Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dzwiękowa vs odtwarzac CD


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

Odtworzyłem ten plik który dałeś u siebie, z odtwarzaniem go i bez szumi tak samo, tzn na pół gałki słychać szum z tym też że u mnie pół gałki na regulatorze to prawie max głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtworzyłem ten plik który dałeś u siebie, z odtwarzaniem go i bez szumi tak samo, tzn na pół gałki słychać szum z tym też że u mnie pół gałki na regulatorze to prawie max głośników.

 

 

ten track 8 będzie szumiał tak samo podczas odtwarzania i na pauzie bo sygnał jest zwierany kluczem w obu przypadkach. Potestuj ten track 9 z pojawiającym się sygnałem LSB - na jakim źródle jest mniej zaszumiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie do buti jeśli będzie mógł potestować źródła:

1) karta M-audio audiophile 2496,

2) Matrix dac mini-i prosto z Chin :D,

3) CD NAD 521 BEE

z którego źródła ten sygnał LSB track 9 jest najmniej zaszumiony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makgajwer: No poczekaj przecież Buti mówił że sprawdzi ;-) Przy okazji mówiąc o 0dB miałem na myśli coś co będzie nagrane jako okolice -96dB. I nie wiem czy nie musi być chociaż bitem znaku co chwile zmodyfikowane aby wspomniany przez ciebie układ odcinania nie włączał się co chwilę. A jeśli to nie zadziała to trzeba byłoby nagrać tak aby zmodyfikować pierwszy i drugi bit tak aby wytworzyć małego czyli cichego sinusa o jak najniższej częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeszcze jeden, nie wyobrażam sobie dźwięku z PC który szumi..nie wiem jak inni, ale ja takie coś słyszę momentalnie, nawet jeśli muzyka gra głośniej.

 

Maty wygłuszające filcowe z warstwą bitumiczną samoprzylepną 15zł sztuka 50 na 50cm

Wystarczą 2 szt na cały komp i trochę pracy a efekt jest bardziej niż zadowalający, oczywiście trzeba mieć do tego ciche chłodzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przetestować te tracki, które są do ściągnięcia w przywołanym linku muszę zdobyć płytkę cd-r by je wypalić. Natomiast mam płytę Total Test, na której jest track nr 98 z cyfrową ciszą. Nie wiem jaki to poziom bo nie podano w książeczce ale tutaj słychać różnicę między pauzą a tym trackiem. Szum słyszalny, dużo większy niż bez pauzy. Aby się ostatecznie przekonać, że pauza odłącza wyjścia to poczekam na płytkę i nagram te pliki z linka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że studyjne karty nie są tworzone do audiofilskich odsłuchów.

Jeżeli miał bym kupić jakiegoś lunxa albo rme za pare tysięcy to wybrał bym

dobry dac albo dobry cd bo one są tworzone dla odbiorców domowych a nie do studia nagraniowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buti: Z góry dzięki za takie uzupełnienie.

 

Thomaz: O ciekawa teoria... W studiu nagraniowym słyszą mniej niż w domu... Ciekawe ciekawe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w końcu jaki "sprzęt" który ma przekowertować z sygnału cyfrowego na analogowy polecacie do komputera ? możecie podzielić na przedziały cenowe jeśli się komuś chce i wie co poleca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) sporo kart w jednym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badziewia... No dobrze. Powodzenia w drugim wątku.... I miłej sugestii z autosugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bravo może źle mnie odebrałeś, po prostu chodzi o stereo, a nie o żadne inne rozszerzenia i wyjścia wielokanałowe, powiedziałem badziewia bo większość popularnych kart tego typu właśnie takimi jest, oczywiście zgodzę się że są dobre 2.1,5.1,7.1 itd ale to nie ta półka która jest najpopularniejsza i tyle, tylko dlatego użyłem tego stwierdzenia, wybacz jeśli uznałeś to za odgórne wrzucenie tego wszystkiego do jednego worka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał ASUS XONAR ESSENCE - już byłem na nią prawie zdecydowany ale czytając opinie na temat dźwięku z komputera zrezygnowałem z tego pomysłu na rzecz odtwarzacza dvd-audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makgajwer, dużo tych "złych" opinii na temat komputera to bujda, zresztą masz pare tematów w dół, i dlaczego niby taki dvd-audio miał by być lepszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przejrzał tabelkę to wiedziałbyś że popełniasz co najmniej nadużycie.... :-( To że karta jest wielokanałowa nie znaczy nic ponadto że jest wielokanałowa.

I zmartwię ciebie... bo karta wyłącznie 2 kanałowa to nisza a nie najpopularniejsze obecnie rozwiązanie.

 

PS. Gdy ktoś porównuje dwie karty ze sobą to sprawdzaj później sobie z podobnymi do powyższych pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo karta wyłącznie 2 kanałowa to nisza a nie najpopularniejsze obecnie rozwiązanie.

dlaczego ? i wg Ciebie co jest lepszym rozwiązaniem ? co do tej tabelki to tam są suche dane a ja wole usłyszeć opinie ludzi którzy słyszeli poszczególne modele i mogą to z czymś porównać, wg mnie taka ocena jest bardziej obiektywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Poszukaj tych kart które mają na pokładzie tylko 2 kanały i powiedz ile znalazłeś i gdzie szukałeś....

