Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon HK 680 CLUB ;-))


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na obydwu, w momencie kiedy zaczyna świecić na zielono, przekaźnik klik i jest "pyknięcie". Podczas wył również , jednak tylko z bliska 30-40cm słyszalne.

 

Tak, na obydwu. Diodą zapala się na zielono ,słychać klik przekaźnika i jest pyk w głośnikach. Przy wyłączeniu też ,jednak bardzo słaby i słyszalny z 30-40cm.

 

Tak, na obydwu. Diodą zapala się na zielono ,słychać klik przekaźnika i jest pyk w głośnikach. Przy wyłączeniu też ,jednak bardzo słaby i słyszalny z 30-40cm.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumpalump - dzięki za opinie, mam inne zdanie, tymczasem już wiem z kim mam do czynienia. Żal mi takich bambrów ;)

Koledzy użytkownicy HK680 ! wszystkie wasze wzmacniacze to szrot !!! ale kolega LUMP na pewno z chęcią je od was weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 680 tak, ale 690 na opoznione zalaczanie glosnikow,

 

bumpalump - dzięki za opinie, mam inne zdanie, tymczasem już wiem z kim mam do czynienia. Żal mi takich bambrów ;)

Koledzy użytkownicy HK680 ! wszystkie wasze wzmacniacze to szrot !!! ale kolega LUMP na pewno z chęcią je od was weźmie.

 

Nie chcial bym go, to nie moje brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK 690 ma przekaźniki, wygląda jakby przekaźnik włączał się 1s za wcześnie. Jednak napięcie w chwili włączenia przekaźnika wynosi 0,05 , więc chyba nie jest tak źle.

Wiadomo, najlepiej gdyby bylo 0...

Wydaje mi się, przez niską impedancję kolumn efekt jest aż tak widoczny. Połączył em małe satelitki i przy nich tego efektu ruchu membrany nie widać, samo "pykniecie jest słabi słyszalne.

Harman sprzęt jest dziewiczy i szkoda mi trochę w nim dłubać. Tym bardziej że gra równo, nie grzeje się itd.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumpalump - dzięki za opinie, mam inne zdanie, tymczasem już wiem z kim mam do czynienia. Żal mi takich bambrów ;)

Koledzy użytkownicy HK680 ! wszystkie wasze wzmacniacze to szrot !!! ale kolega LUMP na pewno z chęcią je od was weźmie.

 

Dzięki za bardzo mądra poradę. Czuć fachowca pełną gębą. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK 690 ma przekaźniki, wygląda jakby przekaźnik włączał się 1s za wcześnie. Jednak napięcie w chwili włączenia przekaźnika wynosi 0,05 , więc chyba nie jest tak źle.

50mV to wciaz za duzo

 

ale skoro panowie wiecie lepiej jak ma pracowac wzmacniacz to ja sie wypisuje z tej dyskusji.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pracy jest z tym wzmacniaczem różnicowym? Chciałbym zniwelować to napięcie o ile nie trzeba pil wzmacniacza lutować...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem HK680. Bardzo pasuje mi jego nieco ciepła barwa i — co ponoć charakterystyczne dla HK — uwydatniony bas, który pomimo ewidentnego podbicia brzmi bardzo naturalnie.

 

Na przemian z tym 680 testuję sobie Marantza PM-68. Pierwsze, co od razu zauważam, to że basu jest tu zauważalnie mniej, jakby "tyle ile trzeba", wrażenie trochę jak po przejściu z systemu z solidnym subwooferem na monitory studyjne.

 

Drugie, co zwraca na siebie uwagę po przełączeniu na Marantza, to dużo bardziej wyrazista średnica, szczególnie jej góra. Zaczynam wtedy zauważać, że w HK680 trochę jej brak.

Tutaj pojawia się pytanie: czy to normalne, że HK680 ma taki "wycofany" środek?

 

Źródło: HD740, Marantz CD 67 Mk2 SE, kolumny: Acoustic Energy Aegis 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ramon wg mnie "wycofana średnica" to nie jest domena 680 tki. Miałem dwa egzemplarze tego modelu i każdy grał dobrą średnicą. Owszem bas jest potężny co może dawać złudzenie, że średnica jest nieco cofnięta ale napewno nie wycofana.

Może za taki stan rzecz odpowiadają kable z którymi HK sie nie polubił? U mnie na standardowych kabelkach od ps3 grał fajną średnicą. Po podłączeniu HD 7725 średnica jeszcze bardziej sie uwydatniła.

