem przełącznik kanalow a i b). Efekt tych działań jest bardzo zauważalny. Wzmacniacz nabrał więcej powietrza, gra wyraźniejszą i bardziej selektywna gora pasma. Pojawiło się więcej przestrzeni na scenie, kolumny grają szerzej i głębiej. Scena jest bardziej 3D. Co ciekawe mierzyłem wszystkie stare kondensatory (15 sztuk) i tylko dwa nie trzymały pojemności. Reszta miała nominał lub nawet więcej niż deklaruje producent. Jeśli chodzi o esr to wszystkie miały około 2 razy wyzsze niż nowe, które wlutowywalem. Zastanawiam się jakie mody teraz poczynić i w dalszym ciągu czekam na kondensatory zasilające Elna LAO. Chciałbym pominąć całkowicie sekcje regulacji barwy, balance i tone defeat ale nie wiem jak to zrobić żeby było najprościej. Obecnie gram na kolumnach Dynaudio x32 i wzmacniacz robi z nimi co chce. Przy rozkręceniu na polowe bas jest potężny, jest głośno, a dźwięk nadal jest czysty i nic się nie gubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.