Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dzwiękowa vs odtwarzac CD


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sprawdzić jak wygląda struktura wewnętrzna.... Później oprzytomniałem ;-D I nie dlatego że na necie można znaleźć zdjęcia ;-)

 

Swoją drogą zauważyłem coś dziwnego u siebie... Kabel który mam wpięty do PC. Gałka na maksimum.... Szumi. Wyciągam czarny. Szumi tak samo.... Wyciągam czerwony szumi zdecydowanie mniej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buti: A jak odłączysz ekran to? Zdaje sobie sprawę że mogą być problemy z łatwym "rozebraniem" na chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno. Może w innym wątku czy przy innej okazji się wyjaśni co ten pusty kabel łapie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Jancio

 

nie chce mi się szczegółowo odpisywać na Twój post, zagladam tu sporadycznie z doskoku. Jestem z zawodu elektronikiem i dosyć trudno byłoby mi wyjaśniać dlaczego np kondensatory w DAC-ach na zasilaniu mają wpływ na przyjemnoć słuchania muzyki, cos albo gra technicznie bez polotu albo wciaga i chce się tego słuchać . Na pewnym poziomie wszystko musi być zrobione dobrze i z gówna bata nie ukręcisz. Jeśli nie słyszysz różnic to dla Ciebie dobrze kupisz klocka o dobrych parametrach i słuchasz, ja muszę się nadłubać żeby uzyskać zadowalającą dla mnie jakoć dźwięku. Kolumny aktywne są mojego projektu ale żródła kupuję pod kątem modyfikacji bo szkoda wydać kilkadziesiat kzł za klocek a urządzenia audio są dosc proste i lubię w nich coś ulepszać jeśli mam czas. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Jancio

nie chce mi się szczegółowo odpisywać na Twój post, zagladam tu sporadycznie z doskoku. Jestem z zawodu elektronikiem i dosyć trudno byłoby mi wyjaśniać dlaczego np kondensatory w DAC-ach na zasilaniu mają wpływ na przyjemnoć słuchania muzyki,

 

A to ciekawe. Po pierwsze, właśnie elektronik powinie to umieć wyjaśnić z łatwością (co najwyżej nieelektronik musiałby doczytać/douczyć się aby zrozumieć).

Po drugie, kilku elektroników znam, i nie mają z tym kłopotów (z wytłumaczeniem).

 

cos albo gra technicznie bez polotu albo wciaga i chce się tego słuchać.

Na pewnym poziomie wszystko musi być zrobione dobrze i z gówna bata nie ukręcisz.

 

To jest gadka sprzedawcy kierowana do laika. A co możesz powiedzieć jako elektronik komuś kto opowiadał takie same duby smalone innym, kiedyś, tylko z tego wyrósł?

Czy byłbyś skłonny postawić swoją reputację "ja, słyszący kondensatory" na szali i wziąć udział w wyzwaniu które proponuje Fikus na swojej stronie?

Oczywiście że nie. Przecież nie musisz niczego nikomu udowadniać, prawda?

I masz rację, nie musisz, oczywiście. Szkoda tylko że pewnie nie chcesz. Wszyscy "słyszący" tak się zachowują.

Że jakoś dziwnie nie chcą. Za to godzinami chrzanić co to można wysłyszeć jak nikogo w pobliżu nie ma, ho ho, to się chce.

Znam te gadki na pamięć.

 

Jeśli nie słyszysz różnic to dla Ciebie dobrze kupisz klocka o dobrych parametrach i słuchasz, ja muszę się nadłubać żeby uzyskać zadowalającą dla mnie jakoć dźwięku.

 

O właśnie. Uczciwego porównania zrobić nie chcesz/nie masz czasu.

Natomiast konfabulować i snuć przechwałki chcesz i poświęcasz na to zdaje się mnóstwo czasu. Narcyzm, kolego :)

 

pomijając to wszystko - napiszę jeszcze raz, WIELKIMI literami :

Gdy stosuję TAKIE KRYTERIA jak Ty (wyłącznie własny słuch) - TAK, TEŻ SŁYSZĘ RÓŻNICE między kondensatorami (pisałem o gainclone), nawet kablami. Nie mówiąc o PRZEPAŚCI pomiędzy jednym DAC a innym, jednym wzmakiem a drugim.

Gdy przestaniesz wycinać ten niewygodny kawałek z mojej wypowiedzi - będzie podstawa do rozmowy.

 

A na razie - idź sprzedawać komu innemu. Ja już mam.