Pozdrawiam

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Owszem bas jest potężny co może dawać złudzenie, że średnica jest nieco cofnięta ale napewno nie wycofana.

Może za taki stan rzecz odpowiadają kable z którymi HK sie nie polubił?

 

Hmm… ten sam efekt jest na słuchawkach — wpinam bezpośrednio w CD lub DAC i dźwięk jest zrównoważony, przekładam wtyczkę do wzmacniacza, bas robi się wydatniejszy, samej góry nie brakuje, środek jest, ale jakby był ściągnięty nieco w dół na korektorze. Nie do końca jest tak, że gdy doszedł mocniejszy bas, środek wydaje się cichszy — po prostu jest cichszy.

 

Ten sam test z Marantzem PM-68 i to, co słyszę w słuchawkach bezpośrednio z CD i ze wzmacniacza, ma mniej więcej zbliżoną do siebie charakterystykę.

 

Przy okazji — potencjometr głośności zaczyna "gubić" jeden kanał na samym dole skali. Czy to jest jakiś ALPS, który będzie kosztował tyle, co pół wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, miałem to samo w moim hk680, trzy kondensatory lekko spuchły. Białe od spodu to klej, co do potencjometru jest zamontowany niebieski Alps.

Pozdrawiam,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mój HK680 w ostatnim tygodniu odmówił współpracy, wszystko się włącza i świeci, a nie przekazuje sygnału na głośniki, po rozkręceniu okazało się iż jeden bezpiecznik jest przepalony, po wymianie nadal głucho,

Miał ktoś takie przygody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś na forum jeden z kolegów miał to samo. Winnym okazał się zimny lut.

Pozdrawiam,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, stalem sie szczesliwym posiadaczem 680 teraz potrzebuje do niego kolumny ale niemam pojecia co wybrac monitory podstawkowe czy podlogowki? miejsce odslochowe to okolo 30m. Muzyka to:

- disco lata 80

- klasyczn

-troche popu

-w sumie wszystkiego potrochu

Zalezy mi na czystym dzwieku, zeby niemeczyl, dobry mocny bass,

kolumny niestety uzywki, zwrucilem uwage na takie oto kolumny ale czy to zagra z hk?

Bowers en Wilkins DM601 S3

Mission M35i troch duze ale jak maja grac konkretnie czemu nie

Mission M34i

Tannoy Eyris1

Monitor Audio Bronze BX 2

a moze jakies inne monitory ktore niebeda straszyc w salonie?

kasa to okolo 250euro,

 

pozdrawiam

Edytowane przez piotr19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dzis zauwarzylem ze 2 kondesatory w moim hk680 sa lekko wypukle, wzmacniacz gra w miare oke ale dla pewnosci chcialbym je raczej wymienic. Itu moje pytanie bo czytalem ze polecane sa panasonic, widzialem tez stosowane Mundorf tylko w ich przypadku to cena to okolo 90zl za sztuke dlatego chcialem sie dowiedziec czy to ma sens wymieniac na takie drogie w poruwnaniu z panasonic?

pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj, ja swojego czasu wymieniłem właśnie na Mundorfy i było bardzo dobrze.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witaj, ja swojego czasu wymieniłem właśnie na Mundorfy i było bardzo dobrze.

Dorzucę swoją opinię,

 

również wymieniałem kondy w HK680, najgorszy kondensator wykazywał spadek o 40% wartości, najlepszy trzymał pojemność 80%.

Wymieniłem na oryginalne , nowe elny.

Efektem tego zabiegu była bardziej otwarta i namacalna średnica, scena się powiększyła, stosunkowo duża poprawa nastąpiła po wymianie kondów.

 

Ale teraz gra HK690 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektem tego zabiegu była bardziej otwarta i namacalna średnica, scena się powiększyła, stosunkowo duża poprawa nastąpiła po wymianie kondów.

 

Niedobrze. Miałem zamiar swojego sprzedać, teraz będę musiał jednak te kondensatory wymienić, żeby usłyszeć różnicę :)

 

Słyszę ostatnio ciche buczenie w kolumnach przy odłączonym źródle. Co może być jego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pomogę z buczeniem,

te kondzie wymieniałem przy pomocy speca elektronika...ja jestem amatorem...tą 690 też dam mojemu specowi, niech chociaż sprawdzi sprawność.

...cieszę się, że pokrzyżowałem Tobie plany :) ze sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam J.

Jak Ci się podoba brzmienie HK 690? Swojego czasu miałem dwa egzemplarze i było naprawdę fajnie ;)

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Adam J.

