Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon HK 680 CLUB ;-))


rafko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz jeszcze go rozkręcić i sprawdzić bezpieczniki, łatwo poznać czy nie są przepalone.

Nowy kosztuje ze złotówkę.

 

Oczywiście niemoc może wrócić, mogą to być inne (okolice kabla sieciowego), co innego może być przyczyną ale warto sprawdzić.

 

Wzmacniaczyk oczywiście rozkręcamy po odłączeniu od prądu, pamiętamy że na kondensatorach napięcie może być jeszcze chwile po wyłączeniu.

post-25114-100004826 1273486433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mam możliwość sprowadzenia z Niemiec od rodziny 680tkę. Sam ściągnąłem sobie jedną jakiś czas temu. W zestawieniu z monitor audio rx6 gra cudnie, a dokupiwszy bufor lampowy yaquina poznałem nowe jego oblicze. Szczerze polecam osobom, które chca za rozsądną kasę mieć dobry sprzęt. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A czy ktoś z was wnosił jakieś zmiany typu wymiana kondensatorów, okablowania w środku, cokolwiek i z jakim skutkiem.

 

 

Ja wymieniałem kondensatory trochę "przy okazji" bo mój egzemplarz był i tak uszkodzony. Zanim jednak wyzionął ducha to słuchałem jakiś czas.

Trzy z czterech ELN były wyschnięte i wybrzuszone, wymieniłem na NICHICON 10000uF 63V. Zgadzają się rozmiarem więc nie było problemu.

 

Potem został naprawiony i mogę spokojnie powiedzieć że nie ma zmian w dźwięku na gorsze. Doradzano mi tylko żeby nie kupować najtańszych bo mogą być problemy z trwałością.

 

Nie ciągnie mnie żeby wymieniać wzmacniacza na cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Witam, jestem posiadaczem zestawu hk 680 i hd 7625. Macie pomysł jakiego taniego pilota do tego zestawu kupić? Najbardziej zależy mi na obsłudze włącznika, regulacji głośności i nawigacji pomiędzy utworami.

 

Zastanawiam się też nad zmianą tego sprzętu na nowego hk980, hd980 i jakiegoś DAC-a. Nie będzie to typowa zamiana siekierki na kijek? Miał ktoś okazję porównać hk680 ze swoim młodszym bratem hk980?

 

I również nie wiem co ten wątek robi w zakładce stereo... Nie mogłem go znaleźć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A różnica jest miażdżąca? Lepiej czuję się z nowym sprzętem na stoliku, jestem wielbicielem Harmana, a na hk990 jeszcze mnie nie stać ;p

Również szukam DAC-a i nowych kolumn do 2500-3000 przede wszystkim do szybkiego rocka- green day, the offspring, the kooks, metallica, editors.

 

Co do kolumn myślałem o JBL, ale te też ostatnio zdziadziały. Zależy mi na szybkim, zwartym brzmieniu i szerokiej, ale lekko ocieplonej scenie :)

 

Co do DAC-a pod mojego 7625 myślałem o rDacu, ale ten chyba gra za "ostro" do wzmacniacza, który i tak akcentuje górę. Może Matrix? Albo Yulong D100?

 

No i jeśli 680 miałaby zostać- polećcie proszę jakieś sprawdzone piloty. Tańsze, droższe, ale inne niż Logitech Harmony, które są bezsprzecznie najlepsze ale i drogie :)

Edytowane przez tomek5577
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa ten HK680 to go nie wymieniaj. Masz sprzęt made in Japan który kiedyś nowy kosztował ok 3500zł vs HK980 made in China który sklepowo jest połowę tańszy.

 

Kup sobie nowe albo używane dynaudio i będziesz zadowolony.Uważam że tu ktoś wyhaczył za bardzo dobrą cenę te maleństwa.

http://allegro.pl/dynaudio-audience-5-hi-end-audiofilskie-bcm-i1792900329.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad zmianą tego sprzętu na nowego hk980, hd980 i jakiegoś DAC-a. Nie będzie to typowa zamiana siekierki na kijek? Miał ktoś okazję porównać hk680 ze swoim młodszym bratem hk980?