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marfin zadał ciekawe pytanie. Jakiej klasy CD wytwarza podobnej klasy dźwięk co uruchamianie tej samej płyty za pośrednictwem odtwarzacza CD i prze konwertowanie tego sygnału przez kartę dźwiękową ASUS D2. Miał ktoś okazję to porównywać? Ja jedynie miałem okazję porównywać DAC'a i powiem, że D2 wypadł bardzo, ale to bardzo blado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety najpierw kupiłem xonara d2 a potem się dowiedziałem że dac to lepsza droga... generalnie przesiadka z audigy 2 na xonara d2 też była dużym skokiem :) Odnośnie CD rzuciłem pytanie gdyż noszę się z zamiarem zakupu nowego napędu, obecnie leciwy technics sl-ps50 zostaję troszkę w tyle za xonarem d2... stąd też moje pytanie o cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na razie - idź sprzedawać komu innemu. Ja już mam.

 

Jancio

 

Nie chce mi się z Tobą gadać masz swoje zdanie i niech tak zostanie. Czytasz jakieś pierdoły w internecie zamiast się przekonać jak jest naprawdę i mieć swoje własne zdanie na dany temat. Odnośnie tuningu urządzeń większa część tego co piszą ludzie to bzdury a ja nie komentuję tego bo potem wychodzi kłótnia. Tylko ten tekst o sprzedawaniu na koniec mnie mnie zdenerwował - czasem tuninguję coś znajomym i nic za to nie biorę, nawet za części za które sam płacę . Kolejny raz obiecuję sobie że więcej na audiostereo nie zajrzę, może tym razem mi się uda. Tak czy owak pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się z Tobą gadać masz swoje zdanie i niech tak zostanie. Czytasz jakieś pierdoły w internecie zamiast się przekonać jak jest naprawdę i mieć swoje własne zdanie na dany temat.

 

Może zdecyduj się w końcu, mam to swoje zdanie(i niech tak zostanie), czy czytam pierdoły zamiast mieć swoje zdanie.

 

A może opcja trzecia? Mam swoje zdanie(przy czym potrafię je zmienić pod wpływem faktów, polecam, to się nazwa "reformowalność") właśnie dlatego że PRZESTAŁEM czytać pierdoły (a przynajmniej się nimi przejmować, humor absurdalny - czemu nie?), w tym takie jakie Ty w tym wątku wypisałeś.

I przekonałem się (wielokrotnie) jak jest naprawdę.

Po prostu nie może dotrzeć do Twojej świadomości moja wypowiedź. Ta mianowicie, że to w co Ty się bawisz, ja mam już za sobą. Nie PRZED, jak usilnie próbujesz zasugerować. I nie, nie dlatego że ogłuchłem, słyszę znakomicie.

 

Odnośnie tuningu urządzeń większa część tego co piszą ludzie to bzdury a ja nie komentuję tego bo potem wychodzi kłótnia. Tylko ten tekst o sprzedawaniu na koniec mnie mnie zdenerwował - czasem tuninguję coś znajomym i nic za to nie biorę, nawet za części za które sam płacę . Kolejny raz obiecuję sobie że więcej na audiostereo nie zajrzę, może tym razem mi się uda. Tak czy owak pozdrawiam .

 

Jeśli jesteś altruistą, to przepraszam za posądzenie. Sprzedawców tu nie brakuje, widać się pomyliłem.

Zważ jednak, że występując z pozycji autorytetu, popierając go (ten autorytet) wyłącznie subiektywnymi opiniami, niepopartymi jakimikolwiek obiektywnymi testami, narażasz ludzi niedoświadczonych (czyli szukających autorytetów) na koszta.

 

Nie widzę NIC złego w sugerowaniu komuś żeby sobie zrobił czy zamówił kit na scan-speakach u akustyka, jeśli poszukuje naprawdę dobrego brzmienia.

To dobre głośniki, może za drogie, ale dobre. Wykazują to pomiary, dowodzą tego udane konstrukcje na tych głośnikach.

Jednak współczesna elektronika to inna bajka, i unikając obiektywnych porównań (n.p. poprawne porównanie dac-ów na ślepo), tracisz możliwość tego co zarzucasz mnie - przekonania się jak jest naprawdę.

 

Jancio, też pozdrawiam mimo wszystko

 

Marfin zadał ciekawe pytanie. Jakiej klasy CD wytwarza podobnej klasy dźwięk co uruchamianie tej samej płyty za pośrednictwem odtwarzacza CD i prze konwertowanie tego sygnału przez kartę dźwiękową ASUS D2. Miał ktoś okazję to porównywać? Ja jedynie miałem okazję porównywać DAC'a i powiem, że D2 wypadł bardzo, ale to bardzo blado.