Jak Ci się podoba brzmienie HK 690? Swojego czasu miałem dwa egzemplarze i było naprawdę fajnie ;)

I tu własnie mam problem, nie bardzo mam jak porównać narazie, bo rozebrałem głośniki które słuchałem z 680-tką i dopiero jak je poskładam zpowrotem to będę miał porównanie.

Tymczasem 690-tka gra z Jamo d-830 i ...dżwięk lepszy niż z Rotela RA985BX który też jest dobrym piecykiem, Gra mi też Marantz pm8000,

czyli w zestawieniu z Jamo:

Rotel RA985BX - najbardziej precyzyjna lokalizacja, najlepsze stereo, bez wyrazu, szybki solidny bas.

HK 690 - nieco gorsze stereo, przestrzeń podobna do rotela, gorsza lokalizacja źródeł pozornych, tworzy się już pewien "klimat" (rotel bez wyrazu), jeszcze lepsze podparcie basowe, nie tak szybkie jak rotela ale masywniejsze -lepiej. Przyjemniejsze cale pasmo.

Marantz Pm8000 - najlepsza przestrzeń i scena, dźwięk delikatny zwiewny ,może dlatego, że własnie mniej basu, bas raczej gra dopełniając, przyjemnie ale dźwięk mniej wyrafinowany niż Z HK690.

 

u mnie tą bujkę wygrał HK690.

Jak poskładam kolasy które grały z hk680 to coś dopiszę ( SS8535 na średnicy , SS9500góra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

Zakupiłem HK680 w średnim stanie. Dawno temu miałem HK640, który mi się podobał, więc tego wziąłem w ciemno.

Bez otwierania widzę, że 3 kondensatory lekko wybrzuszone, czy dobrze kombinuję, żeby wymienić na "4PCS ELNA AUDIO Electrolytic Capacitor size: 30*50mm 10000UF63V/63V10000UF" z eBay?

Druga kwestia, czy powinienem przeprowadzić jakieś regulacje, sprawdzenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 19:11, Bumpalump napisał:

Idealne zamienniki to Nichicon KG 10000uF 63V 35x50,. raster wyprowadzen 10mm

Dzięki, zamówiłem

Przez ostatnie 10 lat słuchałem tylko wzmacniaczy klasy D (do $100), ostatni na TPA3250, ale stwierdziłem, że chce coś bardziej mięsistego w brzemieniu, z lepszym kopem i powrócę do klasycznej konstrukcji klasy AB. Słucham drugi dzień tego HK680 i odnoszę wrażenie jakby w zakresie wysokich tonów ktoś skręcił potencjometr. Pomijam mniejszą dokładność, ale po prostu jest ich za mało, jak w średnicy dużo się dzieje to wysokie są zamaskowane.

Czy możliwe, że wzmacniacz ma wadę? Spotkaliście się z podobną sytuacją? Może to być możliwe do wyregulowania?

Głośniki używam STX Electrino 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.12.2018 o 17:24, lukas12p napisał:

Spotkaliście się z podobną sytuacją? Może to być możliwe do wyregulowania?

Tak, od tygodnia mam hk660 od paru lat hk680. Odnośnie pierwszego, coś mi w nim nie grało. Odczucia taki jak twoje. Jednak zmieniłem przewody do kolumn z przekroju 1,5mm2 na takie jak mam w drugim zestawie czyli na 3,5mm2 i różnica kolosalna. Więcej góry, pojawiła sie rozdzielczość, przestrzen. Ja mam te same przewody, przeszedłem na https://allegro.pl/oferta/hollywood-pro-sx12-przewod-kabel-glosnikowy-2x3-5-5643475466?reco_id=c4f2a32c-17c6-11e9-9ad2-246e9677f638&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_c=Product&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco& Zeby nie było, że dla mnie kable to jakieś voodoo ale zainwestowałem w skręcane przewody i ja to słyszę. Dla mnie to działa, jest to najtańszy modyfikacja. Dodają że te 1,5 miałem kupione wcześniej i są to te same Hollywoody tylko sx16. Inna sprawa, że hk 680 i hk 660 nie sypie tak góra Jan np. hk 630, który też miałem. Lub poprostu może się nie zgrywać z twoimi kolumnami. Na początek spróbuj z przewodami, bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.12.2018 o 19:11, Bumpalump napisał:

Idealne zamienniki to Nichicon KG 10000uF 63V 35x50,. raster wyprowadzen 10mm

witam,

czy to aby na pewno idealne zamienniki? Wg wielkości? Oryginalne są ELNA 8200uF/59V.

Oczywiście można dać większe ale z czego wynika ich idealne dopasowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.