Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Do PMC tylko Sugden.

To jest Dream Team! :)

Ostatnio gościłem w domu zawodowego muzyka - facet przeżył autentyczny opad szczęki jak system odpaliłem. :)

Mówił, że u mnie można muzyki DOTKNĄĆ tak jest realna i obecna. :)

 

Te inne w większości wydają mi się wówczas pozbawionymi życia usmolonymi mulersami.

 

Właśnie! Życie! OBECNOŚĆ dźwięku jest uderzająca w kolumnach tej firmy. Mnie się już po prostu nie chce szukać. Na pewno są lepsze kolumny ale za taką kasę? Szczerze wątpię.

 

z tranzystorami grały troche sucho

 

Są tranzystory i tranzystory... podłącz Sugdena, lepsze MF, Passa. Nie będzie sucho.

 

Doskonale rozumiem niechęć jaką budzą ceny PMC, mnie też to dokucza ale tylko do czasu kiedy usłyszę jak grają z porządnym wzmacniaczem :)

 

Na ceny PMC jest rada - rynek wtórny! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo klasa A to troche inne granie. Jak ostatnio slcuhalem nowego sugdena to bylem w lekkim szoku jak tranzysyor moze grac

Dziwi mnie troche ze na tynku wtornym PMC maja spory spadek wartosci. Fb1i mozna za 1/4 ceny katalogowej kupic a to kolumny ktore trudno przebic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie troche ze na tynku wtornym PMC maja spory spadek wartosci

 

Nie dziwić się - korzystać! :)

 

Szkoda, że Sugden a21a z drugiej ręki jest ciężko dostać.

 

Właśnie a czy MF A3 sprawdzi się a GB1i? Będzie kop w rocku?

 

Instynkt mi podpowiada, że może być nieźle. Co do kopa to nie jest akurat styl MF, ale A3 powinien się również i w rocku sprawdzić.

Ale to wszystko tylko moje gdybanie bo takiego połączenia nie słuchałem.

Ale szukaj a21a - na hifishark da się coś upolować.

 

Jak ostatnio slcuhalem nowego sugdena to bylem w lekkim szoku jak tranzysyor moze grac

 

Jak tranzystor POWINIEN grać! :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie pytanko

Mam w tej chwili kolumny gb1i ktore maja skutecznosc 87db. Napedza je lampowynpiec pp 20w. Sadze ze nie do konca sobie z nimi radzi. Czy Waszym zdaniem model fb1i ktory jest wiekszy ale ma skutecznosc 90db bedzie latwiejszy do napedzenia przez moj wzmak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gra ktos we Wroclawiu na PMC ? Jest to kolejny kandytat na liscie kolumn ktore chcialbym odsluchac nim podejme decyzje. Oferuję w zamian odsłuch referencyjnego Naima....

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko

Mam w tej chwili kolumny gb1i ktore maja skutecznosc 87db. Napedza je lampowynpiec pp 20w. Sadze ze nie do konca sobie z nimi radzi. Czy Waszym zdaniem model fb1i ktory jest wiekszy ale ma skutecznosc 90db bedzie latwiejszy do napedzenia przez moj wzmak?

 

Będzie. Fb1 są łatwiejsze w wysterowaniu. Osobiście kiedy miałem GB1i były połączone z Sugdenem A21a. Generalnie było ok, a nawet przy niezbyt głośnym słuchaniu bardzo dobrze, ale kiedy gałka powędrowała mocniej w prawo to już nie było tak kolorowo. Robił się "bałaga". I nie mówię tu o baaardzo głośnym słuchaniu.

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, nadal szukam wzmacniacz do moich PMC GB1i. Niestety Sugden a21a, który polecacie pojawia się niezwykle rzadko. Ostatnio pojawił się T+A PA1520R i Vincent SV-226 MK II. Czy ktoś z was słuchał tych wzmacniaczy z kolumnami PMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam obecnie FB1+ (napędzane tymczasowo Heglem H80) i uważam je za obiektywnie BARDZO dobre pod wieloma względami (średnica, góra, przestrzeń), ale w moim dość nieustawnym i słabo tłumionym (nie lubię kotar, wykładzin itp.) pomieszczeniu bas czasem budzi niepożądane rezonanse. Na "potędze" basu zresztą mało mi zależy, nie słucham ciężkich klimatów :)

 

Stąd pytanie (zwłaszcza do tych, którzy porównywali), czy ich zamiana np. na Twenty 21 będzie krokiem naprzód, czy wstecz? Chciałbym mieć bardziej utemperowany bas, ale nie stracić też ładnej góry, średnicy i przestrzeni, które lubię w FB1+. Oczywiście najfajniej by było skonfrontować je razem, ale to może być logistycznie trudne. Te kolumny mają drastycznie różne przetworniki, więc ciekaw jestem czy ogólny charakter typowy dla PMC (takie połączenie przejrzystości i muzykalności) będzie tu jakoś zachowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie FB1+ (napędzane tymczasowo Heglem H80) i uważam je za obiektywnie BARDZO dobre pod wieloma względami (średnica, góra, przestrzeń), ale w moim dość nieustawnym i słabo tłumionym (nie lubię kotar, wykładzin itp.) pomieszczeniu bas czasem budzi niepożądane rezonanse. Na "potędze" basu zresztą mało mi zależy, nie słucham ciężkich klimatów :)

 

Stąd pytanie (zwłaszcza do tych, którzy porównywali), czy ich zamiana np. na Twenty 21 będzie krokiem naprzód, czy wstecz? Chciałbym mieć bardziej utemperowany bas, ale nie stracić też ładnej góry, średnicy i przestrzeni, które lubię w FB1+. Oczywiście najfajniej by było skonfrontować je razem, ale to może być logistycznie trudne. Te kolumny mają drastycznie różne przetworniki, więc ciekaw jestem czy ogólny charakter typowy dla PMC (takie połączenie przejrzystości i muzykalności) będzie tu jakoś zachowany?