 

Mafin, tak z ciekawości - jakiego DAC-a porównywałeś z D2?

I czy zrobiłeś im może pomiary przy pomocy RMAA?

 

pozdrawiam

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się z Tobą gadać masz swoje zdanie i niech tak zostanie. Czytasz jakieś pierdoły w internecie zamiast się przekonać jak jest naprawdę i mieć swoje własne zdanie na dany temat. Odnośnie tuningu urządzeń większa część tego co piszą ludzie to bzdury a ja nie komentuję tego bo potem wychodzi kłótnia. Tylko ten tekst o sprzedawaniu na koniec mnie mnie zdenerwował - czasem tuninguję coś znajomym i nic za to nie biorę, nawet za części za które sam płacę . Kolejny raz obiecuję sobie że więcej na audiostereo nie zajrzę, może tym razem mi się uda. Tak czy owak pozdrawiam .

widac ze jestes pasjonatem, ze mnie elektornic jak z koziej... trąba, ale o ile sprzet pozwala potrafie zapytac czego chce wlasciciel i to mu zrobic. sam juz zakonczylem przeróbki w swoim nichicon/onkyo i tak juz zostanie przez pare lat. kolejnym krokiem bedzie wymiana kondziolkow ale jak mowie za pare lat bo zamontowane nichicon są dobre tylko stare juz, sparowane fabrycznie, onumerowane. to o czym piszesz to jest dawanie/promocja - a to rowniez moze byc przyjemnoscią(o ile sie to dobrze robi)

pozdrawiam makajwer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The1000klipi: A skąd wiesz jakie zmiany przynoszą modyfikację skoro ich nie mierzysz? :-) Podam ci fajny przykład tego jak można takie rzeczy robić z głową a nie tylko pisać o odczuciach które z gruntu skazane są na zerową weryfikowalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Myślisz że jeśli autor tego tematu dalej będzie podpierał się pomiarami (a z tego co z nim rozmawiałem ma taki zamiar) przy swoich odczuciach będzie bardziej wiarygodne dla każdego niż podpieranie się wyłącznie swoimi wrażeniami?

Czasami aplikacje lepszego elementu można spieprzyć po prostu.... Albo upewnić się że nie wnosi żadnej zmiany lub upewnić się dlaczego coś psuje w odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The1000klipi: A skąd wiesz jakie zmiany przynoszą modyfikację skoro ich nie mierzysz? :-) Podam ci fajny przykład tego jak można takie rzeczy robić z głową a nie tylko pisać o odczuciach które z gruntu skazane są na zerową weryfikowalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Myślisz że jeśli autor tego tematu dalej będzie podpierał się pomiarami (a z tego co z nim rozmawiałem ma taki zamiar) przy swoich odczuciach będzie bardziej wiarygodne dla każdego niż podpieranie się wyłącznie swoimi wrażeniami?

Czasami aplikacje lepszego elementu można spieprzyć po prostu.... Albo upewnić się że nie wnosi żadnej zmiany lub upewnić się dlaczego coś psuje w odsłuchu.

na wyjsciu mocy spale amperomierz, oscyloskop czy cokolwiek . bazuje na pomiarach porownawczych- na ucho jak sie zachowują dane czesci w roznych urzadzeniach.na ucho to clop w szpitalu umaru. tym okreslam ich charakterystyke. pozatym parametry datasheet muszą byc conajmniej dopasowane. jak mam emulowac wzrost temperatury na sterowniku napiecia (temp zmniejsza wartosc mnozonego napiecia). kompromis miedzy szkielko i oko a wrzaeniami artystycznymi.jak zmierzyc melodyjnosc temperament i rythmicznosc? jak zmierzyc reakcje i interakcje inst

jak na zlosc zdjecie tylnej plyty komputera zniknęło. niech tak zostanie. a powiem panu jest czym mierzyc, ale czuje pan takt 3/4? i skale majorową z wlączonym kanalem solo na wokal w mixerze stodyjnym? jakie parametry o tym mowią?

 

wg trworcy i projektanta "holdegron" kondensatory mają znikomy wplyw na brzmienie, jezeli chodzi o materialy i firmy. jednak napewno ma to wplyw na ich zywotność

post-30508-089485200 1295668352_thumb.jpg

post-30508-011247700 1295668453_thumb.jpg

post-30508-091064800 1295668504_thumb.jpg

post-30508-077628000 1295668628_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.