Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon HK 680 CLUB ;-))


rafko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W odróżnieniu od większości wątków nie chcę zapytać czy coś warto czy nie warto kupować.

Ja już mam swój sprzęcik i nie zamienię go (bynajmniej wzmacniacza.. :-)). Jest to HD 710 i Tannoy M4.

 

Chciałbym nawiązać kontakt z właścicielami HK 680.

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tym wzmacniaczu!

Czy jesteście zadowoleni z niego?

Z jakim sprzętem go słuchacie, jakie kolumny, CD?

Z jakik sprzętem go porównywaliście i jakie macie opinie?

Dlaczego wybraliście ten sprzęt?

Jakiej muzyki słuchacie, itd...!

 

Ja słucham rocka progresywnego (YES, Van der Graaf Generator, Pendragon, RPWL, EL&P, Beggars Opera,Refugee itd..)

 

Harmanowcy odezwijcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie dolowac ale mam hk 690 i ta 680 to pzry nim syf , nie chce tez reklamowac 690 ale pzred nim mialem 2 razy drozszego electrocompaniet eci-2 i dopiero 690 pokazal co znaczy bogactwo wybrzmien fortepianu i przestzren , moze sie nabieram na tanie sztuczki ale jak slysze tupanie armii uruk hai mniej wiecej pod moimi oknami to takie "cóś" robi na mnie wrazenie i takie kino domowe w wersji stereo akurat mi wystarcza - nie wiem co sie z ta szacowna firma porobilo ale oni robia coraz gorsze kloce - nie jestem harmanowcem ale posiadam cd tej firmy 7725 i moge tylko powiedziec ze dzwiek klasy audio analoqe paganini jest dzwiekiem o klase gorszym od tego co oferuje 7725 - ja wiem ze 7725 kosztowal kiedys sporo i w srodku jest wypas czyli 4 burr browny firmowy patent harmana czyli tzw "rls" poza tym wszytsko "dyskretne" gorna plyta dociazona jakac ciezka i gruba blacha a zasilacz wiekszy niz w 50 w cedekach dodatkowo filtrowany 2 czarnymi elanami for audio po 10 tys pojemnosci i 2 malymi ichnimi - reasumujac w srodku kawal dobrej roboty i prawdziwa rzadkosc- wyjscie regulowane a potencjometr do niego na facjacie sterowany pilotem (czy mozna chcec wiecej ?) - ale pomimo ze w srodku 7725 mamy to co dzis w cedekach za 10 tys to jak sie ma tzw postep w cyfrowym dzwieku tzn czemu ten staruszek "ogrywa" nowe zrodla renomowanych producentow ? nie pojmuje tego i do dupy z takim postepem

 

co do 680 to jest na tnt audio recenzja i zdjecie bebechow i mowie ci ze w porownaniu z tym co widze w swoim 690 to jest tandeta - harman numeruje klocki od tylu i ma to sens bo zaczyanjac od nowego hk 670 ktory gra najgozrej idac po 680 docieramy do 690 deklasuje tamte kloce - biorac pod uwage bebechy 690 (ten wielgachny czarny garnek zakrywajacy zasilacz, hermetyczny potencjometr, po 4 tranzystory na kanal itd ) zeby dzis takiego cos miec tzreba sie wykosztowac tak na oko z 6 tys, harman obiecuje moc 100 w i wydajnosc pradowa 80 a ale to nie ma znaczenia bo 690 gra poteznie i nie gubi szczegolow, barwa neutralna i fortepian brzmi wysmienicie - nie jestem fanem harmana ale wiezre swoim uszom i jak na moje uszy 690 to wzmak bardzo dobry - gra duzym zdrowym i akceptowalnym barwowo dzwiekiem , pomoze kolumnom "zniknac" a po godzinnej rozgrzewce pojawiaja sie juz w dzwieku prawdziwe "smaczki" jak np zdolnosc tego wzmaka do wychodzenia poza zewnetzrne krawedzie kolumn (oczywiscie na kolumnch ktore tak grac umieja) - zareczam ze mnie to "bierze" - slyszalem cos takiego na zestawie gryphona z harbethami i mam pzrynajmniej jakas namiastke ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale rozumiem i się niezmiernie cieszę z tego że masz HK 690, ale jak sam tytuł wskazuje temat dotyczy HK 680, a nie HK 690.

Wiem że jest to wyższy model i na pewno to słychać, ale ja się nie zastanawiam który ładniej gra, tylko czy właściciele HK 680 są z niego zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yezu, kiedys piałes z zachwytu nad hk670. teraz nad hk 690. pomijając to , ze oglądałeś hk680 na tnt, czy go słuchałeś? miałem jaki czas 680-tkę. byłem z niego bardzo zadowolony. tak jak wszystkie harmany wymaga jednak lekkiego tuningu. sadząc po parametrach 690 nie oferuje nic ponad większą moc. teraz przesiadłem się na kustagona, to juz zupełnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

670 jest bardzo dobrym klocem jesli masz kupic nowego wzmaka i 2 kz w kieszeni, 690 jest dobrym wzmakiem jesli masz 6 kz w kieszeni - poza tym 690 to zupelnie inna konstrukcja tzn paztrac do srodka i porownujac z 680 masz takie odczucie jakbys zagladal do srodka cambridga i pliniusa - czy to dla ciebie jasne kolego ? nawet facjata czyli galy z przodu sa inaczej rostawione - czy to dla ciebie rownierz jasne ? rozumiem ze ty piejesz z zachwytu nad kustagonem jak wczesniej piales z zachwytu nad swoim 680 tzn teraz bedziesz pisac ze kustagon jest najlepszy itd - moj 690 nie jest najlepszy i nie pieje - zaplacilem za niego 1200 zl (i tak w sumie drogo ) i uwazam go za niezly wzmaczek i niekoniecznie kustagon wzgledem niego to "inna bajka" - i wez sie chlopie wylecz z kompleksow ze masz jakies cudo w chacie - cudow nie ma i nie ma tez "innych bajek" - sa rozni producenci i rozne klocki - podarujmy sobie bajkowa frazeologie w dziedzinie przewodnictwa pradu bo tym sie bajkowy kustagon zajmuje - twoj prad, twoj kustagon, twoja bajka - fuck you