porównywałem choć nie bezpośrednio z HK 970, czyli praktycznie to samo o ile się nie mylę... szkoda pisać, po prostu różnica klasy na korzyść starszego w każdym aspekcie, zwłaszcza na średnicy i w rozdzielczości dźwięku, wysokich tonach... a jeśli chodzi o charakter brzmienia, to nowszy gra nieco bardziej "miękko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i jeśli 680 miałaby zostać- polećcie proszę jakieś sprawdzone piloty. Tańsze, droższe, ale inne niż Logitech Harmony, które są bezsprzecznie najlepsze ale i drogie :)

 

Ja mam taki.Wystarczyło wstukać kod z listy i hk680 obsługuje . Wł/wył, volume i zmiana trzech źródeł: tape1,tuner,cd. Mi wystarczy

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=pl&scy=pl&ctn=SRU7060/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

A dziś idzie na sprzedaż dedykowany do 680tki hd760. W dniu wczorajszym został wymieniony laser. Wszystko pięknie hula.

To może i tym razem kupię, bo coś mi się widzi, że HK 680 do mnie przyjechał:)

Edytowane przez Czeski_film
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem HK680 ;) Stan wizualny idealny(jak ze sklepu) jednakze do wymiany sa te duze cztery kondensatory Elna for audio black 8200UF 63V znajdujace sie przy koncowkach mocy. Trzy z nich maja lekko wypukle brzuszki :( Wzmacniacz gra raczej bezproblemowo ale wiem, ze taki objaw kondensatorow nie jest normalny. Napiszcie prosze gdzie moge znalezc kondensatory pasujace do HK 680? Znalazlem gdzies w Chinach wspominane przez Was Panasoniki ale jesli ktos ma namiar na kondensatory Panasonica lub innej dobrej marki dostepne gdzies blizej, ;) u jakiegos sprzedawce w Polsce, to z gory dziekuje. ps ten HK680 gra rzeczywiscie bardzo przyjemnie :)

 

Jedynie ten na górze z lewej strony nie jest wypukły

post-44492-0-01366900-1338459784_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Powiedzcie mi czy taki płytki bas to w HK680 norma? Wymienilem kondensatory na nowe Panasonica ale nic się nie poprawił. Kupiłem ostatnio HK630, który jest o połowe słabszy bo ma tylko 2x40watt i rezerwe bodajże 40A i to co on robi z moimi kolumnami przyprawia o zawrót głowy...mam wrażenie, że jest 2 razy mocniejszy od HK680 a nie 2 razy słabszy. Fakt, że jeżeli chodzi ośrednicę i wysokie to HK680 jest w tym względzie lepszy ale HK630 ma nieporównywalnie lepszy, bardzo nisko schodzący bas jednakże cały czas kontrolowany a HK680 przy głośniejszym słuchaniu mam wrażenie, że ten bas mimo, że jest punktowy to nie jest dobrze kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że jeżeli chodzi o średnicę i wysokie to HK680 jest w tym względzie lepszy ale HK630 ma nieporównywalnie lepszy, bardzo nisko schodzący bas jednakże cały czas kontrolowany a HK680 przy głośniejszym słuchaniu mam wrażenie, że ten bas mimo, że jest punktowy to nie jest dobrze kontrolowany.

jak może być punktowy i jednocześnie słabo kontrolowany ? nie trafia tą punktowością w tempo czy jak ? :)

z jakimi kolumnami gra ten HK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się uśmiejecie i wyrzucicie mnie z forum bo u mnie gra z ALTUS300. No cóż mam do nich sentyment ;) Z HK630 uzyskuje niesamowicie mocny i nisko schodzacy bas a z mojego HK680 takiego nie ma. Gdy podglosnie do godziny 11ej gałką głośności to HK630 wciaz trzyma ten bas w ryzach a w HK680 mam wrazenie, ze nie. Z ciekawosci uzylem HK630 jako przedwzmacniacz a HK680 jako koncówkę mocy i wtedy dzwięk jest niesamowity... uzyskalem barwe wzmacniacza HK630 i niesmowitą moc HK680 ;) Natomiast gdy HK630(robiąc za koncowke mocy) gra w polaczeniu z HK680 to gra ladnie ale juz nie tak dynamicznie i nie z takim basem ;) Ktos kto sluchal HK630 zapewne wie o czym piszę. A tak na marginesie dlaczego tak malo informacji jest o modelu HK630? To jakas rzadkosc? HK 610 i HK620 mialem i widzę, że są one bez problemu dostępne na internetowych aukcjach.

Edytowane przez kiki99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.