Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon HK 680 CLUB ;-))


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że nie są złe, ale są zdecydowanie najsłabszym punktem.Do tych Harmanów i tego HD760 to trzeba by chyba szukać w używanych zaczynając od 1500-2000zł...

Sam Harmanem katuję Tannoye M2.Na same części do zwrotnic i wzmocnienie skrzynek poszło ok 3 stówek,ale... to wciąż tylko M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dluzej slucham obu wzmakow tym ciezej mi podjac decyzje, ktory sobie zotawic... 680 gra miekko ale potrafi oszukac i nie ma tyle powietrza, 690 to wulkan ale na tych glosnikach brzmi sucho, moze to wina kolumn ktore stoja w katach pokoju zbhyt blisko sciany (tylni bass-reflex)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

690 chyba sie wygrzal czy cos bo wysokie przestaly kuc w uszy i wali teraz takim basem konturowym ze az milo (Mozdzer) + detale ktorych w 680 nie slychac. Jedyne co jest slabsze ewidentnie to melodyjnosc - taka jakby "sucha" srednica ale moze ja po prostu staram sie pogodzic przeciwienstwa :-

Eltaxy z tylnim bas-refleksem chyba jednak nie stoja najlepiej...

post-25990-100006491 1272102426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm baza dla tych skromnych eltaxów moim zdaniem za szeroka.Maks 2 metry wg mnie.Na pewno ma negatywny wpływ na scenę muzyczną i spójność.

Może trochę by zepsuło wizualnie ale ja bym obrócił oba regały o 90 stopni i ustawił plecami do bocznych ścian a kolumny umieścił w powstałych wnękach, ale odsuwając 0,5 od tylnej ściany.Mógłbyś też spróbować wtedy w te puste miejsca wsadzić jakieś ładne panele wytłumiające.Na razie poeksperymentuj z tymi dwoma regałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim ustawieniu kolumn jak wyzej na zdjeciu woklisci staja przedemna jak zywi,oczywiscie pod warunkim ze na plycie tak jest,jak kolumny mialem pod sciana to niedosc ze dudnilo niemilosiernie to nie bylo zadnej sceny,dzwiek byl plaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebziel

wstrzymaj sie ze sprzedaza, jesli masz w planach inne glosniki to lepiej miec dwa wzmacniacze do porownania, ja tak dobrze sie nie znam, ale cos mi sie wydaje ze 690 ktos inny robil, gdzies przypadkowo znalazlem ze robila go inna znana firma.

Jak widac w srodku jest inaczej, oczywiscie w 690 jest potega, ale malo o nim jest informacji, nawet swiatowa prasa na swoch stronach nic nie podaje, a o 680 jest. Czym jest HK690, kto go zrobil?

Ja do tej pory nic konkretnego nie znalazlem i pewnie nikt tutaj nie znajdzie.

Nie chce oceniac, bo na ocene sprzetu trzeba miec odpowiedni pokoj badz jechac ze sprzetem do jakiegos dobrego salonu i tam porownac, dla mnie 680 gral bardziej "mlodziezo" a 690 to taki stary pryk, musze powiedziec ze tesknie za nim, bo jednak 680 chyba bardziej mi sie podobala - tak mi sie wydaje.

Daleko nie jest moja HK680 kolega z forum ja ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofalem 680 z allegro poczekam jeszcze i poporownuje... Ale 690 nie gra u mnie jak pryk, tyle ze brakuje mu tego lekkiego aksamitu - jedzie naprawde ostro i detalicznie... Kurde sam juz nie wiem, budowa rzeczywiscie kompletnie inna nawet powiedzialbym ze 680 solidniejsza choc gniazda nie zlocone.

Umowimy sie jakos na odsluch to ocenimy komisyjnie... Albo zostawie obydwa - 690 do rocka/duzych skladow 680 do wokali, tylko jak to razem podpiac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem, problem byl taki ze graly inaczej, u mnie szala przechylala sie na 680.

Ciezka sprawa, nie bede doradzal bo sam nie moglem sie zdecydowac.

Wnetrze 690 wyglada lepiej, 680 jak dla mnie biedniejsza w srodku, ale wagowo ciezsza, pewnie ten radiator.

Tak jak pisalem wczesniej proponuje zabrac je na batorego i posluchac z paroma glosnikami, a noz widelec jakies glosniki bede, ktore Ci sie spodobaja to od razu wezmiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano mój harmanek zastrajkowaj.Wczoraj wszystko było ok, normalne słuchanie,bez katowania. Dziś go włączam i ....nic. Kontrolki się świecą,selektory działają,ale dzwięku brak.Pamiętam,że coś takiego przytrafiło mi się już kilka miesięcy temu,ale wtedy po drugim włączeniu "zastartował" Teraz niestety d..a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.