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yezu--> gdybym chciał napisać w twoim "ironicznym" stylu, napisał bym ci , ze jaja ci spuchły przed wielkanocą i nie wiesz co czynisz. ale lubię cię. ostatnio dwie osoby powiedziały mi , że czują sie przeze mnie obrażone. (płacąc mi moją fakturę przeterminowaną o 5 m-cy, kiedy sie "grzecznie" o to upomniałem). 1200 za 690 - uważam , że to rewelacja. pewnie gdybym go miał nie szukałbym póki co niczego innego. czy masz może foto jego wnętrza? chętnie bym popatrzył sobie. a twój cd-ek też wzbudza moje pożądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog--> nawet Merca 600 tuningują... miałem na myśli np. pominięcie przełącznika par kolumn czy skrócenie przewodu sygnałowego do zacisków wewnątrz lub wymianę ( w starszych modelach) zacisków głośnikowych na pełne metalowe albo też zrobienie solidnego gniazda RCA. roboty niewiele a efekt znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adamk mialem jedynie na mysli to, ze niektorzy cos tam tuninguja w budzetowym wzmaku, inni kupuja lepszy po prostu, wtedy jest istotna zmiana w brzmieniu :). kwestia podejscia, jedni lubia cos tam "grzebac" i poprawiac, inni poprostu kupuja i sluchaja :) a harman na tyle niezle jak na swoja cene gra, ze nie odczuwam potrzeby jakichs kombinacji z tym urzadzeniem, jezeli juz to widze zmiane na cos klasy Amplifikatora dajmy na to

 

no ale nie ma co gadac bo to takie lanie wody :), oczywiscie wszystko da sie tuningowac, ostatnio tuningowalem swojego kompa by byl cichy lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cedek 7725 jest chyba trudny do tuningu bo nie ma tzw opampow a zasilanie ma takie jak wzmak harmana hk 630 dodatkowo filtrowany 2 czarnymi elnami for audio po 10 tys i 2 malymi po 2 tys bodajze - co prawda elementow w nim cala kupa bo dosc duza plytka jest szczelnie nimi wypakowana np ma jakies cale szeregi (po 10 )jakis tranzystorkow czy czegos tam - nie znam sie wiec nie bede wchodzil w ten temat , co do 690 to nie znam jego niegdysiejszej ceny wiec nie wiem czy 1200 to sporo czy malo - nie udalo mi sie tez znalezc rozbieranego zdjecia w necie - podstawowe roznice miedzy 680 to w srodku prawie brak kabli, konstrukcja chyba odwrocona czyli zasilacz po 2 stronie , radiator zupelnie inny, zasilacz chyba toroidalny - nie wiem bo zakryty rondlem , potencjometr hermetyczny czyli taka srebrna puszka poza tym wszystko z wirzchu to metal - front , gala wolume itd , pojemnosc filtrujaca chyba 40 tys plus jakies male kondziorki - suma sumarum niepodobne do 680 w ogole - co do dzwieku wzgledem eci podstawowa zaleta to umiejetnosc pokazania sporej liczby instrumentow grajacych razem czyli swietna rozdzielczosc i pzrestzren - eci 2 tu sie zwyczjnie rozkladal , fortepian pelen blasku i drobnych wybrzmien - tu eci 2 dogrzewal nieotrzebnie - minusy wzgledem eci2 to srednica cofnieta do lini kolumn czyli wokalistka juz nam do ucha nie zaspiewa - no coz cos za cos - mysle ze podlaczenie do 690 pzredwzmaka lampowego moglo by dac ciekawy efekt - generalnie 690 to calkiem sensowny wzmak - sa lepsze o cale niebo ale sa tez i gorsze - poniewaz mam dosc cieplobrzmiace kolumny (lynxy to typowe wlochy) 690 dosc sie z nimi polubila czyli jest prawdziwie ale nie jasno - z eci2 bylo chyba za slodko tzn niektore kawalki wypadaly swietnie ale na innych pozostawal niedosyt ze cos zostalo utracone i pzrerobione na slodko - mdlaco - jesli ktos nosi sie z zamiarem kupna hk 680 - niech sie rozgladnie za 690 bo moim zadniem warto - po to ten wpis ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukałem instrukcji do starszego amplitunera Harmana i napisałem mail do Harmana w Stanach dlaczego nie mają na stronie instrukcji do ich produktu???

Odpisali, że był to model robiony jedynie na Europę i żebym szukał na europejskich stronach Harmana. Tu też nie znalazłem, więc napisałem do Harmana w Niemczech. Ci nic nie odpisali!

Sprawę rozwiązałem pisząc do naszego Harmana Polska i następnego dnia miałem już instrukcję w PDF w poczcie. Nie wiem sam jak to jest z tymi modelami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 lat później...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem z niego bardzo zadowolony. Uważam go za bardzo dobry w swojej klasie. Dźwiękowo odpowiadał mi, do tego bardzo solidne podzespoły, o które dziś bardzo trudno w dzisiejszych wzmacniaczach.Kosztował kiedyś 2 000 DM. Kupiłem na niemieckim ebayu, był w idealnym stanie, bez ryski technicznie i optycznie.

U mnie grał z modyfikowanymi Trilogy Prince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.