 

A w jakim pomieszczeniu ( o wielkość mi chodzi) grają u Ciebie FB1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 20 m, więc nie takim małym, ale w kształcie litery L i jak wspomniałem dość słabo tłumionym.

 

Akustyka to podstawa. Nie przeskoczysz pewnych oczywistych prawideł...

Jeśli chodzi o serię Twenty to dla mnie osobiście (tylko odsłuchy w salonie HiFi) nie jest to ani krok wstecz, ani do przodu. Raczej lekko w bok. Nowe PMC grają trochę "jaśniej", co dla mnie akurat jest powodem wystarczającym aby stwierdzić iż bliższe mi są starsze serie.

21 to mniejsze kolumny aniżeli FB1, a przede wszystkim monitory. To odpowiednik GB1 (jeśli chodzi o wielkość przetworników), ale GB1 to podłogówka. Byłem ich posiadaczem przez dłuższą chwilę. Jeśli generalnie odpowiada Ci i zadowala sound FB1 sugeruję może wypróbować model GB1, najlepiej "i". Oczywiście jeśli te ponad 20 metrów to 21-22, a nie 29.

Twenty 21 do metrażu + 20 to wg. mnie trochę małe monitory, a też nie jestem basolubem.

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam w klubie ze swoimi 5.22.

Faktycznie grają bardzo jasno. Jest ktoś może kto ma lub miał starszą serię 22?

Nie słuchałem starszej serii a co do nowej to jestem zadowolony ale wydaje mi się, że producent trochę przesadził z ceną tych monitorów (patrząc na ceny wcześniejszej serii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, ja gram na 22 ze starej serii. Czy graja jasno, u mnie nie. Wszystko zależy od pozostałych elementów toru.

 

U mnie grają z Heglem H360. Dodatkowo mam wzmacniacz lampowy Primaluna Dialogue HP na El 34.

Z lampą lepiej grają podłogówki. Słyszałem natomiast o starszej serii, która idealnie nadaje się do połączenia z taką lampą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy mozna gdzieś posluchać Twenty21, czyli tych starszych kolumn? Słyszałem na AS nowych kolumn PMC, dzwięk mi się bardzo spodobał, świetne brzmienie z bardzo czytelną góra. Niestety na serie Twenty5.21 mnie nie stać, więc może starsza wersja? W UK 1000 funtów, a u nas? Na allegro 7800, sporo więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam panowie mam pokój 18 m i tak pomyślałem o pmc 23 Grało to by z Roksanem caspianem. Co możecie powiedzieć o takim zestawieniu? Czy nie będą za małe na ten pokoik ?

 

Za małe nie będą. PMC Twenty5.23 mimo niepozornych rozmiarów potrafią zagrać dużym dźwiękiem ze świetną stereofonią. Testowaliśmy je w pokoju 23m2 i z powodzeniem nagłośniły taką powierzchnię.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jedno szybkie pytanie. Czym się różnią PMC FB1 od FB1i? I czy FB1 są warte uwagi?

 

Dzięki.

 

Przymierzam się do wymiany swoich kolumn i rownież patrzę na Pmc. Nie wiem czy model fb1i to to samo co fb1+ ale na pierwszy rzut oka widac, że fb1 ma alumioniową kopułkę tweetera a fb1+ zwykłą ( chyba jedwabną). Czym jeszcze się różnią to nie wiem trzeba by porównać parametry na papierku ale na pewno rożnią się ceną. Fb1i/fb1+ wyraźnie droższe od fb1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przymierzam się do wymiany swoich kolumn i rownież patrzę na Pmc. Nie wiem czy model fb1i to to samo co fb1+ ale na pierwszy rzut oka widac, że fb1 ma alumioniową kopułkę tweetera a fb1+ zwykłą ( chyba jedwabną). Czym jeszcze się różnią to nie wiem trzeba by porównać parametry na papierku ale na pewno rożnią się ceną. Fb1i/fb1+ wyraźnie droższe od fb1.

 

O witam. No mam nadzieję że koledzy jakoś pomogą.

 

FB1i http://pmc-speakers.com/products/archive/archive/fb1i

 

Fb1 http://pmc-speakers.com/products/archive/archive/fb1

 

Niestety przy fb1 nie podali jakie przetworniki są zastosowane i jaki zakres częstotliwości. Widać że inaczej zwrotnica jest ustawiona.

 

Tutaj http://www.hifi-review.com/153743-pmc-fb1.html można się dowiedzieć że są Vify.

 

Tutaj http://audio-database.com/PMC/speaker/fb1-e.html że częstotliwość od 25-25kHz. Ale waga się nie zgadza bo niby ważą 22kg.

 

Cena zdecydowanie je różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.