Jump to content
rafko

Harman/Kardon HK 680 CLUB ;-))

Recommended Posts

W dniu 4.02.2019 o 21:08, lukas12p napisał:

Co od wymiany kondensatorów,

- rozmiar 35mm się nie mieści idealnie,

- druga sprawa, wyciągnięte oryginalne kondensatory pomierzyłem i miały około 8900 uF, a te zamienniki na wymianę mają 9200 uF.

Czyli co z tym rozmiarem, średnica 35 mm, może być, mieszczą się takie?

Co do pojemności, to większość kondensatorów ma tolerancję 20%, czyli 10.000uF może mieć od 9000-11000uF.

Na pewno napięcie musi  być takie samo lub lepiej wyższe ale bez przesady bo wpływa na wielkość kondensatora.

Generalnie większe pojemności mogą być ale w granicach zdrowego rozsądku. Wg mnie te 20%.

Witam serdecznie wszystkich wielbicieli HK680 :)

Od niedawna dołączyłem do szczęśliwego grona ich posiadaczy.

Wcześniej od ładnych paru lat pozytywnych doznań dostarczał mi mój wysłużony PM645VXI.

Jakiś czas temu postanowiłem pójść krok dalej i zmieniłem komumny na Tannoye XT8F co zdecydowanie uwolniło potencjał drzemiący w PM645VXI.

Pomyślałem że może na nim świat się jednak nie kończy i zainwestowałem w HK970, niestety efekt był odwrotny od zamierzonego, wzmacniacz ten gra w mojej opinii dużo gorzej od PM645VXI.

Postanowiłem się nie poddawać i spróbować z HK680 z uwagi na pozytywne opinie na jego temat i to był strzał w dziesiątkę.

Połączenie HK680 z XT8F daje bardzo naprawdę dobre brzmienie, ten wzmacniacz jest lepszy od PM645VXI.

W PM645VXI bas był miększy i było go odrobinę mniej a średnie były bardziej wycofane.

W HK970 i HK680 średnie są bardziej wyeksponowane, ale w odróżnieniu do HK970 nie aż tak bardzo i w efekcie świetnie budują scenę, dźwięk świetnie wypełnia pomieszczenie. Wysokie w PM645VXI i HK680 podobne, choć z lekką przewagą HK680. HK970 - tu miałem wrażenie jakby ktoś obciął najwyższą część pasma, ewidntnie brakowało mi najwyższych częstotliwości co jest dość dziwne biorąc pod uwagę deklarowane pasmo przenoszenia wzmacniacza.

Mam pytanie do użytkowników HK680 - moja wersja posiada preamp gramofonowy, który domyślnie był przystosowany do pracy z wkładkami MC ale przerobiłem do pracy z MM zgodnie z instrukcja z Service Manuala dla HK680.

Wyregulowałem również ofset prądu stałego, jednak gdy chciałem wyregulować prąd spoczynkowy nie mogłem odnaleźć pinów pomiarowych. Okazało się że mój HK680 różni się od innych brakiem wyprowadzenia tych pinów oraz brakiem bezpieczników przy transformatorze oraz jego typem. Dodatkowo pokrywa górna ma dodatkowe perforacje nad trafem których nie widziałem w obudowach HK680 ze zdjęć w sieci. Stopki nie są ani srebrne ani złote jak w moim decku TD470 a czarne. Czy ktoś z was już spotkał się z taką wersją HK680? Mam wrażenie że to jedna z pierwszych wersji tego wzmacniacza.

Pozdrawiam,

Marek

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.