 

Co jest lepszym rozwiązaniem? Cokolwiek co gra. Lepsze 7+1 od 4/2 będzie zawsze lepsze. Pomimo że ma 8 kanałów... Tu chyba doszukujesz się niepotrzebnej analogii do wzmacniaczy i amplitunerów KD. Ocena na słuch... Szczególnie w przypadku kart muzycznych jest co najmniej dyskusyjna. Tu możesz wszystko od a do z zmierzyć wielokrotnie i porównać ze sobą także wielokrotnie. Suche dane są o wiele bardziej obiektywne niż ktoś kto sugeruje się na przykład ceną lub własnym zakupem.

 

Kolejna spawa to same dane i uzmysłowienie sobie od których wartości np. SN nie będziesz w stanie ich rozróżnić.

 

Przykład w tym wątku i mały eksperyment Buti. Według mnie bardzo ciekawy. Bo o ile coś da się zauważyć słuchem przy bardzo wzmocnionym szumie samego urządzenia o tyle w normalnym użytkowaniu różnice te znikają. Ba... szum znika.... Separacja kanałów w radio stereo to tylko 40dB. Pytanie tylko czy jesteś w stanie usłyszeć prawy kanał w lewym lub odwrotnie? Ktoś na forum także spreparował sobie sampla z muzyką do którego dorzucił najbardziej charakterystyczny dźwięk jaki jest czyli sinusa na -60dB względem całego utworu jak pamiętam chyba na 1kHz. I nie było jeszcze osoby która ten sinus byłaby w stanie usłyszeć...

 

Podobnie z pasmem przenoszenia. Czy będziesz w stanie rozróżnić brak o -0.1dB w kawałku pasma?

 

I teraz jak chcesz odnieść do tego wszystkiego ludzi którzy podatni są na autosugestię i lub porównują ze sobą urządzenia niebezpośrednio i lub popełnili błędy (sterownik cokolwiek) i lub cokolwiek innego? Do tego dochodzi dodatkowo na przykład pryzmat posiadania. Jedni potrzebują do nagrywania sygnału a inni do gier. A ktoś jeszcze inny na siłę chce być audiofilem i błysnąć swoją opinią. Opinie zawsze będą cholernie śliskie. Na szczęście dla kart dźwiękowych jeszcze chyba się nie zdarzyło aby bardzo dobre wyniki pomiaru zaowocowały negatywnym odsłuchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeśli na wykresach wychodzi to samo to będą to nawet te same karty tylko ze zmienionym napisem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.... na wszystko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) masz sampel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W studiu nagraniowym słyszą mniej niż w domu... Ciekawe ciekawe....

 

Chodzi mi oto że karty studyjne brzmią jakoś tak bez emocji , po prostu cyfrowo.

Cd i przetworniki są tak projektowane , żeby słuchacz odczuł większą satyfakcje z odsłuchu

a nie z obróbki dźwięku.Np w takiej karcie lynx za 3tys płacisz sporo za zbędne sprawy do odsłuchu

które przydają się do obróbki dźwięku.Dac i cd jest tworzony do odsłuchu.W cenie karty studyjnej

kupisz o wiele lepsze źródło dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr_dre: Nie traktuj mnie jako eksperta w dźwiękówkach. Będę kupował kartę ale z myślą o kinie przede wszystkim. Dlatego zacząłbym swoje poszukiwania od porównań najlepszych kart Asusa Audiotraka i Creative. I raczej nie dlatego że pewnie i tak nie potrafiłbym ich odróżnić. Ale dlatego żeby mieć spokojny sen i pewność że lepiej i tak się nie da.

 

Thomaz: Co nadaje emocji kartom dacom i cd playerom? Mówiąc ściśle jakie to parametry czy możliwości przetworników lub ewentualnie może błędy konstrukcyjne? Bo jakby nie rozumiem twojego podzielenia na studio dom z przewagą tych do zastosowań domowych jako lepsze bo bardziej.... No właśnie... Jakie? "upiększone"? (Nie twierdzę że tak jest)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co nadaje emocji kartom dacom i cd playerom?

 

Projekt urządzenia , tak aby słuchało sie ich najprzyjemniej.Nie sądzę żeby jakaś studyjna karta rme czy lynx miała jakiś taki ocieplony dźwięk czy analogowy.

 

Mówiąc ściśle jakie to parametry czy możliwości przetworników lub ewentualnie może błędy konstrukcyjne? Bo jakby nie rozumiem twojego podzielenia na studio dom z przewagą tych do zastosowań domowych jako lepsze bo bardziej.... No właśnie... Jakie? "upiększone"? (Nie twierdzę że tak jest)

 

Podobnie jest z kolumnami studyjnymi a tymi hifi do odsluchów domowych.Mało kto kupuje studyjne kolumny do domu , chyba , że ktoś zajmuje sie tworzeniem muzyki

i ma domowe studio.Lepiej sobie nie zawracać głowy kartami za pare tysięcy...Za 600zł można kupić asusa xonara st , z jednym z najlepszych przetworników obecnie

i o całkiem przyjemnym dźwięku troche takim analogowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja do dziś nie rozumiem co znaczy dźwięk ocieplony i dźwięk analogowy i nie wiem czy urządzenie ma mi podbić delikatnie dowolny zakres basu żeby zrobiło się ciepło... Mam do tego swoja teorię ale bacząc na mój staż wolałbym się nie wygłupiać.

 

Dlatego przy okazji spytam co to znaczy ciepły oraz co to znaczy analogowy dźwięk? Jak modyfikuje się pierwotny sygnał aby był ocieplony a jak aby był analogowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.